Musk vratio Trumpa na Twitter

poruka: 52
|
čitano: 12.669
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk vratio Trumpa na Twitter".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
torrente kaže...

neminovno je da je krivulja zla u usponu... pitanje je samo kako će obilježavat neistomišljenike na rukavima i kakve će peći koristit.. sumnjam da će koristit neke zelene peći visokih dimnjaka.

onda opet sljedeća krivulja za 70g..i tako to ide.

jedni satiru različitost i dive se tome, dok sljedeći opet čekaju neki novi antifašizam.

strašna guba...i to guba opasnih namjera.

Koje kmečanje jebote. Odma o nekim pećima i sličnim glupostima, koja histerija.

 

A drugo, meni nije jasno zašto se ljudi izvan SAD-a uopće pale na ovakve pizdarije. Jer bez obzira na izbor predsjednika ( senilni pedo starac ili narančasti bogati klaun), američka vanjska politika se nije mijenjala niti će se mijenjat, a to je upravo ono (i jedino) što bi nas ne-amere trebalo zanimat.

 

Pa mi nije jasno koji k je nekim ljudima na ovom forumu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 2:13 (MasterOdisasteR).
16 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
ivanzu kaže...

Mene boli ona stvar za Trumpa i Elona te za Američku političku scenu, smatram ih oboje budalama. Činjenica je da se botovi koriste na svim društvenim mrežama od komentiranja, davanja like-a do glasanja. Dovoljno je pogledati komentare/like-ove na našim društvenim mrežama i stranicima pred izbore. Demokracija ne postoji ako ju je lagano prevariti, s razlogom postoji izborno povjerenstvo.

 Još kada bi ta izborna povjerenstva radila svoj posao, a ne na "čudne" stvari samo slijegala ramenima i rekla "ma samo vi to ukucajte..." da ne moraju plaćati vještačenja... 

To nažalost govorim iz prve ruke.

15 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
mpapec kaže...
Cini se da se niti same platforme ne mogu odluciti sto su, buduci da se pozivaju na jedno pa malo na drugo, kako im vec vise odgovara u kojem trenutku.

Čitaš li ti išta u životu ili samo nabacuješ rečenice koje si čuo negdje drugdje?

Ovo što si napisao je budalaština.

 

Prvo, reci mi jedan slučaj gdje se ijedna web-stranica, a kamoli društvena mreža izjasnila da je izdavač sadržaja kojeg nisu sami napisali!?

 

Nećeš to naći jer takav slučaj ne postoji.

 

Drugo, što se zakona tj. Section 230 tiče on je kristalno jasan:

 

(1) Treatment of publisher or speaker

No provider or user of an interactive computer serviceshall be treated as the publisher or speaker of any information provided by another information content provider.

 

Ili na hrvatskom:

Nijedan pružatelj interaktivne računalne usluge NEĆE se smatrati IZDAVAČEM ili GOVORNIKOM sadržaja kojeg pruža DRUGI pružatelj informacijskog sadržaja.

 

Nigdje se ne spominje platforma!? Pa da, jer zakon štiti SVE oblike - pružatelje internetskih usluga od odgovornosti za sadržaj kojeg nisu sami napisali.
Nitko se ni ne mora za ništa izjasniti, jer zakon ne definira nikakve kategorije već zakon štiti SVE.
Je li web-shop platofrma ili izdavač ako netko u recenzijama napiše nešto uvredljivo? Šta je sad Pevex izdavač jer je obrisao Muji komentar da nabije prodavačicu na kurac!?
Zakon definira dvije kategorije:
1. Vlastiti govor/sadržaj
2. Tuđi govor/sadržaj
A zakon te kategorije definira jer je pružatelj jedan dok je govornika više, pa je pružatelj uvijek u moguće lošijem položaju, jer je nemoguće, osim drakonskim kaznama za govor i direktnom identifikacijom korisnika moderirati sadržaj na stranici.
Na kraju - da je ostala važeća prva presuda koja jest definirala web-stranicu (konkretno bulletin board) kao izdavača - ne bi imao interneta kojeg danas poznaješ nit bi imao ovaj forum.
Ta web-stranica je tužena jer je dotična firma vidjela JEDAN negaitvan komentar i sud je presudio da je to nanjelo štetu firmi.
Koliko bi forum dugo trajao da svi dućani ili telekomi koje ovdje 24/7 svi nazivate prevarantima i lopovima tuže Bug.hr zbog nanošenja štete preko netočnih tvrdnji koje je Bug prenio kao "izdavač"?
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 11:24 (wyks).
16 godina
offline
Musk vratio Trumpa na Twitter

U privatnoj firmi nema demokracije. On želi Twitter kao javni trg gdje će svatko moći dati svoj glas u rulju, ali u poslovnom dijelu twittera, unutar firme, e tu je on bog i batina, car, cezar i Mate Mišo Kovač. Nema tu zezancije i tu se zna čija je zadnja.

A zadnja nije kod neke djelatnice babe s rozom kosom koja voli dugine boje i feminizam.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
Korny1603987 kaže...

U privatnoj firmi nema demokracije. On želi Twitter kao javni trg gdje će svatko moći dati svoj glas u rulju, ali u poslovnom dijelu twittera, unutar firme, e tu je on bog i batina, car, cezar i Mate Mišo Kovač. Nema tu zezancije i tu se zna čija je zadnja.

A zadnja nije kod neke djelatnice babe s rozom kosom koja voli dugine boje i feminizam.

 Da, takvi su do te mjere nesposobni da ni firmu od 40 milijardi dolara ne znaju naprav't.

 

U 14 godina na forumu da nisi neke osnove inteligencije pobrao..

 

Tviter je i prije bio smece, i danas je smece i jednako molim boga da propadne sa ili bez Muska. Al nisam ocekivao da ce tu momcima izrast 3 gonada i da ce dobit santimetar u polnom organu zbog cinjenice da ce neki tamo debilni kretenoid isplatit milijune u otpremninama.

 

Vidi ti ovo, on je bog, cezar, batina.. pocet ce ljudi mislit da onaniras na njegove slike. Al uz polnu disklfunkciju dobro da ti se na ista dize.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
Kao izdavac se izjasnjavaju svaki put kad samostalno i bez sudskog naloga ulaze u sadrzaj svojih korisnika (brisanje, ban, itd)
10 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
Slazem se da je tviter smece, a fejs je iz iste perspektive isto takvo ili jos i vece.
15 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
syncmaster245b kaže...

Ovo je primjer direktne demokracije.

 

Slagali se vi ili ne, ljudi koji su se potrudili dati svojem misljenje rekli su svoje.

 

***edit***

Na stranu sto je cijela ova prica nema smisla, s obzirom da je Trump rekao da nema namjeru se vracati na Twitter.

Može li direktna demokracija vratiti Alexa Jonesa na Tviter?

 

Ili vrijedi samo onaj koji leti, a onaj koji ne leti ni ne vrijedi?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
mpapec kaže...
Kao izdavac se izjasnjavaju svaki put kad samostalno i bez sudskog naloga ulaze u sadrzaj svojih korisnika (brisanje, ban, itd)

 

Ne.

 

Akt 230 pravi razliku izmedju platforme i izdavaca, odnsono da li samo prenosis neku napisanu rijec ili si je editrirao.

 

Npr, apsolutno glupo je tuziti tiskaru za neki novinski clanak u tiskanom mediju, jer tiskara je samo platforma, a novinar/novinska kuca je odgovorna za napisanu rijec.

 

Medjutim, socijalne mreze su otvorile pandorinu kutiju, kada su pocele, npr. ispod twita omiljnenog narancastog predsjednika, dodavati svoje "fact check" detalje.

U tom momentu, kada su se odlucilli editirati upise trecih strana, automatskl su umjesto  platforme postali izdavaci jer uredjuju upise.

 

I to je ono sto zaglupljeni ljudi pokusavaju zamagliti i ne mogu shvatiti u svom pravednickom bijesu.

 

Cenzura u konkretnom primjeru nije problem, ali je u problem u moralnom smislu.

 

Jos jednom citirati cu George R.R. Martina:

 

“When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar, you're only telling the world that you fear what he might say.”

 

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 22:21 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
syncmaster245b kaže...
Medjutim, socijalne mreze su otvorile pandorinu kutiju, kada su pocele, npr. ispod twita omiljnenog narancastog predsjednika, dodavati svoje "fact check" detalje.

U tom momentu, kada su se odlucilli editirati upise trecih strana, automatskl su umjesto  platforme postali izdavaci jer uredjuju upise.

Ovo je glupost i ne postoji slovo zakona, ni US ni EU ni HR koje bi tako nešto procesuirale.

 

I fact check nije editiranje.

 

Sam Elon Musk je uveo Community Notes kao feature pa nam sad ti objasni kako je fact check Tvitera odprije zakonski različit od Community Notes Elona Muska?

 

Jebote, vi bi svi sami sebe potjerali u zatvor u vlastitoj gluposti.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...

Ovo je primjer direktne demokracije.

 

Slagali se vi ili ne, ljudi koji su se potrudili dati svojem misljenje rekli su svoje.

 

***edit***

Na stranu sto je cijela ova prica nema smisla, s obzirom da je Trump rekao da nema namjeru se vracati na Twitter.

Može li direktna demokracija vratiti Alexa Jonesa na Tviter?

 

Ili vrijedi samo onaj koji leti, a onaj koji ne leti ni ne vrijedi?

Ja bih htio. Dnevna doza zabave zagarantirana. 

Gleda sam podcast sa Joe Roganom, lik je lud ko šiba hahaha

15 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
MasterOdisasteR kaže...
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...

Ovo je primjer direktne demokracije.

 

Slagali se vi ili ne, ljudi koji su se potrudili dati svojem misljenje rekli su svoje.

 

***edit***

Na stranu sto je cijela ova prica nema smisla, s obzirom da je Trump rekao da nema namjeru se vracati na Twitter.

Može li direktna demokracija vratiti Alexa Jonesa na Tviter?

 

Ili vrijedi samo onaj koji leti, a onaj koji ne leti ni ne vrijedi?

Ja bih htio. Dnevna doza zabave zagarantirana. 

Gleda sam podcast sa Joe Roganom, lik je lud ko šiba hahaha

 I?

 

Hoćeš li pitati Elona Muska hoće li vratiti Alexa Jonesa?

Kad će direktna demokracija vratiti alexa Jonesa na Tviter?

 

I ja bi glasao!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
2 godine
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
wyks kaže...

 

 

Ili na hrvatskom:

Nijedan pružatelj interaktivne računalne usluge NEĆE se smatrati IZDAVAČEM ili GOVORNIKOM sadržaja kojeg pruža DRUGI pružatelj informacijskog sadržaja.

 

Izvan teme, no meni tako nekad padne nešto na pamet, s pitanjem; kako bi to loše google preveo, kad ono iznenađenje;

Skoro potpuno točno.

 

Nijedan davatelj ili korisnik interaktivnog računalnog servisa ne tretira se kao izdavač ili govornik bilo koje informacije koje pruža drugi davatelj sadržaja informacija.

 

Za razliku od prije 15 godina, ovo je top.

Idem sad malo gledati kako prevodi složenije rečenice.

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 6:14 (Zaporožac).
10 godina
offline
Musk vratio Trumpa na Twitter

Bilo je i vrijeme, vidim da je i Dr. Petersona vratio, a i Ye je isplivao nekako :)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
syncmaster245b kaže...
mpapec kaže...
Kao izdavac se izjasnjavaju svaki put kad samostalno i bez sudskog naloga ulaze u sadrzaj svojih korisnika (brisanje, ban, itd)

 

Ne.

 

Akt 230 pravi razliku izmedju platforme i izdavaca, odnsono da li samo prenosis neku napisanu rijec ili si je editrirao.

 

Npr, apsolutno glupo je tuziti tiskaru za neki novinski clanak u tiskanom mediju, jer tiskara je samo platforma, a novinar/novinska kuca je odgovorna za napisanu rijec.

 

Medjutim, socijalne mreze su otvorile pandorinu kutiju, kada su pocele, npr. ispod twita omiljnenog narancastog predsjednika, dodavati svoje "fact check" detalje.

U tom momentu, kada su se odlucilli editirati upise trecih strana, automatskl su umjesto  platforme postali izdavaci jer uredjuju upise.

 

I to je ono sto zaglupljeni ljudi pokusavaju zamagliti i ne mogu shvatiti u svom pravednickom bijesu.

 Nisi li ti upravo fact checkao mpapeca? Jesi li ti njegov izdavač sada? Može li te on tužiti jer si editirao njegov post tako da si dodao svoje facr check detalje?

 

I Section 230 ne pravi razliku između izdavača i platforme, već definitivno i kristalno jasno tvrdi da NIJEDAN pružatelj interaktivne internetske usluge NIJE izdavač sadržaja kojeg je pružio netko drugi.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
wyks kaže...
MasterOdisasteR kaže...
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...

Ovo je primjer direktne demokracije.

 

Slagali se vi ili ne, ljudi koji su se potrudili dati svojem misljenje rekli su svoje.

 

***edit***

Na stranu sto je cijela ova prica nema smisla, s obzirom da je Trump rekao da nema namjeru se vracati na Twitter.

Može li direktna demokracija vratiti Alexa Jonesa na Tviter?

 

Ili vrijedi samo onaj koji leti, a onaj koji ne leti ni ne vrijedi?

Ja bih htio. Dnevna doza zabave zagarantirana. 

Gleda sam podcast sa Joe Roganom, lik je lud ko šiba hahaha

 I?

 

Hoćeš li pitati Elona Muska hoće li vratiti Alexa Jonesa?

Kad će direktna demokracija vratiti alexa Jonesa na Tviter?

 

I ja bi glasao!

Ništa od Alex Jones-a.

Malo sam se update-a na temu. Navodno su sljedbenici Jonesa maltretirali roditelje poginule dice u Sandy Hook-u školi. Yep not okey, jedan lik se i ubija vidim.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 13:08 (MasterOdisasteR).
15 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
MasterOdisasteR kaže...
Ništa od Alex Jones-a.

Malo sam se update-a na temu. Navodno su sljedbenici Jonesa maltretirali roditelje poginule dice u Sandy Hook-u školi. Yep not okey, jedan lik se i ubija vidim.

 Znači ništa od direktne demokracije?

 

 

syncmaster245b kaže...

Ovo je primjer direktne demokracije.

Slagali se vi ili ne, ljudi koji su se potrudili dati svojem misljenje rekli su svoje.

 

RIP Direktna demokracija

 

ned 20.11.2022 14:29 - uto u 13:05
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
wyks kaže...
MasterOdisasteR kaže...
Ništa od Alex Jones-a.

Malo sam se update-a na temu. Navodno su sljedbenici Jonesa maltretirali roditelje poginule dice u Sandy Hook-u školi. Yep not okey, jedan lik se i ubija vidim.

 Znači ništa od direktne demokracije?

 

 

syncmaster245b kaže...

Ovo je primjer direktne demokracije.

Slagali se vi ili ne, ljudi koji su se potrudili dati svojem misljenje rekli su svoje.

 

RIP Direktna demokracija

 

ned 20.11.2022 14:29 - uto u 13:05

 Ja je nisam ni spominja

16 godina
offline
Musk vratio Trumpa na Twitter

Čini se da je Trump zaboravio lozinku za Twitter....a i za povezani e-mail.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
Gebirgs kaže...

 

 

Te price kako je cepljenje usta i cenzura dobra stvar si doma mami i tati prodajte kao dobru ideju. Pa im nabacite i brnjicu na usta u procesu.

U obitelji mi je djed imao doticaja s Hrvatskim Proljecem i 30 godina jednom mjesecno se morao ici javljati u milicijsku stanicu dok ta drzava nije propala. Nije bio ugodan proces ni za njega ni za obitelj.

Amerika je deklarativno demokracija. Amerika je deklarativno slobodna. Amerika procenjuje druge zemlje po slobodi govora i pristupu medija jer su oni The Shit, majka demokracije, kako se prodaju.

 

Sto je onda jebote ovo?

Jel covjek osudjen? Nije. Jel nevin dok se ne dokaze suprotno? Je. Tko procjenjuje tko ima slobodu govora i pristup medijima? Jel to neki drzavni, legalni organ? Nije. Neki paradrzavni organi, cenzori i aktivisti koji ne odgovaraju nikome sjede negdje i po svojem mjerilu, odoka mjere tko je "Neprijatelj Demokracije" a tko nije pa gase, deplatformiraju i usutkavaju po zelji. Pa sta je to jbt.

Jesmo iz jednog represivnog aparata skocili u drugi, samo iza ovoga ne stoje KP, Politbiroi, SZUP-i i CK SKJ tijela, nego kojekakve korporativne organizacije? Samo ove druge ce danas sutra imati moc da te "ugase" na remote i neces imati za 2 limuna.

Sve bi ovo bilo smjesno, i sam bi rekao ljudima da su teoreticari zavjere itd, ali deplatformiranje ljudi, guranje PayPala u TOS da ljudima skine $2.500 s racuna jer iznose neprovjerene informacije bez da objasne tko odredjuje sto je istina a sto nije, prica jednu vrlo opasnu pricu u kojoj bi Juga mogla ispasti Djecji Vrtic "Maslacak".

Narandzasti, dok nije sluzbeno osudjen, ima svako pravo da se izrazi i kaze sto ima reci. Drugacije skacemo u Volgograd 1952. Samo imamo bolje automobile i telefone.

Ja kao vlasnik web stranice mogu tebi zabraniti/odobriti pristup istoj ukoliko to odlučim. Jer tako želim. Ne mora biti nikakav legalan/moralan razlog kao ovi koje navodiš.

11 godina
online
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
love2ml86 kaže...

Ja kao vlasnik web stranice mogu tebi zabraniti/odobriti pristup istoj ukoliko to odlučim. Jer tako želim. Ne mora biti nikakav legalan/moralan razlog kao ovi koje navodiš.

 možeš da, samo se isto tako možeš naći u problemu ukoliko zabraniš nekom pristup primjerice na temelju rasne pripadnosti, spola ili nečeg sličnog

postoje određena pravila i institucije koje upravljaju domenama, a ti kao korisnik domene moraš ta pravila poštovati jer možeš ostati bez nje, pa ti kasnije pjevaj o svojem 'vlasništvu' i privatnoj prčiji

 

6 godina
offline
Re: Musk vratio Trumpa na Twitter
picajzla0707 kaže...
love2ml86 kaže...

Ja kao vlasnik web stranice mogu tebi zabraniti/odobriti pristup istoj ukoliko to odlučim. Jer tako želim. Ne mora biti nikakav legalan/moralan razlog kao ovi koje navodiš.

 možeš da, samo se isto tako možeš naći u problemu ukoliko zabraniš nekom pristup primjerice na temelju rasne pripadnosti, spola ili nečeg sličnog

postoje određena pravila i institucije koje upravljaju domenama, a ti kao korisnik domene moraš ta pravila poštovati jer možeš ostati bez nje, pa ti kasnije pjevaj o svojem 'vlasništvu' i privatnoj prčiji

 

Slažem se

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice