Repozitorij korisnih admin programa

poruka: 8
|
čitano: 3.253
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Repozitorij korisnih admin programa

znači slična filozofija kao i kod vlad0-ve teme samo sam mislio da tu stavljamo programe koji nam olakšavaju svakodnevni rad

 

Poželjno je napisati neke karakteristike pojedinog programa te njegove prednosti naspram drugih i predlažem sličnu formu kakvu vlad0 ima:

 

Naziv i link: ...

Vrsta: ...

Kratki opis: ...

Prednost nad alternativom:

Programi i/li biblioteke potrebne za rad: ...

Dodatne napomene: ...

 

 

 

 

 

 

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Repozitorij korisnih admin programa

rezervirano

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Repozitorij korisnih admin programa

Naziv i link:

 

Remote Desktop Manager

http://remotedesktopmanager.com/remotedesktopmanager/Home.aspx

 

Vrsta:

  

Kratki opis:

Program vam daje mogućnosti da na jednom mjestu organizirate (i kasnije koristitie) sve vaše rdp/vnc/putty/tv/citrix/virtual konekcije. Možete kreirati grupe, templejte za konekcije, pokrenut simple managment(servisi, event viewer, comp managment, ping trejs, otvaranje šeranih foldera i slično)

 

Prednost nad alternativom:

Sve se može organizirat na jednom mjestu i ne mora se pamtit hrpa naziva servera i pripadajućih credentala

 

Programi i/li biblioteke potrebne za rad:

 .net Framework 2.0

 

Dodatne napomene:

 u osnovnoj verziji program je besplatan

 

kod mene normalno radi.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2010 12:10 (cekpi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Repozitorij korisnih admin programa

Čak postoji i stranica, za to, ali i nije toliko popularna/zanimljiva:

 

http://www.adminfavorites.com/

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Repozitorij korisnih admin programa

http://www.mxtoolbox.com

 

Nije program ali je zakon za mx dijagnostiku, blekliste, online whois i te djidje midje vezane za domene...

 

Zakon za ove sto se muvaju oko hostinga.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Repozitorij korisnih admin programa
tnakir kaže...

http://www.mxtoolbox.com

 

Nije program ali je zakon za mx dijagnostiku, blekliste, online whois i te djidje midje vezane za domene...

 

Zakon za ove sto se muvaju oko hostinga.

 ili one koji održavaju mejl sustave :)

 

inače jako dobra stranica

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
Repozitorij korisnih admin programa

 

Naziv i link:

VMware vCenter Converter

Link

 

Kratki opis:

Ukoliko trebate fizički sustav prebaciti u virtualnu mašinu, ovo će vam zacijelo pomoći da svoju fizičku mašinu convertirate u virtualnu. 

Konvertira druge vrste formata takve kao MS Hyper-V, MS Microsoft Hyper-V, MS Virtual PC, MS Virtual Server.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2011 14:16 (Franjic).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Repozitorij korisnih admin programa

Naziv i link:

 

Ninite - ninite.com

 

Vrsta: Uslužni

 

Kratki opis:

 

Poklikate programe koji su potrebni, installer se skine i bez ikakvih pitanja i problema instalira zadane programe (bez toolbara!). Možete skinuti installer jednom, staviti ga na USB stick i pokretati na raznim računalima bez potrebe za ponovnim odabirom i downloadom installera. Svako ponovno pokretanje installera updatea instalirane aplikacije (zgodno za task scheduler).

 

Idealno kada imate više različitih konfiguracija za srediti (custom image i WPIW tada nisu od koristi) nakon što riješite windowse i drivere. Koristan programčić koji uštedi koji sat i hrpu živaca.

 

Prednost nad alternativom:

 

WPIW i custom image su neupotrebljivi kod različitih konfiguracija, daleko brže od instaliranja svakog programa pojedinačno.

 

Programi i/li biblioteke potrebne za rad:

 

Jedini preduvjet je veza na internet.

 

Dodatne napomene:

 

Pro verzija podržava i offline instalaciju (plaća se pretplata koja ovisi o broju računala)

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
3 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice