Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.259.981
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, imam jedno malo glupo pitanje ali bih bio jako zahvalan ako bi mi mogli pomoći. Trenutno na autu imam ljetne gume na alu felgama (17''), a sada u ponedjeljak stavljam zimske na čeličnim felgama (16''). Da li moram kupiti neke druge posebne šarafe ili ovi šarafi koji su sada gore, mogu i dalje biti dok stavim zimske gume? Hvala

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

isti prizori kao kad 1BIT stavi izvješće sa hr cesta

 Sad si me sjetio da nisam već dugo ništa fotkal

 

Pazi merca

 

 

Jedan hot hatch

 
 

Nissan micra SR160 (slična)

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

A obicno za celicne imas jeftine celicne serafe, dok za alu felge imas lijepe brusene serafe.

Makar teoretski mozes koristiti iste, ja bi kupio jeftine univerzalne za celicne, ne kostaju puno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel ima netko iskustva s Renault megane 1.6 ili 1.9 dci 130ks? Coupe ili obicni, gt line? Potrošnja, dojmovi? Dojmovi, potrošnja, preporuka? 😁
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, imam jedno malo glupo pitanje ali bih bio jako zahvalan ako bi mi mogli pomoći. Trenutno na autu imam ljetne gume na alu felgama (17''), a sada u ponedjeljak stavljam zimske na čeličnim felgama (16''). Da li moram kupiti neke druge posebne šarafe ili ovi šarafi koji su sada gore, mogu i dalje biti dok stavim zimske gume? Hvala

 Bilo bi dobro da imas posebne za svake felge jer npr kad stavljas sarafe sa celicnih na aluminijske oni se nekako urezu u felgu i tesko ih je skinut, tak mi je objasnio vulkanizer.. Ne znam kaj se desava kad stavljas ove s aluminijskih na celicne al posto ne kostaju puno zasto se igrati

 

Ja cak za svoje skodine original 15" alu felge imam drugacije sarafe nego za rc design alu 16" felge 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, imam jedno malo glupo pitanje ali bih bio jako zahvalan ako bi mi mogli pomoći. Trenutno na autu imam ljetne gume na alu felgama (17''), a sada u ponedjeljak stavljam zimske na čeličnim felgama (16''). Da li moram kupiti neke druge posebne šarafe ili ovi šarafi koji su sada gore, mogu i dalje biti dok stavim zimske gume? Hvala

 Bilo bi dobro da imas posebne za svake felge jer npr kad stavljas sarafe sa celicnih na aluminijske oni se nekako urezu u felgu i tesko ih je skinut, tak mi je objasnio vulkanizer.. Ne znam kaj se desava kad stavljas ove s aluminijskih na celicne al posto ne kostaju puno zasto se igrati

 

Ja cak za svoje skodine original 15" alu felge imam drugacije sarafe nego za rc design alu 16" felge 

 Tesko ih je skinut ? Pa je, jedino ako ih zateze ko sivonja... Ako ih zategne na onolko kolko treba onda nema problema sa skidanjem nit da ih rucno skidas.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, imam jedno malo glupo pitanje ali bih bio jako zahvalan ako bi mi mogli pomoći. Trenutno na autu imam ljetne gume na alu felgama (17''), a sada u ponedjeljak stavljam zimske na čeličnim felgama (16''). Da li moram kupiti neke druge posebne šarafe ili ovi šarafi koji su sada gore, mogu i dalje biti dok stavim zimske gume? Hvala

 Bilo bi dobro da imas posebne za svake felge jer npr kad stavljas sarafe sa celicnih na aluminijske oni se nekako urezu u felgu i tesko ih je skinut, tak mi je objasnio vulkanizer.. Ne znam kaj se desava kad stavljas ove s aluminijskih na celicne al posto ne kostaju puno zasto se igrati

 

Ja cak za svoje skodine original 15" alu felge imam drugacije sarafe nego za rc design alu 16" felge 

 Puno Vam hvala kolega na odgovoru. Gdje bih ih mogao kupiti u Zagrebu ili da li ih možda vulkanizer ima odmah za prodati? Kako bih mogao saznati koji točno vijak mi treba za čeličnu felgu?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Koji auto? Neki koriste vijke, a neki matice.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mazda 6 Sport Combi 2012 godina, GH linija

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ide matica kod tebe, M12X1.5 konus 60°. 99% da mozes koristiti matice od aluminijskih posto aluminijske vise ne koriste ravan prihvat. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 19:55 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Bio danas u Vulkalu zamijeniti gume. Čudo jedno kako korona unapređuje organizaciju poslovanja svih djelatnosti. Usmjerava te ovaj, usmjerava te onaj, online praćenje reda čekanja za zamjenu guma...sve ko po špagi.

Evo jedna mutna fotka sa izmjene.

Nagradna pitalica: Koji je krajnji desni auto u refleksiji?

Nagrada: "svaka čas"

 

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 3:17 (Ezio).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Bio danas u Vulkalu zamijeniti gume. Čudo jedno kako korona unapređuje organizaciju poslovanja svih djelatnosti. Usmjerava te ovaj, usmjerava te onaj, online praćenje reda čekanja za zamjenu guma...sve ko po špagi.

Evo jedna mutna fotka sa izmjene.

Nagradna pitalica: Koji je krajnji desni auto u refleksiji?

Nagrada: "svaka čas"

 

 

 Fiat 124 Spider...rugoba

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
Ezio kaže...

Bio danas u Vulkalu zamijeniti gume. Čudo jedno kako korona unapređuje organizaciju poslovanja svih djelatnosti. Usmjerava te ovaj, usmjerava te onaj, online praćenje reda čekanja za zamjenu guma...sve ko po špagi.

Evo jedna mutna fotka sa izmjene.

Nagradna pitalica: Koji je krajnji desni auto u refleksiji?

Nagrada: "svaka čas"

 

 

 Fiat 124 Spider...rugoba

 da, grdi brat od MX-5, za obiteljskim ruckom izbjegavamo tu temu

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo testirao sam novi Yaris Hybrid. U usporedbi sa starim, napredak, ali nista sa "wow" efektom. Nije auto los koliko su ga posrali po YT review, ne uvijaju se zadnja vrata nista vise nego na starom Yarisu, ploca i sredina kod mjenjaca je kvalitetom jednaka kao i prije. Sicevi mi se cine korak nazad mrvicu, mozda je do opreme.

 

Od fora stvari:

 

Voznja na struju do 105km/h (korisno uglavnom na nizbrdicama) i osjetljivije jaci motor (115ks mjesane snage sada), brža reakcija od CVT-a takoder

Podosta bazne opreme i sve te tehnologije

17" izgleda super

Digitalna ploca, za nize osobe je odlicna stvar jer nije toliko upadna u FOV.

Dobra pozicija voznje, laksa za noge i koljena nego u starom Yarisu (subjektivno, ali ja na 180cm u starom Yarisu imam sjedalo do kraja gurnuto i jos mi fali malo)

 

Minusi:

 

Razine opreme su izmjesane, ono sto je prije bilo bazno sad je doplata i obrnuto

Manja preglednost kroz zadnje staklo

Volan je uzasnog dizajna sa plasticnim umetcima pri dnu

Kontrole klime zabijene malo prenisko za moj ukus, ako se vec spustila pozicija vozaca onda je klima trebala ostat gdje je i bila, a ne jos nize

Drske s unutarnje strane vrata, dizajn 5-godisnjaka

 

Osobno: dizajn auta izvana je super, kao baby GR Yaris. Na drugu stranu iznutra je neka mjesavina Forda i Peugeota, iako za Toyotu definitivno napredak kakve interijere su znale imat.

 

I definitivno ne vrijedi ~165k kn (to je cijena sa poticajem od Toyote ), realno oko 120k u srednjoj/visoj opremi bi bila okej prica. No opet konkurencija izmedu hibrida je: Jazz - od 180k kn, Clio od 140k kn, Swift ~120k kn (ali puno slabiji od Yarisa)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 10:27 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jeste vidjeli cijene nove Honde Jazz u Češkoj i Mađarskoj? Znam da je uglavnom većina modela vani jeftiniji nego kod nas i da se ta razlika istopi kroz plaćanje svih naknada i troškova uvoza, ali evo primjer cijene s Elegance opremom:

 

Češka:

https://www.tipcars.com/honda-jazz/hatchback/benzin/honda-jazz-1-5-e-hev-elegance-akce-23491439.html

https://www.tipcars.com/honda-jazz/hatchback/benzin/honda-jazz-1-5-e-hev-elegance-akce-23491396.html

Službeni akcijski cjenik

 

Mađarska:

Službeni cjenik

 

S našim PDV-om cijena za Elegance ispadne 150000 kn u Češkoj, a 158000 kn u Mađarskoj. Mađarski cjenik bi trebao biti njihov standardni, a u Češkoj je to akcijska cijena (ne znam postoje li neki posebni uvjeti). 

 

Ako računamo da je posebni porez 3500 kn (toliko je na webu kod nas) i ostala davanja pri uvozu max. 5000 kn (homologacija, naknada za gospodarenje otpadom, troškovi carine, potvrda proizvođača...), za plaćanje usluge uvoza (ili troškova puta ako sami idete po vozilo) vam ostaje 25500-33500 kn. Znači, ako ovi u Rutingu ne mogu/ne žele spustiti cijenu za cca. 15000 kn, mislim da vrijedi razmisliti o uvozu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 12:35 (kiwi_91).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Evo testirao sam novi Yaris Hybrid. U usporedbi sa starim, napredak, ali nista sa "wow" efektom. Nije auto los koliko su ga posrali po YT review, ne uvijaju se zadnja vrata nista vise nego na starom Yarisu, ploca i sredina kod mjenjaca je kvalitetom jednaka kao i prije. Sicevi mi se cine korak nazad mrvicu, mozda je do opreme.

 

Od fora stvari:

 

Voznja na struju do 105km/h (korisno uglavnom na nizbrdicama) i osjetljivije jaci motor (115ks mjesane snage sada), brža reakcija od CVT-a takoder

Podosta bazne opreme i sve te tehnologije

17" izgleda super

Digitalna ploca, za nize osobe je odlicna stvar jer nije toliko upadna u FOV.

Dobra pozicija voznje, laksa za noge i koljena nego u starom Yarisu (subjektivno, ali ja na 180cm u starom Yarisu imam sjedalo do kraja gurnuto i jos mi fali malo)

 

Minusi:

 

Razine opreme su izmjesane, ono sto je prije bilo bazno sad je doplata i obrnuto

Manja preglednost kroz zadnje staklo

Volan je uzasnog dizajna sa plasticnim umetcima pri dnu

Kontrole klime zabijene malo prenisko za moj ukus, ako se vec spustila pozicija vozaca onda je klima trebala ostat gdje je i bila, a ne jos nize

Drske s unutarnje strane vrata, dizajn 5-godisnjaka

 

Osobno: dizajn auta izvana je super, kao baby GR Yaris. Na drugu stranu iznutra je neka mjesavina Forda i Peugeota, iako za Toyotu definitivno napredak kakve interijere su znale imat.

 

I definitivno ne vrijedi ~165k kn (to je cijena sa poticajem od Toyote ), realno oko 120k u srednjoj/visoj opremi bi bila okej prica. No opet konkurencija izmedu hibrida je: Jazz - od 180k kn, Clio od 140k kn, Swift ~120k kn (ali puno slabiji od Yarisa)

 

Nego, kako se cuju vrata pri zatvaranju? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vrata su okej, ne znam zasto su toliko ispljuvali auto. Probao sam prednja i straznja, bolje se zatvaraju nego na starijem Yarisu. A tamo se odlicno zatvaraju, pa BMW-ova vrata znaju "zapet" prije nego ova.

 

Mislio sam da je Yaris puno manje kvalitetan nego sto je, mozda je bilo do odredenog auta na testu, ali ovaj sto sam ja probao je cisto okej sa zvukovima.

 

Iskreno gori zvuk straznjih vrata ima novi Polo. 

 

 

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ajde to je ohrabrujuce, jer Carwow-ov review je bio zaista razocaravajuc po tom pitanju.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Moj osvrt je da se previse radilo na "izvana", a iznutra nista.

Nema vise koznog preferiranog volana, gepek je smanjen i stisnut,

straznja klupa ima mozda vise mjesta za noge, ali je cetralni stub visi pa

treci putnik ima manje mjesta nego na starom Yarisu.

Prednja maska mu je super, guzica mu je odvratna, tu bi radije staru guzicu koja je lijepsa.

Centralni display vise nije lijepo ukomponiran u centralnu konzolu, nego je jeftijni tablet,

to sad svi furaju, pa ne mozes staviti kasnije afetermarket radio, jer ne pase nista osim

tog Panasonic zaostalog radija (ajde bar ovi imaju Apple Car Play i Android Auto).

 

Toyota zeli imati kontrolu i to je sve. Ne zele dati vise, jer vi ulazili u sferu Lexusa,

zato primjerice u AT ni ne prodaju Corollu Sedan, jer bi bila konkurencija LC200,

kojeg su na kraju krajeva od 2020. i makli iz ponude.

 

Isto tako nema ni UX-a i RAV4 sa cistim benzincom (u HR i DE ima), jer eto,

prejeftino bi prodavali Lexuse u AT, tako da je jeftinije uvesti UX-a sa benzinjarom

i max opremom za 30.000€ iz svabije i platiti NoVA porez i uvoz, pa doci na 35.000, nego platiti 39.000

UX sa najslabijim hibridom i osnovnom opremom - isto vrijedi i za RAV4.

 

Ne znam zasto to rade, osobito ne vidim smisao da podignu pocetnu cijenu Yarisa za 3000€,

a smanje opremu - jedini razlog je veca zarada, nista vise. Stari Yaris je kompletnije vozilo,

samo sto nema novi agregat, digitalni cockpit i head-up-display na sajbi. Dali to vrijedi 3000+€?

Po meni ne.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Fake_Alert kaže...
ivanzu kaže...

Odustao od restauracije? Sta je sa onim 1.6TD?

 Crveni je 1.6TD, slaze se jos, malo fali.

Plavi je otisao kod starog vlasnika na lakiranje. Idemo na LP5U Briliant blue metalic 

 Nisam se dugo javljao.

Golfic je u meduvremenu završen, dopremljen doma i u voznom stanju.

Sad je switchao mjesta sa golf 4 koji ce biti daily, a plavi weekend kao i crveni koji nije gotov. Jer nema smisla da ganjam svjeze ofarbanu duju po shit vremenu i opet da prednji kraj bude izbuban.

 

 

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Moj osvrt je da se previse radilo na "izvana", a iznutra nista.

 

 

 Djelomicno se slazem. Ali display je tamo gdje treba bit, visoko. Volan je kakav je, tu se slazem, stari Yaris koplje iznad, a i subjektivno previse kontroli je na njemu i sve to izgleda zbijeno.

 

Ono sto sam komentirao, auto ima vise opreme kod baznog modela, ALI to je sva ta oprema koja se nekoc nadoplacivala kao adaptivni tempomat bla bla. Gdje dvozonska automatska klima dolazi tek u top opremi, prije je dolazila u sredini cak.

 

Cak ni sic podesiv po visini za vozaca nije u baznom modelu, uzas kako si mogu to dopustit u 2021. godini sa gradskim modelom.

 

Na drugu stranu, bazni modeli dolaze sa senzorom za kisu, kamerom iza, LED glupostima, svakakvim sustavima.

 

Auto je skuplji, zbog nove baterije (source: Toyota), jer je kao laksa i puno veceg kapaciteta nego u prijasnjim autima.

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Proslogeneracijski Yaris nije imao opciju za adaptivni tempomat (samo obicni), i nema opciju

podesavanja sjedala po visini - ni kao opciju (koliko se sjecam), a imao sam top opremu Style,

i stvarno sam imao sve sto se moglo dobiti u Yarisu. Al taj straznji kraj na novom, i gepek, to je tuga.

 

No, opet treba gledati, da dolazi i Yaris Cross, i nisu ga ni smjeli napraviti previse prostranim,

jer onda bi ulazio u sferu Cross-a.

 

Corolla Cross za sada nece doci u Europu, a po velicini je Corolla Cross nesto manja od RAV4 a nesto veca od C-HRa.

 

Po tome bi Toyota imala 3(4) SUV-a u ponudi:

Mali SUV Yaris Cross

Srednji SUV C-HR / Corolla Cross

Veliki SUV RAV4

 

Odnosno, kako bi u americi rekli - mali je C-HR, srednji je RAV4 i 4Runner, a veliki je tek Land Cruiser.

 

Obratno vrijedi za Aziju, tamo imaju jos manje SUV-ove, Toyota je vratila ime Rocky u svoj brand Daihatsu,

i novi Rocky izgleda super.

 

Imao sam Rockya 4 godine, stvarno je mogao svuda, otraga je bio veoma neudoban za putnike (al za djecu je dobar),

no sto je taj pio dizel, svaki tjedan sam tocio, nikad ispod 11l nije cuclao. Nije se kvario, al je pio pio pio, bez dna.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 14:50 (Čitatelj).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Proslogeneracijski Yaris nije imao opciju za adaptivni tempomat (samo obicni), i nema opciju

podesavanja sjedala po visini - ni kao opciju (koliko se sjecam), a imao sam top opremu Style,

i stvarno sam imao sve sto se moglo dobiti u Yarisu. Al taj straznji kraj na novom, i gepek, to je tuga.

 Ja imam u Yarisu po visini, a nije top oprema. Stovise u novome se nudi i suvozacko po visini ako se ne varam, ali da vozacki po visini nije u baznoj opremi je 

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mišljenja o novoj Kia Ceed 1.4 benzin, 140 konjića?
Netko ima barem sličnu? Kakva je za voziti, što nije dobro?
Izgleda mi kvalitetno, kokpit mi se sviđa, a i sjedala izgledaju udobno.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ide matica kod tebe, M12X1.5 konus 60°. 99% da mozes koristiti matice od aluminijskih posto aluminijske vise ne koriste ravan prihvat. 

 Puno Vam hvala na odgovoru. Ako ću slučajno ipak morati kupiti druge matice, gdje preporučujete u Zagrebu da ih mogu nabaviti? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Uf mislio sam da je otisao u vjecna lovista, kad ono lik skace ko jelen iz sume.

Sta je to eksplodiralo? Baterija? Tank goriva? Nesto peto?


Meni se cini da je bolid prepolovljen, a njemu opet nista?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Uf mislio sam da je otisao u vjecna lovista, kad ono lik skace ko jelen iz sume.

Sta je to eksplodiralo? Baterija? Tank goriva? Nesto peto?


Meni se cini da je bolid prepolovljen, a njemu opet nista?

 Prepolovljen je,vidi se na drugim snimkama. Tj prednjeg kraja uopće nema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Trebala bi imati svaka prodavaonica auto dijelova.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice