Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 572.309
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Kregol kaže...

A sta kazete na oneplus 7 (obicni) vs mi9 ?

U dilemi sam...

 Uzmi oneplus 7. I ja sam tako mislio, gleda xiaomi mi9, pa xiaomi mi 9t, pa cekan da izađe mi 9 t pro. I sve mi to dosadi, i kupim oneplus 7. I nije mi ža. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Op7 bez razmišljanja
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Lisac1606 kaže...
gnomisa kaže...

 Mi9t pro (K20 pro) ima Sony IMX586 senzor (kao i Mi9) dok Mi9t (K20) ima Sony IMX582 senzor. Tehnički, imaju iste osnovne specifikacije ali ipak 586 je bolji senzor (daje nešto kvalitetnije fotke, pogotovo indoor, MI9t nema laser autofokus a Mi9 još dodatno ima i AF na wide kameri). S tim da Mi9t pro i Mi9 imaju mogućnost snimanja 60fps u 4k i imaju EIS (stabilizaciju) na 4k 30 fps dok Mi9t nema. Ali kao što rekoh Mi9t ima daleko najbolju kameru za 2200kn što se može reći i za Mi9 za 3000 kn. Iskreno meni bi bio dobar i Mi9t ali dodatnih 20 grama i malo kabastiji (deblji je) dizajn mi nisu odgovarali. Mi9 je dosta lagan mob obzirom na dimenzije.

Mana Mi9 kamere je dosta tanak zvuk kad se snima video s prednjom kamerom (na zadnjoj kameri nisam primjetio) pa me baš zanima jel tak kod MI9t i Mi9t pro. Iako meni to nije mana jer nisam vloger.

 

Jedina razlika između IMX586 i 582 je 4K snimanje. Razlika u kvaliteti statičnih slika je placebo.

 

https://www.right-brothers.net/sony-imx586-vs-sony-imx582-whats-the-difference/

 Ja ipak vjerujem svom oku a imam odličan vid. Osim toga Mi9t nema AF na wide sigurno a i hardver je preslab (proc) da fluidno snima 4k video.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
saintmarcus9 kaže...
Op7 bez razmišljanja

 A zašto? Praktički isti hardver i isti senzor kamere (slična kvaliteta fotki i videa)....baterije tu negdje. Čak mi je uživo Mi9 ekran osjetno bolji jer je samsungov super amoled. I još je jeftiniji od op7?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 16:32 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Lisac1606 kaže...

Dosadan si više. Ok, ne sviđa ti se 9T iz kojeg god razloga, rekao si to već 5 puta.

Imaš temu za Mi 9.

 Joooj ne nerviraj se :)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...
saintmarcus9 kaže...
Op7 bez razmišljanja

 A zašto? Praktički isti hardver i isti senzor kamere (slična kvaliteta fotki i videa)....baterije tu negdje. Čak mi je uživo Mi9 ekran osjetno bolji jer je samsungov super amoled. I još je jeftiniji od op7?

 Razmisljam da uzmem op7 preko Goldway, onda je cijena u rangu MI9. Znam da dobivam bolju bateriju i OS, ali generalno nisam siguran

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Gnomisa....ekran je MENI bolji nego na mi9. Kada vidim onaj sivi sloj u podlozi ekrana(u stand byu...stvar layera) ko da držim neki lažni amoled a ne samsungov. Inače Samsung sourca amoled pa neke i za Oneplus koje onda oni brendiraju optic/fluid amoled...zavisno o modelu. Os svjetlosnim godinama iznad MIUIa,baterija dosta bolja pod opterećenjem(odigrati sat Vikinga pa vidjeti di je koji),superiornim idfpr, stereo zvučnici,community support...i za kraj iako oba nemaju ip certifikat....op7 je na testovima izdrzao full waterproof test dok je mi9 pustio vodu u internale.

Jednostavno bolji borbeni komplet.

Naravno postoji i razlika u cijeni koliko mi je poznato...pa ako korisniku sve to vrijedi 50ak ojra više....
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 21:25 (saintmarcus9).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
saintmarcus9 kaže...
Gnomisa....ekran je MENI bolji nego na mi9. Kada vidim onaj sivi sloj u podlozi ekrana(u stand byu...stvar layera) ko da držim neki lažni amoled a ne samsungov. Inače Samsung sourca amoled pa neke i za Oneplus koje onda oni brendiraju optic/fluid amoled...zavisno o modelu. Os svjetlosnim godinama iznad MIUIa,baterija dosta bolja pod opterećenjem(odigrati sat Vikinga pa vidjeti di je koji),superiornim idfpr, stereo zvučnici,community support...i za kraj iako oba nemaju ip certifikat....op7 je na testovima izdrzao full waterproof test dok je mi9 pustio vodu u internale.

Jednostavno bolji borbeni komplet.

Naravno postoji i razlika u cijeni koliko mi je poznato...pa ako korisniku sve to vrijedi 50ak ojra više....

 Sve 5, ja sam probao oba i meni je MI9 bio bolji a ekran jne brutala, ne dijelim tvoja zapažanja, sve na njemu odgovara super amoledu od samsunga. A gledao sam cijene u HR i tu nije baš razlika 50 ojra.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 21:44 (gnomisa).
12 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Navodno Mi 9T za 1.850 kn! (uključena dostava do HR i bez PDV-a)

 

Samo nemam pojma kako dobiti AliExpress kupon od 10 dolara.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Na stranici di ti je prikazan mobitel i gdje biras boju, dostavu i to. Tamo ti se nalazi sekcija za kupone. Na mobilnoj aplikaciji isto.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
AmonZero kaže...
Na stranici di ti je prikazan mobitel i gdje biras boju, dostavu i to. Tamo ti se nalazi sekcija za kupone. Na mobilnoj aplikaciji isto.

 Ja ne vidim kupone od AliExpressa pod dućanom ili proizvodom. Samo one od njih.

Pogotovo ne ovaj od 10 dolara.

 

Mislio sam da će se pojaviti na početnoj stranici kad počnu akcije.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Mislim da moraš platiti dhl dostavu ako želiš proći bez carine i pdva

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
CyberDemonVZ kaže...
AmonZero kaže...
Na stranici di ti je prikazan mobitel i gdje biras boju, dostavu i to. Tamo ti se nalazi sekcija za kupone. Na mobilnoj aplikaciji isto.

 Ja ne vidim kupone od AliExpressa pod dućanom ili proizvodom. Samo one od njih.

Pogotovo ne ovaj od 10 dolara.

 

Mislio sam da će se pojaviti na početnoj stranici kad počnu akcije.

 Na početnoj stranici aplikacije je nacrtano 10 dolara. Igra se nagradna igra i random dobijaš kupone.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Vidim da su na aliexpressu mi8 i mi9t otprilike iste cijene.koje su prednosti navedenih uređaja,znam da mi8 ima nešto brži procesor...imam pocophone pa znam kako to radi..

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

S obzirom da sam se na pocophonu navikao na brzinu,hoće li mi ovaj biti malo spor,imao sam mi a2 sa snapdragonom 660 i bio mi je prespor.Naravno na recenzijama su hvalili brzinu kao i ovom procesoru 730 a šta reći kad im je primarni mobitel sa još sporijim procesorom od svih navedenih...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ma leti sve.. prije ovog sam imao sd 710 koji je brzi od sd 660.. a ovaj u mi 9t je jos brzi od 710, nista ne zapinjanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Cesare kaže...

Vidim da su na aliexpressu mi8 i mi9t otprilike iste cijene.koje su prednosti navedenih uređaja,znam da mi8 ima nešto brži procesor...imam pocophone pa znam kako to radi..

 Osim ak ne igraš najzahtjevnije igre neku veliku razliku nebuš osjetio. Kamere su tu negdje. Najbolje bi ti bilo da ih probaš u dućanu, vjeruj mi to je najbolja opcija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 23:31 (gnomisa).
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Razlike su minorne izmedju K20P i Mi9?

S tim da K20P ima znacajno jacu bateriju, jel ima jos kakvih bitnijih razlika?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
zvonac kaže...

Razlike su minorne izmedju K20P i Mi9?

S tim da K20P ima znacajno jacu bateriju, jel ima jos kakvih bitnijih razlika?

 Vele na prošloj stranici da je Mi9 po skoro svemu bolji od Mi 9T Pro:

https://www.bug.hr/forum/topic/xiaomi/xiaomi-redmi-k20--9t/268477.aspx?jumpto=5970393&sort=asc&view=flat&page=17

(na dnu stranice)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
CyberDemonVZ kaže...
zvonac kaže...

Razlike su minorne izmedju K20P i Mi9?

S tim da K20P ima znacajno jacu bateriju, jel ima jos kakvih bitnijih razlika?

 Vele na prošloj stranici da je Mi9 po skoro svemu bolji od Mi 9T Pro:

https://www.bug.hr/forum/topic/xiaomi/xiaomi-redmi-k20--9t/268477.aspx?jumpto=5970393&sort=asc&view=flat&page=17

(na dnu stranice)

 Ne znam po cem, osim sto je jeftiniji, K20P ima znacajnu bolju bateriju a razlika je 700mAh.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
zvonac kaže...
CyberDemonVZ kaže...
zvonac kaže...

Razlike su minorne izmedju K20P i Mi9?

S tim da K20P ima znacajno jacu bateriju, jel ima jos kakvih bitnijih razlika?

 Vele na prošloj stranici da je Mi9 po skoro svemu bolji od Mi 9T Pro:

https://www.bug.hr/forum/topic/xiaomi/xiaomi-redmi-k20--9t/268477.aspx?jumpto=5970393&sort=asc&view=flat&page=17

(na dnu stranice)

 Ne znam po cem, osim sto je jeftiniji, K20P ima znacajnu bolju bateriju a razlika je 700mAh.

 Molim te prestani spominjati to značajno bolju bateriju jer to nije istina. Baterija je malo bolja. Već sam pisao da se baterija ne određuje samo po kapacitetu (ono kaj piše u specifikacijama na koje se isključivo oslanjaš) već i kako je mob optimiziran (i hardver i OS i sl.). Mi9 meni izdrži dan i pol a svako malo po njemu prčkam, sinkam sve živo, surfam webom, youtube, odigram koju igru, kamera,watsap u grupi aktivno itd....jako mu dobro drži baterija. To je već spominjano sto puta na netu pa i ovdje da je baterija puno bolja nego na papiru. Glavna razlika između Mi9t pro (K20 pro) i Mi9 je u tome što MI9 ima wifi punjenje, tanji je i lakši osjetno (oko 20g koje ja itekako osjetim). Mi9 nema 3.5mm utor za razliku od Mi9t pro. Mi9t pro ima i bolju bateriju i prednju popup kameru (Mi9 ima notch, po meni neupadljiv). Mi9 ima i AF na ultrawide kameri dok Mi9t pro nema. I to su glavne razlike. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 19:57 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Postoji koji Xiaomi da ima sve od navedenog (full screen, bežićno punjenje i utor za slušalice)?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
CyberDemonVZ kaže...

Postoji koji Xiaomi da ima sve od navedenog (full screen, bežićno punjenje i utor za slušalice)?

 Ne. Bar ne ovi bolji koje sam gledao....

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...
zvonac kaže...
CyberDemonVZ kaže...
zvonac kaže...

Razlike su minorne izmedju K20P i Mi9?

S tim da K20P ima znacajno jacu bateriju, jel ima jos kakvih bitnijih razlika?

 Vele na prošloj stranici da je Mi9 po skoro svemu bolji od Mi 9T Pro:

https://www.bug.hr/forum/topic/xiaomi/xiaomi-redmi-k20--9t/268477.aspx?jumpto=5970393&sort=asc&view=flat&page=17

(na dnu stranice)

 Ne znam po cem, osim sto je jeftiniji, K20P ima znacajnu bolju bateriju a razlika je 700mAh.

 Molim te prestani spominjati to značajno bolju bateriju jer to nije istina. Baterija je malo bolja. Već sam pisao da se baterija ne određuje samo po kapacitetu (ono kaj piše u specifikacijama na koje se isključivo oslanjaš) već i kako je mob optimiziran (i hardver i OS i sl.). Mi9 meni izdrži dan i pol a svako malo po njemu prčkam, sinkam sve živo, surfam webom, youtube, odigram koju igru, kamera,watsap u grupi aktivno itd....jako mu dobro drži baterija. To je već spominjano sto puta na netu pa i ovdje da je baterija puno bolja nego na papiru. Glavna razlika između Mi9t pro (K20 pro) i Mi9 je u tome što MI9 ima wifi punjenje, tanji je i lakši osjetno (oko 20g koje ja itekako osjetim). Mi9 nema 3.5mm utor za razliku od Mi9t pro. Mi9t pro ima i bolju bateriju i prednju popup kameru (Mi9 ima notch, po meni neupadljiv). Mi9 ima i AF na ultrawide kameri dok Mi9t pro nema. I to su glavne razlike. 

 

 Ok bit cu precizniji. Mi9 ima jako dobru bateriju a K20P ima odlicnu bateriju. Slobodno ak neko ima K20P nek iznese svoje dojmove, zanima me.

Wifi punjenje me ne zanima, stoga dajem prednost K20P posto ima 3.5mm, ali.. Bas jos moram malo to pogledat.

Jedino moram jos proanalizirat kamere, da, nema AF na uw kameri, to mi je malo bezveze, kompromisi sim, kompromisi tam, jedan nema ono, drugi ovo:D

 

Cijena K20P je kolko ono, 3400-500kn, to bi trebalo kroz koji mjesec potonut, pa eto cijene bi trebale bit jos primamljivije.

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
zvonac kaže... 

 Ok bit cu precizniji. Mi9 ima jako dobru bateriju a K20P ima odlicnu bateriju. Slobodno ak neko ima K20P nek iznese svoje dojmove, zanima me.

Wifi punjenje me ne zanima, stoga dajem prednost K20P posto ima 3.5mm, ali.. Bas jos moram malo to pogledat.

Jedino moram jos proanalizirat kamere, da, nema AF na uw kameri, to mi je malo bezveze, kompromisi sim, kompromisi tam, jedan nema ono, drugi ovo:D

 

Cijena K20P je kolko ono, 3400-500kn, to bi trebalo kroz koji mjesec potonut, pa eto cijene bi trebale bit jos primamljivije.

 

 

 

 

Kratko i jasno, izmedju ta dva si nemas sto misliti...Mi9 je svakako bolji izbor...ja bih K20P diskvalificirao samo zbog AF na UW kameri.

Neka te baterija ne zbunjuje jer Mi9 ima 5-6 sati SOT sto je odlicno i za najvece fanatike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 20:38 (ocean77).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

vidis meni je tih 20g manje jako bitno..stavi oba u dzep pa probaj...3.5mm nije neka prednost. Prvo koristenje 3.5 to type c konektora se pokazala bez problema, drugo, postoje i bt sluske. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 23:58 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Evo ja imam u obitelji sad imam OP 7Pro, Mi 9T i Mi 9T Pro.


Mi 9 Ti Mi 9T Pro
Izvana identični uređaji, najveća razlika je u procesoru (SD730 vs SD855) i kamerama (laserski autofokus kod 9T pro)


Kamere:
Kod kamera je razlika u senzoru IMX582 vs IMX586, što ne znači ništa za kvalitetu slika i videa jer je jedina razlika da IMX582 ne daje 4K 60fps video kojega SD730 ionako ne podržava (također na 9T Pro je 4K 60fps neupotrebljiv jer nema EIS ni OIS).
U praksi ipak mogu reči da je iskustvo slikanja (ne i sama kvaliteta fotografija) po noći osjetno bolje na 9T Pro jer dotični ima laserski autofokus koji poprilično ubrzava/poboljšava autofokus u uvjetima lošeg osvjetljenja.

Proc:
Brži proc ne osjetite u aplikacijama, gdje sam iskreno iznenađen. U svakodnevnom korištenju bi večina ljudi rekla da su procesori jednako brzi.
U igrama je naravno SD855 daleko bolji. Opet SD730 se osjetno manje grije, npr. kod sufranja, gledanja i filmova 9T je hladan, dok 9T Pro je topao na dodir, tj. izgleda da se kod malog opterečenja SD730 dosta manje grije od SD855.
Neočekivano 9T pro ima bolji GPS, tj. radi SD855 podržava dual frequency pa puno prije ulovi lock.

Moj take:
Ako ne igrate igrice uštedite cca 100€ i kupite 9T, a ako baš trebate SD855 onda 9T Pro ali budite spremni na krače trajanje baterije i jače zagrijavanje.

Mi 9T Pro (9T) VS OP 7 Pro
OP 7 Pro je u svemi bolji od Mi 9T pro ali to i platite (skoro dupla cijena)
Brzina:
Procesori su jednako brzi (čak i SD730) ali OP 7 Pro profitira od 90Hz ekrana pa sve izgleda jednostavno "glađe".
Kamere:
OP 7 Pro ima OIS i "brže" leće pa su noćne fotografije i opčenito iskustvo korištenja kamere u lošem osvjetljenju daleko bolje od 9T.
S druge strane Xiaomi ima bolje softverske algoritme obrade fotografija pa su slike u uvjetima dobrog osvjetljenja trunkicu bolje na 9T (djeluju oštrije, bolje balansiran kontrast i bolje boje).

Moj take:
Riskirao sam i kupio 7 Pro. I super je, "ima ono nešto" ali to i masno platite.

 

 
3 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ne znam za mi9t pro ali 855 je hladan ko sprica u mi9. Pa nema smisla to sto pises snap 855 je najjaci proc i poznat po tome da ne grije jako. Bit ce da to ima veze s batkom i konstrukcijom mi9t pro. OP 7 pro je debelo precijenjen uredjaj koliko god bio fora i premium feel.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 7:48 (gnomisa).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
DragoL, apsolutno se slazem s tobom. Ako ne igrate igrice, SD 735 je odlican izbor jer taj procesor spada u srednji visi rang. Sto se tice SD 855, ako ga usporedjujemo sa SD 735, grije se vise, sto je i normalno, ali nije zabrinjavajuce.
Dakle, u svakodnevnom normalnom radu, korisnik tesko da ce primijetiti razliku izmedju ova dva procesora jer je i sam SD 735 namijenjen takodjer najzahtjevnijim korisnicima.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
jurica_m kaže...
DragoL, apsolutno se slazem s tobom. Ako ne igrate igrice, SD 735 je odlican izbor jer taj procesor spada u srednji visi rang. Sto se tice SD 855, ako ga usporedjujemo sa SD 735, grije se vise, sto je i normalno, ali nije zabrinjavajuce.
Dakle, u svakodnevnom normalnom radu, korisnik tesko da ce primijetiti razliku izmedju ova dva procesora jer je i sam SD 735 namijenjen takodjer najzahtjevnijim korisnicima.

 Pa baš najzahtjevnijim.....probaj super brzo skrolat sa Mi9t pa onda sa Mi9t pro pa vidi jel ne kužiš razliku....ali opet kažem, za većinu to je nebitno...Ja vidim na kilometar a neko ne vidi ni prst pred sobom, nismo svi isti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 14:10 (gnomisa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice