Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.372
|
čitano: 13.552.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mene zanima dali netko ima Suzuki Vitaru,cura se napalila na njega a meni auto izvana izgleda ok ali interier mi nekak bezveze, doduse gledamo s motor 1.4 blagi hibrid
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Vozio rentacar. A je malo plastičan iznutra, ali osim toga je ok.
Mjenjač je bio malo neobičan, kod ubacivanja u 3. ako se dobro sjećam. Ali bio je doslovno nov, 300km na satu, valjda nije bio razrađen.

Prtljažnik nije prevelik, manji nego na mojoj Mazdi 3.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mazy651 kaže...

2.0 TDI sa 110kw je najbolji motor što se tiče novijih generacija motora u Vagenu. Kodovi motora CRLB,CRBC, DEJA, CRUA, DCYA, DBGA,CRMB nisu problematični i ne troše ulje u ekstremnoj količini. Ja osobno mijenjam ulje svakih 10-15000 po intervalu i nikad nisam primjetio da fali ulje. Recimo kod motora CUNA (motor iz GTD, VRS škode ) pije katastrofalno puno ulja, pogotovo 2013-15 godina. Još ima ekipe koja ga mapira i time mu skrati vijek trajanja pa dođe do pucanja glave itd. Recimo isti motor, ali drugog koda tzv. DGCA dolazi od kraja 2017 u tim autima i on nema problem s potrošnjom ulja ko čuvena mlohava ćuna. Također ak se pazi na auto (ne ganja ga se hladnog i nabija u okretaje, ne gasiti ga odmah iste sekunde nakon agresivne vožnje već pustiti da motor odradi u leru 30s-1 minute da se ulje ohladi) motor će bit dugotrajan, redoviti servisi, daš mu što treba i nema razloga da stane.

 Imam doma 2 audia sa 2.0tdi motorom. 8v i B9. Oba 110kw. Jedan postavljen poprecno a drugi uzduzno. Oba bulletproof. 

Motori odlicni. Ni jedan ne trosi ulje nit ima ikakvih problema. Pali vozi. 8v sam mapirao tamo negdje 2018-9 i ide ko lud. 

Na 8v mjenjao senzor tlakova dpf-a i amortizere a na B9 me zajebavao ovjes.  

PSN:Tomislav025
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

ne znam otkad im je taj koncept al mi se svidja kaj jos uvijek ima iDrive 8 a ne nakaradu zvanu 8.5 i novije.

ili je mozda jos noviji iDrive i napokon su poceli iz novih koncepata micat nakaradne touchscreenove.

nadam se da ce trenutni ciklus linija koje su u produkciji odvalit svoj zivotni vijek do kraja i da "full screen" interijer ide u proslost.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

...napokon su poceli iz novih koncepata micat nakaradne touchscreenove.

nadam se da ce trenutni ciklus linija koje su u produkciji odvalit svoj zivotni vijek do kraja i da "full screen" interijer ide u proslost.

 koncept je dobio unutrašnjost iz modela otprije par godina kad se izrađivao, dok još nisu stavljali onu metarsku fosnu

al ne treba sumnjati da će u proizvodnoj verziji ići upravo ta fosna, jebala ih televizija u autu

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Krasne vijesti od astre, prošla 2. dizna, regulator pritiska goriva i ležajevi radilice do te mjere da treba uzimat novu, a što je neisplativo jer novi motor dođe samo 1000e više.

Eto, 2020. godište, 81.000km, 1.6. cdti motor. Mali servisi rađeni redovno na 15.000 km... Ocito je moj 1 od 10.000
Halo Bing! Kako bratac?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gravyri kaže...
Mene zanima dali netko ima Suzuki Vitaru,cura se napalila na njega a meni auto izvana izgleda ok ali interier mi nekak bezveze, doduse gledamo s motor 1.4 blagi hibrid

 6-7.5l potrosnja, interijer vec 10 godina isti, motori su okej, ali cjelokupni dojam auta nije wow. Tanka vrata i izolacija, zastarjeli infotainment, te instrumentalna ploca. Auto se vozi dobro, mjenjac je malo krut, ali generalno pali i vozi auto.

Iznimka su ovi koji su iz rentacara, a vidim da ce krajem godine preplavit trziste ti auti jer je sezona losija od ocekivane zasad.

Di2 & EPS FTW!
3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hvala na odgovoru, ja razmatram automatika
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
nixass kaže...

...napokon su poceli iz novih koncepata micat nakaradne touchscreenove.

nadam se da ce trenutni ciklus linija koje su u produkciji odvalit svoj zivotni vijek do kraja i da "full screen" interijer ide u proslost.

 koncept je dobio unutrašnjost iz modela otprije par godina kad se izrađivao, dok još nisu stavljali onu metarsku fosnu

al ne treba sumnjati da će u proizvodnoj verziji ići upravo ta fosna, jebala ih televizija u autu

 BMW je postao sranje samo takvo, tipkam po tom ekranu od metra, steka klima, pa promasim od klime i stisnem nesto drugo. Za iskljucit start-stop trebam biti senior programer, a 27 modova voznje je ideja stoljeca za prosjecnog debila. Ispred mene je toliko informacija da vjv pilot Airbusa ima manje, pa dok skuzim sto gledam, postao sam teska opasnost za okolinu.

 

I onda ugasim auto, izadem van i vidim da M paket iza mala Bosch kljesta, jer je BMW preskrt platit Brembu 4 prave celjusti. Ali barem imam iDrive autopilot placen k'o suho zlato.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 BMW je postao sranje samo takvo, tipkam po tom ekranu od metra, steka klima, pa promasim od klime i stisnem nesto drugo. Za iskljucit start-stop trebam biti senior programer, a 27 modova voznje je ideja stoljeca za prosjecnog debila. Ispred mene je toliko informacija da vjv pilot Airbusa ima manje, pa dok skuzim sto gledam, postao sam teska opasnost za okolinu.

 

I onda ugasim auto, izadem van i vidim da M paket iza mala Bosch kljesta, jer je BMW preskrt platit Brembu 4 prave celjusti. Ali barem imam iDrive autopilot placen k'o suho zlato.

 do uvođenja te fosne, bmw mi je bio jedan od rijetkih proizvođača čija mi se unutrašnjost sviđala

još je jedino ostala mazda, iako i oni planiraju uvesti televizore u auto... sve to ide u kujac

sljedeći auto mi je mazda 3 ili bmw 3 otprije par godina, s pokušajem da potraje što duže - bar desetak godina, a poslije kako bude

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad vec pisete o interijeru, slika u prilogu. To mi je bio najljepsi interijer opcenito u to neko doba. Ovo sve danas sa digitalnom konzolom pa ekranima na dodir sa strane a velicina svakakva ili ovi sto su ko utaknuti, doslovce ko da je netko tablet stavio na sredinu, to mi skroz katastrofa. Vozimo S-Max i jos je kolko tolko ok, uklopljeno je da na nekaj lici. Gledam sad uzet Corollu S-Cross i onaj tablet na sredini mi je katastrofa, al sam odlucil uzet toyotu pa fuckaj ga, moral bum se pomorit s tim.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2024 18:33 (smajlee).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jučer bio na tehničkom pregledu, tj registraciji nakon što sam se vratio doma, ne rade parking senzori... Svaki put kad ubacim u rikverc pišti i javlja ovu grešku the optical parking system is currently not available. Dali je moguće da su nešto ištekali tokom pregledavanja ispod u tunelu kad su bili? Golf 6 1.6 TDI u pitanju

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2024 19:20 (BeLLicus).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...

 do uvođenja te fosne, bmw mi je bio jedan od rijetkih proizvođača čija mi se unutrašnjost sviđala

još je jedino ostala mazda, iako i oni planiraju uvesti televizore u auto... sve to ide u kujac

sljedeći auto mi je mazda 3 ili bmw 3 otprije par godina, s pokušajem da potraje što duže - bar desetak godina, a poslije kako bude

 BMWi kao ovi sa slike su zadnje inacice koje meni osobno dolaze u obzir. Ovi kineski touchscreenovi i sranja sa updateima i kojekakvim menu-om sa 500 opcija neka me zaobidu slobodno.

Hvala bogu pa je G42 izasao sa dva zaslona, kao i G20.

Di2 & EPS FTW!
23 mjeseca
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nazalost, nisi jedini. Kolegi otisao motor krajem prosle godine, 2016, 1,6 CDTI, 110 KS, cca. 100.000 km. Popravak neisplativ, isto redovno servisirana, nikakve znakove otkazivanja nije davala. Los motor, generalno.

Ja do nedavno imao Astru ST, 1.4T, 150 KS, 2018, nakon 5 godina I 102.000km apsolutno nijedan problem. Ni zarulja nije pregorila. Najbolji auto koji sam ikad imao (za moje potrebe), odnosno najpouzdaniji. Valjda kako koga potrefi...

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi moze li itko pomoc.Imam golfa 6 2010 godinu 1.6 tdi i nedavno sam nesto radio kod majstora vezano za kocnice i kad sam dosao pokupit auto reko mi je da je primjetio da auto radi nepravilno u leru i da bi mi uskoro mogao riknut jedan od injektora i preporucio mi je da ga prodam prije nego se to desi jer je popravak neisplativ.Sad malo sam se raspitivo o tome i neki su mi savjetovali raparaciju injektora sad neznam sta mi je pametno auto koristim samo za poso kuca i nista previse a dosta je vec ulozeno u njega jer naravno nisam ni kupio nesto predobro posto se slabo razumijem u aute.Ima li tko iskustva sa reparacijom injektora jel to isplativo i preporucljivo uopce?

Auto ima 230 000 km :) .

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kupio sam filter kabine marke maxgear.
Išao zamijeniti i u odnosu na originalni, ovaj zamjenski je definitivno tanji i mrvicu kraći.
Dali to smije tako biti?
Original od auta je doslovno na mm išao u utor za filter kabine, ovaj ima lufta 1/4. To se ne vidi kada se zatvori plastikom, ali me zanima ima li kakve veze?
Pogledao sam po netu, dao mi je filter koji piše da je za moj auto
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Popravak injektora neisplativ?
Bolje dati 10-15-20k za drugi auto nego 300-400 za injektor?
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa on mi je reko da je 1 oko 1000 eura da se zamjeni za moj auto sad neznam jel stvarno toliko ili je pretjerao.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tole1710 kaže...

Pa on mi je reko da je 1 oko 1000 eura da se zamjeni za moj auto sad neznam jel stvarno toliko ili je pretjerao.

 1 je 1000€ jedino ako je zlatna...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uf dobro je onda da nema pojma sta prica :) Uplasio me dost.Kolko bi onda doso novi za golf 6 1.6 tdi 2010 god ? Ja sam pokusavo nac al samo polovne nalazim po njuskalu neznam kolko je novi.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tole1710 kaže...

Uf dobro je onda da nema pojma sta prica :) Uplasio me dost.Kolko bi onda doso novi za golf 6 1.6 tdi 2010 god ? Ja sam pokusavo nac al samo polovne nalazim po njuskalu neznam kolko je novi.

 Za to bi trebalo ipak pitat Intercars/ciak/lageros i sl. trgovine, ali pretpostavljam 300-400€ komad, mozda probat pitat purica za reparaciju (iako to navodno ovisi o stanju dizne, neka se neda a neka da...). Ali prije svega bi trebalo provjerit uopce dal je do do dizni ili je nesto drugo u pitanju...

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tole1710 kaže...

Ljudi moze li itko pomoc.Imam golfa 6 2010 godinu 1.6 tdi i nedavno sam nesto radio kod majstora vezano za kocnice i kad sam dosao pokupit auto reko mi je da je primjetio da auto radi nepravilno u leru i da bi mi uskoro mogao riknut jedan od injektora i preporucio mi je da ga prodam prije nego se to desi jer je popravak neisplativ.Sad malo sam se raspitivo o tome i neki su mi savjetovali raparaciju injektora sad neznam sta mi je pametno auto koristim samo za poso kuca i nista previse a dosta je vec ulozeno u njega jer naravno nisam ni kupio nesto predobro posto se slabo razumijem u aute.Ima li tko iskustva sa reparacijom injektora jel to isplativo i preporucljivo uopce?

Auto ima 230 000 km :) .

 Prvo utoči datacol i provozaj jedno 100 km pa onda poslušaj automobil. 

Inače reparacija ide ako nije otišla elektronika na injektoru. Za Qashkaija prije godinu dana tvornički repariran sa ugradnjom 350€.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

E hvala puno na informacijama.Pa ono je palio i gasio auto par puta dok nije pogodio u taj takt gdje radi nemirnije inace radi super mirno al je skonto dok je radio po njemu dok kad ga palis i gasis onda ko da pogodi u taj takt di radi primjetno nemirnije i onda mi je pokazo kak motor trese i rukom je proso svaki injektor gore onu gumu i na trecem injektoru kad je prodrmo se motor smirio al onda opet nakog nekog vremena pocme.Al reko je da je to tek pocetak.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mozes li mi rec koji tocno Datacol jer vidim da ih ima vise vrsta da nebi nest krivo utocio.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tole1710 kaže...

Ljudi moze li itko pomoc.Imam golfa 6 2010 godinu 1.6 tdi i nedavno sam nesto radio kod majstora vezano za kocnice i kad sam dosao pokupit auto reko mi je da je primjetio da auto radi nepravilno u leru i da bi mi uskoro mogao riknut jedan od injektora i preporucio mi je da ga prodam prije nego se to desi jer je popravak neisplativ.Sad malo sam se raspitivo o tome i neki su mi savjetovali raparaciju injektora sad neznam sta mi je pametno auto koristim samo za poso kuca i nista previse a dosta je vec ulozeno u njega jer naravno nisam ni kupio nesto predobro posto se slabo razumijem u aute.Ima li tko iskustva sa reparacijom injektora jel to isplativo i preporucljivo uopce?

Auto ima 230 000 km :) .

 Boze budale.... JA reparaciju 4 dizne u BiH platio 400 EUR za sve 4.

Tole1710 kaže...

E hvala puno na informacijama.Pa ono je palio i gasio auto par puta dok nije pogodio u taj takt gdje radi nemirnije inace radi super mirno al je skonto dok je radio po njemu dok kad ga palis i gasis onda ko da pogodi u taj takt di radi primjetno nemirnije i onda mi je pokazo kak motor trese i rukom je proso svaki injektor gore onu gumu i na trecem injektoru kad je prodrmo se motor smirio al onda opet nakog nekog vremena pocme.Al reko je da je to tek pocetak.

 Ja ti predlazem da prvo odvezes nekom boshisti da to pregleda jer tako se dizne ne pregledaju. Ili barem nekom drugom majstoru. 

Pocetak cega? Ako ode dizna nista se strasno nece desiti sto reparacija ili zamjena dizne nece rijesiti.....

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

E hvala ti puno na komentaru,jbga ja se ne razumijem u aute i on me naplasio dost.Jel mi mozes molim te u dm poslat di u bosni si repariro pa ak mi je blizu mogu i tamo se zaletit.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tole1710 kaže...

Mozes li mi rec koji tocno Datacol jer vidim da ih ima vise vrsta da nebi nest krivo utocio.

 evo ovo 

https://www.datacol.hr/datacol/datafuel-cistac-diesel-sustava-za-napajanje/ 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tole1710 kaže...

E hvala ti puno na komentaru,jbga ja se ne razumijem u aute i on me naplasio dost.Jel mi mozes molim te u dm poslat di u bosni si repariro pa ak mi je blizu mogu i tamo se zaletit.

 Zvornik. Ali imas i u HR toga vjerujem.....Koliko su meni rekli bosch se bez problema odradi a simens bas i ne. Ja imam AUDI i kod njega je uvijek bosch dok kod VW programa je sta te zapadne...

 

 

I aj bih ove gore cistace izbjegavao jer ne rade bog zna sta. Moderna goriva to vec imaju a i ako pomogne to je privremeno. ODradi reparaciju dizni i miran. Meni je recimo na 2.0 tdi iz 2007 godine smanjilo potrosnju preko 1 l na 100 km. Iako je auto isao odlicno dizne su bile pri kraju....

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 9:05 (Posmatrač).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
Tole1710 kaže...

E hvala ti puno na komentaru,jbga ja se ne razumijem u aute i on me naplasio dost.Jel mi mozes molim te u dm poslat di u bosni si repariro pa ak mi je blizu mogu i tamo se zaletit.

 Zvornik. Ali imas i u HR toga vjerujem.....Koliko su meni rekli bosch se bez problema odradi a simens bas i ne. Ja imam AUDI i kod njega je uvijek bosch dok kod VW programa je sta te zapadne...

 

 

I aj bih ove gore cistace izbjegavao jer ne rade bog zna sta. Moderna goriva to vec imaju a i ako pomogne to je privremeno. ODradi reparaciju dizni i miran. Meni je recimo na 2.0 tdi iz 2007 godine smanjilo potrosnju preko 1 l na 100 km. Iako je auto isao odlicno dizne su bile pri kraju....

 Moderna goriva, hah, to ovisi gdje... U Njemackoj mi je na nekih 85% tanka dok sam se vracao u HR prikazivalo da mogu prec 760km, jucer natankao doslovno do cepa 95 class plus kod nas i pise 730km.. Meni je iskreno to dovoljno da znam da nasa goriva nisu bas bog zna sta...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice