Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.181
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Majku mu.. stock kamera mi se sve vise blesira, a jucer sam skoro bacio mob u zid. Klinac mi prohodao, ja brzo klik na video, kad ono delay od 15 sekundi da pocne snimat uopce.. pricekat cu jos jedan update, a onda baj baj ..

( I ne, ne zelim eu niti druge romove)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
Majku mu.. stock kamera mi se sve vise blesira, a jucer sam skoro bacio mob u zid. Klinac mi prohodao, ja brzo klik na video, kad ono delay od 15 sekundi da pocne snimat uopce.. pricekat cu jos jedan update, a onda baj baj ..

( I ne, ne zelim eu niti druge romove)

 Da, radi toga sam se rjesio note 5, prebacivanje sa foto na video je bolno dugo. 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ne razumijem... Meni instant radi prebacivanje na video.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni malo trokira od prvog dana, ali u zadnje vrijeme nepodnosljivo (i par drugih korisnika tu na forumu ima slican problem).

Nije unlockak, zadni sluzbeni rom.
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Isto se i meni desavalo sa stock romom. Sad na Havoc-u i google kameri nikakvih problema..

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Možda je razlika to što je u mene RN5 AI (kineska verzija) sa global stable romom ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
irrelevant kaže...

jel moze preporuka odakle da narucim RN5 Pro Global Version, boja uredaja mi je nebitna, cilj mi je samo da prodem sto jeftinije :P

 Geekmaxi

U Europi su, cijena kao iz kine, dodje ti mob kroz par dana, garanciju (ako slucajno treba, rjesavas u Europi) 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
irrelevant kaže...

jel moze preporuka odakle da narucim RN5 Pro Global Version, boja uredaja mi je nebitna, cilj mi je samo da prodem sto jeftinije :P

 Geekmaxi

U Europi su, cijena kao iz kine, dodje ti mob kroz par dana, garanciju (ako slucajno treba, rjesavas u Europi) 

pise Availability date: 12/31/2018
jel se moze odmah napravit narudzba, te za koliko otprilike vremenski mogu ocekivat da bi mogao stici, bitno mi je zbog izbora mjesta dostave

edit: takoder sta preporucate prilikom placanja putem Paypala, 179€ po trenutnoj tecajnoj listi je 1329 kn dok mi paypal to preracuna u 1391 kn, znaci 62 kn se izgube u konverziji
dali je onda bolje da se uplata izvrsi u eurima?

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2018 9:41 (irrelevant).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Za ovo prvo pitanje ti ne znam, probaj im poslati mail pa nek ti točno kažu.

 

A ovo drugo - uvijek kod PayPala stavi da konverziju vrsi banka (odaberi ovo di su euri). 

PayPal prilikom konverzije naplaćuje i svoju "uslugu konverzije" (slobodno prevedeno) pa ti zato ta cijena ispada veća.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

mobitel narucen, 179€ uz kupon od 10€ popusta (3WEC1FSY), evo mozda jos nekome dobro dode :)
+ 3.28€ troskovi dostave, isporuka cim mobitel ponovno budu imali na zalihama, sto bi trebalo biti do kraja godine

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Napokon sam pronasao slobodnog vremena za malo modifikacija, stavio twrp recovery, aosp android pie rom, gappse i magisk root, sada ce camera2api, i sto mi dalje predlazete ?

 

EDIT: Na zadnjem aosp-ovom android pie (15.12.2018) mi ne radi kamera, i automatski se crashaju svi app-ovi koji koriste kameru (whatsapp snapchat)

 

Sada skidam verziju od 5.12.2018 pa ćemo vidjet rezultate

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 15:32 (Mr.ddevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
thebatman kaže...

Treba 

1) unlockat bl (cca 15 dana do 30 dana)

2) flashat twrp (1min)

3) flashat camera2api (1 min)

4) instalirat gcam (1min)

 

za to treba googlat i strazit ovo:

1) how to unlock bootloader xiaomi note 5 

2) how to flash twrp on xiaomi note 5

3) miui camera2api downloand

4) xiaomi note 5 stable gcam download

 

Nakon toga cete doc do ovih zakljucaka:

1) treba skinit xioami unlock tool, prijavit se na njega, autorizirat na mobu mi account i povezat ga s brojem, cekati 360 ili 720h da se unlocka bootloader.

2) treba skinut twrp i minimal adb and fastboot i flashat ga sa naredbama 

   fastboot flash recovery twrp.img

   fastboot boot twrp.im 

(predlazem odmah stavit i eu rom koji ima i camera2api enablean po defaultu pa preskocit korak 3)

4) instalirat apk

 

 

I sad za svaku od ovih stavki nađite temu na xda, citajte svaku od njih par sati, pogledajte 10ak jutjub tutoriala i onda napravite to.

Mogao si napraviti neki guide kad se vec tako razumijes sta i kako, da ne googla narod u nedogled skini ovo skini ono itd 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
chaselol kaže...

Mogao si napraviti neki guide kad se vec tako razumijes sta i kako, da ne googla narod u nedogled skini ovo skini ono itd 

 https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/one-xiaomi-redmi-note-5-whyred-unlock-t3778049

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mr.ddevil kaže...

Sada skidam verziju od 5.12.2018 pa ćemo vidjet rezultate

 Stavi si ili Aosip (navodno su zadnje verzije vrh) ili Arrow os. Hvale ljudi i Havoc, ali nisam probao pa ne znam kak se on ponasa.

Ja arrow os imam vec par mjeseci i nemam nikakvih problema niti bugova. 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam zajebao s tim sto je kod mene redmi note 5 global verzija, sve je slicno kao i kod pro verzije samo se razlikuje taj senzor za kameru, iz tog razloga ne radi kamera, sad skidam ponovno miui :( , na 4G sam internetu koji je trenutno nikakav, za skinut 1.5GB treba vise od 3h 

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Hmm, i ja sam na global i nisam imao tih problema s kamerom, niti na jednom romu (od onih koje sam napisao u postu ranije) 

Moguce da taj rom koji si skinuo ima ili neki bug ili različite zip-ove za razlicite verzije moba. 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Arrow os skinut, kamera radi, sve je u redu, izgleda da je bio problem u aosip rom-u , skidao sam i jedan i drugi za note 5 pro whyred pa mi nije jasno sto je dovodilo do problema, jos cu flashat camera2api i magisk, hvala na podršci :)

Uz download od 120KB/s sam cekao 2 sata  

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Camera2api imas u postavkama arrow roma (settings - system - advanced - advanced - enable camera2api)

Samo to omogućiš i to je to. 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Naletih na to dok sam cackao postavke, sve u svemu jako dobar rom, cak sam podrzao developere sa €50, neka imaju za kavu 

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
Mr.ddevil kaže...

Sada skidam verziju od 5.12.2018 pa ćemo vidjet rezultate

 Stavi si ili Aosip (navodno su zadnje verzije vrh) ili Arrow os. Hvale ljudi i Havoc, ali nisam probao pa ne znam kak se on ponasa.

Ja arrow os imam vec par mjeseci i nemam nikakvih problema niti bugova. 

 Bog, koristiš li rom na bazi Orea ili Pia?

I ima li Arrow OS OTA nadogradnje?

Pomalo, šegavo i vajka!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 14:22 (Truljo).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pie koristim, otkad sam ga probao nisam se više vraćao na Oreo.

 

Ima OTA nadogradnje, ali iskreno, nisam ih koristio. Nekak mi dosta sporije skida rom preko toga downloadera, pa mi ispadne lakše samo s xda ručno skinuti zip i flashati ga.

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Planiram kupit redmi note 5 al strah me da cu dobit ebbg tip ekrana. Imam lose iskustvo sa tim panelom na redmi 4x i njegovom poprilicno žutim prikazom. Tip panela se ne može izabrat nego odlucuje faktor srece, priželjkujem tianma panel, al vjerojatno cu ponovno dobit ebbg. Kolko ste vi zadovoljni ekranima svojih redmi note 5 uredjaja i koji panel ste dobili. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Rade li bankovne aplikacije na custom romovima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni radi (OTP banka).

Nema razloga da ne rade, rade sve aplikacije pa i te.

Pomalo, šegavo i vajka!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 8:57 (Truljo).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Okvardz kaže...

Kolko ste vi zadovoljni ekranima svojih redmi note 5 uredjaja i koji panel ste dobili. 

 Nemam pojma koji ekran imam, ali nikad se nisam žalio. Koliko sam uspoređivao s Xperiom z3 (ips triluminos ekran, kad je izasao prije par godina je bio dosta dobar) u svakom području mi je bio bolji Redmi. 

E sas jbg, lcd ko lcd, crne nikad nece biti kao na oledu (najviše me to zasmeta kod ambient screena, ali za ta pare koliko kosta ovaj mob niti se ne moze očekivati neki oled) 

 

Sve u svemu, osim izlaznog zvuka na 3.5mm utoru, nista me nije razočaralo na ovom mobu. Taj zvuk sam kolko-tolko riješio s ViPER4Android-om, tak da za mene nema tu neke mane. 

oddball kaže...

Rade li bankovne aplikacije na custom romovima?

 E ne znam, nisam probao. Xiaomi nema nfc, a posto sam na redmiju malo mijenjao rom-ove, odlucio sam si ostaviti tu bankovnu app na starom mobitelu s nfc-om.

Mislim da bi moralo raditi bez frke, samo jbg, svaki put kad stavis neki novi rom, odn napravis factory reset (dakle ne nuzno nakon svakog updatea roma) , morat ces ici u banku po one kodove. Uglavnom sve isto kao i kod vecih updateova tvornickih rom-ova. 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Koja je točno razlika između RN5 i RN6 ?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Po meni glavna razlika je u veličini ekrana (RN6 ima zubić).

Ostalo manje više je slično ili isto

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Gogo222 kaže...
Koja je točno razlika između RN5 i RN6 ?

Kod note pro 6 ima dvije prednje kamere, petica samo jednu.

 

Ostalo je identicno, doduse 6 bi bila bolja da nema sugavi notch, ali ovako petica je "bolja" ako ti ne treba selfie camera i ako te nervira notch.


Za 7-10 dana najvjerovatnije najava sedmice.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Dali vam rad 4G+ na redmi note 5 meni ne piše 4G+ iako sam u području obiju frekvencija 800+1800 imam global verziju roma. i još nešto wifi mi je jako spor na 2.4Ghz očita brzinu veze samo72Mbps a router ima brzinu 150Mbps dok xiaomi mi4c očita 150 i brzina wifija je više od duplo veća od note 5 e sad di su greške?

note+5 note+5
mi4c mi4c
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 20:43 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pa i petica ima dvije prednje. Bokeh efekt mozes raditi i sa prednjom.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice