MCITP - polaganje i učenje samostalno

poruka: 51
|
čitano: 44.789
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
West kaže...

Da li je netko polagao 70-642 Windows Server 2008 Network Infrastructure, Configuring? Koliko je teško?

Imam knjigu MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-642): Configuring Windows Server® 2008 Network Infrastructure, da li je dovoljno proči kroz to?

 

Neki savjeti?

 nemoj samo proć kroz to nego i nauči to....ako knjigu pratiš sa nekim labom onda možeš proć bez problema

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
12 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

Što se mreža tiće imam CCNA, inače radim kao System admin, a htio bi sada još položiti neke microsoft certifikate. Trenutno mi je puno za dati 15-20k kuna za microsoft akademiju, pa da znam da li mi je dovoljno učiti po knjizi.

11 godina
protjeran
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Dovoljno ti je učiti po knjizi. No, budi upozoren kako Microsoftov networking ispit nema nekih dodirnih točaka s Cisco networking ispitima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Evo link na torrent sa 14 GB video materijala za  MS 70-640, 70-642, 70-643 i 70-680: https://thepiratebay.se/torrent/7520298/Windows_Server_2008__learning_video_materials_HD_720p

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
ITman kaže...

Evo link na torrent sa 14 GB video materijala za  MS 70-640, 70-642, 70-643 i 70-680: https://thepiratebay.se/torrent/7520298/Windows_Server_2008__learning_video_materials_HD_720p

 

nadam se da ne pričaju usporeno ko da pričaju retardiranim ljudima....

15 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
West kaže...

Trenutno mi je puno za dati 15-20k kuna za microsoft akademiju, pa da znam da li mi je dovoljno učiti po knjizi.

Može se učiti po knjigama (za svaki ispit ima po jedna knjiga: 70-640, 70-642, 70-646), daleko od toga.

Ali ako netko baš želi na MS akademiju (ako ništa drugo, bar da ga se prislili učiti kad je već platio :)), ima jeftine akademije ovdje:

http://www.netakademija.hr/mcitp-server-administrator

14 godina
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Ima li netko da je skinuo materijale s dropboxa? Ako takva osoba postoji ovim je putem molim da ih postavi na neki servis kako bi se isti mogli downloadati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

 

pozdrav svima i ja se već neko vrijeme zahuktavam za priprema za famozni MCSA. Ono što je već neko vrijeme prisutno kod literature u bijaSr se pojavio i prevod udžbenika za pripremau ispita 70-640


Konfigurisanje servisa Active Directory Windows Servera 2008 70-640.

 

 

Dobra solucija ako niste na "ti" sa engelskim ili ukoliko kao kužite ali vam uz to podobro treba riječnik...

 

 

Ako je neko došao do ove kjnige u nekom e-formatu, zamolio bih ga da je podjeli s nama, cijela ova zajednica mu to nikad ne bi zaborvaila :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Ako netko sad počinje učiti neka ima na umu:

 

This certification will be retired on July 31, 2013.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

i šta poslije 31.july, 2008-ca ide u mirovinu ?

13 godina
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

samo što se tiče certifikata. Tako da bolje počet učiti server 2012.

12 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno
Ako netko treba imam cijeli set 70-640,70-642,70-646 Second Edition za prodat. U super stanju, sa neiskorištenim voucherima. Možete se javit na PM.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
Ja bi htjeo ic polagat 11.05.Networking Fundamentals ... ovo za srednjoskolce... pa kak je to za polozit... sta treba pazit itd.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
PC - stručnjak kaže...
Ja bi htjeo ic polagat 11.05.Networking Fundamentals ... ovo za srednjoskolce... pa kak je to za polozit... sta treba pazit itd.

Evo ti tu materijal za učenje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
A kako izgleda onaj test sto se pise u algebri?
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

Znam da je tjedan dana poslije upita odgovor ali do 11.5 ima još vremena pa ipak nije kasno.

 

Polagao sam taj MTA cert pred kojih pola godine. Pitanja su ti u stilu onih u službenoj literaturi. Ništa preteško i komplicirano. Mislim da sam riješio jedno 97-98% testa (ali nakon CCNA :D) i nisam puno učio. Pitanja su ti sigurno vezana za IP adrese, brojeve portova, neke Microsoft stvari, ali generalno općenita pitanja koja se može riješiti. 

Ako ti je ponuđeno 4 odgovora, odmah sa sigurnošću možeš odbaciti barem jedan a nekad i dva i onda imaš dvojbu za svako pitanje. Osim toga imaš pitanja općenitoga tipa gdje te pitaju što je otprilike DHCP, DNS i sl. 

 

Sam test se ne sjećam koliko ima pitanja, mislim nešto oko 30, imaš sasvim dosta vremena za riješiti to, tako da vrijeme nije problem. Imaš grafičko sučelje, lijevo ti je popis pitanja, ona na koja si odgovorio su označena zeleno ak se dobro sjećam, možeš označiti pitanja na koja se želiš vratiti i imaš mogućnost popravljanja odgovora, editiranja itd. Prije ispita moraš napraviti profil na nekoj njihovoj stranici pa ti predlažem da to napraviš ranije doma :)

 

Sretno 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2013 12:55 (vision19).
12 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
Ok hvala, ja sam onak tanak s eng, imam 3-4 u srednjoj iz razumjevanja.. sad ocu to moc me zanima?
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

A nije isti engleski koji se uči u srednjoj i nazovimo ga 'tehnički' engleski. Ali mislim da bi to mogao bez većih problema savladati.

15 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Koju literaturu preporučate za učenje za polaganje certifikata Upgrade to Windows Server 2012 ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Mjesec i pol kasnije uspio sam položiti 70-417 Upgrade na Windows Server 2012.

Za pripremanje sam koristio CBT Nuggets video materijale, nešto malo knjigu i naravno rad u virtualci.

Imam sreću da u firmi imamo Windows Server 2012 kao i razne role (tipa HyperV, failover cluster) i slično na kojima sam radio, pa mi je to zapravo bila najbolja priprema, jer su pitanja bila iz tih polja, pa ponšeto vezano za storage i generalno pitanja iz server administracije (ne smao vezano za 2012).

 

Sve u svemu, nije previeš teško.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

Razmišljam o mogućnosti polaganja certifikata za Windows server 2012 (70-410, 70-411, 70-412). Igra mi samo ova opcija samostalnog pripremanja, pa ako ima netko tko je radio da mi odgovori na par pitanja. Uglavnom zanima me sljedeće. Recimo pripremam se sad ja na to, i odlučim da sam spreman. Što dalje ? Gdje polažem te ispite, gdje se i koliko oni plaćaju ? I tako te sitnice oko tog svega ??

Samsung Galaxy Note II :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice