Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st zaključana tema

poruka: 265
|
čitano: 40.939
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st".
12 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

dao sam ti palac gore jer sve to što veliš stoji...

 

ali...

 

izgleda da je homo sapiens sapiens po pamćenju samo malo iznad zlatne ribice...

 

disklejmer - Rusija je (bezveze, glupo, nepotrebno i licemjerno) napala Ukrajinu - sukus svega - ruska vojska mora van iz Ukrajine, do zadnjega vojnika... tu nema sumnje...

 

sve se dalo i bez ovoga sranja riješiti - nastavak ***

 

ali mene vrijeđa kad se u EU parlamentu cvili o "prvom ratu u Evropi nakon 2.S.Rata ?!??!"

 

koji kurac je bilo '91 kod nas? Seoska svađa koja se otela kontroli?

 

i unatoč razlici u kategoriji, Hrvatska je imala mrtvih koliko je do sada u Ukrajini i Rusiji - (za Srbiju neznam, računajući na njihove gubitke do Sarajevskog primira - ako želimo samo to ograničiti)..

 

u čitavim sranjima na prostoru ex-Yu - cca 140.000 mrtvih... na 11x manje stanovnika (Ukrajina i Rusija zajedno)...

 

Nama nitko nije javno slao transportne avione s oružjem uz sitno otipkano "nabijem te Slobo" - a ostatci SFRJ nisu bili tako moćni...

 

mi smo morali prihvatiti Z-4 i jesmo, ali SAOvci nisu...

 

jesu li Ukrajinci vredniji od Hrvata sami po sebi ili zato jer su kost u grlu Rusije ? Tko zapravo daje Rusiji više prava od onoga koje imaju i sami si uzimaju k tome ?

Sasvim druga vremena i drugacije situacija. Od raspada sovjetskog saveza, pa do samog nedostatka interneta i mobitela kao sredstva informacija. Isto tako, mi smo ovdje svi bili friske zemlje. Nitko nije bio suverena i samostalna drzava na pocetku eskalacije. 

 

 

Sad bas slusam obracanje u UNu i spominju rat na balkanu. Tako da si opet u krivu. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
SimeKZ kaže...
Stric_Jura kaže...

dao sam ti palac gore jer sve to što veliš stoji...

 

ali...

 

izgleda da je homo sapiens sapiens po pamćenju samo malo iznad zlatne ribice...

 

disklejmer - Rusija je (bezveze, glupo, nepotrebno i licemjerno) napala Ukrajinu - sukus svega - ruska vojska mora van iz Ukrajine, do zadnjega vojnika... tu nema sumnje...

 

sve se dalo i bez ovoga sranja riješiti - nastavak ***

 

ali mene vrijeđa kad se u EU parlamentu cvili o "prvom ratu u Evropi nakon 2.S.Rata ?!??!"

 

koji kurac je bilo '91 kod nas? Seoska svađa koja se otela kontroli?

 

i unatoč razlici u kategoriji, Hrvatska je imala mrtvih koliko je do sada u Ukrajini i Rusiji - (za Srbiju neznam, računajući na njihove gubitke do Sarajevskog primira - ako želimo samo to ograničiti)..

 

u čitavim sranjima na prostoru ex-Yu - cca 140.000 mrtvih... na 11x manje stanovnika (Ukrajina i Rusija zajedno)...

 

Nama nitko nije javno slao transportne avione s oružjem uz sitno otipkano "nabijem te Slobo" - a ostatci SFRJ nisu bili tako moćni...

 

mi smo morali prihvatiti Z-4 i jesmo, ali SAOvci nisu...

 

jesu li Ukrajinci vredniji od Hrvata sami po sebi ili zato jer su kost u grlu Rusije ? Tko zapravo daje Rusiji više prava od onoga koje imaju i sami si uzimaju k tome ?

Sasvim druga vremena i drugacije situacija. Od raspada sovjetskog saveza, pa do samog nedostatka interneta i mobitela kao sredstva informacija. Isto tako, mi smo ovdje svi bili friske zemlje. Nitko nije bio suverena i samostalna drzava na pocetku eskalacije. 

 

 

Sad bas slusam obracanje u UNu i spominju rat na balkanu. Tako da si opet u krivu. 

 e možda sada se netko sjetio...

 

druga situacija ili drugi akteri ? ne postoji etnička ili rasna čistoća, hrpa država je izmiješana, dakle samo stupnjevi izmješanosti, ne vidim zašto zbilja ne bi bilo autonomnih područja dokle god se poštuju zakoni i prava...

 

eh sad se sjetio:

 

Ukrajinci su imali 12 g. mira da urede državu pic-pic, mi ni godinu, imali su vojsku, ekonomiju dipomaciju...

 

i? Rusija sa svim vojnim izdacima i održavanjem mini državica ovisnih o njoj imaju BDP po glavi više no 2x veći od Ukrajine - ista startna pozicija - i već su nas (Hrvatska) stigli...

 

Kaj nisu se razvili bolje od Rusije, ne bi bilo nikakvog separatizma...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 13:41 (Stric_Jura).
12 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Apsolutno se slažem. Pitanje je. doduše, bi li reakcija zbog Ukrajine bila ovakva i prije 30 godina? Možda bi bila i jača, a možda i ne. Postoji li ipak neki civilizacijski napredak kod nas i ovo je efekt? Pitam i sebe ovo, da ne misliš da su provokativna pitanja.

Nešto sam ovlaš čitao o onim donedavno tajnim dokumentima koje su švabe sad otvorile javnosti pa sam stekao dojam da su totalno fulali u procjeni onoga što se događalo kod nas u vrijeme kad se moglo najviše napraviti po pitanju zaštite.
Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

ma tragedija današnjeg čovječanstva (uključujući i ovu Ukrajinsku) je da su na čelo svugdje zasjeli "bean counteri" - oni koji samo gledaju budžete i troškove... 

 

da pojasnim, ne mislim da je Zelenski BC, dobro se drži, ali ovi sufleri iz 2., 3. reda su svi do jednoga BC...

 

a ovi s naknadnom pameti iz prašnjavih arhiva i svi ti wanna-be James Bondovi, a zapravo obični bezlični desk-jockeyi u "tajnim službama" su ispod nivoa Babe Vange...

 

Da prisnažim:

 

An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 14:00 (Stric_Jura).
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

da su prvi hominidi imali prosječni stupanj inteligencije kao ti, danas bi dominantna vrsta bili žohari...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

da su prvi hominidi imali prosječni stupanj inteligencije kao ti, danas bi dominantna vrsta bili žohari...

 Nisam ga htio prijavljivati u startu, no sad jesam. Ne bih se čudio i da usput dođe i lock :D

Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

ma jebeni kibiceri iz 4. reda, još gori od suflera iz 2.....

 

ah vidimo 11. robotko je terminiran !!!!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 15:46 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Ukrajina je ustvari engleska kolonija a pokrenilo se sve 91 nakon raspada waršav pakta kad ih je usa expresno priznala. Mi smo također robovlasnička kolonija samo nismo svjesni jer su nas postupno navikavali na globalističke promjene. Putin je zadnji "ludjak" koji pruža otpor globalističkom sistemu. Nije dobro ni pametno natezat luđaka jer šta ga svijet više pritiska to odgovor može biti brutalniji. Englezi su vidimo najžešči jer imaju najviše interesa u kolonizaciji. Kod nas nije bilo nikakvih interesa nismo nigdje pripadali stoga smo se morali sami izboriti. Ovaj sukob je opasan za planet i svijet se ne bi smio umiješat napadom na rusiju. Može jedino precizan pogodak u glavu putinu i onda idemo dalje.

 

Ukrako sve sažeto ovde prof. lijepo objasnio:

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 14:48 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric Jura

U osnovi da... Domoljublje, sentimentalnost, sve na stranu, kod nas je u pocetku bilo doslovce samaranje u birtiji, ako se svijet pita, te nas status nije bio nista pretjerano bolji od nekih tamo separatista i pobunjenika. S medjunarodnim priznanjima, to se pocima.mjenjati, ali oni prvi momenti su bili tocno takvi - unutar nezavisne, svjetski priznate drzave grupa se odcjepljuje i stvara svoju drzavu.

Kao da se danas Istra odluci odcjepiti, proglasi samostalnost, naoruza se.... Ili bilo koji drugi dio hrv.....

Tako da sukobe na ovim prostorima moderni svijet ne deklarira kao rat na podrucju europe, no, za to postoje i daleko bitniji razlozi, prcenstveno taj sto nas rat, ili u slo, ili u bih..... Nije imao nikakve, niti kratkorocne niti dugorocne posljedice na taj moderni svijet, ne u ovakvom obimu kao sto je trenutno stanje.

A jos bitnije, taj sukob, rat, koliko god tezak bio, nije postojao nacin da se prelije van tog uskog i relativno nebitnog prostora. Dok smo mi ratovali, nitko od susjednih drzava se nije osjecao ugrozenim, o nekom globalnom sukobu nije bilo ni pomisli, i to je najvaznia razlika, zasto se ovo tretira kao rat u europi, a nas se tretirao onako kako je...

Da je ondasnja drzava bila nuklearna sila, ili drzala enormne vrijednosti kapitala i resursa potrebnih svima, situacija bi bila drugacija.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

e ne bih rekao, održani su izbori i referendumi, uz puno busanja u prsa, ali bez pucnjave s naše strane...

 

ja se pitam po ćemu je stradanje (brojčano po broju žrtava gore nego - nadam se da će tako i ostati - danas) u Hrvatskoj manje vrijedno (po reakcijama i zahtjevima u odnosu na naš pičvajz) od Ukrajine....

 

da smo si jasni: političarima treba zabraniti izgovaranje riječi istina i princip (načelo)..

 

oni smiju operirati s činjenicama i interesima...

 

ali ljudski život ne bi trebao imati tečajnu listu...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

...

 

 

jesu li Ukrajinci vredniji od Hrvata sami po sebi ili zato jer su kost u grlu Rusije ? Tko zapravo daje Rusiji više prava od onoga koje imaju i sami si uzimaju k tome ?

 

jesu. Kako? Na njima mogu svi zaraditi. Ukratno. Amerikanci i UK će biti tržišno konkurentniji pred Njemcima (EU) koje će gospodarski "ugušiti"  skupi energenti. Kolaterlano, iste koristi će imati i Kinezi, Japanci i još poneki, znog cijene energenata. LNG je alternativa, ali je još dva puta skuplja od i onako preskupog prirodnogg plina, sada u EU.EU će se domoći prihvatljivije (od blisko/srednjo itočne) nove radne snage preko ukrajinskih izbjeglica. Vidiš koliko interesa, a tek sam na početku nabrajanja. Ništa od toga nije bilo 1991. Jednostavno, na nama nitko nije mogao značajnije zaraditi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 15:05 (dick_of_the_sheep).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

 

Ukrajinci su imali 12 g. mira da urede državu pic-pic, mi ni godinu, imali su vojsku, ekonomiju dipomaciju...

 

i? Rusija sa svim vojnim izdacima i održavanjem mini državica ovisnih o njoj imaju BDP po glavi više no 2x veći od Ukrajine - ista startna pozicija - i već su nas (Hrvatska) stigli...

 

 

 

preko 3x veći je BPD Rusije od Ukrajine. Prema podacima Svjetske Banke za 2020. godinu, BDP per capita bio je

Ukrajina 3.115 $ i manji je nego li 2012. godine

Rusija   11.786 &

Hrvatska 12.694 $

 

 

14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

nije,

 

Rusija ima oko 29500, Hrvatska 29800, Ukrajina malo ispod 14000

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
dick_of_the_sheep kaže...
Stric_Jura kaže...

...

 

 

jesu li Ukrajinci vredniji od Hrvata sami po sebi ili zato jer su kost u grlu Rusije ? Tko zapravo daje Rusiji više prava od onoga koje imaju i sami si uzimaju k tome ?

 

jesu. Kako? Na njima mogu svi zaraditi. Ukratno. Amerikanci i UK će biti tržišno konkurentniji pred Njemcima (EU) koje će gospodarski "ugušiti"  skupi energenti. Kolaterlano, iste koristi će imati i Kinezi, Japanci i još poneki, znog cijene energenata. LNG je alternativa, ali je još dva puta skuplja od i onako preskupog prirodnogg plina, sada u EU.EU će se domoći prihvatljivije (od blisko/srednjo itočne) nove radne snage preko ukrajinskih izbjeglica. Vidiš koliko interesa, a tek sam na početku nabrajanja. Ništa od toga nije bilo 1991. Jednostavno, na nama nitko nije mogao značajnije zaraditi

 ma gle, sve se da gledati tako: Nijemci kupuju plin od Rusa (prošlo vrijeme, znam) za 450 € i onda ga pumpaju Ukrajincima za 1000 €...

 

kolega veli, u VWu cvikaju, dvije tvornice u Ukrajini, cca 7000 zaposlenih, rade kablove i el. instalacije za VAG vozila - stoje... ne zna se kad će biti pokrenute...

 

stalno uređujem zbog pakljavih prstiju...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 15:23 (Stric_Jura).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

nije,

 

Rusija ima oko 29500, Hrvatska 29800, Ukrajina malo ispod 14000

 

 to je po pariretu kupovne moći (zbov niskih cijena prehramb.proizvoda), ali stvarnih dolara imaju onaoliko koliko sam naveo

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 15:23 (dick_of_the_sheep).
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
ElektričnaOvca kaže...

 

 

 "koliko vrijedi ljudski život".

 

 Ja ovu poruku pišem dok se doslovno tresem jer sve upućuje na treći svjetski tj. nuklearni rat.

 

Možeš ti ignorirati sav geopolitički kontekst jer se suosjećaš s Ukrajinicma, no taj geopolitički kontekst ne ovisi o tome što mi vjerujemo, on postoji. Sad bi ljudi, ignorirali tu realnost ii sve što se dosada događalo, i naglo glumili principijelnost, i time gurajući nas jureći i glavom u treći svjetski rat s Rusijom

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

neće biti nuklearki, jer će se u Rusiji naći netko s metkom za Putina da do toga dođe preblizu...

 

dizanje nivoa spremnosti je za internu upotrebu, da se pokaže da je on gazda u Kremlju i da nikakvo pozivanje na pobunu oligarha nije u igri...

 

uostalom, Ameri su spustili s DEFCON 2 na 3...

 

 

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
captain_soap_McTawish kaže...

 Ja ovu poruku pišem dok se doslovno tresem jer sve upućuje na treći svjetski tj. nuklearni rat.

 

Možeš ti ignorirati sav geopolitički kontekst jer se suosjećaš s Ukrajinicma, no taj geopolitički kontekst ne ovisi o tome što mi vjerujemo, on postoji. Sad bi ljudi, ignorirali tu realnost ii sve što se dosada događalo, i naglo glumili principijelnost, i time gurajući nas jureći i glavom u treći svjetski rat s Rusijom

 

 

 

 

 Mi već jesmo u 3 svj. ratu. Nije počeo prije 6 dana nego prije 10 i više godina. Ovo je samo nastavak.

 

Nuklearni rat nije još opcija, mada bi se i to moglo dogoditi, ovisno koliko Putin podivlja. Koliko vidimo moćni konvencionalni ruski ratni stroj i nije baš tako jak kako su govorili da jest. Stratezi su im katastrofa, logistika živi užas, a nije ni da se prosječnom Rusu baš ratuje. I njima je pun kurac toga.

 

Ne glumimo principijelnost. Granica mora postojati. Oštra granica s koje ne odstupamo. Imali smo već takvog kojem su davali ustupke i hvalili ga kao moćnog lidera pa smo vidjeli što je cijelom svijetu napravio. Nema kompromisa, nema uzmicanja. Sila samo silu razumije. Srećom pa zapad (a sad i sve više svijeta) može udariti tamo gdje najviše boli - po džepu.

 

Nažalost svi smo mi financirali ovaj pohod desetljećima oslanjajući se na rusku naftu i plin kao primarni izvor energije, a oni s tim novcem financirali vojne programe i obnavljali vojsku (kao i nuklerno oružje). Ovo je na nama. Trebalo se još sada davne 2008 stati na rep Putinu koji je već onda jasno do znanja svima dao da ima točno ovaj plan koji danas misli ostvariti.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

Kaj je bilo 2008, na što se referiraš ?

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

Kaj je bilo 2008, na što se referiraš ?

 Drastično se mjenja javna retorika Putina naspram Ukrajine i zemalja bivšeg SSSR-a. Nakon upozorenja da neće tolerirati širenje NATO-a. 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 15:48 (Entry Point).
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

neće biti nuklearki, jer će se u Rusiji naći netko s metkom za Putina da do toga dođe preblizu...

 

dizanje nivoa spremnosti je za internu upotrebu, da se pokaže da je on gazda u Kremlju i da nikakvo pozivanje na pobunu oligarha nije u igri...

 

uostalom, Ameri su spustili s DEFCON 2 na 3...

 

 

Ovo nije sukob zle Rusije koja radi invaziju na suverenu zemlju sa civiliziranim ljudima koji su protiv svih ratova, ovo je skupo zle Rusije koja radi invaziju na suverenu zemlju protiv zapada/SAD-a koji isto to radi u n drugih zemalja.

 

Ne možeš sa svoju "ljudsku" perspektivu primjenjivati na sukobe velikih nuklearnih sila koje su obje inheretno takve kakve jesu.

 

I isto tako ne možeš svoju zapadnu perspektivu primjenjivati na vodstvo druge države i očekivati da se oni vode njom, pogotovo dok im namećeš žestoke sankcije i tjeraš u kut u svakom mogućem smislu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 19:11 (captain_soap_McTawish).
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Entry Point kaže...
Stric_Jura kaže...

Kaj je bilo 2008, na što se referiraš ?

 Drastično se mjenja javna retorika Putina naspram Ukrajine i zemalja bivšeg SSSR-a. Nakon upozorenja da neće tolerirati širenje NATO-a. 

OK, recimo da zadnje pametno što sam pročitao o karakterizaciji Putina je od Angele Merkel koja je rekla da bi on probleme 21. st. pokušavao rješiti metodama 18 i 19. st., tj. da se nada nekom novom Bečkom kongresu, gdje bi se baje našli, otplesali koji bal, pojeli i popili, mrknuli koju gospojicu i dogovorili se...

znači opet dogovor...

 

s time da ja tvrdim da Merkel a i svi polit-komentatori se nisu usudili  napraviti mentalni proboj - ni rješenja 19/20. st nisu dovoljna...

 

paktovi - Antante Cordial, Antanta, Centralne sile, Osovina, Molotov-Ribentropp, NATO i na kraju Varšavski - podrazumijevaju nas 2 protiv onog trećeg, petog, dvadesetog...

 

prvo si moraš biti dobar sa susjedima, a potom sa svima drugima koji ti odgovovaraju ekonomski, kulturno - navedi kaj te ide...

 

EDIT: 'bem ti pakljave prste...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 16:23 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Entry Point kaže..

 

Nažalost svi smo mi financirali ovaj pohod desetljećima oslanjajući se na rusku naftu i plin kao primarni izvor energije, a oni s tim novcem financirali vojne programe i obnavljali vojsku (kao i nuklerno oružje). Ovo je na nama. Trebalo se još sada davne 2008 stati na rep Putinu koji je već onda jasno do znanja svima dao da ima točno ovaj plan koji danas misli ostvariti.

 Plačat čemo energente amerima za 5 puta veču cijenu i to će bit u redu. Gdje i u šta se troše novci od nato članarine članica nato-a? U obnovi planeta naravno ma vidi mene.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 16:50 (dery).
15 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Entry Point kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 Ja ovu poruku pišem dok se doslovno tresem jer sve upućuje na treći svjetski tj. nuklearni rat.

 

Možeš ti ignorirati sav geopolitički kontekst jer se suosjećaš s Ukrajinicma, no taj geopolitički kontekst ne ovisi o tome što mi vjerujemo, on postoji. Sad bi ljudi, ignorirali tu realnost ii sve što se dosada događalo, i naglo glumili principijelnost, i time gurajući nas jureći i glavom u treći svjetski rat s Rusijom

 

 

 

 

 Mi već jesmo u 3 svj. ratu. Nije počeo prije 6 dana nego prije 10 i više godina. Ovo je samo nastavak.

 

Nuklearni rat nije još opcija, mada bi se i to moglo dogoditi, ovisno koliko Putin podivlja. Koliko vidimo moćni konvencionalni ruski ratni stroj i nije baš tako jak kako su govorili da jest. Stratezi su im katastrofa, logistika živi užas, a nije ni da se prosječnom Rusu baš ratuje. I njima je pun kurac toga.

 

Ne glumimo principijelnost. Granica mora postojati. Oštra granica s koje ne odstupamo. Imali smo već takvog kojem su davali ustupke i hvalili ga kao moćnog lidera pa smo vidjeli što je cijelom svijetu napravio. Nema kompromisa, nema uzmicanja. Sila samo silu razumije. Srećom pa zapad (a sad i sve više svijeta) može udariti tamo gdje najviše boli - po džepu.

 

Nažalost svi smo mi financirali ovaj pohod desetljećima oslanjajući se na rusku naftu i plin kao primarni izvor energije, a oni s tim novcem financirali vojne programe i obnavljali vojsku (kao i nuklerno oružje). Ovo je na nama. Trebalo se još sada davne 2008 stati na rep Putinu koji je već onda jasno do znanja svima dao da ima točno ovaj plan koji danas misli ostvariti.

 Nisi u pravu.

Svjetski rat je svjetski rat, nema tu metafore "traje vec 10 godina". Ne traje. Time smanjivas njegovu ozbiljnost. Jos nije poceo i nece poceti.

 

Kako uopce mozes spominjat nuklearni rat. Ti i takvi poput tebe i unose paniku u narod. Nemas ni blizu dovoljno informacija ni valjanog iskustva / pozadine da se mozes tako razbacivat dijagnostikama. Kakav jeb*** nuklearni rat.

Stratezi im nisu katastrofa. Nisu navalili svom silom, koriste manje iskusne vojnike i manje razorno oruzje. Cini se da targetiraju tocno odredjene ciljeve pokusavajuci imati minimalnu civilnu stetu - valjda, mozda nisam u pravu. Ukrajina i west mediji rade fake news - sto je ok za Ukrajinu(nek se bori i rukama i nogama, zelim joj svu srecu) ali nije za medije.
Vojnika rusi nisu izgubili ni 10% od toga, nemoj bit naivan.

 

Rusi iako svojih razloga imaju, opravdanje nemaju jer ga ne moze imati nitko tko ulazi s vojskom u drugu zemlju. Ali govoriti da su poludili i da ce povuci sve je za ban s foruma odmah. Calm your tits down. Putin je svasta, ali nije glup.

10 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
dery kaže...

 Plačat čemo energente amerima za 5 puta veču cijenu i to će bit u redu. Gdje i u šta se troše novci od nato članarine članica nato-a? U obnovi planeta naravno ma vidi mene.

 Da biti će u redu, jer me amerikanac ne želi osvojiti i priključiti u siromašnu prčiju.

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
passat kaže...

 Nisi u pravu.

Svjetski rat je svjetski rat, nema tu metafore "traje vec 10 godina". Ne traje. Time smanjivas njegovu ozbiljnost. Jos nije poceo i nece poceti.

 

Kako uopce mozes spominjat nuklearni rat. Ti i takvi poput tebe i unose paniku u narod. Nemas ni blizu dovoljno informacija ni valjanog iskustva / pozadine da se mozes tako razbacivat dijagnostikama. Kakav jeb*** nuklearni rat.

Stratezi im nisu katastrofa. Nisu navalili svom silom, koriste manje iskusne vojnike i manje razorno oruzje. Cini se da targetiraju tocno odredjene ciljeve pokusavajuci imati minimalnu civilnu stetu - valjda, mozda nisam u pravu. Ukrajina i west mediji rade fake news - sto je ok za Ukrajinu(nek se bori i rukama i nogama, zelim joj svu srecu) ali nije za medije.
Vojnika rusi nisu izgubili ni 10% od toga, nemoj bit naivan.

 

Rusi iako svojih razloga imaju, opravdanje nemaju jer ga ne moze imati nitko tko ulazi s vojskom u drugu zemlju. Ali govoriti da su poludili i da ce povuci sve je za ban s foruma odmah. Calm your tits down. Putin je svasta, ali nije glup.

 Mogu spominjati nuklerni rat jer to svakodnevna realnost zadnjih 70 godina. Eto kako mogu. Nekad je veća šansa nekad manja. Ovisi kakav luđak gdje iskoči na čelo nuklearne nacije. Eto sad trenutno imamo jednog posebnog luđaka na čelu rusije, koji se iskreno neće libitiiskoristiti svo oružje koje ima na raspolaganju da ostvari svoje ciljeve ili da na kraju krajeva pokuša pokazati tko je novi gazda. 

 

Paničare oni koji imaju glavu u pijesku ili ne znaju što se događa oko njih.

 

Ovaj drugi bold je znak da su vrhunski stratezi? Manje iskusne vojnike? Ne, nego su mislili da će se svi usrati kad uđu. Kakva je to taktika slati pješadiju bez podrške u gradove gdje ih Ukrajini pokose ko na streljani? Izgubljeno se voze po gradovima jer nemaju pojma gdje su uz svu silu tehnologije sa neba i svemira. Hrpa naoružanja napuštena jer nemaju goriva. Nemaju superiornost u zraku. Balistički i krstareći projektili su im se pokazali ne toliko preciznim (u 4 pokušaja su uspjeli pogoditi pistu na aerodromu, sve ostalo u polje). Čak su i poslali one wagner plaćenike u Kijev, ovi ih potamanili ko štakore. - Ovo je sve iz izvora koji su provjereni da se ne uzbudiš na "fake news".

 

Nisu ni 10% izgubili. Kao da je gubitak tisuća ljudi okej. Jer to je samo mali broj od 170 000, zar ne?

 

Istina, susdržavali su se dan dva od gađanja civilnih objekata, ali sad kad vide da su kompletno nesposobni idu na svoju dobru staru taktiku - ruši sve pred sobom. Ko u 2 svj. ratu.

 

Rusi nemaju racionalnih razloga. Odnosno Rusi kao takvi ne bi ni ratovali. Ovo je isključivo Putinov rat i rat uskog kruga ljudi oko njega. Svi vojnici koji su tamo, svi civili, bilo ruski ili ukrajinski su samo topovsko meso za njegove ciljeve. Konstanta u ruskoj povijesti.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Entry Point kaže...
dery kaže...

 Plačat čemo energente amerima za 5 puta veču cijenu i to će bit u redu. Gdje i u šta se troše novci od nato članarine članica nato-a? U obnovi planeta naravno ma vidi mene.

 Da biti će u redu, jer me amerikanac ne želi osvojiti i priključiti u siromašnu prčiju.

 Jesi li ti dijete ili si posljednji naivac na planeti. Da si bitan i išta vrijediš osvojili bi te anglosaxonci kad je počeo domovinski rat. Oni se razlikuju od rusina jedino po načinu osvajanja, nisu ovako direktni, to se u rukavicama radi i onda se pilatovski još operu ruke.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 17:19 (dery).
5 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
passat kaže...

 

Stratezi im nisu katastrofa. Nisu navalili svom silom, koriste manje iskusne vojnike i manje razorno oruzje. Cini se da targetiraju tocno odredjene ciljeve pokusavajuci imati minimalnu civilnu stetu - valjda, mozda nisam u pravu. Ukrajina i west mediji rade fake news - sto je ok za 

 Zašto? Kakvu korist od toga ima da štedi iskusne a ovi rezervisti da mu ginu, predaju se, gube opremu itd itd?  Nisam ja neki strateg (znao sam tu i tamo pobijediti u Riziku a i odigrao sam par RTS-ova) ali ako želim nešto precizno, efikasno i brzo napraviti onda sigurno neću trošiti rezerviste koji pojma nemaju ko im glavu nosi...

 

Mislim da si tu u krivu i da je situacija zapravo malo suprotna, vojska je raspašoj - mladi, neiskusni, zbunjeni, loše opremljeni i bez motiva za ratovanje... 

Sve Vas Volim
14 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Nisu uopće toliko Rusi neučinkoviti, jer imaju apsolutno čisto nebo - a nisu koristili strateške bombardere - Tu-95 vam nosi do 30 FAB-500 bombi, nego ne žele radi još pojačane medijske slike o brutalnosti...

 

Ukrajinci vode u medijskom ratu (imaju pravo, brane se!), ali svako malo nešto iskoči...

 

Npr. hrabri ukrajinski vojnici s Zmijskog otoka su stjerali ruske mornare "na kurac" i mučenički skončali pod nadmoćnom paljbom... EU se iskazala beeepanjem preko prostih riječi, po riječima našeg novinara Nine Đule....to je bilo drugi dan...

 

jučer, 82 ukrajinska vojnika s Zmijskog otoka u zarobljeništvu, popis predan Crvenom križu...

 

imam ovaj američanski link

 

danas natpis u Jutarnjem: ruski vojnici obilaze kuće i mole hranu ?!?!?

 

pa nije li narativ da su Rusi zaostala trogloditska nacija silovatelja i ubojica ?!? "Davaj pizdu na rabotu" tako nešto..

 

Sam članak ispod bombastičnog naslova:

 

U Berjansku građani se skupili ispred gradskog ureda, zvižde i pjevaju pred ruskim vojnicima koji se meškolje, ali ne pucaju, čak ni u zrak ?!?!?

 

a rezultat sve te papazjanije:

 

trolovi sad šire priču da je na Zmijskom otoku jedan od 13-15 tajnih biokemijskih laboratorija (u Ukrajini) koje je Bill Gates u suradnji s Zelenskim i Izraelcima (kud će suza neg na oko) napravio da razviju biokemijske reagense za depopulaciju čovječanstva...

 

naravno svaka priča o zlu treba junaka i to je vitez Putin, konzervativni heroj koji se razumije s Trumpom koji je isto presenečen tim zlim planovima....

 

EDIT: 'bem ti pakljave prste...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 18:38 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Ma hrpetina je šuma, hiperinflacija informacija, slažem se da je gomila toga bulšit, - ja čak mislim da se dobar dio medija i solidno snalazi s obzirom da svi očekuju sve odmah sad. Riltajm brate, pa makar i fejk, inače se nije ni dogodilo - vidim da uglavnom stavljaju disklejmere potvrđeno/nepotvrđeno i trude se filtrirati koliko mogu.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice