Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 575.630
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Tako je, ja sam svoj Mi 9T Pro otkljucavao u nekoliko navrata sa istim accountom i na kraju se opet vratio na stock.

Izasao recovery rom 12.0.3.0 za EU i za sada mi se cini solidan. Od 10:30 je skinut sa punjaca, restartao ga 2x pa se ponistio graph o statistici baterije, ali imam sigurno 3h SOT-a (sada je na 2h 28min, a prije toga sam imao barem pola sata ako ne i vise i baterija mi je na 66%

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Meni za sada radi isto. Za bateriju treba par dana koristenja.
Mislio sam otkljucat bootloader i mjenjat rom, ali ovaj EU mi radi bez greske, a i citam na xda da svaki kuhani rom ima neki bug.
Sat fan
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 8:42 (Roko B).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Isprobao sam sve ROMove i svaki do jednoga imaju nekakav bug, sto je i za ocekivati...

Ali se uvijek nekako vracam na stock. Xiaomi.eu beta mi je vrhunski ali svaki tjedan skidati preko 2.5gb mi je bezveze jer hocu uvijek biti u toku.

Stable xiaomi.eu isto ima nekakve sitne bugove ali to ne smeta u svakodnevnom radu. Znam da je to debloatan rom ali mi nekako naj bolje odgovara stock. Sa svakom novom verzijom stock roma se vratim na njega, ali isto tako i brzo odem, ali 12.0.3.0 mi se cini do sada naj bolji do sada tako da mislim da cu ostati na njemu. Baterija je daleko bolja na AOSP romovima, sam sam dobivao po oko 9h SOT-a, nikad ispod 8h, ali sta cu kada volim MIUI i kada uvijek imam osjecaj da orginalni rom radi bolje tj bez nekakvih gresaka i trzavica.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Koristim LineageOS od prvog dana i ne vidim da on ima nekih problema.
Official je sad, redovito se ažurira...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 13:01 (tintin).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

To je za davinci aka MI 9T, mi za pro verziju nemamo nemamo official, azuriranja su znala biti cca jednom mjesecno, ali kako se fokusira sada developer na android 11 tj LOS 18, za LOS 17.1 nema vise updateova

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ovaj 12.0.3.0 je koma, animacije stucaju a multitasking mi ovak pokazuje. Pol postavki mi je zbrisao.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ja nisam imao problema s time, doduše nisam koristio defaultni launcher nego zadnju alpha verziju koja radi idealno i moze se mjenjati kako hoces da ti izgleda recent menu.

 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-launcher/miui-launcher-alpha-4-21-0-2425-10261728-release/

8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Imate li link pouzdanog alata za rootanje ? Bootloader je otključan. Probao sam nesto sto ne fukcionira ni kao app na mobu ili na pc ne moze odradit do kraja. 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Treba ti TWRP i magisk, mislim da drugog nacina nema

 

EDIT: evo kako je MASVA opisao

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 15:09 (Nocio).
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ugodno sam se iznenadio kako mi se je SOT povećao na 4-5 sati sa 12.05. updateom, sa 12.03. je bio 3-4 sata (uz dosta 4G korištenja). Svejedno lošije vrijeme naspram MIUI 10 ako se sjećam, no mogu istrpiti dok ne kupim nešto bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

12.0.5 ?

Kad pa je to došlo? Meni je još uvijek na 12.0.3.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jesi siguran da imate iste telefone tj iste romove

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 23:04 (16OR).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Vjerojatno je to xiaomi.eu stable rom

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Global ROM, ljen sam instalirati custom ROM. Stiglo prošli tjedan.

 

https://i.imgur.com/7s3G3yq.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

I ja sam na global ROMu (Mi 9T).

A ok, vjerojatno idu u nekim chunkovima, doći će red i na ostale. :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Pa skines rucno

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel se događa kome da mu se kamera na whatsappu ne otvara kad primi video poziv?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Koji rom da stavim a da nije miui? Znam da lineage nema nis od zanimljivih opcija al valjda sve radi dobro na njemu. 

Vidim aktivne su teme za ressurection rom, pixel experience i extended rom.. Sto mislite o tim romovima naspram lineage? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
domac5 kaže...

Koji rom da stavim a da nije miui? Znam da lineage nema nis od zanimljivih opcija al valjda sve radi dobro na njemu. 

Vidim aktivne su teme za ressurection rom, pixel experience i extended rom.. Sto mislite o tim romovima naspram lineage? 

Meni je Lineage najbolji od navedenih, nakon njega Pixel exp., pa onda ova preostala dva. Lineage i MIUI nebo i zemlja razlika, ako želiš "čist" UI onda će ti biti ok u protivnom traži dalje.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Koji rom da stavim a da nije miui? Znam da lineage nema nis od zanimljivih opcija al valjda sve radi dobro na njemu. 

Vidim aktivne su teme za ressurection rom, pixel experience i extended rom.. Sto mislite o tim romovima naspram lineage? 

Meni je Lineage najbolji od navedenih, nakon njega Pixel exp., pa onda ova preostala dva. Lineage i MIUI nebo i zemlja razlika, ako želiš "čist" UI onda će ti biti ok u protivnom traži dalje.

 Stavio sam pixel experience..

1. Jel moguce da su heads up obavijesti toliko ruzne? Obican bijeli pravokutnik, na miui je to bilo lijepo prozirno slicno ios-u, cak se ne moze ni prosirit obavijest ako dode vise poruka od iste osobe za redom

2. Kad napravim ss vise ne sprema to lijepo u ss mapu da se odma i sinkronizira nego se ss prikazuje u hrpetini slika i jako cu tesko nac ono sto skrinam par dana prije, zasto i to moram posebno namjestavat ako se uopce da namjestit da bude kako treba?

 

Zasad nisam odusevljen uopce, pbz cvili kako je ovo modan rom i svaki put kad ulazim moram 3 puta stisnut u redu na njihova upozorenja jedino je malo brzi a to cemo vidit nakon par tjedana jel ce ostat tak, svaki novi rom je u pocetku dobar.

 

I morao sam izbrisat sve s uredaja, kompletno formatiranje, naravno to sam skuzio tek nakon sto sam flashao ovo pa nije htjelo bootat

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 20:06 (domac5).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ma u tim custom tonovima uvijek nešto Zagrebu.
Ako mi samo jedan bitan feature šteka ili ne radi, opet se vraćam na "spori" MIUI.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
domac5 kaže...

 Stavio sam pixel experience..

1. Jel moguce da su heads up obavijesti toliko ruzne? Obican bijeli pravokutnik, na miui je to bilo lijepo prozirno slicno ios-u, cak se ne moze ni prosirit obavijest ako dode vise poruka od iste osobe za redom

2. Kad napravim ss vise ne sprema to lijepo u ss mapu da se odma i sinkronizira nego se ss prikazuje u hrpetini slika i jako cu tesko nac ono sto skrinam par dana prije, zasto i to moram posebno namjestavat ako se uopce da namjestit da bude kako treba?

 

Zasad nisam odusevljen uopce, pbz cvili kako je ovo modan rom i svaki put kad ulazim moram 3 puta stisnut u redu na njihova upozorenja jedino je malo brzi a to cemo vidit nakon par tjedana jel ce ostat tak, svaki novi rom je u pocetku dobar.

 

I morao sam izbrisat sve s uredaja, kompletno formatiranje, naravno to sam skuzio tek nakon sto sam flashao ovo pa nije htjelo bootat

 Ne sjećam se sad, davno sam imao Pixel exp. i brzo ga maknuo, ali moguće je. Ti custom ROMovi tipa Lineage OS i Pixel exp. su meni funkcionalni, brzi i stabilni, ali me podsjećaju na usporedbu između Lade i BMW-a.  Jedno i drugo "vozi", ali ovo prvo mi je kao da se vozim u onom bolidu iz Flintstonesa. Tako da mi je MIUI12 prema tome avion. Meni na Poco F2, a i na Mi 10 Ultra koliko sam testirao MIUI12 radi super.

13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Vratio se ja na miui.. Pixel mi ne odgovara, kakav je to rom u 2020.godini na kojem nemres prosirit heads up obavijest, a obavijest obicni bijeli pravokutnik, na miui je lijep proziran, ne smeta kad stigne obavijest a ti neki video gledas ili igras i mozes prosirit ako stigne vise poruka za redom.. Sve je puno ljepse upakirano i da, malo je sporiji od pixela..

 

Imao sam i prije na mobitelima ciste romove ali tad su heads up obavijesti bile puno bolje i ljepse, slicne kao sad na miui.. Sta se tu desilo da su to tako pokvarili, ovo izgleda kao 5 godina stariji rom.. Da je malo ljepsi ostal bi na pixelu al nisam ono mogo gledat vise.. To je bas za one kojima je samo brzina rada vazna

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Pitanje, kad se otključa bootloader, jesu li jesu li nadogradnje OS-a blokirane ? 

Treba li zbog toga ponovno zaključati ? To pritom povlači to da se opet izbrišu podaci ? 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
T700 kaže...

Pitanje, kad se otključa bootloader, jesu li jesu li nadogradnje OS-a blokirane ? 

Treba li zbog toga ponovno zaključati ? To pritom povlači to da se opet izbrišu podaci ? 

 

 Nisu. Ne. Ne.

 

Bootloader možeš (smiješ) zaključati samo na stock romu inače može biti problema.

8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Stockrom je i dalje, više mi ne nudi nadogradnje.

Nakon otključavanja bootloadera višenisam imao novi miui već onaj stariji miui. 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel dobio tko 12.0.5 a global romu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ovde na još nema.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ako mislis na ovo ja sam dobio davno.. Mislim da ima bar 2 mjeseca da me pitalo za update...
-BiH-slackspace
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
ovajonaj kaže...
Ako mislis na ovo ja sam dobio davno.. Mislim da ima bar 2 mjeseca da me pitalo za update...

 Ja sam još uvijek na 12.0.3

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice