Nove revolucionarne baterije i druge bullshit tehn zaključana tema

poruka: 173
|
čitano: 89.467
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nove revolucionarne baterije i druge bullshit tehn".
3 godine
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
keke kaže...
EV auti u trenutnoj iteraciji su čista prevara od cijene, dometa i "malog ugljičnog otiska", do izvora električne energije kojim bi se ta vozila trebala puniti. EU si silno želi pucati u obje noge. Da trebamo pronaći rješenje za skidanje sa fosilnih goriva, ali ne na ovakav način.

 

Zbog čega bi bili prvara? Za gradsku vožnju nema boljeg od električnog automobila.

4 godine
offline
Nove revolucionarne baterije i druge bullshit tehn

"Zamislite 1940. i stanje raketnih motora tada, i 1980. i Space Shuttlove"

Drago, isti čovijek i njegova grupa konstruirali  su V2 motore 1940, kao i RS25 shuttlove motore. RS25 je čudo, konstruiran je za 200 letova od 20 minuta pogona...nijedan prje ni kasnije ne izdrži toliko

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 13:41 (slimjohn).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nove revolucionarne baterije i druge bullshit tehn

Simaptican clanak i neprihvatljiva isprika...

Treba proci i vise od trenutka nakon citanja da se uvidi koliko je autor brutalno samocenzuriran. Dode mi ga zao. 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Nemon:

Ja se, također, nisam složio s općenitim stavom Drage Galića u vezi električnih automobila, ali da je imao dobrih uvida - jest. Promašio je u jednoj stvari - uspjeh električnih automobila nije određen njihovom kompetetivnošću već promjenom trendova i državnom podrškom. Bez subvencija ne bi ih bilo. Isto kao i sa fotonaponskim panelima. Kina je subvencionirala proizvodnju, Njemačka i ostatak zapada - ugradnju. Što god zeleni ideolozi (mala ali glasna skupina) tvrdili, zelena tranzicija će nas koštati bubrega a možda i dva.
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit

Jer se steti JAVNOM prijevozu zbog punjenja dzepova Lordova Porschea i Elona Muska.

 

A i nikad nećeš imati EV automobil koji će za ekonomiju biti isplativ kao Twingo

 

Ono što i milijarderske pizde znaju je da ekonomiju pokreće Rade Lola Ribar Končar koji na 10satnu sihtu ide u 14 godina starom Tvingu.

 

Hoće li Rade Sirotanovic za 14 godina ići u Tesli model 3 ili u Zoe na poslu?

 

Neće? A zašto jebemu kad su tak dobri?

 

Ili da Musku damo još trijun dolara? Njemu i Kylie Jenner?

 

A koliko ljudi može na poso tramvajem? Koliko zagađuje tramvaj sa 300 ljudi a koliko kosta i zagađuje 300 Model 3?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
2 godine
protjeran
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit

Mali ugljicni otisak, to je najveca prevara. Sto se tice dometa, i to je prevara cak i za auto industriju koja se specijalizirala za tu vrstu prevare i na klasicnim autima.

 

Za gradsku voznju elektricni auto je idealan. Koliko nas moze priustiti elektricni auto za grad i jos jedan auto za put na more, do roditelja ili brata/sestre koje je sudbina odnijela malo dalje?

 

Ako pratis malo vise, vidjeces koliko je zapravo problem pronaci sirovine za izradu baterija (cak i litijuma za kojeg kazu da je najmanji problem). Da ne govorimo o eticnosti rudarenja rijetkih metala a kamoli uticaja njihovog rudarenja na okolinu. Treba jos?

 

Toyota je jedini brend koji se borio za hibridna auta jer znaju da taj pogon donosi najbolje iz oba svijeta. Ali ne vraze, sva auta moraju biti elektricna ili ih nece biti. To je dio lobiranja i auto industrije jer tek u tom slucaju mogu dugorocno investirati samo u razvoj elektricnih auta sa smanjenim rizikom na povrat investicije. To ide ovako, auto kompanija odbija da preusmjeri sredstva na razvoj elektricnih auta sve dok ne dobiju garancije vlade da ce ta auta imati trziste (u ovom slucaju privilegovano ili subvencionirano). Nakon sto dodje do odluke o zabrani auta na dizel/benzinske motore od XX godine, tada management X auto kompanije moze mirne duse prebaciti kapacitete na dalji razvoj elektricnih auta. Sada je i Toyota dobila novog direktora koji ce se prikljuciti ostatku auto industrije i forsirati samo elektricna auta. Od struje zaradjujem platu al' sto je ispravno, ispravno je. Sve je to dio folklora danasnjeg (inclusivity and diversity) koji samo pokazuje licemjernost i korumpiranost politicara/sustava.

3 godine
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
wyks kaže...

Jer se steti JAVNOM prijevozu zbog punjenja dzepova Lordova Porschea i Elona Muska.

 

A i nikad nećeš imati EV automobil koji će za ekonomiju biti isplativ kao Twingo

 

Ono što i milijarderske pizde znaju je da ekonomiju pokreće Rade Lola Ribar Končar koji na 10satnu sihtu ide u 14 godina starom Tvingu.

 

Hoće li Rade Sirotanovic za 14 godina ići u Tesli model 3 ili u Zoe na poslu?

 

Neće? A zašto jebemu kad su tak dobri?

 

Ili da Musku damo još trijun dolara? Njemu i Kylie Jenner?

 

A koliko ljudi može na poso tramvajem? Koliko zagađuje tramvaj sa 300 ljudi a koliko kosta i zagađuje 300 Model 3?

 

Ajmo ne pre široko :)

Da, javni prijevoz treba poboljšati, ali mai električni auto za one koji ga imaju gdje puniti je daleko bolji od bilo kakvog twinga.

Hibridne i električne grdosije su glupost. To se slažem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 13:57 (Gallu).
15 godina
offline
Nove revolucionarne baterije i druge bullshit tehn

Za svu ekipu koja misli da će neka EV kapsula za individualne individue pokretana AIem preko Blokcejna i sjedenje na pametnoj klupi revolušionizorati gradski prijevoz predstavljam vam ideju koja će, za razliku od vašeg pipe dreama, za 100 godina i biti moguća

Za 100 godina bi i uspjeli dresirati krokodile a za gradske aute koji će rjesiti gradske gužve mozda da pokušamo dodati još jednu traku? Ispod zemlje?

 

Just another lane bro.

Under the road bro.

 Another lane bro. Trust me.

 

Just one lane bro.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
7 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
kirat kaže...

Mali ugljicni otisak, to je najveca prevara. Sto se tice dometa, i to je prevara cak i za auto industriju koja se specijalizirala za tu vrstu prevare i na klasicnim autima.

 

Za gradsku voznju elektricni auto je idealan. Koliko nas moze priustiti elektricni auto za grad i jos jedan auto za put na more, do roditelja ili brata/sestre koje je sudbina odnijela malo dalje?

 

 

 

Prosječno se za slaganje klasičnog automobila u tvornici automobila utroši ekvivalent 1,5 tona goriva (57000 MJ). Za električne aute taj je udio mislim duplo viši (imali smo negdje Volvov izračun koliko njih košta el. auto, ne mogu ga sada naći).

 

Ova priča o "idealnom električnom GRADSKOM autu" (dakle, imaš još jedan ne-gradski) uz istovremeno zalaganje za "zelenu tranziciju" i "energetsku odgovornost" je za razvijene svemirce koji nas gledaju piš, komedija nad komedijama.

 

 

This space for rent!
3 godine
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Drago kaže...
kirat kaže...

Mali ugljicni otisak, to je najveca prevara. Sto se tice dometa, i to je prevara cak i za auto industriju koja se specijalizirala za tu vrstu prevare i na klasicnim autima.

 

Za gradsku voznju elektricni auto je idealan. Koliko nas moze priustiti elektricni auto za grad i jos jedan auto za put na more, do roditelja ili brata/sestre koje je sudbina odnijela malo dalje?

 

 

 

Prosječno se za slaganje klasičnog automobila u tvornici automobila utroši ekvivalent 1,5 tona goriva (57000 MJ). Za električne aute taj je udio mislim duplo viši (imali smo negdje Volvov izračun koliko njih košta el. auto, ne mogu ga sada naći).

 

Ova priča o "idealnom električnom GRADSKOM autu" (dakle, imaš još jedan ne-gradski) uz istovremeno zalaganje za "zelenu tranziciju" i "energetsku odgovornost" je za razvijene svemirce koji nas gledaju piš, komedija nad komedijama.

 

 

Jako puno kućanstava danas ima 2 automobila, zašto ne imati jedan EV kada ovaj drugi ionako služi za kratke relacije. A u tim kratkim, gradskim relacijama benzinski automobili troše i do 3 puta više goriva od deklariranog.

2 godine
protjeran
offline
Nove revolucionarne baterije i druge bullshit tehn

Na kojoj planeti ti zivis!? Govorimo o 40kEUR samo za grad.

 
4 1 hvala 0
2 godine
offline
Nove revolucionarne baterije i druge bullshit tehn

Lijepa isprika.

Nikada nisam na nekom bug članku napisao da je glup tekst, jer svi smo ljudi i svi pogriješimo.

 

Ako mi je članak nebitan, preskočim ga, i ne dotiče me.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
kirat kaže...

Na kojoj planeti ti zivis!? Govorimo o 40kEUR samo za grad.

 Jbg, ja živim na ovoj, a ti? Imaš električnih automobla koji bez subvencija koštaju 15k

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 14:18 (Gallu).
16 godina
moderator
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Gallu kaže...

 

 

Jako puno kućanstava danas ima 2 automobila, zašto ne imati jedan EV kada ovaj drugi ionako služi za kratke relacije. A u tim kratkim, gradskim relacijama benzinski automobili troše i do 3 puta više goriva od deklariranog.

 

Jel? Gdje to? U Hrvatskoj, Gornjoj Volti, svijetu, svemiru? Daješ nekakave "blanket statements" koje nemaju nikakvo značenje jer nemaju nikakav kontekst. 

 

U svijetu još uvijek "jako puno kućanstava" nema ne dva, nego niti jedan automobil. Dijelovi Indije, Afrike, Istočna Azije i dijelovi Južne Amerike (i to oni koji imaju prirodni prirast još uvijek u velikom plusu) tek trebaju postati vozači u postotku koji vrijedi za Evropu i globalni zapad. Na koji dio svijeta se tvoja tvrdnja odnosi i kako je za ove koji tek trebaju proći put osobne automobilizacije tvoje rješenje "dva auta" kompatibilno s trajanjima njihovih života i dohvatljivosti toga cilja?

 

Koliko ti električnih automobila imaš? Ne tvoja obitelj, tvoja zgrada nego baš ti. 

 

U Hrvatskoj koja je po BDP-u per capita negdje u svjetskoj sredini, a BDP PPP per capita poviše sredine (za istu svotu se može kupiti više nego nominalno) nemaš ni 2% el. auta. A nema novina i političara koji ne pišu o tome kako je to navodno izvrsna stvar. 

 

Čitav koncept električnog auta je zamišljen za američku suburbiju - gdje auto možeš parkirati ispred kuće pa ga možeš i puniti (čak i kad bi stvarno bio jeftiniji barem samo u eksploataciji). A nije. I sada ti meni pričaš o "praktičnom" GRADSKOM autu, ali si ono - ekološki osviješten nema ti ravna. 

 

Razumiješ li da su tvoji stavovi kontradiktorni?

 

Ne da mi se pod ovim tekstom OT raspravljati o tvojim opsesijama - električnim autima i nuklearkama, a ne želim te ni uvrijediti, ali tvoji skokoviti zaključci su besmisleni jer nehotice ili namjerno preskačeš bilo kakav stvarni kontekst u kojem bi oni imali nekog stvarnog smisla. 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
PzKpfw kaže...

@Nemon

 

 

Okay, ovo je forum, to je tvoje mišljenje.

Al' mislim da si totalno u krivu. 

 

Drago ima svoj stav, te ga se ne boji izjasniti. Sve što je ikada napisao, stoji i danas.

Ljudi ne vole baš ljude sa stavom, te kada oni budu jasno izrečeni/napisani.

 

 

Zakaj se vraćaš na rasprave koje nisu više tako mlade?

 

Svaki novinar ima svoj stav (-il bi barem trebao imati), te stoji svojim imenom i prezimenom, iza napisanoga texta.

Tako i Drago. Svatko će od nas prihvatiti ili odbaciti ono što pročitamo, ako se sa tim ne slažemo.

 

Drago piše vrlo dobro i drži se povjerenih činjenica, tj. znanosti.

Dočim drugi ljudi pribjegavaju subjektivnom mišljenju i bajkama za malu djecu.

 

Jedno je priča za laku noć, drugo su fakti.

 

Drago se drži fakata.

 

 
Za kaj se ne bi vracao - na rasprave koje nisu vise tako mlade? Ti si ubio prije 10 godina, 10 godina je puno, ali si i dalje ubojica. (Ekstreman primjer).

Drago Galic iznosi misljenje i radi neke konkluzije i slicno, i cesto su te premise i konkluzije krive, ali ono krive u PICKU MATERINU krive, a nitko ga za to ne kritizira?

Ali on kritizira sve, a sebe nikada? Isto tako ljudi kao ti? Sto, kaj bi mu u guzicu jos obrisao? Ja svojoj stari serem kada kaze da je PLAVO a na kraju je CRVENO. Nema jebenih kredita.

Slazem se sa tobom:

"Jedno je priča za laku noć, drugo su fakti.

 

Drago se drži fakata."


Zasto nemas kicmu kada se tice Drage? (Ili bilo koga drugog). 

U cemu je problem?

14 godina
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Drago kaže...
kirat kaže...

Mali ugljicni otisak, to je najveca prevara. Sto se tice dometa, i to je prevara cak i za auto industriju koja se specijalizirala za tu vrstu prevare i na klasicnim autima.

 

Za gradsku voznju elektricni auto je idealan. Koliko nas moze priustiti elektricni auto za grad i jos jedan auto za put na more, do roditelja ili brata/sestre koje je sudbina odnijela malo dalje?

 

 

 

Prosječno se za slaganje klasičnog automobila u tvornici automobila utroši ekvivalent 1,5 tona goriva (57000 MJ). Za električne aute taj je udio mislim duplo viši (imali smo negdje Volvov izračun koliko njih košta el. auto, ne mogu ga sada naći).

 

Ova priča o "idealnom električnom GRADSKOM autu" (dakle, imaš još jedan ne-gradski) uz istovremeno zalaganje za "zelenu tranziciju" i "energetsku odgovornost" je za razvijene svemirce koji nas gledaju piš, komedija nad komedijama.

 

 

 
Drago moze izvor na source?

Hvala!


3 godine
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Drago kaže...
Gallu kaže...

 

 

Jako puno kućanstava danas ima 2 automobila, zašto ne imati jedan EV kada ovaj drugi ionako služi za kratke relacije. A u tim kratkim, gradskim relacijama benzinski automobili troše i do 3 puta više goriva od deklariranog.

 

Jel? Gdje to? U Hrvatskoj, Gornjoj Volti, svijetu, svemiru? Daješ nekakave "blanket statements" koje nemaju nikakvo značenje jer nemaju nikakav kontekst. 

 

U svijetu još uvijek "jako puno kućanstava" nema ne dva, nego niti jedan automobil. Dijelovi Indije, Afrike, Istočna Azije i dijelovi Južne Amerike (i to oni koji imaju prirodni prirast još uvijek u velikom plusu) tek trebaju postati vozači u postotku koji vrijedi za Evropu i globalni zapad. Na koji dio svijeta se tvoja tvrdnja odnosi i kako je za ove koji tek trebaju proći put osobne automobilizacije tvoje rješenje "dva auta" kompatibilno s trajanjima njihovih života i dohvatljivosti toga cilja?

 

Koliko ti električnih automobila imaš? Ne tvoja obitelj, tvoja zgrada nego baš ti. 

 

U Hrvatskoj koja je po BDP-u per capita negdje u svjetskoj sredini, a BDP PPP per capita poviše sredine (za istu svotu se može kupiti više nego nominalno) nemaš ni 2% el. auta. A nema novina i političara koji ne pišu o tome kako je to navodno izvrsna stvar. 

 

Čitav koncept električnog auta je zamišljen za američku suburbiju - gdje auto možeš parkirati ispred kuće pa ga možeš i puniti (čak i kad bi stvarno bio jeftiniji barem samo u eksploataciji). A nije. I sada ti meni pričaš o "praktičnom" GRADSKOM autu, ali si ono - ekološki osviješten nema ti ravna. 

 

Razumiješ li da su tvoji stavovi kontradiktorni?

 

Ne da mi se pod ovim tekstom OT raspravljati o tvojim opsesijama - električnim autima i nuklearkama, a ne želim te ni uvrijediti, ali tvoji skokoviti zaključci su besmisleni jer nehotice ili namjerno preskačeš bilo kakav stvarni kontekst u kojem bi oni imali nekog stvarnog smisla. 

 

 

Standardni Drgo - izvrćeš kontekst i širiš priču do besmislice kako bi opravdao svoje stavove. Ima sasvim dovoljno kućanstava koja imaju dva auta. Ne govorim o onima koji nemaju nego onima koji imaju. Zašto drugi auto ne bi bio električni.

16 godina
moderator
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Gallu kaže...

 

 

Standardni Drgo - izvrćeš kontekst i širiš priču do besmislice kako bi opravdao svoje stavove. Ima sasvim dovoljno kućanstava koja imaju dva auta. Ne govorim o onima koji nemaju nego onima koji imaju. Zašto drugi auto ne bi bio električni.

GDJE, genije? Postavio sam ti vrlo jednostavno pitanje i rekao ti da je čitava tvoja opsesija el.a. i nuklearkama OT, ali ti i dalje drviš, a nisi odgovorio na osnovno pitanje: gdje to "jako mnogo kućanstava" ima dva auta?

 

Čemu onda rasprava ako preskačeš pitanja koja ti ne odgovaraju? 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Feudalac kaže...
Nemon:

Ja se, također, nisam složio s općenitim stavom Drage Galića u vezi električnih automobila, ali da je imao dobrih uvida - jest. Promašio je u jednoj stvari - uspjeh električnih automobila nije određen njihovom kompetetivnošću već promjenom trendova i državnom podrškom. Bez subvencija ne bi ih bilo. Isto kao i sa fotonaponskim panelima. Kina je subvencionirala proizvodnju, Njemačka i ostatak zapada - ugradnju. Što god zeleni ideolozi (mala ali glasna skupina) tvrdili, zelena tranzicija će nas koštati bubrega a možda i dva.

 
Nema to nikakve veze, su subvencije ovo ili ono, ako sam ja debil mogao uzeti sve te parametre u obzir (A uzimao sam jer sam kupovao dionice odredjenih kompanija, pa sam isao racuna i istrazivati) moze i on.

To nije jebeni izgvor. Hrvoje Prpic mu je rekao iste stvari / podatke / on je sve rekao da to nije tocno i glupost.

Galic je ego tripu i nije u stanju reci da kada je govno da smrdi, nego zapakira, e jebiga. Ne volim to i takve ljude prozivam.

Sto se tice subvencija, ljudi se prave blesavi, sve je na subvencijama, nafta, plin, kompanje ovoga ili onoga i koje sve gluposti ne, tako da praviti se blesav da subvencije ne postoje je zbilja glupo i nije profesionalno uopce.


3 godine
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Drago kaže...
Gallu kaže...

 

 

Standardni Drgo - izvrćeš kontekst i širiš priču do besmislice kako bi opravdao svoje stavove. Ima sasvim dovoljno kućanstava koja imaju dva auta. Ne govorim o onima koji nemaju nego onima koji imaju. Zašto drugi auto ne bi bio električni.

GDJE, genije? Postavio sam ti vrlo jednostavno pitanje i rekao ti da je čitava tvoja opsesija el.a. i nuklearkama OT, ali ti i dalje drviš, a nisi odgovorio na osnovno pitanje: gdje to "jako mnogo kućanstava" ima dva auta?

 

Čemu onda rasprava ako preskačeš pitanja koja ti ne odgovaraju? 

 Genije! Postoje li kućanstva koja imaju dva auta ili ne? Ne pravi se mutav.

14 godina
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Gallu kaže...
Drago kaže...
kirat kaže...

Mali ugljicni otisak, to je najveca prevara. Sto se tice dometa, i to je prevara cak i za auto industriju koja se specijalizirala za tu vrstu prevare i na klasicnim autima.

 

Za gradsku voznju elektricni auto je idealan. Koliko nas moze priustiti elektricni auto za grad i jos jedan auto za put na more, do roditelja ili brata/sestre koje je sudbina odnijela malo dalje?

 

 

 

Prosječno se za slaganje klasičnog automobila u tvornici automobila utroši ekvivalent 1,5 tona goriva (57000 MJ). Za električne aute taj je udio mislim duplo viši (imali smo negdje Volvov izračun koliko njih košta el. auto, ne mogu ga sada naći).

 

Ova priča o "idealnom električnom GRADSKOM autu" (dakle, imaš još jedan ne-gradski) uz istovremeno zalaganje za "zelenu tranziciju" i "energetsku odgovornost" je za razvijene svemirce koji nas gledaju piš, komedija nad komedijama.

 

 

Jako puno kućanstava danas ima 2 automobila, zašto ne imati jedan EV kada ovaj drugi ionako služi za kratke relacije. A u tim kratkim, gradskim relacijama benzinski automobili troše i do 3 puta više goriva od deklariranog.

 Micro - jebeni - lino...

 

ali gle čuda nemam 20.000 ojra da mi to bude 2. auto - vrlo rado bih dao kad bih imao (ili barem računicu da ga otplatim bez smanjena ugode života mojoj obitelji)...

 

pa sam prodao bivši autić (mali, ne trebam kompenzirati) i dao 25.500 ojra za jedan auto kojim obavljam sve - i svakodnevnih 90 km vožnje do posla i natrag, i gradske vožnje i obligatorno obiteljsko putovanje za močit gujsce u Jadranu...

 

EDIT: dizel je za traktore, plin za štednjake auti su na benzin (zasada, dok ne izmisle, proizvedu i plasiraju ČNB za elefutrične aute)

 

ionako onaj tko ima onak hladno za 2. ili 3. auto ide se kurčiti, jer rijetko tko ima love za 2. auto (potreba postoji), a za one koji se klanjaju božanstvima ZETa, nek mi nađu SMISLENI način javnog prijevoza od Koprivnice do Preloga (s povratkom)...

 

Zato mi je Tesla i Muskovo preseravanje preko glave - i jebeni Norvežani koji ih kupuju za naftu koju trže Englezima, ali oni su super, skandinavski minimalisti u suživotu s prirodom...

 

Prosječna je Tesla 3x skuplja od auta kojeg sam ja linkao... a uz Teslu ti treba 2. auto da imaš garanciju mobilnosti...

 

postoje nadanja i mantranja o njima iz dobrih namjera, ali postoje i prijesne laži koje se forsiraju iz čiste dobiti, bez obzira na buduće posljedice...

 

to dvoje treba razlučiti...

 

a propos uloge novinara i "nouinara", osobito onih u etabliranim, teškaškim novinama:

 

https://www.imdb.com/title/tt5540992/

 

pa vidite da je zapravo glavni pobjednik 2.SR - Goebbels...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 14:35 (Stric_Jura).
14 godina
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Drago kaže...
kirat kaže...

Mali ugljicni otisak, to je najveca prevara. Sto se tice dometa, i to je prevara cak i za auto industriju koja se specijalizirala za tu vrstu prevare i na klasicnim autima.

 

Za gradsku voznju elektricni auto je idealan. Koliko nas moze priustiti elektricni auto za grad i jos jedan auto za put na more, do roditelja ili brata/sestre koje je sudbina odnijela malo dalje?

 

 

 

Prosječno se za slaganje klasičnog automobila u tvornici automobila utroši ekvivalent 1,5 tona goriva (57000 MJ). Za električne aute taj je udio mislim duplo viši (imali smo negdje Volvov izračun koliko njih košta el. auto, ne mogu ga sada naći).

 

Ova priča o "idealnom električnom GRADSKOM autu" (dakle, imaš još jedan ne-gradski) uz istovremeno zalaganje za "zelenu tranziciju" i "energetsku odgovornost" je za razvijene svemirce koji nas gledaju piš, komedija nad komedijama.

 

 

 Ček, di su parkinzi, asfalti, otimanje životnog prostora za kretanje pješacima i lokalnim biznisima do kojih se može pješke ili na dva točka. I to košta nekih kila ugljika.

 

Idealni gradski auto je bicikl, autobus, tramvaj i vlak. Wyksov twingo je za potrebe gdje čak ni sa najboljim namjerama autobus i tramvaj nemaju smisla ali takve sredine ionako nisu problem.

 

Sto dizel mašina u troleju vs 5 tisuća električnih vozila. Sto parkinga vs 5 tisuća parkinga. Sedam traka vs - jedna.

 

A "ekološka" tema zapravo postala klasna. Imaš 70 keka za Teslu - vozi se slobodno u svaki centar, dobićeš i svoju traku u Oslu. Dizelaš koji prehranjuje familiju - e nemere.

 

Sve ti je na mjestu samo što treba nekad vodit računa da ni najnadarenijoj kokoši nemožeš dokazat da su 2 i 2 - 4. Jer ideologija. To je da oni vide, zanemari.

 

Musk'o'jungen danas ne voze tenkove već maštaju o podzemnim kapsulama ili što li sve vrhovni vođa prdi. 

 

Djeca kobalta ne ispuštaju co2 jer kad krepaš kao dijete neto dobit po klimu je višestruka. Tisuću malih crnaca je mala cijena za još jedan parking pored totalno neideološkog trgovačkog centra na samo pol sata vožnje neideološkim električnim vozilom po neideološkim zasebnim trakama od centra grada.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
3 godine
offline
Nove revolucionarne baterije i druge bullshit tehn

Novinari 2021 - svatko se mora cijepiti, a tko neće je Trumpist, ekstremni desničar i ravnozemljaš!

 

Novinari 2023 - kako su cjepiva postala ideološko pitanje?

Ruhe im Puff
 
12 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Nemon kaže...

 

 

 
Drago moze izvor na source?

Hvala!


 

Šta - nećeš me opet prvo pet puta nazvati glupanom u temi u kojoj raspravljaš (OT) o automobilima, a nepoznat ti je taj podatak? 

 

Evo (inače u guglo se upiše točno ovo iz naslova: "how much energy to build a car" da znaš za drugi puta).

How Much Energy Does It Take to Build a Car? (motorbiscuit.com)

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Stric_Jura kaže...

 

Zato mi je Tesla i Muskovo preseravanje preko glave - i jebeni Norvežani koji ih kupuju za naftu koju trže Englezima, ali oni su super, skandinavski minimalisti u suživotu s prirodom...

 

Norveška je poseban slučaj licemjerstva - jedna od najvećih emisija CO2 po glavi stanovnika u EU i svijetu, ali - kupuju električne aute. Hrvatska 4 tona po glavuši, Norveška 7 tona. 

This space for rent!
2 godine
protjeran
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Guglaj i ovo 'Volvo research co2 for car production' imas link na pdf na drugom linku. Zar je to tako tesko?
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Stric_Jura kaže...
Gallu kaže...
Drago kaže...
kirat kaže...

Mali ugljicni otisak, to je najveca prevara. Sto se tice dometa, i to je prevara cak i za auto industriju koja se specijalizirala za tu vrstu prevare i na klasicnim autima.

 

Za gradsku voznju elektricni auto je idealan. Koliko nas moze priustiti elektricni auto za grad i jos jedan auto za put na more, do roditelja ili brata/sestre koje je sudbina odnijela malo dalje?

 

 

 

Prosječno se za slaganje klasičnog automobila u tvornici automobila utroši ekvivalent 1,5 tona goriva (57000 MJ). Za električne aute taj je udio mislim duplo viši (imali smo negdje Volvov izračun koliko njih košta el. auto, ne mogu ga sada naći).

 

Ova priča o "idealnom električnom GRADSKOM autu" (dakle, imaš još jedan ne-gradski) uz istovremeno zalaganje za "zelenu tranziciju" i "energetsku odgovornost" je za razvijene svemirce koji nas gledaju piš, komedija nad komedijama.

 

 

Jako puno kućanstava danas ima 2 automobila, zašto ne imati jedan EV kada ovaj drugi ionako služi za kratke relacije. A u tim kratkim, gradskim relacijama benzinski automobili troše i do 3 puta više goriva od deklariranog.

 Micro - jebeni - lino...

 

ali gle čuda nemam 20.000 ojra da mi to bude 2. auto - vrlo rado bih dao kad bih imao (ili barem računicu da ga otplatim bez smanjena ugode života mojoj obitelji)...

 

pa sam prodao bivši autić (mali, ne trebam kompenzirati) i dao 25.500 ojra za jedan auto kojim obavljam sve - i svakodnevnih 90 km vožnje do posla i natrag, i gradske vožnje i obligatorno obiteljsko putovanje za močit gujsce u Jadranu...

 

EDIT: dizel je za traktore, plin za štednjake auti su na benzin (zasada, dok ne izmisle, proizvedu i plasiraju ČNB za elefutrične aute)

 

ionako onaj tko ima onak hladno za 2. ili 3. auto ide se kurčiti, jer rijetko tko ima love za 2. auto (potreba postoji), a za one koji se klanjaju božanstvima ZETa, nek mi nađu SMISLENI način javnog prijevoza od Koprivnice do Preloga (s povratkom)...

 

Zato mi je Tesla i Muskovo preseravanje preko glave - i jebeni Norvežani koji ih kupuju za naftu koju trže Englezima, ali oni su super, skandinavski minimalisti u suživotu s prirodom...

 

Prosječna je Tesla 3x skuplja od auta kojeg sam ja linkao... a uz Teslu ti treba 2. auto da imaš garanciju mobilnosti...

 

postoje nadanja i mantranja o njima iz dobrih namjera, ali postoje i prijesne laži koje se forsiraju iz čiste dobiti, bez obzira na buduće posljedice...

 

to dvoje treba razlučiti...

 

a propos uloge novinara i "nouinara", osobito onih u etabliranim, teškaškim novinama:

 

https://www.imdb.com/title/tt5540992/

 

pa vidite da je zapravo glavni pobjednik 2.SR - Goebbels...

 

Ima i jeftinijih i praktičnijih od mikrolina (doslovno 15k€ na našem tržištu kao što sam napisao). Meni se supruga ne želi voziti javnim prijevozom i ima električni auto kojim obavlja svoje stvari po gradu i vozika klinca uokolo.

16 godina
moderator
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Gallu kaže...

 

Ima i jeftinijih i praktičnijih od mikrolina (doslovno 15k€ na našem tržištu kao što sam napisao). Meni se supruga ne želi voziti javnim prijevozom i ima električni auto kojim obavlja svoje stvari po gradu i vozika klinca uokolo.

 

 

Od "jako mnogo kućanstava" do "moja žene ne voli tramvaj pa se vozi električnim autom". 

 

Meni je u svemu ovome najzanimljiviji podatak (ako je točan) da si ti punoljetan. Mislio sam da si klinac, bez uvrede.

 

This space for rent!
2 godine
protjeran
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Mislim da smo svi promasili nesto fascinantno u cijeloj diskusiji. Nakon svega to ce mi biti takeaway.

Ihush je ostavio najkraci komentar na temu, nije orginalan but who cares :-).
 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nove revolucionarne baterije i druge bullshit
Drago kaže...
Nemon kaže...


Drago Galić - volio sam te citati prije, kada si zbilja bio objektivniji malo, a onda se desilo nesto, ja nisam siguran da li je to nesto genericki sto svima ide kroz godine kako starimo, pa svi mi mislimo da znamo bolje / vise (jace?) nego drugi i da je sve novo lose / bezveze i glupo? 

 

Stvarna prosječna prodajna cijena Tesle 3 "za mase" je - 59.000 dolara (Tesla Model 3 Average Selling Price (ASP) = $59,300, Surveys Find - CleanTechnica)

 

Tvoj dobar drug Prpić je lupetao po Fejsu i tražio da me otpuste zbog mog stava o električnim autima pa je sam kupio električni auto (samo ne Teslu jer nema para) već Nissana Leafa pa ga je prodao nakon dvije godine i priznao da je to kretenizam od auta. 

(To neka bude pouka ljudima s jedva završenom strukovnom školom općenito koji su iz mojih i tuđih tekstova u Bugu učili osnove slaganja računala pa misle da su zato postali tehnološki eksperti).

 

Tesla i s beskrajno skupim "autom za mase" od skoro 60 keka dolara bi propala da ne zarađuje na kamatarenju i državnim subvencijama: 

"Eleven states require automakers sell a certain percentage of zero-emissions vehicles by 2025. If they can’t, the automakers have to buy regulatory credits from another automaker that meets those requirements – such as Tesla, which exclusively sells electric cars.

It’s a lucrative business for Tesla – bringing in $3.3 billion over the course of the last five years, nearly half of that in 2020 alone. The $1.6 billion in regulatory credits it received last year far outweighed Tesla’s net income of $721 million – meaning Tesla would have otherwise posted a net loss in 2020.

“These guys are losing money selling cars. They’re making money selling credits. And the credits are going away,” said Gordon Johnson of GLJ Research and one of the biggest bears on Tesla (TSLA) shares." (Tesla's dirty little secret: Its net profit doesn't come from selling cars | CNN Business)

 

U osnovi, Teslin poslovni plan je Agrokor, samo u američkim okvirima. 

 

 

Tako da ostajem pri svemu što sam rekao. kthxbai

 

 

 
Ok, who fucking cares koja je cijena Model 3 - ako se prodaje? Koja je Cijena IPHONE 14 dana i koja je cijena Iphone 1 (kada je vec izasao 2007-8? ne sjecam se jebiga).

Koliko je Iphone's (Apple jelte) prodao u 2007/8 godini a koliko sada? Tko je tu lud?

Kakve veze ima cijena, ako trziste funkcionira. Zasto ignoriras da TESLA sada prodaje 1+ miliona auti?

I btw, OPET LAZES? Zasto?

https://cleantechnica.com/2018/08/23/tesla-model-3-average-selling-price-asp-59300-surveys-find/

Od kada je ovo clanak? 2018?

Da li znas zasto je to bila ta cijena? Jer se onda prodavala samo skuplja verzija, danas imas vise verzija, pa je cijena puno manja. (LR AWD).

Uopce mi nije jasno zasto si toliko zadrt?

CNN clanak koji si stavio? Jesi procitao?

https://edition.cnn.com/2021/01/31/investing/tesla-profitability/index.html


"They’re not going to stay at 80-90% share of the EV market, but they can keep growing even with much lower market share,” said Daniel Ives, a technology analyst with Wedbush Securities. “We’re looking at north of 3 million to 4 million vehicles annually as we go into 2025-26, with 40% of that growth coming from China. We believe now they are on the trajectory that even without [the EV] credits they’ll still be profitable.”"

"We believe now they are on the trajectory that even without [the EV] credits they’ll still be profitable.”" - jesi vidio ovaj dio? To je bilo jos u 2021

So fucking what ako uzimaju kredite i sve ostale gluposti koji se nude na trzistu? Pa i drugi ih koriste! Nista sto TESLA radi nije "jedinstveno" za TESLA - nego samo rade bolje, pa dobiju i vise.

Ti si dovoljno inteligentan da sam ja recimo napisao sve to vezano za elektricne automobile + TESLU i sve to. Ti bi napisao JEBENO dobar clanak da mi pokazes da je to jedno veliko sranje, a ovako nemres, jer nisi u stanju napisati tekst koji bi imao naslov tipa "Bio sam u krivu!" - a da to napravis, to bi ti bilo jebeno i do jaja, jer tek onda bi bio iznad svih ljudi koji nikada ne mogu priznati gresku, predvidanje buducnosti etc.

Ako zelis drkati na te "zelene kredite" - evo ti podatke za svaku godinu pa ih usporedi sa profitom TESLE za svaku godinu isto.

https://carboncredits.com/tesla-carbon-credit-sales-reach-record-1-78-billion-in-2022/

evo za usporedbu

https://www.macrotrends.net/stocks/charts/TSLA/tesla/gross-profit#:~:text=Tesla%20annual%20gross%20profit%20for,a%2062.94%25%20increase%20from%202019.

Pa mi ti reci da li bi TESLA mogla bez "zelenih kredita"?

Bi mogla bi, ali bilo bi teze i rast bi bio sporoji - ali i drugi ne bi imali te kredite isto, so same shit.

I daj please pogledaj za koliko mozes danas kupiti TESLU u Americi i u EU. (I koji model ljudi najvise kupuju).





Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice