Soundbar-preporuka

poruka: 842
|
čitano: 517.024
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

al opet ne stane, ja imam na taj nacin i viri van, malo se moze sakriti

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav ekipa, trebam preporuku soundbara za LG C2 55", imam ove opcije:

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/lg-s75q-soundbar-dolby-atmos-380w-oglas-43000055 - €250

 

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/jbl-bar-800-soundbar-mit-dolby-atmos-829706573 - €450

 

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/5-1-3-dolby-atmos-soundbar-mit-570-watt-kabelloser-subwoofer-lg-ds90qy-971994418/ - nisam ponudio

 

Najviše me mami ovaj JBL 800 jer sam bio u mediamarktu, pričao s radnikom, on je imao skupocjeniji Senheiser kojeg je vratio u roku dva tjedna jer nije bio zadovoljan te sada koristi JBL 800 i super je zadovoljan. Ponekad bude u MM na akciji za €600, a s ovim sam se našao na €450 da bi ga prodao, ima još 10 mjeseci garancije. Komentari?

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Najbrži kaže...

Pozdrav ekipa, trebam preporuku soundbara za LG C2 55", imam ove opcije:

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/lg-s75q-soundbar-dolby-atmos-380w-oglas-43000055 - €250

 

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/jbl-bar-800-soundbar-mit-dolby-atmos-829706573 - €450

 

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/5-1-3-dolby-atmos-soundbar-mit-570-watt-kabelloser-subwoofer-lg-ds90qy-971994418/ - nisam ponudio

 

Najviše me mami ovaj JBL 800 jer sam bio u mediamarktu, pričao s radnikom, on je imao skupocjeniji Senheiser kojeg je vratio u roku dva tjedna jer nije bio zadovoljan te sada koristi JBL 800 i super je zadovoljan. Ponekad bude u MM na akciji za €600, a s ovim sam se našao na €450 da bi ga prodao, ima još 10 mjeseci garancije. Komentari?

 Ne vjeruj trgovcu... Ne kazem da taj konkretno laze ali generalno....

16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...
Najbrži kaže...

Pozdrav ekipa, trebam preporuku soundbara za LG C2 55", imam ove opcije:

 Ne vjeruj trgovcu...

 Hvala na preporuci, ffs, nemoj pomagati više 

LOL: Crobrother
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Samsung

HW-Q990C 8,5 11.1.4 656W - €800
HW-Q990B 8,4 11.1.4 650W - €990
HW-Q950A 8,4 11.1.4 616W - €650
HW-Q930C 8,3 9.1.4  540W - €479 NOVO
HW-Q90R  8,2 7.1.4  510W - €460€580
HW-Q800C 8,2 5.1.2  360W - €
HW-Q600C 7,5 3.1.2  360W - €
HW-Q600B 7,4 3.1   200W - €


LG

DS95QR 9.1.5 810W - €650€689€729
DS90QY 5.1.3 570W - €520 / €553 NOVO
DS80QR 5.1.3 620W - €
S75Q  3.1.2 380W - €250 / €295 NOVO

 

Ovi bez poveznica se nisu još pojavili na oglasnicima. Da li mi je cjenovno najbolje ići na DS95QR pošto imaju više W nego samsung modeli OR biti future-proof te kupiti top of the class HW-Q990C?

 

EDIT:

Da si ne kompliciram, najbolje novi Q930C za €479 ili DS90QY za €553?

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 22:23 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Najbrži kaže...

Samsung

HW-Q990C 8,5 11.1.4 656W - €800
HW-Q990B 8,4 11.1.4 650W - €990
HW-Q950A 8,4 11.1.4 616W - €650
HW-Q930C 8,3 9.1.4  540W - €479 NOVO
HW-Q90R  8,2 7.1.4  510W - €460€580
HW-Q800C 8,2 5.1.2  360W - €
HW-Q600C 7,5 3.1.2  360W - €
HW-Q600B 7,4 3.1   200W - €


LG

DS95QR 9.1.5 810W - €650€689€729
DS90QY 5.1.3 570W - €520 / €553 NOVO
DS80QR 5.1.3 620W - €
S75Q  3.1.2 380W - €250 / €295 NOVO

 

Ovi bez poveznica se nisu još pojavili na oglasnicima. Da li mi je cjenovno najbolje ići na DS95QR pošto imaju više W nego samsung modeli OR biti future-proof te kupiti top of the class HW-Q990C?

 

EDIT:

Da si ne kompliciram, najbolje novi Q930C za €479 ili DS90QY za €553?

 Da si ne kompliciraš, ne gledaj dolby atmos bez dva satelita, jer je ostalo porez na budale. (ako kupuješ zbog gledanja filmova)

Tu ti je snaga relativna.

Mislim, oni napišu 500/600 W, 800 w čaaaak , dočim realno imaš sve skupa 100/150W max. Ipak, to je i previše za jednu sobu i nećeš nikada koristiti toliko. Imam Q930C nekih pola godine i sve je ok uravnoteženo osim subwofera kojemu parametri tvornički nisu dobro usklađeni. (napisao sam desetak postova ranije recenziju)

 

Najbolji je (ako imaš novaca) Samsung HW-Q990C, gdje je sub već korektno izbalansiran, no navikneš se i na Q930C .

合氣道
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...

Ipak, to je i previše za jednu sobu i nećeš nikada koristiti toliko. Imam Q930C nekih pola godine

Najbolji je (ako imaš novaca) Samsung HW-Q990C, gdje je sub već korektno izbalansiran, no navikneš se i na Q930C .

 Doma na Z906 nisam smio preko 30% već bi starci srali kako je glasno. Odselio sam se prošle godine te ću sada na proljeće sređivati dnevni te sobu. TV će najvjv ići na zid, a ozvučenje ću još vidjeti gdje i kako. Kupio sam sinoć DS90QY. Imam novaca za rabljeni Q990C, ali imam puno nadolazećih, skupih rashoda te ćemo vidjeti kako će se ovi pokazati. Ukoliko ne budem zadovoljan ići će na prodaju te ću tokom ljeta uzeti HW-Q990C kad su već svugdje po recenzijama najviše hvaljeni.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 8:56 (Najbrži).
4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka

Samo za info jer također gledam HQ-Q930C, trenutno je 645,00€ a ne 479€.

 

Ili imaš kakav poseban popust ili drugi dućan gdje si ga našao?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2024 14:10 (vranisimo).
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
vranisimo kaže...

HQ-Q930C, trenutno je 645,00€ a ne 479€.

 

Ili imaš kakav poseban popust?

 Prekjučer je bio po toj cijeni, na žalost nisam uradio screenshot. Čak me čudila cijena jer svudam je bio preko €600 (Hr, Austrija, Njemačka), zato sam ga uzeo u obzir.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2024 16:52 (Najbrži).
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav ekipa.

 

Budget bi bio do 300 EUR max

Tv koristim najjvise za Netflix.

TV - Philips 55PML9008/12

 

Nekao bi da bude soundbar isto Philips. Mislim da bi tako izbjega neke moguće probleme + negdje sam pročitao da u tom slučaju mogu koristi samo daljinski od TV jer se povežete, a to mi je ogroman + 

 

Malo sam istraživalo i ovo mi se čini kao best buy za te novce. Vidim da im.akcija traje još 2 dana pa bih pozurio ako je to bestbuy za mene

 

https://www.sancta-domenica.hr/soundbar-philips-tab7807.html?cstrackid=44cdeae9-c20b-450f-a89d-cbac90bbe477

 

Pošto se nerazumjem molim za preporuku jer uzimam što napišete.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

ja imam lg tv i samsung SB i ne sjecam se kad sam zadnji put uzeo daljinski od SB, tj nema ni baterija unutra, sve radim sa ovim, jednom namjestim postavke SB i radim sa daljincem od tva, samo preko ARC spoji

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Hvala na odgovoru. 

 

Što bi onda bio neki trenutni bestbuy do 300 EUR?

 

 

 

11 godina
offline
Soundbar-preporuka

Evo baš gledam i izbor je pao na ova dva:

 

1. Philips TAB7807 -258EUR

 

2. SAMSUNG HW-Q600C - 319EUR

 

Povezivanje sa mobitelom mi nije bitno jer to nekoristim.

 

 

Neznam koliko je bolji sustav 3.1.2 od 3.1.. Shvaćam da ima dva zvučnika više koja produciraju zvuk prema gore ali neznam koliko je to u stvarnosti bolje te da li se isplati za to platiti 60 EUR više

0 Philips TAB7807. 3.1
2 SAMSUNG HW-Q600C EN. 3.1.2.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
ivan20 kaže...

Evo baš gledam i izbor je pao na ova dva:

 

1. Philips TAB7807 -258EUR

 

2. SAMSUNG HW-Q600C - 319EUR

 

Povezivanje sa mobitelom mi nije bitno jer to nekoristim.

 

 

Neznam koliko je bolji sustav 3.1.2 od 3.1.. Shvaćam da ima dva zvučnika više koja produciraju zvuk prema gore ali neznam koliko je to u stvarnosti bolje te da li se isplati za to platiti 60 EUR više

 Itekako se isplati.....

11 godina
offline
Soundbar-preporuka

Kupljen danas Q600c. Malo sam se namucio spojiti, trebalo je resetirati soundbar jer se nije htio spojiti sa wooferom.

Ali sada je sve spojeno i prvi dojmovi su odlični 💪💪💪

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Pozdrav svima.
Nabavio LG sistem kucnog kina za male pare (isti kao sa linka samo što je kod mene sa bluray playerom i HX je oznaka ako je važno)
https://www.lg.com/ae/home-theatre-systems/lg-HT906TA
Uglavnom, sve radi preko optike, ali preko ARC ni a ni b ...prerovio sve opcije u postavkama tv-a , pokusao i passthrough i auto , palio,gasio e-arc ( za arc nema postavka odvojeno) ... da napomenem, preko ugrađenog surround testa svaki zvučnik uredno prijavi, ali rade samo tu , šta god drugo probam tišina ?
Tv je LG c1 , sve spojeno na earc hdmi port , uključen simplink tj CEC , hdmi 2.0b kabelom povezan s tv-om ... sto jos pokušati, any ideas?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
error_666 kaže...
Pozdrav svima.
Nabavio LG sistem kucnog kina za male pare (isti kao sa linka samo što je kod mene sa bluray playerom i HX je oznaka ako je važno)
https://www.lg.com/ae/home-theatre-systems/lg-HT906TA
Uglavnom, sve radi preko optike, ali preko ARC ni a ni b ...prerovio sve opcije u postavkama tv-a , pokusao i passthrough i auto , palio,gasio e-arc ( za arc nema postavka odvojeno) ... da napomenem, preko ugrađenog surround testa svaki zvučnik uredno prijavi, ali rade samo tu , šta god drugo probam tišina ?
Tv je LG c1 , sve spojeno na earc hdmi port , uključen simplink tj CEC , hdmi 2.0b kabelom povezan s tv-om ... sto jos pokušati, any ideas?

 HDMI 2.1 kabal. 2.0 ne podrzava e-arc...

 

HDMI 2.0 vs 2.1: What to Know Before You Buy (lifewire.com)

12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Nisi najbolje shvatio, znam da traži 2.1,ali ni ne pokušavam zvuk dobit na e arc jer kino je arc (koji traži hdmi 1.4 ili noviji , što znači da je moj kabel vj i vise nego dovoljan), ali probat ću i sa 2.1 da se uvjerim da nije do toga, mada iskreno sumnjam.
Samo je spojeno na earc port tv-a jer ne može drugačije, a kako sam vidio po netu e arc off je praktično arc on, ali svejedno ne radi ni ovako ni onako.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2024 15:11 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
error_666 kaže...
Nisi najbolje shvatio, znam da traži 2.1,ali ni ne pokušavam zvuk dobit na e arc jer kino je arc (koji traži hdmi 1.4 ili noviji , što znači da je moj kabel vj i vise nego dovoljan), ali probat ću i sa 2.1 da se uvjerim da nije do toga, mada iskreno sumnjam.
Samo je spojeno na earc port tv-a jer ne može drugačije, a kako sam vidio po netu e arc off je praktično arc on, ali svejedno ne radi ni ovako ni onako.

 Iskljuci cecjer ti ne treba za audio. Na tvu izabrati arc kao audio izlaz a na sounfbaru hdmi arc kao ulaz i to bi trebalo radit....

 

Probaj i ovo ako vec nisi

Fix: LG C1, G1, and Z1 ARC not working issue (getdroidtips.com)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2024 15:15 (Posmatrač).
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...
error_666 kaže...
Nisi najbolje shvatio, znam da traži 2.1,ali ni ne pokušavam zvuk dobit na e arc jer kino je arc (koji traži hdmi 1.4 ili noviji , što znači da je moj kabel vj i vise nego dovoljan), ali probat ću i sa 2.1 da se uvjerim da nije do toga, mada iskreno sumnjam.
Samo je spojeno na earc port tv-a jer ne može drugačije, a kako sam vidio po netu e arc off je praktično arc on, ali svejedno ne radi ni ovako ni onako.

 Na tvu izabrati arc kao audio izlaz a na sounfbaru hdmi arc kao ulaz i to bi trebalo radit....

 

Probaj i ovo ako vec nisi

Fix: LG C1, G1, and Z1 ARC not working issue (getdroidtips.com)

 

 

12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Cec mi treba zbog kontrole kina daljincem od tv-a i sinkronizacije s tv-om ( paljenje i gašenje kina u skladu s tv-om, vol-+ itd ), a i po onome što sam vidio po netu mora biti uključen da bi arc radio.
Sve sam te videe ugl gledao i probao sve što kažu i spojeno je tako , već sam napisao gore, nesto drugo tu stvara probleme... Btw evo upravo skida novi fw za tv, sad izbaci obavijest, možda nekim čudom proradi ...inače novi fw nekima rijesi problem , nekima kojima je radilo pokvari , velika je zbrka i lutrija s tim 😀

Kako god, ako se moze riješit ,super, ako ne , radi optikom.

Edit: sve isto i sa današnjim 3.40.87 fw-om... znači, ili je do kabela ili jednostavno ne radi kao i mnogim drugima :D

Samo, buni me što uredno izbaci zvuk sa svakog zvučnika u testu u opcijama kina, prebacis na bilo koji drugi izvor, (tv netflix),nebitno...ni a ni b .
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2024 18:16 (error_666).
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
error_666 kaže...
Cec mi treba zbog kontrole kina daljincem od tv-a i sinkronizacije s tv-om ( paljenje i gašenje kina u skladu s tv-om, vol-+ itd ), a i po onome što sam vidio po netu mora biti uključen da bi arc radio.
Sve sam te videe ugl gledao i probao sve što kažu i spojeno je tako , već sam napisao gore, nesto drugo tu stvara probleme... Btw evo upravo skida novi fw za tv, sad izbaci obavijest, možda nekim čudom proradi ...inače novi fw nekima rijesi problem , nekima kojima je radilo pokvari , velika je zbrka i lutrija s tim 😀

Kako god, ako se moze riješit ,super, ako ne , radi optikom.

Edit: sve isto i sa današnjim 3.40.87 fw-om... znači, ili je do kabela ili jednostavno ne radi kao i mnogim drugima :D

Samo, buni me što uredno izbaci zvuk sa svakog zvučnika u testu u opcijama kina, prebacis na bilo koji drugi izvor, (tv netflix),nebitno...ni a ni b .

 da nije nesto do DTS-a ? posto je LG vratio DTS tek od C3 a ovo kucno kino ima DTS. pa mozda salje DTS a TV preko HDMI-a ne moze dekodirati..mislim, vjerojatno nema to veze ali cisto mi palo na pamet..

 

jesi probao preko bluetootha spojiti kucno kino ?

7 godina
offline
Soundbar-preporuka

Selim uskoro u novi stan i htio bih se počastit nekakvim soundbarom ili zvučnicima. Ono što mi je jako bitno jest da mogu putem bluetootha s moba pustit glazbu bez da palim TV. Također ne bi išao na više od bar-a + woofera ili 2 bookshelf zvučnika. Glazba koju slušam je mahom neki rock i metal, a u filmovima mi nije tolko bitan surround kolko čistoća govora. Generalno prostorija nije velika, te mi je puno bitnija kvaliteta zvuka od neke glasnoće ili bas-a. Nekako sam se skockao na sljedeće 3 opcije:

1) Samsung Q64GC

2) Denon DHTS316

3) Edifier R2000DB


Uglavnom me zanima koliko se isplati dati tih 100 eura više za Samsung spram Denona ili je za mene možda najbolja opcija bookshelf zvučnika pošto su mi glazba i film jednako bitni kao kategorije, a surround mi kao takav ne predstavlja ništa, čak ga i ne volim. Otvoren sam i za opciju nekog pojačala sa BT-om + pasivni zvučnici, ali sam totalni noob u audio svijetu pa se nisam htio upuštat u te zavrzlame. Ak neko ima neku preporuku, I'm all ears.

0 Samsung
0 Denon
1 Edifier
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 20:54 (Levistej).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Levistej kaže...

Selim uskoro u novi stan i htio bih se počastit nekakvim soundbarom ili zvučnicima. Ono što mi je jako bitno jest da mogu putem bluetootha s moba pustit glazbu bez da palim TV. Također ne bi išao na više od bar-a + woofera ili 2 bookshelf zvučnika. Glazba koju slušam je mahom neki rock i metal, a u filmovima mi nije tolko bitan surround kolko čistoća govora. Generalno prostorija nije velika, te mi je puno bitnija kvaliteta zvuka od neke glasnoće ili bas-a. Nekako sam se skockao na sljedeće 3 opcije:

1) Samsung Q64GC

2) Denon DHTS316

3) Edifier R2000DB


Uglavnom me zanima koliko se isplati dati tih 100 eura više za Samsung spram Denona ili je za mene možda najbolja opcija bookshelf zvučnika pošto su mi glazba i film jednako bitni kao kategorije, a surround mikao takav ne predstavlja ništa, čak ga i ne volim. Otvoren sam i za opciju nekok pojačala sa BT-om + pasivni zvučnici, ali sam totalni noob u audio svijetu pa se nisam htio upuštat u te zavrzlame. Ak neko ima neku preporuku, I'm all ears.

 Ako ti pomaže moj savjet oko toga . Nedavno sam bio kod frenda da cujem njegov soundbar od 400-500-eura ( nisam ziher Lg ili Samsung ) i dojam mi je ono ,meh. Ja sam prije godinu dana sebi uzel Edifier 1855DB red veličine 150 eura i ostal sam paf koliko je to dobro a ponavljam zvučnici ono srednja klasa ajmo reć. Bilo mi glupo frendu reć pa moji stereo zvučnici su bolji od ovoga. A pogotovo kad se muzika sluša preko Bluetoota Edifer stvarno za malo novaca daje jako puno.Sad pikiram T5 subwoofer da ih uparim ili ću ić na još jače Edifier zvučnike. Maverick top gun gledo sam 7 puta samo radi zvuka. Najbolje poslušaj negdje jedno i drugo pa odluči. Moj glas bilo koji aktivni stereo zvučnici a sa Edifierom nemožeš pogriješiti. Jeftini a fenomenalni.

7 godina
offline
Soundbar-preporuka

A tak se i meni čini po raznim reviewovima, ma da bi vjerojatno još bolja opcija bilo neko pojačalo + pasivci, ali bolja polovica hoće čim manje kablova po kući, pa je ovo nekakav middleground :D 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Nije do tog, kino ima DTS ali pored njega ima i DD kojega mora pustiti ali iz nekog razloga ne želi, dok preko optike radi uredno .. ovo je problem na relaciji kabel? - softver tj sound opcije tv‐a.
Nisam preko bt spajao, mislim da i nema ta opcija.
Kad sam već sve ,probat ću još hard reset svega, isključiti sve kabele I uređaje iz struje zbog eventualnih problema s handshakeom i pokušati s dr kablom..ako ne pomogne odustajem :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 13:18 (error_666).
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Greska.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 14:31 (hrka11).
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Levistej kaže...

A tak se i meni čini po raznim reviewovima, ma da bi vjerojatno još bolja opcija bilo neko pojačalo + pasivci, ali bolja polovica hoće čim manje kablova po kući, pa je ovo nekakav middleground :D 

 

Ja sam imao krk rokit g5 i za glazbu su stvarno bili odlicni i situacija isto ko kod tebe da imam sto manje kablova itd...a i prioritet su postali filmovi,serije tu i tamo glazba.

Logican izbor soundbar,sto manje zajebancije,uklopi se vrhunski i nista se ne vidi.

E sad sto se filmova i serija tice meni osobno na soundbaru to zvuci puno bolje,puniji zvuk,osjecaj slicniji kao u kinu ne znam kako objasnit drukcije,pogotovo kad sam dodao zadnja dva dodatna zvucnika,a soundbar je Q800b.

Normalno sve je to subjektivan dojam.Vjerovatno bi i s rokitima bilo jos bolje da sam dodao poseban bass ali posto glazbu skoro vise nisam ni palio,a filmovi se sve vise gledali presao sam na soundbar.

Da mi sad dajes izbor opet bi prije soundbar uzeo ako su mi filmovi prioritet,a inace bi prvi izbor bio pravo kucno kino bar 7.1 ali o tom potom.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Soundbar-preporuka

preporuka soundbar za tlc c845 55" ?

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice