Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st zaključana tema

poruka: 265
|
čitano: 40.941
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st".
13 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
notloB kaže...

 Koliko ja znam taj diktator nije imao najsveobuhvatnije sankcije u povijesti sankcija, nato savez na svim svojim europskim granicama koji postoji upravo da bi ga suzbio u mišju rupu i nije imao nuklearno naoružanje na interkontinentalnim raketama s mogućnošću da u pola sata zbriše ljudski rod s planeta.

 

Ja jesam za sankcije, ali ne tolike i za pregovore, zelenski može htjeti u nato koliko god želi ali ga nato ne mora primiti, što se čekalo sa sprovođenjem dogovora iz minska i tako dalje.

Molim????????????????????????

 

 

Lol, nego, daj mi reci gdje je bio Ruhr kada je propali slikar došao na vlast? Znaš li ti uopće šta Ruhr predstavlja za Njemačku, ne samo nacističku nego i ovu današnju? Znaš li kako je Ruhr "vraćen" Njemačkoj?

Reparacije za 1. svjetski rat + ograničavanje sve vojne infrastrukture, razvoja i općenito veličine vojske. Zabrana tonaže brodova i uzimanje svih kolonija koje je Njemačka imala? Gubljenje ogromnih prostora na istoku da bi se stvorile Poljska i čehoslovačka.

Njemačka je glavni krivac za svjetski rat?

To je po tebi malo? 

I to je sve bilo aktivno kad je Hitler došao na vlast + nemoj zaboraviti globalnu ekonomsku krizu koja je uništila i ono malo pomoći koje je Njemačka dobivala od SAD-a.

 

Sorry, ali ovo što je aktivirano Rusiji je igra male djece naspram onoga što je prosječni Nijemac morao proživljavati 1933.

 

 

A kad si već kod diplomatskih dogovora, jesi ikad čuo za memorandum iz Budimpešte?

 

A ako te zanima, dogovor 2. sporazuma iz Minska nikad nije sproveden jer je veoma nejasan (vjerojatno namjerno) u pogledu vrste autonomije tih pokrajina, pitanje granice sa Rusijom pošto su te pokrajine trebale biti u sustavu Ukrajine ali i nisu jer izbori u tim područjima bi naravno dovelo do njihovog osamostaljenja što opet nije po onoj prijašnjoj točki + Rusi nisu htjeli da se ovi osamostale jer bi s njima imali mogućnost miješanja u političke odluke Ukrajine.

A Ukrajinci nisu isto htjeli da se ovi osamostale jer je realno gledajući to njihovo područje + niti jedna vladajuća struktura na ovom planetu si ne bi mogla dopustiti odcjepljenje jer bi to bilo političko samoubojstvo.

Povlačenja svih stranih vojski sa područja konflikta ali Rusa u tom kontekstu nigdje iako su oni potakli pobunu, opremili pobunjenike i aktivno s njima vodili vojne akcije. 

 

Tako da da, nije Ukrajina jedina kočila Minski sporazum, Rusija je to daleko više činila pošto je njima isto odgovaralo da pobunjenici ostanu u zajednici sa Ukrajinom jer su tako mogli zakonski jebati ove da ne ulaze u EU i Nato.

 

Btw. koliko ja znam, nigdje se u Minskim, ili bilo kojim drugim sporazumima ne spominje da Ukrajina ne smije ići na zapad već je to plod psihološko/političkih razmišljanja vladajuće strukture Rusije koji kao takvi nisu zakonski obvezujući.

 

 

 

 

 

 

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2022 3:06 (Granzon).
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2022 3:36 (captain_soap_McTawish).
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
captain_soap_McTawish kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Misliš na perspektivu rusije iz neke sibirske gudure ili na perspektivu rusije koja je obrazovana do mjere da može kritički konzumirati medije izvana i lokalne? Ima nekih snimaka i navoda o tisućama uhapšenih u par dana, peticijama znanstvenika i jos koječega - prihvaćaš li njihove kvalifikacije predsjednika, ipak su oni rusi.

Nerijetko se slažemo nas dvojica oko raznoraznih tema, ovdje mi se čini da si skroz zabrijao - što ti uopće pokušavaš reći jer ja vidim, sad ću te provokativno pojednostavit: "ne bi se štel mešat, nitko tu nije nevin, ruska posla, šta mi znamo, samo da rata ne bude".

 

 

edit:

Što se tiče prizme kroz koju oni gledaju: jesi li ti siguran da govoriš o rusima koji to, po tebi, gledaju kroz nekakvu drugačiju prizmu nepravde koju će ispraviti guženjem Ukrajinaca u Ukrajini, ili propagande s ruba razuma koja se fura kroz putinove medije i farme botova?

ivan dragi kaže...

 Nije da si u krivu ali rat je jednostavno linija nakon koje me boli đon za perspektive i kontekste. Sve mi to shvacamo, linije, strateske smjerove obrane, ravnicu, povijest bla bla ali who cares.

 

A i generalno nemam simpatije prema toj "baja sam" ekipi koja je vise od 2 mandata na vlasti. Mogu imat razumijevanja za likove poput Orbana koji su dosli u kriznim vremenima na vlast, pa ono - bar ne ratuju, i potrpit batinjanje prosvjednika i cenzure medija.. ali tu se nadas da nece bit mrtvih i da postoji sansa za nekakvu mirnu promjenu vlasti pa se moze vagat ovaj ili onaj pristup.

 

Da je situacija opasna, opasna je po Ukrajinu i Rusiju, odnosno za te ljude tamo. Ali da ce se netko gađat nuklearkama, to je ko ona, ali mama nisam piso u ovaj dio bazena.

S vama je vrlo teško raspravljati jer ste vi već u glavi odlučili ignorirati sav mogući kontekst kao whataboutism i vjerovati u narativ o Putinu kao diktatoru.

 

Za početak, ruski prosvjednici i akademici koji pišu pisma ne znače ništa, oni nisu vlast niti bi oni kao mogli svrgnuti Putina ako bi to i htjeli. Pa mislim, imate na stotine prosvjeda u zapadnom svijetu koji apsolutno ništa ne promijene (sjetite se samo žutih prsluka i slika iz Francuske, a ona je kakti demokratska, ne vidim da je rezultiralo nekim promjenama).
Geopolitika, povijest, kontekst i ostalo u ovom slučaju ne služe tome da bi se moraliziralo o događajima, već da objasne zašto se neke stvari događaju, kako se događaju, i kako bi mogle završiti. Ignorirati to kad govorima o sukobu s drugom nuklearnom silom je kao ignorirati zakone fizike kad se govori o npr. asteoridu koji bi išao prema zemlji.
Osuđivati rat u Ukrajini biti sablažnjem njim jer nam je bliži nego oni u Libiji, Iraku ili Siriji jer ljudska reakcija, licemjerna, ali razumna ljudska reakcija. Međutim, prenositi tu osobnu logiku na odnose velikih sila je naprosto smiješno. Rat u odnosima velikih sila nije ništa novo, SAD ima 800 vojnih baza po svijetu, imala je invazije po Iraku, Libiji, Siriji, Afganinstanu, itd.
U kubanskoj krizi, Rusi su htjeli staviti svoje nuklearne rakete na Kubu, pet minuta od SAD-u, i to bi završilo trećim svjetskim ratom da nije bilo povlačenja od ruske strane. Ukrajina je za Rusiju nešto kao Kuba za SAD, ali samo još sto puta gore. Ne postoji nijedan ruski političar, osim možda nekoga tko bi baš htio biti marioneta zapada (dakle izdajnik u smislu Rusije), koji bi ikad pristao na Ukrajinu u NATO-u. To je jasno rečeno još 2008, oko toga su bila dva Minska sporazuma, itd. Vi ste ti koji u ovom slučaju tražite naprosto nemoguće.
Imate Poljsku, Rumunjsku, Bugarsku, Litvu, Latviju, Estoniju u NATO-u, Finsku ne de jure, ali de facto da. I sad biste Ukrajinu tamo jer eto kao ljudi žele i principi. A želite to s pozicije zapadnog svijeta koji isto to radi u drugim dijelovima svijeta bez da rekne keks.
Istovremeno prihvaćate u potpunosti zapadni narativ o Rusiji, Ukrajini i CNN-u, tj. ponavljate sve ono što u praksi dolazi s CNN-a, ali ne želite čuti ništa o Donbasu i Lungasku i ratovanju koje se tamo događa već 8 godina (a za njega znaju Rusi i sasvim legitimno mogu povjerovati u Putinovu propagandu o zaštiti Rusa u toj regiji, isto i za ukrajinsko priključivanje NATO-u).
Za početak, imate SAD koji je prozapadnim Ukrajincima sugerirao nerealna obećanja da će ih podržati u sukobu s Rusijom. I Biden i Johnosn su rekli da konflit s ruskim vojnicima ne dolazi u obzir jer bi to imalo teške posljedice.
No istovremeno vode ekonomski rat i šalju oružje u Ukrajinu koje smo produljuje patnju Ukrajinaca. Ovaj ekonomski rat i antirusko raspoloženje u zapadu je potpuno neviđeno, i pitanje je, ako to dovede do sloma Rusije, hoće li Rusi to shvatiti kao povod za prijetnju nuklearnim oružjem (kad zemlju s nuklearnim oružjem stjeraš u kut, vrlo lako da bi mogla odgovoriti s njim). Lavrov je danas rekao da i ako zapad se odluči na novu željeznu zavjesu, da će se oni snaći na drugi način, misleći primarno na svoje azijske partnere.
A i Rusija ima tu famoznu doktrinu eskalacije za deeskalaciju, koja uključuje ograničeni nuklearni napad u krajnjem slučaju da bi dovela druge za pregovarački stol. A SAD ima doktrinu prvog udara (nuklearnim oružjem).
Ali ukratko, igramo se s vatrom.

 Slažemo se oko milijun drugih tema pa ću tezu da se "s nama ne može raspravljati" smatrati omaškom 

 

Neću bit ofcin advokat jer je odgovorio u svoje ime pa ću pričati u prom licu. Mislim da nisam jeftino moralizirao oko teme, to što nisam izrijekom osudio zapad u duhu ravnoteže u svemiru ne znači da nisam svjestan grijeha već da trenutno nisu tema. Forumski rečeno - kratim di se može.

Sve što sam, napisao jest - Rusija nije Car, a Car bi htio biti Rusija (dakle ne osuđujem Ruse niti ih zbog ovog napada "mrzim") i  tvrdim da je navedeni ratnim operacijama protiv države koja nije ugroza nikomu prešao granicu nakon koje se diskvalificirao. Treba li baciti atomsku bombu na Mockbu? Ne, ali treba rušiti budalu koja napada relativno demokratsku državu (ako ne ništa, bar imaju normalne smjene vlasti) bez nuklearnog oružja, a koja nit može bit ugroza Rusiji, pa ni Moldaviji na kraju krajeva, nit će biti prevaga u omjeru snaga Nato - Rusija uz svo moguće crtanje karata i taktičkih smjerova napada sa europske ravni na Moskvu iz prostog razloga što nit Nato nit itko ima ikakve koristi od napada na Rusiju, a najmanje kroz Ukrajinu. U slučaju nuklearnog rata, gađat ćemo se ICBMovima pa je Ukrajina nebitna, a taman da Ukrajina i ostane neutralna, pa čak i dio neke Ruske vojne krajine - opet se radi o ravnoj, teško obranjivoj zemlji koju Nato lako može pregaziti - ali je (jednako) teško može braniti. Uglavnom, gluposti. Zapad odavna ima doktrinu - buy low, sell high, sve što Rusija ima može se kupiti pa za ratom nema potrebe.

 

Također, Putinova logika - Nato (zapad) je kriv što bi Ukrajina htjela u Nato pa ću sravnit Ukrajinu sa zemljom - je retardacija par excellence.

 

Strah od nuklearnog rata je iracionalan. U slučaju istog, umrijet će sretnici. Osim ako netko smatra srećom to što će jest žohare po pećinama.

captain_soap_McTawish kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Putin je diktator. To nije narativ. Putin ispunjava sve kategorije.

Ja ne slažem suštinski s tim, i držim da je to narativ. U tome je srž našeg neslaganja, polazimo od fundamentalno različitih pretpostavki, stoga mislim da nema nekog smisla da se dalje raspravljamo. Nema šanse da ćemo jedan drugome promijeniti mišljenje niti doći na istu valnu duljinu.

 

 Momka koji je dugo u ulozi vladara i ne da drugima da vladaju, u mom selu zovu diktatorom. Ne znam što bi momak u tvom selu trebao raditi da postane diktator.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
ivan dragi kaže...
 Slažemo se oko milijun drugih tema pa ću tezu da se "s nama ne može raspravljati" smatrati omaškom 

 Bolje bi bilo reći ne možemo jedni s drugima raspravljati jer jednostavno imamo fundamentalno različite poglede na situaciju, različite pretpostavke, a i različite izvore informacija, pogotovo po pitanju Ukrajine. 

 

Ne mislim ja da ćemo mi baciti nuklearnu bombu na Moskvu, ali trenutno vodimo ekonomski rat prema Rusiji, i to vrlo žestok. Putin je povukao svoj potez, sad smo mi na redu. Tjeranje Rusije u kut, ili bilokoje nuklearne sile, da bi maknuo Cara je kockanje koje ti se lako može obiti o glavu. Što je situacija usijanija, to je manje vremena za racionalne poteze, a to je veliki potencijal za eskalaciju. Pogotovo ako vjeruješ da ti je na drugoj strani diktator ili netko totalno iracionalan.

 

To što je Putin "zaprijetio" nuklearnim oružjem (što ni saveznici ne shvaćaju zasad kao eskalaciju) nije ono što je mene, i one koji misle slično meni, ponukalo da razmišljamo o nuklearnom ratu. O tome su nam se tresle gaće i prije toga jer svaki rati između nuklearnih sila znači potencijalnu eskalaciju u nuklearni, a opasnost od toga se eksponencijalno povećava ako misliš da onom na drugoj strani popuštaju živci (ja zasad ne mislim tako).

 

Mislim da, prije nego što krenemo u full blown slamanje Rusije, možda ipak treba malo razmisliti jel to nužna i srazmjerna opcija s obzirom na akcije druge strane, jel prijetnja stvarno takva kakva mislimo (da će Putin onda NATO), i jel to što radimo uopće realno da će imati učinak koji želimo.

 

E sad dolazi ono oko čega se mi ne možemo, niti ćemo se ikada moći složiti, a to je stanje na terenu: ja ne mislim da je Putin oličenje zla, novi Hitler, ili netko tko će u osvajanje Europe ako mu se ovdje "popusti", niti mislim da je ovo rat slobodnog svijeta protiv zlog diktatora. Niti mislim da je Car toliko odvojen od naroda po ovom pitanju. Mislim da takav narativ, pa čak i kad bi hipotetski bio istinit, već u startu zamagljuje zaključivanje.

 

Svaki put kad pročitam da je Rusija na koljenima i pred slomom, nadam se da nije tako jer to znači da su bez opcija i da će nuklearna eskalacija s njihove strane (ograničeni nuklearni rat) biti odgovor, kao zadnja slamka spasa njima. A to je sigurno WWIII odmah.

 

14 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

a propos Ukrajinaca koji brane evropske ideje:

 

https://twitter.com/RealAlexRubi/status/1497747535783411714

 

 

razumije se, ipak je to slavenski jezik, dva tjedna pred pičvajz...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Granzon kaže...

Molim????????????????????????

 Toliko su bili ograničeni i sankcijski osakaćeni da je hitler uspio napraviti najmoderniju vojsku u svijetu i pripremiti je za ww2.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2022 9:39 (notloB).
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
captain_soap_McTawish kaže...
ivan dragi kaže...
 Slažemo se oko milijun drugih tema pa ću tezu da se "s nama ne može raspravljati" smatrati omaškom 

 Bolje bi bilo reći ne možemo jedni s drugima raspravljati jer jednostavno imamo fundamentalno različite poglede na situaciju, različite pretpostavke, a i različite izvore informacija, pogotovo po pitanju Ukrajine. 

 

Ne mislim ja da ćemo mi baciti nuklearnu bombu na Moskvu, ali trenutno vodimo ekonomski rat prema Rusiji, i to vrlo žestok. Putin je povukao svoj potez, sad smo mi na redu. Tjeranje Rusije u kut, ili bilokoje nuklearne sile, da bi maknuo Cara je kockanje koje ti se lako može obiti o glavu. Što je situacija usijanija, to je manje vremena za racionalne poteze, a to je veliki potencijal za eskalaciju. Pogotovo ako vjeruješ da ti je na drugoj strani diktator ili netko totalno iracionalan.

 

To što je Putin "zaprijetio" nuklearnim oružjem (što ni saveznici ne shvaćaju zasad kao eskalaciju) nije ono što je mene, i one koji misle slično meni, ponukalo da razmišljamo o nuklearnom ratu. O tome su nam se tresle gaće i prije toga jer svaki rati između nuklearnih sila znači potencijalnu eskalaciju u nuklearni, a opasnost od toga se eksponencijalno povećava ako misliš da onom na drugoj strani popuštaju živci (ja zasad ne mislim tako).

 

Mislim da, prije nego što krenemo u full blown slamanje Rusije, možda ipak treba malo razmisliti jel to nužna i srazmjerna opcija s obzirom na akcije druge strane, jel prijetnja stvarno takva kakva mislimo (da će Putin onda NATO), i jel to što radimo uopće realno da će imati učinak koji želimo.

 

E sad dolazi ono oko čega se mi ne možemo, niti ćemo se ikada moći složiti, a to je stanje na terenu: ja ne mislim da je Putin oličenje zla, novi Hitler, ili netko tko će u osvajanje Europe ako mu se ovdje "popusti", niti mislim da je ovo rat slobodnog svijeta protiv zlog diktatora. Niti mislim da je Car toliko odvojen od naroda po ovom pitanju. Mislim da takav narativ, pa čak i kad bi hipotetski bio istinit, već u startu zamagljuje zaključivanje.

 

Svaki put kad pročitam da je Rusija na koljenima i pred slomom, nadam se da nije tako jer to znači da su bez opcija i da će nuklearna eskalacija s njihove strane (ograničeni nuklearni rat) biti odgovor, kao zadnja slamka spasa njima. A to je sigurno WWIII odmah.

 

 Tebi je strah od nuklearnog rata argument da bi što? Budali trebali pljeskat kad pošalje novi konvoj tenkova na jug?

 

Ja zaista nemam emocija po pitanju situacije. Nit mrzim Ruse, pa čak ni Putina, nit sam fan ikoga, pa ni Ukrajinaca. Stvar je običnog principa. Da je dovuko svu armiju i sve bombe na granicu i prijetio da ce poslat pse, ajd, prijeti, svađa se, dogovori i pregovori, diži zid visine 16 metara i gradi kule. Čim je poslo tenkove, nema više fer igre i argumenata. Ima li ijedna država na svijetu koja nema nuklearke onda pravo na postojanje i ulaske u paktove koji im odgovaraju iako je ovdje UA bila 100 godina daleko od Natoa, odnosno Nato je ne bi primio iz svojih interesa pa mu to ne drži vodu.

 

Oćemo sutra ukinut pdv na postu iz Kine jer imaju bombu dometa Peking - Sunja?

 

Nitko ozbiljan ga ne uspoređuje s Hitlerom niti se rješenjem smatra napad na Moskvu. Al kad koristiš tenkove za širenje imperija, a nuklearke kao argument, ma jedi govna majmune diktatorski.

 

Po kojoj logici ima pravo i obavezu slanja tenkova u drzavu koja je stoput manja i beskonačno slabija? I kad je već potego najgluplji taktički potez (mogao je prijetiti nuklearkama i bez rata), što bi mi ostali trebali? Slat cvijeće babuškama da bacaju pod tenkove? Sankcije i slanje viska robe u UA je ljudski minimum kad netko sa 6500 nuklearki napadne drzavu koja nema ni avione. Najveci otpor tenkovskim kolonama pruža blato. Onda moš mislit koliko je UA opasan susjed.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
13 godina
neaktivan
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Ukoliko vas brinu nuklearke, samo pogledajte ovaj video i odjednom će vam ta opcija barem na sekundu izgledati kao zanimljiva ideja. 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

a propos Ukrajinaca koji brane evropske ideje:

 

https://twitter.com/RealAlexRubi/status/1497747535783411714

 

 

razumije se, ipak je to slavenski jezik, dva tjedna pred pičvajz...

 Ko je taj lik? Lijen sam guglati, a i taman da mi se zakači nekakav algoritam pa mi krene izbacivati njemu slične...

 

Ako nije bitan dio vlasti onda je nebitan jer tako netko može za nas iskopati Markićku, Bujanca, Zekanovića i slične likove i prezentirati kao lice nacije.

12 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

Ima i Rusija takvih ''posebnih'' slučajeva. Jedini je bed što je jedan od njih doživotni predsjednik. Fora je u tome da se Putinovi stavovi više slažu s ovim debilom, bez obzira što ga koristi kao jednu od izlika za napad. Zvuči kao da nema smisla, zato što i nema - nisam još sreo zagorenog sociopata koji je bio skroz zbrojen, stavovi se prilagođavaju želji nametanja moći drugima, sve ostalo je usputna semantika.

Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
neaktivan
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Putin kaže da želi Ukrajinu očistiti od nacista. I onda pošalje ruske naciste za ubiju Zelenskog. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

a propos Ukrajinaca koji brane evropske ideje:

 

https://twitter.com/RealAlexRubi/status/1497747535783411714

 

 

razumije se, ipak je to slavenski jezik, dva tjedna pred pičvajz...

 Gledao sam ga jucer na Jimmy Dore-u, gdje bio i prijevod.

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
12 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Duma izglasala zakon po kojem novinari koji šire lažne vijesti o ruskoj vojsci mogu u zatvor do 15g. Uzmite u obzir da ono što ide pod to je npr. da netko napiše da je u Ukrajini rat.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Visak kaže...
mzopg kaže...

Rusi će kroz koji tjedan doslovno biti izolirani u svim pogledima. Velikoj listi su se upravo pridružili i Ikea, ASOS, H&M... svi su pozatvarali poslovnice, naravno nije to nešto bitno za život, ali je dobar putokaz u kojem se smjeru ide. 

 Ovo je izvrsna vijest jer govori da su ljudi uspjeli nadići svoju komociju i staviti neke ideale ispred zarade. To je upravo ono što svijetu trenutno najviše treba.

Ujedno je i pokazna vježba ostalim agresivnim autokratima (Kina, koja samo što nije zgrabila Tajvan) da se mogu naći potpuno izolirani. Idealni rasplet bi bio da Putin prođe kao Ceausescu, Saddam i Mussolini.

 Jesi siguran da su ideali u igri? ILi se boje negativne reklame.....

2 godine
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
ElektričnaOvca kaže...

Duma izglasala zakon po kojem novinari koji šire lažne vijesti o ruskoj vojsci mogu u zatvor do 15g. Uzmite u obzir da ono što ide pod to je npr. da netko napiše da je u Ukrajini rat.

 Ja podržavam kazne za lažne vijesti, uopće a ne samo o vojsci i ne tolike već gradirane od novčane do par kuka prdekane.

15 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
notloB kaže...

 Ja podržavam kazne za lažne vijesti, uopće a ne samo o vojsci i ne tolike već gradirane od novčane do par kuka prdekane.

 Iako se nacelno slazem s time sto si rekao, treba ipak uzeti u obzir da je to prilicno sklizak teritorij.
Tko odredjuje sto je tocno, a sto nije?

 

S obzirom da ponekada trebaju cak i desetljeca da istina ispliva na povrsinu, takve stvari nikada nije dobro raditi preko koljena.

 

Mozda dobar pocetak bi bio bio da ne postoji zastara za dezinformaciju?

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2022 11:36 (syncmaster245b).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Posmatrač kaže...

 Jesi siguran da su ideali u igri? ILi se boje negativne reklame.....

 Ako se boje negativne reklame znači da se boje kupaca koji imaju ideale. U svakom slučaju su ideali pokretač toga.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
notloB kaže...

 Toliko su bili ograničeni i sankcijski osakaćeni da je hitler uspio napraviti najmoderniju vojsku u svijetu i pripremiti je za ww2.

Stari, ne shvaćaš poantu priče.

 

Ne bi Hitler mrdnuo nogom iz Njemačke da mu saveznici to nisu sami omogućili jer ne bi mogao uopće išta proizvesti........ključni trenutak koji je pokrenuo i omogućio eksploziju nacističke vojske je kad je Hitler neometano ušetao sa par tisuća vojnika u Rurh i vratio ga nazad Njemačkoj.

Da su Francuzi i Englezi 1935  postavili samo mali djelić svojih vojski tamo Hitler tu ništa ne bi mogao. Niti bi mogao proizvesti tu količinu ratne mašinerije, niti bi uopće mogao opremiti svoju vojsku jer ne bi imao ikakve ekonomije kao što je bio slučaj i sa Wiemarskom republikom.

 

Nakon što je vratio Ruhr Hitler je par godina proizvodio "traktore" i "poljoprivrednu opremu" i falsificirao dokumente za ove zapadne idiote koji su bili zadovoljni time i nije im se dalo sukobljavati sa tim idiotom. Rezultat sveg toga popuštanja i diplomatskih manevara je to da je Hitler do 1938 imao najmoderniju vojsku na planeti iako mu je to Versajskim ugovorom bilo zabranjeno.

 

Poanta moje priče je da iako je zapad kriv što je Hitler uopće došao na vlast jer → Versajki sporazum → ekonomski kolaps Njemačke, također su još više krivi jer su znali da ovaj krši sve sankcije koje su nametnute upravo s razlogom da se Njemačka ne može ponovno naoružati.

Sustavno su ga ignorirali, sklapali s njim sporazume i NADALI  se najboljem sa čovjekom koji je bio diktator i što će povijest kasnije pokazati jedan od najgorih kriminalaca u ljudskoj povijesti.

 

Nikad, ali baš nikad ne simpatiziraj diktatora jer on taj potez neće vidjeti kao dobar čin nego kao slabost sa tvoje strane, i iskoristit će ga kao što je uostalom Hitler i jako jasno pokazao.

 

 

 

Btw. a ako ne znaš, Rurska oblast je i dan danas industrijski centar cijele Europe, i jedan je od glavnih razloga što se zapadna Njemačka nakon WW2 uspjela ekonomski oporaviti.

Battlelog: [G] pijana_carapa
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
syncmaster245b kaže...
Stric_Jura kaže...

a propos Ukrajinaca koji brane evropske ideje:

 

https://twitter.com/RealAlexRubi/status/1497747535783411714

 

 

razumije se, ipak je to slavenski jezik, dva tjedna pred pičvajz...

 Gledao sam ga jucer na Jimmy Dore-u, gdje bio i prijevod.

 

 

 

 Pravit ćemo se da u Hrvatskoj prije, za vrijeme i nakon domovinskog rata nije bilo neonacista, da nije bilo jedinica koje su nazivane po ustaškim oficirima, da i danas ne postoje ulice s takvim nazivima, da ne postoji deset HSP stranaka koje 'baštine' onu Pavelićevu, da nije postojala paravojska, poslije integrirana u službenu vojsku koja je imala ustaški slogan?

 

Sve to su Srbi i njihovi simpatizeri koristili kao argumente protiv Hrvatske i sve to nam je jako otežalo politički položaj i borbu za samostalnost. Sjetimo se koliko je Izrael bio suzdržan, kao što je i sada.

 

Dakle da, Ukrajina ima velike unutarnje probleme, ali mi nismo bili ništa bolji, pa ipak neki među imaju vrlo različite kriterije za njih i nas. Razumijem da netko u Americi tko je nas doživljavao kao divljake tako i njih vidi, ali mi bi ipak trebali imati drugačiju perspektivu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Granzon kaže...
i jedan je od glavnih razloga što se zapadna Njemačka nakon WW2 uspjela ekonomski oporaviti.

 Ova recenica je povijesno povrsna i apsolutno, takodjer povijesno, netocna.

 

Nagli rast njemacke industrije nako drugog svj. rata treba apsolutno pripisati Marshallovom plnau ali i politici koja je stajala iza njega.

Politika, koja ima korijen iz americkog civilnog rata kada je Lincoln doslovno uveo apsolutnu amnestiju za Jug i pristup " nista se nije dogodilo, idemo dalje ( Caca).

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2022 12:01 (syncmaster245b).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
ElektričnaOvca kaže...

Duma izglasala zakon po kojem novinari koji šire lažne vijesti o ruskoj vojsci mogu u zatvor do 15g. Uzmite u obzir da ono što ide pod to je npr. da netko napiše da je u Ukrajini rat.

Čekaj, znači svima onima koji rade u Putlerovim medijima prijeti 15 godina zatvora?

12 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
notloB kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Duma izglasala zakon po kojem novinari koji šire lažne vijesti o ruskoj vojsci mogu u zatvor do 15g. Uzmite u obzir da ono što ide pod to je npr. da netko napiše da je u Ukrajini rat.

 Ja podržavam kazne za lažne vijesti, uopće a ne samo o vojsci i ne tolike već gradirane od novčane do par kuka prdekane.

Čini mi se da nisi shvatio značenje ovoga. Efektivno, sve što nije potvrđeno od Kremlja može biti smatrano fake news. Drugim riječima, vijesti su ono što Kremlj kaže da su vijesti.

Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk

sve to stoji, ali Pavelić NIJE dobio nikakav naziv Heroja Hrvatske od dr.F....

 

Još jednom te pitam, je li dr.F. šonjo?

 

Političar treba znati kad je dosta, on je to prepoznao, debili iz SAO nisu, dobili su Bljesak, Oluju... a i treća je bila spremna...

 

još jednom, ruska vojska izvan Ukrajine i tek onda pregovori, ali...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

i tak ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Di smo "fake news" ekipa? Ovo su shareali svi mediji ukljucujuci naše potrčke

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hakerska skupina Anonymous aktivno napada ruske st

Sloboda medija je jedna od temeljnih sloboda, sva sputavanja imaju puno gore posljedice od nečijeg prosera u članku. To što je značajan dio populacije jos uvijek obrazovno osiromašen (nebitno jel zapad, istok, sjever, jug) pa ima problem detekcije bullshita je skroz drugi par opanaka.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Granzon kaže...
notloB kaže...

 Toliko su bili ograničeni i sankcijski osakaćeni da je hitler uspio napraviti najmoderniju vojsku u svijetu i pripremiti je za ww2.

Stari, ne shvaćaš poantu priče.

 

Ne bi Hitler mrdnuo nogom iz Njemačke da mu saveznici to nisu sami omogućili jer ne bi mogao uopće išta proizvesti........ključni trenutak koji je pokrenuo i omogućio eksploziju nacističke vojske je kad je Hitler neometano ušetao sa par tisuća vojnika u Rurh i vratio ga nazad Njemačkoj.

Da su Francuzi i Englezi 1935  postavili samo mali djelić svojih vojski tamo Hitler tu ništa ne bi mogao. Niti bi mogao proizvesti tu količinu ratne mašinerije, niti bi uopće mogao opremiti svoju vojsku jer ne bi imao ikakve ekonomije kao što je bio slučaj i sa Wiemarskom republikom.

 

Nakon što je vratio Ruhr Hitler je par godina proizvodio "traktore" i "poljoprivrednu opremu" i falsificirao dokumente za ove zapadne idiote koji su bili zadovoljni time i nije im se dalo sukobljavati sa tim idiotom. Rezultat sveg toga popuštanja i diplomatskih manevara je to da je Hitler do 1938 imao najmoderniju vojsku na planeti iako mu je to Versajskim ugovorom bilo zabranjeno.

 

Poanta moje priče je da iako je zapad kriv što je Hitler uopće došao na vlast jer → Versajki sporazum → ekonomski kolaps Njemačke, također su još više krivi jer su znali da ovaj krši sve sankcije koje su nametnute upravo s razlogom da se Njemačka ne može ponovno naoružati.

Sustavno su ga ignorirali, sklapali s njim sporazume i NADALI  se najboljem sa čovjekom koji je bio diktator i što će povijest kasnije pokazati jedan od najgorih kriminalaca u ljudskoj povijesti.

 

Nikad, ali baš nikad ne simpatiziraj diktatora jer on taj potez neće vidjeti kao dobar čin nego kao slabost sa tvoje strane, i iskoristit će ga kao što je uostalom Hitler i jako jasno pokazao.

 

 

 

Btw. a ako ne znaš, Rurska oblast je i dan danas industrijski centar cijele Europe, i jedan je od glavnih razloga što se zapadna Njemačka nakon WW2 uspjela ekonomski oporaviti.

 A tu je i poznata činjenica, da su Američki financijaši ili bankari financirali Hitlera ili naciste dok im je to odgovaralo.

 

https://www.amazon.com/Wall-Street-Rise-Hitler-Astonishing/dp/1905570279

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
syncmaster245b kaže...
Granzon kaže...
i jedan je od glavnih razloga što se zapadna Njemačka nakon WW2 uspjela ekonomski oporaviti.

 Ova recenica je povijesno povrsna i apsolutno, takodjer povijesno, netocna.

 

Nagli rast njemacke industrije nako drugog svj. rata treba apsolutno pripisati Marshallovom plnau ali i politici koja je stajala iza njega.

Politika, koja ima korijen iz americkog civilnog rata kada je Lincoln doslovno uveo apsolutnu amnestiju za Jug i pristup " nista se nije dogodilo, idemo dalje ( Cđaca).

 Pa napisao sam jedan od glavnih razloga ne?

Marshallov plan namjerno nisam ni spominjao jer sam htio naglasiti industrijski značaj Ruhra za Njemačku. A i Marshallov plan je primjenjen u Njemačkoj jer su sami Ameri shvatili da bez Njemačke industrije ostatak Europe nema šanse za oporavak od rata te su se bojali širenja sovjetske sfere utjecaja.

Također, ne možeš jednostavno otpisisati jedno od najvećih područja industrije na ovoj planeti kao nebitni dio za ekonomiju 🤣

Battlelog: [G] pijana_carapa
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
Stric_Jura kaže...

sve to stoji, ali Pavelić NIJE dobio nikakav naziv Heroja Hrvatske od dr.F....

 Dakle sve stoji, ali ti ćeš se uloviti jedne stvari i onda baš to čini neku veliku razliku?

Tuđman je uveo valutu isrog naziva kao u NDH, a bio je partizan, sad zamisli da je umjesto njega Šušak postao predsjednik. Znači sve isto, isti narod, samo zamijeniš jednog čovjeka na jednoj funkciji.

 

Stepinac je bio ustaški vikar i primio je odlikovanje od Pavelića, pa ga narod želi za sveca.

 

I sad ćeš reć da sve to stoji, ali da ti određuješ kriterije i ovo nije važno, nego ono što ti kažeš je jedino važno kad procjenjujemo neku zemlju.

 

Stric_Jura kaže...

 

Još jednom te pitam, je li dr.F. šonjo?

 Ajde kad si baš navalio, je bio je šonjo. Autokratski šonjo.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakerska skupina Anonymous aktivno napada rusk
captain_soap_McTawish kaže...

Ja ne slažem suštinski s tim, i držim da je to narativ. 

 

 Postoji definicija što je diktator i Putin ju zadovoljava. Možeš se ne slagati i s definicijom kružnice, ali to ne mijenja što kružnica jest, a što nije.

 

Dvadesetogodišnja neprekinuta vlast s neograničenom moći, gušenjem medijskih sloboda, fizičkom eliminacijom političkih protivnika i izgradnja kulta ličnosti čine ga diktatorom 1/1.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice