Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.170
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

I, što smo na kraju zaključili za gcam? :D Ima li verzije koja radi a da ima NightSight?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kako stvari stoje što se tiče performansa na custom romova?

 

Danas imao neki Huawei u rukama koji košta kao i note negdje i to leti prema ovom MIUI-u pa se baš malo zapitao.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Xiaomi.EU mobitel radi savršeno, fluidno kao neki 5x skuplji Noteovi

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mogu potvrditi za xiaomi.eu rom. Koristim već mjesecima bez problema i lagova.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
lumy kaže...

I, što smo na kraju zaključili za gcam? :D Ima li verzije koja radi a da ima NightSight?

 Na mojoj GC_6.1.013_BCA_1 radi. 

protest431 kaže...

Kako stvari stoje što se tiče performansa na custom romova?

 

Danas imao neki Huawei u rukama koji košta kao i note negdje i to leti prema ovom MIUI-u pa se baš malo zapitao.

Arrow os. Imali su problema s gps-om malo, ali to je sad sve popravljeno u zadnjoj verziji.

Citam da ljudi hvale i Havoc, ali nisam ga probao pa ne bih htio govoriti. 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
lumy kaže...

I, što smo na kraju zaključili za gcam? :D Ima li verzije koja radi a da ima NightSight?

 Na mojoj GC_6.1.013_BCA_1 radi. 

protest431 kaže...

Kako stvari stoje što se tiče performansa na custom romova?

 

Danas imao neki Huawei u rukama koji košta kao i note negdje i to leti prema ovom MIUI-u pa se baš malo zapitao.

Arrow os. Imali su problema s gps-om malo, ali to je sad sve popravljeno u zadnjoj verziji.

Citam da ljudi hvale i Havoc, ali nisam ga probao pa ne bih htio govoriti. 

 Da li radi prednja kamera na google kameri?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Radi na starijim portovima gcam-a s Pixela 2.

Na ovim novim portovima s Pixela 3(barem koliko sam ja upoznat) ne radi.

Ja ovu staru Pixel 2 kameru imam kao primarnu, a ako se nadjem u nekim losijim uvjetima svjetla upalim Pixel 3 kameru i koristim taj night sight. 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

To je Android Pie?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da, 9.0 Pie 

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Molim vas. može li netko napisat kratki tutorial kako insatalirati gcam na Redmi Note 5/6 Pro A da pritom nešto ne sjebem?

Totalni sam noob što se tiče rootanja i toga.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Furthon kaže...

Molim vas. može li netko napisat kratki tutorial kako insatalirati gcam na Redmi Note 5/6 Pro A da pritom nešto ne sjebem?

Totalni sam noob što se tiče rootanja i toga.

Da, ako postoji neki tutorial bilo bi i meni korisno. Pokušao sam jednom ali je zapelo na 50% prilikom otključavanja ili šta li ja znam...

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam treba al nemam ni 5 min slobodnog vremena, ako nadem napisat cu

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

https://www.google.hr/amp/s/forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/one-xiaomi-redmi-note-5-whyred-unlock-t3778049/amp/ Evo root tutorial ,samo sta se twrp drukčije flasha,stavka ga na unutarnju memoriju i bootas taj twrp i onda ga flashas.Znaci ne pises fastboot Flash nego fastboot boot,Btw ja stavio Pixel experience na svog,fluidnost je bozanstvo,eneablean je i AI na kameri a imam i Pixel 3 s nightsight samo sto ne radi selfie na Pixel 3 camu ali radi na AI Cameri od MIUI-a.. uglavnom preporučujem svima Pixel experience

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
I meni se sviđa pixel experience, samo imam 2 zamjerke zbog kojih sam se vratio na xiaomi.eu.
Osvjetljenje ekrana na maximumu u PE mi je skoro pola tamnije nego na xiaomi.eu romu.
A fale mi i full screen geste iz miuija, ne volim koristiti soft navigacijske tipke
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

bi netko mogao otključati moj redmi note 5 preko team viewera ili šta ja znam. platim.

ovo je iritantno

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
underdog kaže...
I meni se sviđa pixel experience, samo imam 2 zamjerke zbog kojih sam se vratio na xiaomi.eu.
Osvjetljenje ekrana na maximumu u PE mi je skoro pola tamnije nego na xiaomi.eu romu.
A fale mi i full screen geste iz miuija, ne volim koristiti soft navigacijske tipke

 Imas za geste "edge gestures" aplikaciju koja s mogucnostima kastomizacije brise pod s Miui gestama

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
dar01 kaže...

bi netko mogao otključati moj redmi note 5 preko team viewera ili šta ja znam. platim.

ovo je iritantno

 Javi se na PM

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nisam siguran što se dogodilo , pa ako bi netko mogao protumačiti bio bih zahvalan.
Naime, imao sam do neki dan funkcionalnu Google Cameru dok nije stigao update 10.0.6.0 pa mi je onemogućio.
Manual camera test je pokazivao sve crvene iksove.
Pretpostavio sam da se sa updateom camera2api opet vratio na tvorničke postavke pa sam krenuo opet u namještanje camera2api-ja.

Međutim čim sam skopčao mobitel na kompjuter i u CMD- upisao "adb devices" nešto mi pade na pamet da provjerim opet Manual Camera Test.

I tako izađem iz svega, odspojim mobitel sa kompjutera i na moje iznenađenje ukažu se zeleni štrihiri na Testu. Probam otvoriti Gcam i on se sasvin normalno otvori.

Sad mi nije jasno šta je bilo? Jesam li stvarno updateom izgubio camera2api? Kako je se vratio samo naredbom "adb devices" ?
Zna li itko i je li se ikome ovo događalo?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hajde da pokušam sa drugim pitanjem..

Zna li itko postoji li ijedna aplikacija koja bi koristeći "camera2api" mogla slikati sa dužom ekspozicijom od primjerice 4 sekunde?
Najviše što sam dobio je sa OpenCam koja hvata unutar 1s.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

nope nijedna aplikacija, jer nije do kamere vec library za shutter speed ne podrzava vise od 0.5s. Na open camu pise 1s ali to je zapravo 0.5

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hvala.
Znači malo koji mobač danas ima manualne opcije koje je imala jedna Lumia prije 4-5 godina..
Strašno
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Koje GCam trenuto koristite?
Koje su verzije trenutno najstabilnije a da imaju Night Sight?

Ja koju god skinem ima problem sa manualnim fokusiranjem. Čim dodirnem ekran da fokusiram, poblesavi ISO vrijednost i sprži sliku.

A vidio sam na Youtubeu da neke verije imaju odličan manualni fokus koji prati fokusirani objekt kako god se pomiče telefon.

Kakva su vaša iskustva?
 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pao ovaj forum muškom spolnom organu za uši...
Izgleda da se sam sa sobom dopisivam.


Koga zanima kako instalirati portanu Google kameru na Redmi Note 5 , bez roota, neka se javi privatnom porukom.
 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Pao ovaj forum muškom spolnom organu za uši...
Izgleda da se sam sa sobom dopisivam.


Koga zanima kako instalirati portanu Google kameru na Redmi Note 5 , bez roota, neka se javi privatnom porukom.

 ja ćekam upute od Destiny o sigurnom stavljanju Gcama na naš redmi note 5.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nisam upućen pa ako netko može obrazložiti zašto se taj google cam ne može normalnim putem instalirat kao svaka druga aplikacija?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@T700

Čekao sam i ja doslovno od ljetos da se netko od sveznalica udostoji barem podijeliti link sa uputama kako najjednostavnije nabaciti GCam , pa to nisam dočekao.

Imam osjećaj da je svrha foruma nabijati sebi ego. Rijetko kada uspiješ doznati potrebne informacije, čast časnim izuzetcima (ima ih al su rijetki i nisu na svim podforumima).

Ja sam sam traži dok nisam našao. Stavio sam link od tutoriala 2-3 stranice prije. Po meni najjednostavniji način za otključati camera2api.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@Klipson

Vjerojatno se može instalirati, ali neće raditi jer nema uvijete za to. Treba dopustiti "camera2api" da aplikacija kamere dobije dozvole za upravljanjem hardverskih komponenti fotoaparata.
(Tako nešto sam ja shvatio, ako nije točno neka me netko ispravi)
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
T700 kaže...
Neuk kaže...
Pao ovaj forum muškom spolnom organu za uši...
Izgleda da se sam sa sobom dopisivam.


Koga zanima kako instalirati portanu Google kameru na Redmi Note 5 , bez roota, neka se javi privatnom porukom.

 ja ćekam upute od Destiny o sigurnom stavljanju Gcama na naš redmi note 5.

 Načekat češ se...

Pomalo, šegavo i vajka!
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Treba 

1) unlockat bl (cca 15 dana do 30 dana)

2) flashat twrp (1min)

3) flashat camera2api (1 min)

4) instalirat gcam (1min)

 

za to treba googlat i strazit ovo:

1) how to unlock bootloader xiaomi note 5 

2) how to flash twrp on xiaomi note 5

3) miui camera2api downloand

4) xiaomi note 5 stable gcam download

 

Nakon toga cete doc do ovih zakljucaka:

1) treba skinit xioami unlock tool, prijavit se na njega, autorizirat na mobu mi account i povezat ga s brojem, cekati 360 ili 720h da se unlocka bootloader.

2) treba skinut twrp i minimal adb and fastboot i flashat ga sa naredbama 

   fastboot flash recovery twrp.img

   fastboot boot twrp.im 

(predlazem odmah stavit i eu rom koji ima i camera2api enablean po defaultu pa preskocit korak 3)

4) instalirat apk

 

 

I sad za svaku od ovih stavki nađite temu na xda, citajte svaku od njih par sati, pogledajte 10ak jutjub tutoriala i onda napravite to.

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

jel moze preporuka odakle da narucim RN5 Pro Global Version, boja uredaja mi je nebitna, cilj mi je samo da prodem sto jeftinije :P

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice