Osijek, europsko žarište toplinske smrti

poruka: 17
|
čitano: 13.668
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osijek, europsko žarište toplinske smrti".
15 godina
offline
Osijek, europsko žarište toplinske smrti

činjenica je kako se ljeti dosta uštedi na grijanju, no prehrambene i ostale "kulturološke" navike i tradicije padaju u vodu (slanu ili rječnu) sve dok glasate jednako (i gore i doli), svaki put. u hrvata prolazi sve, osim promjene (osobito nabolje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
online
Osijek, europsko žarište toplinske smrti

Eto, u Osijeku živim cijeli život a nisam čuo za "kultni" band "Stare kosti"...

I što je Doc rekao, betonizacija... Najbolji primjer je onaj bezvezni trg u Tvrđi kod Crkve Svetog križa (narodski, Crkva Svetog Ante)...

Popločali gradski "genijalci" umjesto da su napravili park... E, da, ali na parku rodjaci ne mogu zaraditi dok na betonizaciji mogu...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
12 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Osijek, europsko žarište toplinske smrti
Spiridon kaže...

Eto, u Osijeku živim cijeli život a nisam čuo za "kultni" band "Stare kosti"...

 

 

Zato što nisi bio u tom kultu  

Svirali su početkom 1980-ih, marginalni alkoholizirani urbani novovalci s frontmanom poznatim po nadimku Šljam.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 7:54 (Doc Berecki).
9 godina
offline
Re: Osijek, europsko žarište toplinske smrti
najveći problem ovdje u istočnoj slavoniji je to što kad dođe sparina nema kretanja zraka, ni po noći... ne možeš disati, za razliku od mora ili brdovitih predjela, tamo i kad je toplije nego u slavoniji jednostavno je lakše, pogotovo noću, zrak se kreće pomalo
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Osijek, europsko žarište toplinske smrti

ja sam pak iz članka shvatio da Slavonke (-ci mi nisu napeti) ne žele biti gologuze po vrućini...

 

mislim, ja bih svakoj pirkao ...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Osijek, europsko žarište toplinske smrti

U Slavoniji je uvijk bilo jako vruće ljeti. Nema povjetarca. Na moru te barem neki povjetarac rashladi. Ali zato te i zimi na moru bura smrzne do kosti.

Prosječno glup i umjereno lud
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osijek, europsko žarište toplinske smrti
Život u svakoj ravnici bez kretanja zraka je nezdrav. Npr. u Zagrebu se to osjeti kao ustajali zrak, većinom zimi i ljeti, zimi kad nema povjetarca a sunce isparava hladnoću iz tla pa je zima iako se znojiš od sunca, dok je ljeti kao topla juha, zrak stoji. Jako se to osjeti kad se silazi s Medvednice, pogotovo brzo, pa se točno osjeti kako se iz polja ugodnog, svježeg i lako dišljivog zraka uranja u jezero sparine. Ta granica je negdje ispod razine Medvedgrada i jasno se osjeti, pogotov na biciklu
 
6 0 hvala 2
10 godina
offline
Osijek, europsko žarište toplinske smrti

Zanimljiva tema.

 

Osijek je cool grad. To je onaj grad pored Bilja.


Čovjek ako je zdrav i kondiciji, može i po "najvećoj vrući", biti fizički aktivan, tj. trenirati.


Sadite drveće.

 

Kada već spominjemo muziku, moram napisati da je najveći umjetnik naših prostora, bio i ostao - Ivica Čuljak.

Sve je bilo dobro, osim njegovog posljednjeg albuma.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 17:11 (PzKpfw).
Moj PC  
4 1 hvala 2
3 godine
offline
Osijek, europsko žarište toplinske smrti

Prekrasan grad, vrlo rado odem tamo s fotoaparatom no opcenito Slavonija je uzasna ljeti, po danu vrucina bez trunke vjetra navecer pak ogromna vlaga!

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 18:20 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osijek, europsko žarište toplinske smrti
Spiridon kaže...

I što je Doc rekao, betonizacija... Najbolji primjer je onaj bezvezni trg u Tvrđi kod Crkve Svetog križa (narodski, Crkva Svetog Ante)...

Popločali gradski "genijalci" umjesto da su napravili park... E, da, ali na parku rodjaci ne mogu zaraditi dok na betonizaciji mogu...

Još jedan primjer je park Zrinjevac. Svojevremeno su zbog izbora obnavljali park (zapravo pola parka - za cijeli nije bilo novaca). Asfaltirana staza je toliko široka da bismo mogli konkurirati za organizaciju utrka Formule 1 na toj stazi! Inače, taj su park svojevremeno uništili kod gradnje sportske dvorane, a ovom obnovom su ga dokrajčili.

14 godina
offline
Re: Osijek, europsko žarište toplinske smrti
Da debili ne rokaju beton di god stignu mozda bi bilo bolje.. Super mi je kad u 8mj izadjes u 21h van a sparina i vrucina isijavaju van.. Recimo Kapucinska ulica.. vrh .
Trg u tvrdji beton,glavni trg beton,trg slobode 98%beton..
R33mba#2892
Moj PC  
5 1 hvala 0
5 godina
offline
Osijek, europsko žarište toplinske smrti

Nisam znao da je i Osijek imao/ima kamenjarca gradonačelnika.

 

Tomaševiću je bolje da kod obnove Doma Sportova uvede maksimalno zelenila i hlada. Kad već na Jelačiću ne možemo imati barem jedno drvo.. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Osijek, europsko žarište toplinske smrti

@Chayy

 

Hm, da, tak je'. Ovo za ZGB-e. Oko Doma Sportova, itekako ima drveća i hlada. 

A, ovo za Trg Republike prvi put čujem takve želje. Koliko je meni poznato, zagrebački Trg Republike nikada nije imao drveće.

Zato služi Zrinjevac.

dzg
5 godina
offline
Re: Osijek, europsko žarište toplinske smrti

U krivu smo oboje..ipak ima na glavnom trgu drvo i prijeko potreban hlad, ali samo za Božić. 

8 godina
offline
Re: Osijek, europsko žarište toplinske smrti
U svjetlu ovog članka, provođenje vremena u trgovačkim centrima se čini kao sve bolja ideja
Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osijek, europsko žarište toplinske smrti

do tog zaključka je došao i Al (na kraju epizode):

 

 

Ju je je? Je ju je!
3 godine
offline
Osijek, europsko žarište toplinske smrti

Osijek je grad zelenila, da.

Samo nemojte ljeti ići u Kaufland. milijardu tona asfalta, a ni jedno drvo.

Taman izađeš iz fino rashlađenog Kauflanda nakon obavljene kupovine, sjedneš u automobil u kojem je 100 C i rikneš.

 

Koja vlast im je dozvolila izgradnju tako velikog parkinga koji nije natkriven ili bar podrvećen, ne znam.

合氣道
 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice