HDMI hdmi

poruka: 59
|
čitano: 22.172
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
HDMI hdmi

eh ovako neki dan sam kupio lcd 42'' i kućno kino, povezao ih preko HDMI. hoću da mi zvuk od tv-a (npr. film na novoj tv)   ide preko kućnog kina, ali 5.1, ne stereo....da li je to ostvarivo sa optičkim digitalnim audio kablom? ili može preko SCART kabla? ili pak može nekako preko ovog postojećeg HDMI kabla...uvezao sam jednom preko izlaza za slušalice, ali je to samo stereo...molim pomoć!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HDMI hdmi

Ovak pausalno hdmi je ko i scart AV kabel i trebo bi prenositi audio isto.S time Hdmi bi trebo prenositi 5.1 .Za opticki ili koaksijalni (spdif) ovisi moze biti samo stereo ili 5.1 izlaz pogledaj manual kaj si dobil s televizorom.Uz to mislim da nova tv ima stereo da sam hrt hd promo pusta ac3 ali to nisam bas siguran neko drugi ce ti to vjerovatno tocnije i bolje pojasniti.Vjerovatno treba u settingsima od tva namjestiti output audio na hdmi pa jos onda u setingsima od kucnog kina provjerit dal je dobro namjesteno sve za 5.1 da nije nesto tipa dolby ac3 > pcm ili >stereo namjesteno.Osim toga neki 5.1 dekoderi imaju algoritme za 'upscaling' stereo to 5.1.To nije ko prava stvar ali mozes se poigrati s time.

Naci prvotno saznaj dal uopce didigtalna televizija ima audio stream u 5.1 ja mislim da ne pustaju ali nisam siguran

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2010 14:52 (Tcherot).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI hdmi
Apa kaže...

eh ovako neki dan sam kupio lcd 42'' i kućno kino, povezao ih preko HDMI. hoću da mi zvuk od tv-a (npr. film na novoj tv)   ide preko kućnog kina, ali 5.1, ne stereo....da li je to ostvarivo sa optičkim digitalnim audio kablom? ili može preko SCART kabla? ili pak može nekako preko ovog postojećeg HDMI kabla...uvezao sam jednom preko izlaza za slušalice, ali je to samo stereo...molim pomoć!

Svi domaći kanali osim HTV HD-a imaju stereo ili 2.0 zvuk. HDMI i spdif izlazi i kablovi nemaju nikakav utjecaj na zvuk ,oni su samo prenosioci.

Ako hoćeš zvuk u 5.1 ili 7.1 (višekanalni) treba ti izvor (TV ,satelitski reciever ,MaxTV box) koji ima tu mogućnost i naravno ,TV postaja koja emitira višekanalni zvuk.

 

Nova tv ,a ni ostale kod nas to nisu!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2010 15:33 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI hdmi
Mislim nisam siguran da ti triba hdmi 1.2 i navise za 5.1,al nisam siguran u ovo
RazorNapster
13 godina
neaktivan
offline
HDMI hdmi

hvala vam puno...nešto sam čačkao po setting-u, ali ništa nisam našao...ugl. kada povežem preko scarta ide mi stereo na kućno kino, ali preko HDMI-kabla neće nikako da mi prenosi zvuk na kućno kino...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI hdmi

Na lcd i plazmama hdmi konektori su ulazni,a optički i koaksijalni konektori na istima su digitalni zvučni izlazi koji prenose maximalno 5.1 zvuk do pojačala za kućno kino.

pozdrav iz Slavonije
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI hdmi
Apa kaže...

...

Ponavljam : TV stanica koju hoćeš gledati MORA emitirati (slati zvuk u eter) u 5.1 da bi se mogao primati i čuti zvuk u 5.1.

 

Kod nas ,u Hrvatskoj ,SVE stanice još uvijek emitiraju zvuk u 2.0 (stereo) formatu. Zato možeš čuti SAMO stereo!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
online
HDMI hdmi

Ekipa, hvala što ste me podsjetili da trebam maknuti jedan od kabela koji mi idu po podu. Mučos gracijas!

 

Naime, imam MSI gafičku s DVI->HDMI adapterom. Da sam do sad ima dva kabela do TVa. HDMI i standardni audio.

Ova tema me podsjetila da imam i interni SPIDF kabel s kojim mogu povezati matičnu i grafičku i onda video i zvuk prenositi samo HDMI kabelom.

 

Postupak je prikazan u videu i promjenjiv je na svaku matičnu i grafičku.

http://www.msi.com/index.php?func=faq2show&faq_no=2126

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDMI hdmi

Da ne otvaram temu.

spojio sam maxtv sa plazmom sa hdmi kablom i sve super radi ali jedino nemogu zvuk pojačavat i stišavat preko daljinskog od maxa nego od tv-a.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI hdmi

da li si rekodirao (ili kako se to već kaže) daljinski od maxtv-a da s njim možeš štimati master volume na tv-u ili samo štimaš dio jačine zvuka preko setboxa od maxtv-a? Sori ako sam zapetljao pitanje....

iddqd
14 godina
offline
HDMI hdmi

Nemam pojma.

Imao sam skart i sada sam stavio preko hdmi-a .Mogu prebacivat programe preko daljinskog od max-tv,sve radi ali samo ne štelanje zvuka.čudno.

 

 

evo ubo skart nazad i sad radi ali hoću da ide preko hdmi-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 18:43 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDMI hdmi

Nazvao sam službu za korisnike i kažu da je to kod nekih televizora tako i moš se slikat :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI hdmi

na http://www.tportal.hr/maxtv/fset.html pod upute imaš podešavanje daljinskog upravljača, pa probaj s time. Čini mi se da ti daljinski od maxtv nije podešen da s njime pucaš u tv, već samo u setbox maxtv-a.

iddqd
15 godina
offline
RE: HDMI hdmi

Da ne otvaram novu temu tu postavljam pitanje.Kada kupujem kabel HDMI da spojim komp i TV trebam male-male?

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI hdmi

Oooooooooooo

Zar je tesko pogledati na uredjajima koji ti trebaju? Vise vjerujes nama nego ocima?

:)
13 godina
offline
HDMI hdmi

Hoce li mi dvi/hdmi prenosit i zvuk?

Za hdmi/hdmi znam da hoce :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: HDMI hdmi
emerik kaže...

Da ne otvaram novu temu tu postavljam pitanje.Kada kupujem kabel HDMI da spojim komp i TV trebam male-male?

Da.

schwarz3108 kaže...

Hoce li mi dvi/hdmi prenosit i zvuk?

Za hdmi/hdmi znam da hoce :)

Jedino ako imaš poseban ATI-jev konverter.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Re: HDMI hdmi
Apa kaže...

eh ovako neki dan sam kupio lcd 42'' i kućno kino, povezao ih preko HDMI. hoću da mi zvuk od tv-a (npr. film na novoj tv)   ide preko kućnog kina, ali 5.1, ne stereo....da li je to ostvarivo sa optičkim digitalnim audio kablom? ili može preko SCART kabla? ili pak može nekako preko ovog postojećeg HDMI kabla...uvezao sam jednom preko izlaza za slušalice, ali je to samo stereo...molim pomoć!

 

kako bi dobio 5.1 kada ti nova ili bilo koja druga tv postaja filmove pušta stereo?

14 godina
moderator
offline
Re: HDMI hdmi
movie kaže...

kako bi dobio 5.1 kada ti nova ili bilo koja druga tv postaja filmove pušta stereo?

pogledaj vrijeme poruke :) kasniš samo 3 mjeseca...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
16 godina
online
RE: HDMI hdmi
DamageHigh kaže...
schwarz3108 kaže...

Hoce li mi dvi/hdmi prenosit i zvuk?

Za hdmi/hdmi znam da hoce :)

Jedino ako imaš poseban ATI-jev konverter.

Ne mora.

Na Nvidiju spojiš spdif s matične i imaš zvuk preko najobičnijeg DIV/HDMI konvertera.

Pogledaj moj post od prije :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2011 23:20 (Elles D.).
14 godina
offline
RE: HDMI hdmi
Za enVidiju ne znam..;)
U svakom slucaju, ako ima nVidiinu grafu, jos bolje..
www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Re: HDMI hdmi
XXX-Man kaže...

pogledaj vrijeme poruke :) kasniš samo 3 mjeseca...

 

 

Bolje ikad nego nikad.  Interesantno kako mu nitko na vrijeme nije odgovorio na tako jednostavno pitanje?

14 godina
moderator
offline
Re: HDMI hdmi
movie kaže...

Bolje ikad nego nikad.  Interesantno kako mu nitko na vrijeme nije odgovorio na tako jednostavno pitanje?

lako moguće da nije nitko vidio...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
offline
HDMI hdmi

Trebam hitno pomoc!

Jel mi moze tko reci!!

Uvijek kada upalim pc, upaljen mi je hdmi, ali mi se ne da svi put stavaljti i spajati kablevo!!

jel se moze nariktati prek pc da se iskljici hdmi kabel??

Inace sam pokusavao traziti po opcijama, ali nisam naso!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HDMI hdmi

Jel se nakon nekoga vremna preko hdmi kabla sta gledam na tv, slika zacrniti, tj na pc crna slika?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
HDMI hdmi

Da ne otvaram novu temu.Kupio sam hdmi kabel,kutni od 2,5m cini mi se

Povezao i radi monitor ali je slika manja tj, imam crne rubove oko slike i opcenito nije ostrina dobra i sve je sitno i mutno.help

EDIT:Za sve one s AMD grafuljom i istim problemom.Treba otvorit AMD Vision Control center -> My digital Flat Panels->Scaling i tamo namjestit na nulu i sve 5.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 19:14 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HDMI hdmi

Koji mi je tocno potreban kabel za povezivanje s lcd ili plazmom . Mini hdmi ili micro.

mob je HTC One X

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HDMI hdmi
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2013 22:12 (Fanu).
13 godina
offline
HDMI hdmi

Pozz, uzeo bih si HDMI kabal od nekih 10m pa me zanima dal ima razlike između ovoga http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=TRN-C210-10ZIL i ovoga http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=TRN-C202-10GL 

Vidim da je ovaj skuplji deblji kao, pa neznam dal to ima kakve razlike u prijenosu slike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HDMI hdmi
mate213 kaže...

Pozz, uzeo bih si HDMI kabal od nekih 10m pa me zanima dal ima razlike između ovoga http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=TRN-C210-10ZIL i ovoga http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=TRN-C202-10GL 

Vidim da je ovaj skuplji deblji kao, pa neznam dal to ima kakve razlike u prijenosu slike.

Ista pašta s time da ovaj jeftiniji ima ˝čak˝ pozlaćene konektore:)

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice