Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 571.828
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Aceruser kaže...

Azuriran stock launcher, dosao app-drawer pod default i jos par sitnih postavki cini mi se.

Inace neshvacam ove sto se zale na miui, meni je odlican i radi bez greske plus stvarno neznam po cemu je to konkurencija bolja i sto to miui nema. 

 To i ja ne razumijem nikako, imao sam s9, huawei i sad mi 9t, i miui mi je najbolji od svih android skinova, lijepo izgleda opcenito pa i  njegova tamna tema i jako fluidan...

Inace koristim poco launcher, nekako mi najbolje lezi

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mariolla79 kaže...
Montezano kaže...

A1 me dobro služio 2,5 godine, dok nije doživio ozbiljan pad s visine, koji je preživio, ali s posljedicama. Nakon malo proučavanja, odlučio se za 9T sa 128 gb. Prvo mislio uzet A3, ali NFC bi mi dobro došao.

 

Za razliku od 200-300 kuna, radije bih ga kupio u HR. Koliko vidim, kod nas ga nigdje nema ispod 2500 kn, a čini mi se da sam negdje vidio da se mogao ubost za 2400 prije 4-5 mjeseci. Ima šanse da će cijena padat uskoro? Tipa, kad izađe Mi 10?

 Pogledaj na njusci...ja sam svojeg mjesec dana starog kupio za 1800kn..iz t mobilea

 Thx, ali rađe bi novi. Ja kad uzmem mob koji mi je okej, ne mijenjam sve dok radi kako treba. Pratit ću, valjda će uletit neka akcija

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 17:15 (Montezano).
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Covjek ga nije koristio..po racunu je bio star mjesec dana..novi zapakiran..krivo sam se izrazio..mislim da je kod nas 2400 bio s 64 gb..a 2800 128?!

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 20:42 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Aceruser kaže...

Azuriran stock launcher, dosao app-drawer pod default i jos par sitnih postavki cini mi se.

Inace neshvacam ove sto se zale na miui, meni je odlican i radi bez greske plus stvarno neznam po cemu je to konkurencija bolja i sto to miui nema. 

 Ovime je jasno da ne shvačaš...... što je čisti Android... sa osnovnim google paketom.. i svim popratnim adblokerima..

Mi 9t pro sa MIUI-jem se ne doima ništa više brži od nota 5,6,7 sa custom romom.... pustimo benčmark brojke ...

 

 Stojim iza toga kad kažem da taj mobitel u kupljenom stanju ne vrijedi ni lipe više nego što je plačen...

I da XIAOMI nije što je nekad bio... Jedan A30 je fluidan jednako kao i mi 9..

 

Da nebi ispalo da sam razočaran nisam....ali nadao sam se više toga out of the box....

Jedan weather widget nemože raditi kako treba jer ga miui blokira... ima ti mali milijon sitnica..

 

Što se tiče konkurencije.... jest da nudi odličan softver... bez premca..

 

Zato jesam rekao.. najbolji mobitel je Xiaomi sa IPS-om od 6.5 inča i SD 730 cipsetom IRDA NFC i baterija oko 4500-5000, što oni ne žele dati...

Da Redmi Note 8 pro ima SD išao bi tri puta više...

 

Eto i mislim da je Samsung a71 bolja kupnja za 3000kn za prosječnog korisnika... posebno u odnosu na Mi Note 10 ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 17:16 (Zver).
10 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ne mogu se složit s tobom. 

Imao sam mi9 i nikakve probleme nisam imao. 

 

Sada imam mate 20 pro i EMUI je inferiroan naspram MIUIa, nit snimanja poziva, niti dt2w/s, niti upola fluidne geste.

 

Uspoređivat mi9/T pro sa a30, a71 je glupost bez pokrica. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

E, s obzirom da je mob cijeli stakleni, hoće bit dovoljna obična tpu maskica ili da gledam one neke rugged, armor, nešto?

 

Ne ispada mi mob često, ali dovoljno je jednom :) Najobičnija prozirna tpu mi se pokazala odlična na A1, ali malo me strah tih staklenih rubova na 9-ki

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Sve je to rizik, ak oces uzivat u mobu onda neki thin case, a ako oces od njega napravit neprivlacnu cigletinu u kojoj neces nikad uzivati uzmi tenk maskicu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Montezano kaže...

E, s obzirom da je mob cijeli stakleni, hoće bit dovoljna obična tpu maskica ili da gledam one neke rugged, armor, nešto?

 

Ne ispada mi mob često, ali dovoljno je jednom :) Najobičnija prozirna tpu mi se pokazala odlična na A1, ali malo me strah tih staklenih rubova na 9-ki

imam spigen rugged armor masku

 

ako si zainteresir, javi se na pp

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

MI 9T .MIUI 11 Stabilan globalni MIUI V11.0.4.0.QFJEUXM android 10

Danas mu stigla nadogradnja aplikacije System launcher
Promjene vidljive na priloženoj slici.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ja sam to dobio prije par dana

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Tkozna kaže...
Sve je to rizik, ak oces uzivat u mobu onda neki thin case, a ako oces od njega napravit neprivlacnu cigletinu u kojoj neces nikad uzivati uzmi tenk maskicu.

Hvala na savjetu, ali na rang listi stvari u kojima uživam u životu izgled mobitela mi je pri dnu :) 

 

Zanimalo me konkretno hoće li se mobitel u "običnoj" maski razbit ako mi padne na beton sa metar ili 180 cm visine. Ako neko ima iskustva, je li. Jer ga ja nemam sa staklenim mobitelima. Ovaj koji sad imam mi je par puta pao u tankom kejsu i ništa mu nije bilo.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Memphis kaže...

Ja sam to dobio prije par dana

 Na što si mislio kad si rekao da si dobio prije par dana , android 10 MIUI V11.0.4.0.QFJEUXM  ili aplikacije System launcher ?

 

Android 10 sam  dobio mislim 02.01.2020. 

 

Ja  sam pisao za nadogradnja aplikacije System launcher , nju sam dobio danas  ..  a ne o nadogradnji MIUI V11.0.4.0.QFJEUXM ...  koju sam također dobio davno  

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
razjaren kaže...

MI 9T .MIUI 11 Stabilan globalni MIUI V11.0.4.0.QFJEUXM android 10

Danas mu stigla nadogradnja aplikacije System launcher
Promjene vidljive na priloženoj slici.

 

 Dobio i ja danas nadogradnju za launcher, al i dalje bolji i drazi poco, koji jos uvijek ima double tap za gasenje ekrana i nije usporen pri otkljucavanju telefona zbog dosadne "spore" animacije ikona

 

Poco rullz

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 22:11 (16OR).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Pa ugasi animacije...
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
jocommb kaže...
Pa ugasi animacije...

 Pa nisam siguran da znas o cem pricam...

 

Gasenje animacija u opcijama programera ne gasi i animaciju ikona pri otkljucavanju

 

Osim ako ima jos negdje za gasit, u sto sumnjam

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 23:02 (16OR).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
16OR kaže...
jocommb kaže...
Pa ugasi animacije...

 Pa nisam siguran da znas o cem pricam...

 

Gasenje animacija u opcijama programera ne gasi i animaciju ikona pri otkljucavanju

 

Osim ako ima jos negdje za gasit, u sto sumnjam

 Pa animacija ikona.... mislio sam da te smeta otvaranje programa i sladanje i to... 

VenAtoR#2231
14 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ekipa, isprobao sam sve custom rokove bazirane na Androidu 10 i uvijek se vratim na stock ROM.

1)Zanima me da li mi se isplati prebacivati na Xiaomi.eu ROM?

Možda je glupost, ali meni je nekako drago umjesto na paljenju vidjeti "MI" logo, a ne "Redmi"

 

2) Znam da ima opcija da se flesaju fajlovi da se vrati "MI" logo, ali onda se i treba flesati za kameru dodatak da pokazuje mi 9t pro, a ne Redmi k20 pro pa me zanima da li se sve to može nekako ukomponirani u jednu stavku?

 

Sve u svemu zadovoljan sam mobitelom i danas je stigao update za AOD i sada mi napokon pokazuje i obavijesti za WhatsApp. Verzija firmwarea je 11.0.3.0 

Nokia Lumia 930 Windows 10 Mobile FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Isplati se definitivno. To i j je stock rom, al očišćen od svih smeća i ja ga uvik stavljan. A za taj logo neman pojma jer me nije baš briga za to
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Logo je dio Rom-a

 

čak i ako ne odaberes eu rom

 

rekao bi da mozes staviti rom koji nije za redmi već za mi 9t ili mi9t pro, Nebi smijelo biti problema jer je to u biti isto. Ako imas pro verziju redmija onda odaberi mi 9t pro za Xiaomi.

Tu tvrdnju jos provjeri na xda developers da ne ispadne da se ne moze zbog neke zaštite. Nisam siguran, navodno ima neku zaštitu u kojoj ne mozes ponovno flashati stariju verziju roma, već moras uzeti istu ili noviju . Što ako su oni stavili neku blokadu da ne stavis onu za xiaomi već mora biti baš za Redmi.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Mojojo kaže...
Isplati se definitivno. To i j je stock rom, al očišćen od svih smeća i ja ga uvik stavljan. A za taj logo neman pojma jer me nije baš briga za to

 što je točno maknuto, ima li neka usporedba

 

Što smo sa Gcamom, su to ubacili ?

 

 

12 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Može pitanje?

Za (skoro) svaki Xiaomi mobitel postoje službeno firmwarei: kineski, global, EEA, ruski i indijski.

https://xiaomifirmware.com/roms/download-redmi-k20-xiaomi-mi-9t-official-roms/

 

Ovaj EEA je za područje europe.

Dal je to taj kad netko kaže Xiaomi EU ROM? Ili je to neki custom ROM napravljem prema originalu sa izbačenim bloatwareom?

 

EDIT:

Xiaomi.EU ROM je custom ROM zasnovan na kineskoj verziji ROM-a (najprije dobiju najnoviji update), napravljen za globalno tržište sa mnogo sitnih fikseva u odnosu na original.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 11:32 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Eto odgovorio si sam sebi

 

EEA rom nema veze sa xiaomi.eu romom

 
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
T700 kaže...
Mojojo kaže...
Isplati se definitivno. To i j je stock rom, al očišćen od svih smeća i ja ga uvik stavljan. A za taj logo neman pojma jer me nije baš briga za to

 što je točno maknuto, ima li neka usporedba

 

Što smo sa Gcamom, su to ubacili ?

 

 

 

CyberDemonVZ kaže...

Može pitanje?

Za (skoro) svaki Xiaomi mobitel postoje službeno firmwarei: kineski, global, EEA, ruski i indijski.

https://xiaomifirmware.com/roms/download-redmi-k20-xiaomi-mi-9t-official-roms/

 

Ovaj EEA je za područje europe.

Dal je to taj kad netko kaže Xiaomi EU ROM? Ili je to neki custom ROM napravljem prema originalu sa izbačenim bloatwareom?

 

EDIT:

Xiaomi.EU ROM je custom ROM zasnovan na kineskoj verziji ROM-a (najprije dobiju najnoviji update), napravljen za globalno tržište sa mnogo sitnih fikseva u odnosu na original.

 

 

https://xiaomi.eu/community/threads/miui-11-0-stable-release.52628/

 

eto, tu vam sve piše

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
T700 kaže...

Logo je dio Rom-a

 

čak i ako ne odaberes eu rom

 

rekao bi da mozes staviti rom koji nije za redmi već za mi 9t ili mi9t pro, Nebi smijelo biti problema jer je to u biti isto. Ako imas pro verziju redmija onda odaberi mi 9t pro za Xiaomi.

Tu tvrdnju jos provjeri na xda developers da ne ispadne da se ne moze zbog neke zaštite. Nisam siguran, navodno ima neku zaštitu u kojoj ne mozes ponovno flashati stariju verziju roma, već moras uzeti istu ili noviju . Što ako su oni stavili neku blokadu da ne stavis onu za xiaomi već mora biti baš za Redmi.

 

 

 

 

 Znam da je logo dio roma, zato i pitam. 

Xiaomi.eu je baziran na China verziji miuija, zato i imam(imamo) Redmi logo kada se instalira. Imam verziju Mi 9T pro kupljen kod nas i upoznat sam sa svime time što pišeš, ali eto tako interesira me da li je ikako moguće ovo što sam pitao.

Bio sam na xiaomi.eu romu, pa sam htjela testirati ostale romove, ali mi jeb miui nekako prirastao srcu još od kad sam imao prvi Xiaomi uređaj.

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Mi 9t imam pola godine i bilo mi sve super do prije par dana kad mi stigao 11.0.4.0 update. Sada se primjeti lag u nekim  aplikacijama  i sučelju . Kao da radi na 15 fps . Izgleda da ću morati otključati bootloader i vratiti se na 11.0.3 . 

shit happens too often
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
razjaren kaže...
Memphis kaže...

Ja sam to dobio prije par dana

 Na što si mislio kad si rekao da si dobio prije par dana , android 10 MIUI V11.0.4.0.QFJEUXM  ili aplikacije System launcher ?

 

Android 10 sam  dobio mislim 02.01.2020. 

 

Ja  sam pisao za nadogradnja aplikacije System launcher , nju sam dobio danas  ..  a ne o nadogradnji MIUI V11.0.4.0.QFJEUXM ...  koju sam također dobio davno  

 launcher

12 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Čekao sam da cijena padne ispod 2500 i dočekao :) Ako koga zanima, Mobis.hr ima vikend akciju na 2393

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Pozdrav decki..

 

Uzeo sam mi9t pro i pokusavam mu instalirati twrp recovery... 

flasham twrp recovery preko fastoobt-a ali kad udem u twrp i pokusam instalirati magisk ali mi izbaci error 1. prije toga sam napravio wipe cache i format data ali kad napravim reboot recovery nestane pa ako mi može netko objasnit nacin kako da napravim root

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
kajtemuci kaže...

Pozdrav decki..

 

Uzeo sam mi9t pro i pokusavam mu instalirati twrp recovery... 

flasham twrp recovery preko fastoobt-a ali kad udem u twrp i pokusam instalirati magisk ali mi izbaci error 1. prije toga sam napravio wipe cache i format data ali kad napravim reboot recovery nestane pa ako mi može netko objasnit nacin kako da napravim root

Hvala

  Jel ti ostane spojen na komp?

Jesi Flashao TWRP Recovery ili samo bootao?

 

Jel ti unlockan bootloader?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 17:17 (Zver).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
if it's the first time you flash the TWRP or you are getting problems of TWRP lost or device doesn't boot after flashed magisk or something else you need to flash a modified vbmeta

https://forum.xda-developers.com/k20-pro/development/recovery-unofficial-twrp-xiaomi-redmi-t3944363
MIUI HR TRANSLATOR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice