3D animacije visoke kvalitete

poruka: 10
|
čitano: 5.213
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
3D animacije visoke kvalitete

Interesuje me kako da ih pravim.

 

Kao sto znate poceo je raspust, a ja ne smijem da igram igre.

 

Tata kaze: "Radi nesto kreativno, razvijaj taj mozak", (imam prosjek 4.8, nemojte misliti da sam glup). 

Kaze da se ucim raditi u Photoshopu, no to mi je malo monotono.

 

Ja bi volio raditi kratke filmice.

 

Imam strpljenja, i voljan sam uciti.

 

.

 

Ja znam da to oveca grupa profesionalaca radi veci vremenski period, ali ja zelim nauciti kako.

 

Koje vi programe koristite?

 

 

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
3D animacije visoke kvalitete

Trebat će ti modeling alat, alat za obradu slika, alat za obradu videa.

 

Modeling: 3DS Max, Blender, Maya, Cinema, Sketchup...

 

Obrada slika: Photoshop, Coral...

 

Obrada videa: After Effects...

 

 

Naravno trebat će ti i hrpa tutorijala Cool

 

Kada se odlučiš za software u kojem ćeš radit onda si nađeš na Google tutove za taj software. Namigiva

 

 

 

Što se tiče animacije koju si dao za primjer, ne samo da je više ljudi radilo na tome nego su to radili ljudi sa godinama iskustva, ne očekuj da ćeš "preko ljeta" dostići taj nivo (to bi bilo zaista čudesno i neviđeno).

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 17:22 (Minoza).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
3D animacije visoke kvalitete

Preporučujem ti Blender i par stotina stranica tutoriala. Uostalom, Bllender je koristan za početnike.

Prijavite se!- www.aboutgamers.tk
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
3D animacije visoke kvalitete

Pa nije ti tata valjda 0-24 u sobi pa da zna sta radis

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: 3D animacije visoke kvalitete
Minoza kaže...

Trebat će ti modeling alat, alat za obradu slika, alat za obradu videa.

 

Modeling: 3DS Max, Blender, Maya, Cinema, Sketchup...

 

Obrada slika: Photoshop, Coral...

 

Obrada videa: After Effects...

 

 

 

Stani, u tim alatima za modeling, prvo napravim model, pa ga importam u alat za stvaranje animacije ili se to obavlja u njima.

 

Hoce li moj PC moci to podnijeti?

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 17:29 (Mentalist).
14 godina
offline
RE: 3D animacije visoke kvalitete
Mentalist kaže...

 

Stani, u tim alatima za modeling, prvo napravim model, pa ga importam u alat za stvaranje animacije ili se to obavlja u njima.

 

Hoce li moj PC moci to podnijeti?

Ako moj može, može i tvoj samo što bi kod mene trajao duže rendering... npr.3dsMax(a i ostali programi).. Modeliraš u njemu radiš rig,i zatim animiraš.

McLaren Mercedes
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 17:50 (loky4i4).
14 godina
offline
RE: 3D animacije visoke kvalitete
Mentalist kaže...

 

Stani, u tim alatima za modeling, prvo napravim model, pa ga importam u alat za stvaranje animacije ili se to obavlja u njima.

 

Hoce li moj PC moci to podnijeti?

 

Naravno da hoće, samo će se kod tebe nešto sporije renderirati. Što se tiče animacije mislim da svi navedeni modeling programi imaju tu mogućnost.

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 18:29 (Minoza).
14 godina
protjeran
offline
3D animacije visoke kvalitete

Ovako što se tiće filma, imaš gomilu koji su namjenjani toj svrhi.

Neki od njih su

  • 3Ds max
  • Blender
  • Maya
  • Softimage
  • Wings 3D
  • Lightwawe

I još njih gomilu... Ja koristim 3ds max, a što se tiće tutoriala imap ih svugdje... Trebaš volje, maštovitosti, i postit ćeš rezultate!

Namigiva

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
3D animacije visoke kvalitete

IMpresivan video , zaista  , malo pre cartoon za mene  , evo pogledaj ovo

 

 

ovakvo nešto ti treba biti cilj.

 

A malo ste dečka zeznuli ljudi ovdje , zar očekujete da svi znaju raditi s programima master kolekcije , ej pa premiere dok skuži isse  , a ni photoshop nije tek tako shvatiti .

 

Ja bi ti preporučio ovo da si sada instaliraš neki olakši program za modeliranje tipa blender , vue ,... s njim skužiš osnove a tek poslije pređeš na 3DS Max jer je on daleko najmoćniji.

 

E evo kvake , Photoshop ti se isplati učiti , samo će ti tzeško pasti učiti paralelno montiranje , modeliranje , grafičku obradi ... to je posao za godine.

možda ti je stari dao super savjet , najprije kreni od photoshopa , imaš hrpu tutoriala , no najprije u helpu pogledaj što koji alat radi i kako i proči korisne prečace.

 

zatim se uhvati modeliranja , a montiraj u vegasu , jer je ona mnogo lakši od premiera , a dok radiš u vegasu , tu ti je dosta nekoliko sati dok se snađeš jer je jako prilagođen neprofesionalnoj upotrebi.i ugl dok s njim radiš uči i premiere , ali laganini ,ima tu posla.

 

 

još će ti kasnje za napredne vidse trebati i after effcts koji najvjrojatnije najkpliciraniji program na tržištu i dok si živ nećeš ga svladati jer pruže bezbroj mogućnosti , kobiniranje alata , stvaranje svojih efekata  ..a pf ..ali kad se odlučiš na njega i vidiš što može ,, to postane zarazno ... posijeti stranicu VIDEO COPILOT , onlajn škola after effectsa , meni je puno pomogla....

 

ali sav se trud isplati jer kad vidiš svoj finalni uradak ispuni te ono nešto

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: 3D animacije visoke kvalitete
MovieMaker kaže...

IMpresivan video , zaista  , malo pre cartoon za mene  , evo pogledaj ovo

 

 

ovakvo nešto ti treba biti cilj.

 

A malo ste dečka zeznuli ljudi ovdje , zar očekujete da svi znaju raditi s programima master kolekcije , ej pa premiere dok skuži isse  , a ni photoshop nije tek tako shvatiti .

 

Ja bi ti preporučio ovo da si sada instaliraš neki olakši program za modeliranje tipa blender , vue ,... s njim skužiš osnove a tek poslije pređeš na 3DS Max jer je on daleko najmoćniji.

 

E evo kvake , Photoshop ti se isplati učiti , samo će ti tzeško pasti učiti paralelno montiranje , modeliranje , grafičku obradi ... to je posao za godine.

možda ti je stari dao super savjet , najprije kreni od photoshopa , imaš hrpu tutoriala , no najprije u helpu pogledaj što koji alat radi i kako i proči korisne prečace.

 

zatim se uhvati modeliranja , a montiraj u vegasu , jer je ona mnogo lakši od premiera , a dok radiš u vegasu , tu ti je dosta nekoliko sati dok se snađeš jer je jako prilagođen neprofesionalnoj upotrebi.i ugl dok s njim radiš uči i premiere , ali laganini ,ima tu posla.

 

 

još će ti kasnje za napredne vidse trebati i after effcts koji najvjrojatnije najkpliciraniji program na tržištu i dok si živ nećeš ga svladati jer pruže bezbroj mogućnosti , kobiniranje alata , stvaranje svojih efekata  ..a pf ..ali kad se odlučiš na njega i vidiš što može ,, to postane zarazno ... posijeti stranicu VIDEO COPILOT , onlajn škola after effectsa , meni je puno pomogla....

 

ali sav se trud isplati jer kad vidiš svoj finalni uradak ispuni te ono nešto

 

Hvala ti mnogo...

 

U Premieru sam radio sa 7-8 godina (spajanje, rezanje, efekti).... 

 

Pocinjem s Blenderom.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice