Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.249.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Vaš Auto Snova

ja dolazim ja sam blizu slavonskog broda

16 godina
offline
Vaš Auto Snova

Dodatno sranje s autom...ne radi više klima (dvozonska). Auto je star još mrvicu i 6 godina.
Nikad nisam bio na provjeri niti dopuni plina....

 

čini se da ću morati iskoristiti neki kupon s onih silnih web stranica za "uštedu" :)

 

 

16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova

odi obavezno provjeri klimu. jer ako kompresor ostane bez ulja a ti ga forsiras bit ce dar mar.

 

e da. dobio sam zimske gume pod racun dimenzija 225/60/r16 pa ako ko treba. prodajem ih jeftino jer mi ne odgovaraju na auto.

inace radi se o 2xdunlop m3 i 2x uniroyal.

P.S. zaboravio sam napomenuti gume su ko nove. ak je ko zainteresiran izmjerit cu jos profil i staviti slike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 21:58 (Lord_Marko).
15 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
thedream kaže...

Nešto te na ovoj temi još može iznenaditi? Začudile su me inače relativno male stock šlape na Ludači, hehe. Praktički bi i ja sa 195 65 15 mogao 17 zalijepiti na svoj auto, mislim da bi sa 10km/h preko ležećih prelazio, rupe na cestama da ne spominjem, sve organe bi mi izmiješao takav setup na našim cestama, podvozje da ne govorim..

Pa ti voziš na balonkama ?! :D daj slijedeci put uzmi bar 195/55, bolje ces se probijat kroz grad ;)

Ima tu jedan susjed A3 1.8T 98 sa 17cola, baš mu fino stoje

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
mystik kaže...

@chilly

Ne znam gdje radiš, al znam da servisi(ovlašteni) pljačkaju na ulju nenormalno.

Jebote, Zubak mi oderao 160kn litru Castrol Edge 5w30. U slobodnoj je koliko? 80-90kn.

a na crno idu po 50tak kn....

 

a uzo neki dan - magnatec C3 5W40 - 40 kn litra!!!!{#}

13 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Caesar et Brutus kaže...

195/65 R15 fi-kompatibilan s 205/60 R15 / 205/55 R16 / 215/50 R17 / 225/45 R17.

 

može i 225/40 R18 {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
13 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
nine kaže...
Caesar et Brutus kaže...

195/65 R15 fi-kompatibilan s 205/60 R15 / 205/55 R16 / 215/50 R17 / 225/45 R17.

 

može i 225/40 R18  {#}

  Može i 225/35 R19, ali sam se ograničio na 15 do 17 xD.

 

  Recimo, jedna petica s tim dimenzijama, a u principu osnovna verzija (ne govorim o vozilu sa slike jer se radi sigurno o skupljoj verziji, neumitna je dodatna oprema), u serijskoj opremi podrazumijeva 15'' felge s gumama 195/65:

 

  http://www.motorbasar.de/excentric-action-8x19-mit-225-35-r19-mit-vredestein-ultrac-sessanta-t1849182.html

 

  EDIT   jedan primjer iz bliže perspektive :D:

  Za Clija Grandtoura 2009, u studenom kad smo kupovali zimske gume, mogli uzeti 195/50 R16 jer je to približno isti fi, ali brate skupe čak i u Sloveniji (u odnosu na standardne dimenzije - 165/65 R15 i 185/60 R15; 195/55 R15)...

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 23:20 (Caesar et Brutus).
14 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
bik kaže...
thedream kaže...

Nešto te na ovoj temi još može iznenaditi? Začudile su me inače relativno male stock šlape na Ludači, hehe. Praktički bi i ja sa 195 65 15 mogao 17 zalijepiti na svoj auto, mislim da bi sa 10km/h preko ležećih prelazio, rupe na cestama da ne spominjem, sve organe bi mi izmiješao takav setup na našim cestama, podvozje da ne govorim..

Pa ti voziš na balonkama ?! :D daj slijedeci put uzmi bar 195/55, bolje ces se probijat kroz grad ;)

Ima tu jedan susjed A3 1.8T 98 sa 17cola, baš mu fino stoje

Ne stoje sve felge isto na svim autima. :P
Što fali 205,i te su dobre,ne mora se uvijek ići na širinu stopala i pol  

Optimizam je nedostatak iskustva.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
bik kaže...
thedream kaže...

Nešto te na ovoj temi još može iznenaditi? Začudile su me inače relativno male stock šlape na Ludači, hehe. Praktički bi i ja sa 195 65 15 mogao 17 zalijepiti na svoj auto, mislim da bi sa 10km/h preko ležećih prelazio, rupe na cestama da ne spominjem, sve organe bi mi izmiješao takav setup na našim cestama, podvozje da ne govorim..

Pa ti voziš na balonkama ?! :D daj slijedeci put uzmi bar 195/55, bolje ces se probijat kroz grad ;)

Ima tu jedan susjed A3 1.8T 98 sa 17cola, baš mu fino stoje

Nego! Još ljeti prednje na 2,5-2,6 bara, stražnje 2,4 i fijuuuu {#}. Moraju u smeće sad tako i tako, zadnja im je sezona, peta, mogli bi me na tehničkom jašit zbog ispucanih rubova već pomalo.

 

Uf, 17 su već bolesno-skupe gume / felge za moje trenutno financijsko stanje(sranje), iako bi bilo zabavno imati ih, samo bi morao biti strašno pažljiv, ne znam koliko je to pametno imati po ZG cestama i rupetinama.

Faith divides us. Death unites us.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš Auto Snova
thedream kaže...

Nego! Još ljeti prednje na 2,5-2,6 bara, stražnje 2,4 i fijuuuu {#}. Moraju u smeće sad tako i tako, zadnja im je sezona, peta, mogli bi me na tehničkom jašit zbog ispucanih rubova već pomalo.

 

Uf, 17 su već bolesno-skupe gume / felge za moje trenutno financijsko stanje(sranje), iako bi bilo zabavno imati ih, samo bi morao biti strašno pažljiv, ne znam koliko je to pametno imati po ZG cestama i rupetinama.

Šta se žališ, dođi u Rijeku, pa vidi malo što je loša cesta...

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Jakovp kaže...
thedream kaže...

Nego! Još ljeti prednje na 2,5-2,6 bara, stražnje 2,4 i fijuuuu {#}. Moraju u smeće sad tako i tako, zadnja im je sezona, peta, mogli bi me na tehničkom jašit zbog ispucanih rubova već pomalo.

 

Uf, 17 su već bolesno-skupe gume / felge za moje trenutno financijsko stanje(sranje), iako bi bilo zabavno imati ih, samo bi morao biti strašno pažljiv, ne znam koliko je to pametno imati po ZG cestama i rupetinama.

Šta se žališ, dođi u Rijeku, pa vidi malo što je loša cesta...

Kolika je Rijeka a koliki Zagreb? {#} Pa više rupetina ima u mom kvartu negu u cijeloj Rijeci, odvratno nešto, otvorilo se ove zime valjda od toliko soli na cestama, čega već, i to nisu one male cm,dva pa ajde, nego po 15cm dubine rupa da ti sve tresne ako ne vidiš navrijeme, što je u brzini praktički nemoguće.

 

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/240051/ZG-ceste-traze-pomoc-gradana-u-krpanju-rupa.html

 

Ne kažem da nije grozno i kod tebe, ali ceste po Zagrebu su doslovno odvratne u pojedinim dijelovima, pa još tramvajske kocke kad izlete itd. Cirkus.

Faith divides us. Death unites us.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2013 14:50 (thedream).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš Auto Snova
thedream kaže...

Kolika je Rijeka a koliki Zagreb? {#} Pa više rupetina ima u mom kvartu negu u cijeloj Rijeci, odvratno nešto, otvorilo se ove zime valjda od toliko soli na cestama, čega već, i to nisu one male cm,dva pa ajde, nego po 15cm dubine rupa da ti sve tresne ako ne vidiš navrijeme, što je u brzini praktički nemoguće.

 

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/240051/ZG-ceste-traze-pomoc-gradana-u-krpanju-rupa.html

 

Ne kažem da nije grozno i kod tebe, ali ceste po Zagrebu su doslovno odvratne u pojedinim dijelovima, pa još tramvajske kocke kad izlete itd. Cirkus.

Ti se žališ na tu i tamo koju rupu od ralice koju će ionako pokrpati skoro, ali drugo je kad ti je 95% svih cesta grbavo i puno rupa i šahti. Dakle konstantna vožnja po govnima.

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
offline
Vaš Auto Snova
ahahahahhah kad bi to bile samo rupe... al kad cigani kradu poklopce od sahti e to vam je sranje... kad razjebes auto zbog toga prvo opsujes sve sto je sveto... a tek kad s motorom naletis na takvu sahtu bez poklopca u 3 navecer i tako povrijedis koljeno da te to cijeli zivot boli to je tuzno... i nista se u mom kraju ne poduzima u vezi toga... bog daj da stave novi poklopac
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
domac5 kaže...
ahahahahhah kad bi to bile samo rupe... al kad cigani kradu poklopce od sahti e to vam je sranje... kad razjebes auto zbog toga prvo opsujes sve sto je sveto... a tek kad s motorom naletis na takvu sahtu bez poklopca u 3 navecer i tako povrijedis koljeno da te to cijeli zivot boli to je tuzno... i nista se u mom kraju ne poduzima u vezi toga... bog daj da stave novi poklopac

svi se tuzite za rupe u cesti i sahte. kao prvo za sahte cigani ih kradu i drugi i krast ce ih na TTTS-u u Splitu skoro svaka povadena a kamioni svakodnevno voze i boli ih k**** .rupe u cesti nebi bilo da lipo asfaltiraju.nekidan iznad firula su nama asfaltirali ali to je jedna od rupa  iznad u matice hrvatske odma isto sranje ali ne. odes na brda ubojstvo jedina lipa cesta cila je iz Solina prema centru  a nije ni ona bajna ,a lezeci policajci da ode cilo auto u 3pm..Nego sad ce izbori pa ce se malo popravljat je li ! {#}

Some say that he resined a job in Rome to have a fulltime job in here in London and that all of his legs are hydraulic... all we know is, he's called the Stig.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2013 23:16 (Saint96).
14 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Jakovp kaže...

Šta se žališ, dođi u Rijeku, pa vidi malo što je loša cesta...

Ako ništa drugo, vi barem imate Kvarenersku autocestu koja se ne naplaćuje, a sa njom se prođe cjela Rijeka i još nema gužve, čak ni u ljetnoj sezoni, nama u Zagrebu bi istu funkciju trebala imati Slavonska/Zagrebačka avenija koja je krcata semaforima i kolonom po 50 metara, još kad penzići "pretrčavaju" sa štapom...šou bude {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2013 0:02 (1BIT).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš Auto Snova
1BIT kaže...

Ako ništa drugo, vi barem imate Kvarenersku autocestu koja se ne naplaćuje, a sa njom se prođe cjela Rijeka i još nema gužve, čak ni u ljetnoj sezoni, nama u Zagrebu bi istu funkciju trebala imati Slavonska/Zagrebačka avenija koja je krcata semaforima i kolonom po 50 metara, još kad penzići "pretrčavaju" sa štapom...šou bude {#}

 

Bude na par mjesta i u određeno vijeme itekakva gužva na toj obilaznici (nije autocesta, ograničenje brzine je 60 kmh i bilo bi smiješno da se naplaćuje), ali slažem se, odlična cesta, sad su neka mjesta van grada, kao npr kukuljanovo postala puno bliža.

 

A i znam kako je u Zagrebu, vozio sam po njemu par puta na žalost, i to u popodnevnoj špici...

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
offline
Vaš Auto Snova

eto i ja sam jucer imao problema sa klimom. naime cistio sam auto i primjetio sam da mi je tepih dosta vlazan kod suvozacevih nogu. posto je otac imao isti slucaj jos davnih dana na golfu 3, odmah sam si mislio da je ona cjevcica za kondenzat zastopana. pa sam upalio auto i pogledao dali kaplje ili ne. i nije. nazvao ford servis koji je od mene udaljen 3 km. otisao. digli auto i odstopali s kompresorom. trosak 50 kn {#}

 

isto tako ona koza oko mjenjaca mi je popucala. te sam to skinuo i odnio k covjeku da mi stavi drugu. ujedno sam i podmazao mjenjac i sad se puno ljepse salta {#}

sve u svemu auto je sad top fit. jedino me za 5k km ceka servis ulja i filtera.{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2013 14:19 (Lord_Marko).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Lord_Marko kaže...

eto i ja sam jucer imao problema sa klimom. naime cistio sam auto i primjetio sam da mi je tepih dosta vlazan kod suvozacevih nogu. posto je otac imao isti slucaj jos davnih dana na golfu 3, odmah sam si mislio da je ona cjevcica za kondenzat zastopana. pa sam upalio auto i pogledao dali kaplje ili ne. i nije. nazvao ford servis koji je od mene udaljen 3 km. otisao. digli auto i odstopali s kompresorom. trosak 50 kn {#}

 

isto tako ona koza oko mjenjaca mi je popucala. te sam to skinuo i odnio k covjeku da mi stavi drugu. ujedno sam i podmazao mjenjac i sad se puno ljepse salta {#}

sve u svemu auto je sad top fit. jedino me za 5k km ceka servis ulja i filtera.{#}

Hehe,ne možeš vjerovat ja imam isti slučaj u golfu 3.Naime,tepih kod suvozača je stalno mokar.Onda to riješim tako da kad idem u autopraonu da tamo i usisam tu vodu.Sve bude dobro do prve kiše,onda jovo-nanovo.
Koliko si platio kožu mjenjača,meni se isto malo poderala,ali ništa strašno.... 

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
big_guy kaže...

Hehe,ne možeš vjerovat ja imam isti slučaj u golfu 3.Naime,tepih kod suvozača je stalno mokar.Onda to riješim tako da kad idem u autopraonu da tamo i usisam tu vodu.Sve bude dobro do prve kiše,onda jovo-nanovo.
Koliko si platio kožu mjenjača,meni se isto malo poderala,ali ništa strašno.... 

Postoji, ajmo reći, kanalić za dovod te vode i tih sranja, pogledaj odozdol auto, imaš čep. Ako je taj kanal zaštopan onda se nakupi voda unutra. Probaj jel to možda, par minuta posla.

16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
big_guy kaže...
Lord_Marko kaže...

eto i ja sam jucer imao problema sa klimom. naime cistio sam auto i primjetio sam da mi je tepih dosta vlazan kod suvozacevih nogu. posto je otac imao isti slucaj jos davnih dana na golfu 3, odmah sam si mislio da je ona cjevcica za kondenzat zastopana. pa sam upalio auto i pogledao dali kaplje ili ne. i nije. nazvao ford servis koji je od mene udaljen 3 km. otisao. digli auto i odstopali s kompresorom. trosak 50 kn {#}

 

isto tako ona koza oko mjenjaca mi je popucala. te sam to skinuo i odnio k covjeku da mi stavi drugu. ujedno sam i podmazao mjenjac i sad se puno ljepse salta {#}

sve u svemu auto je sad top fit. jedino me za 5k km ceka servis ulja i filtera.{#}

Hehe,ne možeš vjerovat ja imam isti slučaj u golfu 3.Naime,tepih kod suvozača je stalno mokar.Onda to riješim tako da kad idem u autopraonu da tamo i usisam tu vodu.Sve bude dobro do prve kiše,onda jovo-nanovo.
Koliko si platio kožu mjenjača,meni se isto malo poderala,ali ništa strašno.... 

jel imas klimu?

kozu nisam nista platio jer je majstor obiteljski prijatelj. ali inace uzima od 100 do 300kn zavisi kolko mu treba materijala i koja je koza.

Hacker002 kaže...
big_guy kaže...

Hehe,ne možeš vjerovat ja imam isti slučaj u golfu 3.Naime,tepih kod suvozača je stalno mokar.Onda to riješim tako da kad idem u autopraonu da tamo i usisam tu vodu.Sve bude dobro do prve kiše,onda jovo-nanovo.
Koliko si platio kožu mjenjača,meni se isto malo poderala,ali ništa strašno.... 

Postoji, ajmo reći, kanalić za dovod te vode i tih sranja, pogledaj odozdol auto, imaš čep. Ako je taj kanal zaštopan onda se nakupi voda unutra. Probaj jel to možda, par minuta posla.

ako se dobro sjecam golf 3 (barem onaj za americko trziste kojeg smo mi posjedovali) je imao ispod onoga tepiha kao 3 plasticna cepa. nekaj slicno kao za lagve. to smo mi provjerili i zasilikonirali  za svaki slicaj dok nismo saznali za ovo s klimom. probaj provjeriti

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2013 18:24 (Lord_Marko).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Hacker002 kaže...
big_guy kaže...

Hehe,ne možeš vjerovat ja imam isti slučaj u golfu 3.Naime,tepih kod suvozača je stalno mokar.Onda to riješim tako da kad idem u autopraonu da tamo i usisam tu vodu.Sve bude dobro do prve kiše,onda jovo-nanovo.
Koliko si platio kožu mjenjača,meni se isto malo poderala,ali ništa strašno.... 

Postoji, ajmo reći, kanalić za dovod te vode i tih sranja, pogledaj odozdol auto, imaš čep. Ako je taj kanal zaštopan onda se nakupi voda unutra. Probaj jel to možda, par minuta posla.

Budem pogledao,hvala

Lord_Marko kaže...
big_guy kaže...

Hehe,ne možeš vjerovat ja imam isti slučaj u golfu 3.Naime,tepih kod suvozača je stalno mokar.Onda to riješim tako da kad idem u autopraonu da tamo i usisam tu vodu.Sve bude dobro do prve kiše,onda jovo-nanovo.
Koliko si platio kožu mjenjača,meni se isto malo poderala,ali ništa strašno.... 

jel imas klimu?

kozu nisam nista platio jer je majstor obiteljski prijatelj. ali inace uzima od 100 do 300kn zavisi kolko mu treba materijala i koja je koza.

Nemam klimu....

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova

ili ti ti cepovi u podu nisu diht. ili sajba vise nije diht. ili ti kroz ventilaciju dolazi. eventualno kroz vrata. tj gore di je dihtung.

uglavnom, skini sjedalo van, razmakni tepih. skoci u auto i neka vani neko poljeva sa vodom a ti gledaj.

14 godina
offline
Vaš Auto Snova

Da mi je samo znat od kud ljudim inspiracija za tuning auta, evo jedan proton sa otpiljenim svijetlima po pola od punta 2. i prednji branik također od punta 2. , retrovizor pola bijeli pola crveni...wtf...danas i traktori imaju ljepši interijer od ovog protona {#}

14 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova

Po meni auto odonapred zgleda puno bolje nego pol Hrvatske Čunerske scene..

Gamers dont die, they respawn! :)
13 godina
offline
Vaš Auto Snova

proton je jako dobro slozen i turbo je...

 

totalno nelos auto...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
RuskeGTT kaže...

proton je jako dobro slozen i turbo je...

 

totalno nelos auto...

Još je i LE, šta čekate ljudi, navalite.

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
15 godina
neaktivan
offline
Vaš Auto Snova

Vlasnika, ne, seljačinu koja ima ovog Protona treba spaliti, kao i sve ostale što takve aute  pretvaraju u kantu za smijanje, počevši od Golfova te Fiat Tipa i Punta. I takvima treba oduzeti vozačku jer će sa tom krntijom za koju samo on misli da je nabrijana ubiti ili sebe, nekog pješaka ili nekog vozača kad se sa 120 zabije u njega u zoni 50.

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
13 godina
protjeran
offline
Vaš Auto Snova

 

ovo je bre auto a ne ovaj bmw krš 

13 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
TIR669 kaže...

Vlasnika, ne, seljačinu koja ima ovog Protona treba spaliti, kao i sve ostale što takve aute  pretvaraju u kantu za smijanje, počevši od Golfova te Fiat Tipa i Punta. I takvima treba oduzeti vozačku jer će sa tom krntijom za koju samo on misli da je nabrijana ubiti ili sebe, nekog pješaka ili nekog vozača kad se sa 120 zabije u njega u zoni 50.

 

Zašto? Ne kužim, ako je netko sredio styling auta (nabacio felge i spojlere), to ne znači da nužno mora divljati i ubiti sebe ili nekog pješaka.

 

Opasniji su oni što voze čuda od 200ks+ ili tatini sinovi koji imaju auto od 300k kn+, a nemaju nikakvog iskustva.

 

 

Meni taj Proton sprijeda neloše izgleda..

http://www.youtube.com/watch?v=wTzMhtVX-NA
11 godina
offline
Vaš Auto Snova

Pa neće divljat onaj koji je sam zaradio 10 000 + € i uložio u auto, divljat će onaj kojem je to sve stari platio . :) 

Kupujem kućište do 300 kn (polovno) s što boljim cable managmentom i sa što više ventilatora . Ponude na pp.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice