Moje osobno mišljenje je da bi za zemlju, reputacijske posljedice uspjeha takvog projekta, bila ekvivalent osvajanja medalje na svjetskom nogometnom prvenstvu.
Ovo je sarkazam? Jer ovako dobru sprdnju sa AI-em ja ne bih mogao smisliti.
Moje osobno mišljenje je da bi za zemlju, reputacijske posljedice uspjeha takvog projekta, bila ekvivalent osvajanja medalje na svjetskom nogometnom prvenstvu.
Ovo je sarkazam? Jer ovako dobru sprdnju sa AI-em ja ne bih mogao smisliti.
Moje mišljenje - svatko tko trenutne LLM-ove naziva AI-em po meni nije kredibilan.
Zanimljivo - da, potencijal - da, korisno - (uglavnom) da, AI - ne.
Nadalje, Pantheon Topusko - što reći, koju posluku porati ?
Predviđam isti ishod kao Saudijski The Line ili pak Rimčevi "AI" taksiji.
Živi bili pa vidjeli.
Topusko je netema, nece se dogoditi.
Popratite si https://hops.hr/ i gledajte koliko struje proizvodimo, trosimo, uvozimo. Pa ubacite u to 1GW potrosnje.
Topusko je netema, nece se dogoditi.
Popratite si https://hops.hr/ i gledajte koliko struje proizvodimo, trosimo, uvozimo. Pa ubacite u to 1GW potrosnje.
Neće oni kupovati od HEP-a.
Topusko je netema, nece se dogoditi.
Popratite si https://hops.hr/ i gledajte koliko struje proizvodimo, trosimo, uvozimo. Pa ubacite u to 1GW potrosnje.
Neće oni kupovati od HEP-a.
A čiju struju inače troše datacentri po EU i Americi?
Hipotetična solarna elektrana davala bi tek pola potrebne struje. Ako.
https://forbes.dnevnik.hr/tech/u-europi-nema-data-centra-kakav-ce-se-graditi-u-hrvatskoj-no-strucnjak-je-vrlo-skeptican-oko-rokova/