Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.254.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Za 25.000€ dobijes nov automobil, a ne 4g star kojeg je zaprdio turcin.

https://www.autoscout24.at/angebote/bmw-218-i-active-tourer-benzin-schwarz-ed5981ba-733e-457c-870b-bd582fef267c

https://www.autoscout24.at/angebote/bmw-218-i-active-tourer-bluetooth-klima-sonderpreis-benzin-schwarz-004fad22-5cbf-4285-aa52-a834148d897d

 

 

Makar u toj klasi bi radije 1,5l CR-V-a:

https://www.autoscout24.at/angebote/honda-cr-v-1-5l-v-tec-turbo-6-gang-schalter-comfort-ahk-fuer-benzin-blau-35a15847-7ee9-43b2-8320-0d6458b0a16e

 

I u najgorem slucaju ako ne nadjes postenog CR-V-a, onda RAV4, imas takodjer sa 3 reda sjedala za kupiti (ako ti je to bitno, kao na CR-V-u i BMW-u).

https://www.autoscout24.at/lst/toyota/rav-4?sort=price&desc=1&ustate=N%2CU&size=20&page=1&cy=D&priceto=25000&fregfrom=2021&atype=C&fc=29&qry=&

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 15:51 (Čitatelj).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kopsi1304 kaže...

Ljudi, pitanje i to posebice za one sa iskustvom...

 

BMW 2 Active Tourer ili nešto drugo za 20-25k EUR ?

 

Gledam mobile.de iz autokuce da je star do 4 godine i da nije prešao više od 50k km.

ja vozim BMW 2 Active Tourer 218d, 2015., placen 16k eura 4 godine star sa ~55tkm.

za 20-25k eura ima daleko boljih izbora od AT ako ti trebaju peta vrata, no ako ga mozes dobiti za manje..

 

> BMW 2 Active Tourer ili nešto drugo za 20-25k EUR ?

za to mozes kupit direk iz bmw-a ex leasing auto.

https://www.bmw-muenchen.de/de/ueber-uns/standorte-teams/filiale-froettmaning/#

 

za 20-25k eura bih odma uzeo Mazdu CX5 da sam se htio tolko rastegnut (da da, mozemo sad u rasprave o kvaliteti dizela, hrdji, itd..).

 

npr

https://www.sixtcarsales.de/gebrauchtwagen/fahrzeug/mazda_cx-5-2.2-skyactiv-d-175-sports-line-awd_82970/

 

ili automatik sa malo preko 70tkm

https://www.sixtcarsales.de/gebrauchtwagen/fahrzeug/mazda_cx-5-2.2-skyactiv-d-175-sports-line-awd_82349/

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 16:47 (nixass).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kopsi1304 kaže...

Ljudi, pitanje i to posebice za one sa iskustvom...

 

BMW 2 Active Tourer ili nešto drugo za 20-25k EUR ?

 

Gledam mobile.de iz autokuce da je star do 4 godine i da nije prešao više od 50k km.

Nešto drugo

 

Imam takvog zadnjih 14 mjeseci i mogu reći da sam jako zadovoljan

 

dodatak: ima i povoljnijih sa istim paketom opreme. A ima ih sa top (executive) opremom sa Sensing paketom za istu ili nižu cijenu. Sensing je self steering, adaptivni tempomat, automatsko kočenje itd.

Ja sam svojeg kupio u Hrvatskoj (executive+sensing) pa sam prošao skuplje ali nekak mi se čini da bi i ovo došlo na sličnu cijenu sa svim dodatnim troškovima

 Link

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 18:42 (Ezio).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pred tjedan dana mi je ukraden auto, (Clio MK4, 2016 godište, nestao u ulici Drage Geravisa u Rijeci)... Uzeo ga polovnog pred skoro četiri godine za kakvih 71 000 kuna.

 

Sada, (kroz kakvih 6, 7 mjeseci) sam odlučio iako znam da je bacanje para kupiti novi, novi auto iste klase do kakvih 110 000 kuna. Znam da je to bacanje novaca, ali toliko sam frustriran i ljut da želim auto u koji ću ja sjesti prvi. 

Pa dali ima tko novi KIA RIO sa Champion opremom? Kakva je kvaliteta izrade? Sa Cliom i nisam bio oduševljen jer je dosta toga vibriralo kod urica, (ima video gdje Watson na Carwow kanalu lupa po tabli od Kadjara jer proizvodi neki zvuk - e to) i bilo labavo kao npr plastika gdje se nalaze podizači prozora... To je bio prvi model prije dvije revizije gdje su neke stvari popravljene

 

Taj Champion model ima ovakav interijer

 
 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 20:49 (doktor1).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

došlo je vrijeme da mjenjam prednje i zadnje pakne, odlučio sam se za ATE, jer vidim da ih hvale, al zanime me jel uzimao tko keramičke kočione obloge? Pa da iz prve ruke mogu čuti iskustva, prednosti i mane naspram "običnih"

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ATE je Galfer.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Uzmi Tiguana sa 1.5 tfsi ili 2.0 tdi 150 ks
Puno bolji izbor i sto se tice kvalitete unutrašnjosti, prostora i samog upravljanja
SAMSUNG NOTE 10+
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li ovaj mjesec neka policijska akcija? Nema gdje ih nema.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

za multimediju za clia4, mogu pitat frenda dal bi prodao svoju, nakon sta je ugradio 1 din masku i alpine unutra...

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li ovaj mjesec neka policijska akcija? Nema gdje ih nema.

 to sam i ja primjetio. relacija vg - zg ih vidim svaki dan. i to zadnjih 5 dana cca...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li ovaj mjesec neka policijska akcija? Nema gdje ih nema.

 Akcija punjenja drzavnog proracuna...

 Njihov slogan "Sigurnost i povjerenje" je relevantan ko i nesto tipa "Humanitarac Atila - bič božji"...

 

 

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...

Pozdrav,

 

došlo je vrijeme da mjenjam prednje i zadnje pakne, odlučio sam se za ATE, jer vidim da ih hvale, al zanime me jel uzimao tko keramičke kočione obloge? Pa da iz prve ruke mogu čuti iskustva, prednosti i mane naspram "običnih"

 

 

 ja imam na svom bmw-u ate keramičke disk pločice,jedino što mogu reći da su dobre,manje se praši felga i brže se hlade

 

e sad ja imam prednje diskove 370mm tako da ne znam na kakve ti stavljas

3 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko iskustva s passatom b6 2008g auto da ga jebes fakat loše koči, neznam koji su diskovi i plocice prije bile sad sam ih zamjenio s nekakvim bosch i isti drek! stari golf mi bolje koci kad je hladan nego ovaj passat kad ga ugrijem.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Boris grozni kaže...

Ima tko iskustva s passatom b6 2008g auto da ga jebes fakat loše koči, neznam koji su diskovi i plocice prije bile sad sam ih zamjenio s nekakvim bosch i isti drek! stari golf mi bolje koci kad je hladan nego ovaj passat kad ga ugrijem.

Staro kočiono ulje?

Zrak u kočionom sustavu?

Neispravan kočioni cilindar?

Neispravna kočiona čeljust?

 

Za početak u stanicu za tehnički pregled i nek ti izmjere silu kočenja svakog kotača

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, čuo sam da je Ford u 1-litraku 3-cilindrašu prešao s "wetbelta" u ulju na  - lanac....

 

 

e sad jel ima koja Fordova ovlaštena stranica gdje preko VIN broja se da vidjeti puna tehnička specka auta, tj. zanima me od kada je uveden lanac i ima li ga par auta koji me zanimaju (Pume) ?

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Pozdrav, čuo sam da je Ford u 1-litraku 3-cilindrašu prešao s "wetbelta" u ulju na  - lanac....

 

 

e sad jel ima koja Fordova ovlaštena stranica gdje preko VIN broja se da vidjeti puna tehnička specka auta, tj. zanima me od kada je uveden lanac i ima li ga par auta koji me zanimaju (Pume) ?

 https://catalogs.ssg.asia/ford/?lang=en

 

Probaj ovdje

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Pozdrav, čuo sam da je Ford u 1-litraku 3-cilindrašu prešao s "wetbelta" u ulju na  - lanac....

 

 

e sad jel ima koja Fordova ovlaštena stranica gdje preko VIN broja se da vidjeti puna tehnička specka auta, tj. zanima me od kada je uveden lanac i ima li ga par auta koji me zanimaju (Pume) ?

 Svi 1.5 EcoBoost Dragon serije su lanac. Za 1.0 nisam čuo da koriste lanac.  

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
d4rkd3atH kaže...
Stolnik kaže...

Pozdrav,

 

došlo je vrijeme da mjenjam prednje i zadnje pakne, odlučio sam se za ATE, jer vidim da ih hvale, al zanime me jel uzimao tko keramičke kočione obloge? Pa da iz prve ruke mogu čuti iskustva, prednosti i mane naspram "običnih"

 

 

 ja imam na svom bmw-u ate keramičke disk pločice,jedino što mogu reći da su dobre,manje se praši felga i brže se hlade

 

e sad ja imam prednje diskove 370mm tako da ne znam na kakve ti stavljas

 2016 BMW F34 GT, Sport oprema, da to je prednost keramičkih pločica, gotovo da nema "brake dusta". Prije si imao obične? Jel si primjetio kakvu razliku nakon što si stavio keramičke? Mislim da su 340mm

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Megane 2012 jel ovo za aux? Kupio sam ovaj kabel,ali ne radi...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

Megane 2012 jel ovo za aux? Kupio sam ovaj kabel,ali ne radi...

 Imam isti takav kabel i radi bez problema.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

Megane 2012 jel ovo za aux? Kupio sam ovaj kabel,ali ne radi...

 Controller Audio AUX CLIO 3 280230001R Renault 0km for sale online | eBay

 

Izgleda da je to to, ali pitanje je da li je spojeno s druge strane. Možda je samo stavljeno, da nije rupa, provjeri.

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filox kaže...
toma20 kaže...

Megane 2012 jel ovo za aux? Kupio sam ovaj kabel,ali ne radi...

 Controller Audio AUX CLIO 3 280230001R Renault 0km for sale online | eBay

 

Izgleda da je to to, ali pitanje je da li je spojeno s druge strane. Možda je samo stavljeno, da nije rupa, provjeri.

 Kad spojim i prebacim na aux cuje se samo kao neko pucketanje u zvucnkiu...ne znam cudno hh

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

 Kad spojim i prebacim na aux cuje se samo kao neko pucketanje u zvucnkiu...ne znam cudno hh

 Pretpostavljam da spojiš na mobitel? A da li ti onakav jack paše za mobitel? Možda je u mobitelu onaj neki priključak s 4, a ne 3 konekcije? Slab sam s mobitelima, ali siguran sam da netko ovdje razumije na šta mislim, pa neka pojasni. Hvala.

 

I usput, probaj provjerit, napipat postoji li kabel koji ide iz onog dijela s crveno bijelim chinchevima. Postoji šansa da je onaj dio ugrađen, ali nije spojen s radiom. 

 

Hmmm... Test. Spoji kabel, prebaci na aux i prstom dotakni banana jack (ovaj dio koji ide u mobitel). Upali radio i stavi na neku normalnu glasnoću prvo. Trebao bi čut neko zujanje na zvučnike kako dotakneš prstom i to zujanje se mijenja ovisno koji dio konektora diraš. Ako nema zujanja, onda nešto nije u redu, ili kabel nije u redu (puknut) ili ti taj adapter nije spojen s glavnom radio jedinicom.

Live long and prosper.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Iskustva sa Giulettom 2.0 JTDM 125 kw?Pouzdanost motora,kvarovi,mane,itd?Hvala

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 15:24 (big_guy).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvo pogledati je li promjenita gumica na uljnoj pumpi.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filox kaže...
toma20 kaže...

 Kad spojim i prebacim na aux cuje se samo kao neko pucketanje u zvucnkiu...ne znam cudno hh

 Pretpostavljam da spojiš na mobitel? A da li ti onakav jack paše za mobitel? Možda je u mobitelu onaj neki priključak s 4, a ne 3 konekcije? Slab sam s mobitelima, ali siguran sam da netko ovdje razumije na šta mislim, pa neka pojasni. Hvala.

 

I usput, probaj provjerit, napipat postoji li kabel koji ide iz onog dijela s crveno bijelim chinchevima. Postoji šansa da je onaj dio ugrađen, ali nije spojen s radiom. 

 

Hmmm... Test. Spoji kabel, prebaci na aux i prstom dotakni banana jack (ovaj dio koji ide u mobitel). Upali radio i stavi na neku normalnu glasnoću prvo. Trebao bi čut neko zujanje na zvučnike kako dotakneš prstom i to zujanje se mijenja ovisno koji dio konektora diraš. Ako nema zujanja, onda nešto nije u redu, ili kabel nije u redu (puknut) ili ti taj adapter nije spojen s glavnom radio jedinicom.

 Ne cuje se nikakvo zujanje,a pricao sam sa starim kada ga je vozio kod majstora ovaj je nesto spajao na aux i kaze da je radilo

 

evo zvuk kada spojim na aux,znaci pustim muziku na mobitelu,ali je i dalje cujem na mobitelu,a na zvucnicima od auta se cuje ovo u videu...sve mi se cini da je do kabela   https://streamable.com/ccjw8w

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...
Filox kaže...
toma20 kaže...

 Kad spojim i prebacim na aux cuje se samo kao neko pucketanje u zvucnkiu...ne znam cudno hh

 Pretpostavljam da spojiš na mobitel? A da li ti onakav jack paše za mobitel? Možda je u mobitelu onaj neki priključak s 4, a ne 3 konekcije? Slab sam s mobitelima, ali siguran sam da netko ovdje razumije na šta mislim, pa neka pojasni. Hvala.

 

I usput, probaj provjerit, napipat postoji li kabel koji ide iz onog dijela s crveno bijelim chinchevima. Postoji šansa da je onaj dio ugrađen, ali nije spojen s radiom. 

 

Hmmm... Test. Spoji kabel, prebaci na aux i prstom dotakni banana jack (ovaj dio koji ide u mobitel). Upali radio i stavi na neku normalnu glasnoću prvo. Trebao bi čut neko zujanje na zvučnike kako dotakneš prstom i to zujanje se mijenja ovisno koji dio konektora diraš. Ako nema zujanja, onda nešto nije u redu, ili kabel nije u redu (puknut) ili ti taj adapter nije spojen s glavnom radio jedinicom.

 Ne cuje se nikakvo zujanje,a pricao sam sa starim kada ga je vozio kod majstora ovaj je nesto spajao na aux i kaze da je radilo

 

evo zvuk kada spojim na aux,znaci pustim muziku na mobitelu,ali je i dalje cujem na mobitelu,a na zvucnicima od auta se cuje ovo u videu...sve mi se cini da je do kabela   https://streamable.com/ccjw8w

 Najbolje probat prvo da sa drugim kablom, ja sam bio koristio onaj najjeftiniji aux kabal od 15ak kn i sve je super radilo...

nvidia - bugovito smece
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...
d4rkd3atH kaže...
Stolnik kaže...

Pozdrav,

 

došlo je vrijeme da mjenjam prednje i zadnje pakne, odlučio sam se za ATE, jer vidim da ih hvale, al zanime me jel uzimao tko keramičke kočione obloge? Pa da iz prve ruke mogu čuti iskustva, prednosti i mane naspram "običnih"

 

 

 ja imam na svom bmw-u ate keramičke disk pločice,jedino što mogu reći da su dobre,manje se praši felga i brže se hlade

 

e sad ja imam prednje diskove 370mm tako da ne znam na kakve ti stavljas

 2016 BMW F34 GT, Sport oprema, da to je prednost keramičkih pločica, gotovo da nema "brake dusta". Prije si imao obične? Jel si primjetio kakvu razliku nakon što si stavio keramičke? Mislim da su 340mm

 pa nema druge razlike osim sto manje prase i bolje se hlade,ja imam 4 klipne brembo M performance kočnice na svom f30

 

imao sam obicne prije njih al nema razlike osim toga

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobio je auto poklon.  Original je izdrzao cak 113tkm.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je za A4?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice