Xiaomi Poco X3 NFC

poruka: 651
|
čitano: 223.472
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Pa imaš Mi 10T
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Gogo222 kaže...
Pa imaš Mi 10T

Nema 3.5mm za slušalice.

 

Dakle, ono što ja tražim od mobitela jest da ima sljedeće;

– LCD/IPS ekran s Gorilla Glass zaštitom

– Qualcomm Snapdragon CPU

– najmanje 128 GB prostora, SD kartica prednost, 8 GB RAMa

– Dobra stražnja kamera; prednja nebitna.

– Ne loši stereo zvučnici, 3.5 mm utor za slušalice

– Najmanje Wi-Fi 5 (802.11ac; dual-band), Bluetooth 5.0, NFC, FM radio

– USB-C

– Baterija što više mAh (brzo punjenje, nebitno)

– neki IP certifikat prednost, ne nužnost.

 

U principu, Redmi Note 10 Pro - AMOLED ekran.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 18:28 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
fer-de-lance kaže...
MewCore kaže...

Prije sam unlockao bootloader, stavljao custom recovery, romove, kernele, mijenjao FW modema, over i uncerclockao al sad reko ajd bok sve to, naprosto mi se ne da.

 Ali i dalje ni jedan mobitel nema long press volume for flashlight, tak da je custom rom i dalje obavezan...

Šteta, da ijedan mob ima tu opciju, kupio bih ga kad mi Xiaomi krepa (ako ima koji, zamolio bih kolege da mi kažu, hvala unaprijed).

 Baš mora biti "long press volume"? Meni je namješteno na "double press power button". MIUI 12 -> settings -> additional settings -> button shortcuts.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
fer-de-lance kaže...
MewCore kaže...

Prije sam unlockao bootloader, stavljao custom recovery, romove, kernele, mijenjao FW modema, over i uncerclockao al sad reko ajd bok sve to, naprosto mi se ne da.

 Ali i dalje ni jedan mobitel nema long press volume for flashlight, tak da je custom rom i dalje obavezan...

Šteta, da ijedan mob ima tu opciju, kupio bih ga kad mi Xiaomi krepa (ako ima koji, zamolio bih kolege da mi kažu, hvala unaprijed).

 Dva put lupiš power tipku il postaviš što ti odgovara u MIUI.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
fer-de-lance kaže...
Marko :D kaže...

Redmi Note 10 Pro je fenomenalan uređaj. Da u ovom trenutku kupujem novi mobitel, mislim da bi mi to bio prvi odabir. Jedina mana tog uređaja, bar po meni, je AMOLED ekran. AM(OLED) ekrane mrzim iz dna duše jer su skupi i imaju više minusa nego pluseva. Za mene je IPS još uvijek broj jedan od ekrana i volio bih ih vidjet na više uređaja. 

 +1

kad svi počnu izbacivati isključivo AMOLED ekrane na mobitelima, vratit ću se na dumbphone i za mene smartphonei više ne postoje.

 Ja ne mogu smislit ips ekrane, kaj je ono? Kakve su ono blijede boje i gubitak kontrasta sa strane a o tamnim bojama necu ni pricat, aod isto nema.. Steta sto note 10 pro nije izasao kad sam si kupovao mobitel, bas mi fali utor za sd. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 18:53 (domac5).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
domac5 kaže...

Ja ne mogu smislit ips ekrane, kaj je ono? Kakve su ono blijede boje i gubitak kontrasta sa strane a o tamnim bojama necu ni pricat, aod isto nema.. Steta sto note 10 pro nije izasao kad sam si kupovao mobitel, bas mi fali utor za sd. 

Nemam problema s blijedim bojama i gubitkom kontrasta na Xperiji XA2 Ultra, no sve ovisi o kvaliteti panela. Također, po meni, crna je dovoljno crna. AOD mi nimalo ne fali; Xperija ima opciju da se ekran sam upali kada dignem mobitel i ugasi kada ga spustim, to mi je također isključeno.

 

Ono što mi se ne sviđa kod AMOLED ekrana;

– traju kraće i nisu toliko izdržljivi kao LCD/IPS ekrani

– prisutan flickering

– burn-in

– skupi su

 

Čak ni za televizor nisam htio nikakav AMOLED, OLED i što se još sve nudi nego sam uzeo običan LG LED TV.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 19:42 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
mzopg kaže...

 Baš mora biti "long press volume"? Meni je namješteno na "double press power button". MIUI 12 -> settings -> additional settings -> button shortcuts.

 

MewCore kaže...

 Dva put lupiš power tipku il postaviš što ti odgovara u MIUI.

 E, to je to, znači i sljedeći mobitel mi može biti Xiaomi 

Nisam znao za ovo jer kad sam kupio RN4x nije bilo te mogućnosti, pa sam odmah išao na custom rom (uskoro 4 godine bez factory reseta ili ičega sličnog, a bit će i još toliko kak mi se čini).

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Marko :D kaže...
domac5 kaže...

Nemam problema s blijedim bojama i gubitkom kontrasta na Xperiji XA2 Ultra, no sve ovisi o kvaliteti panela. Također, po meni, crna je dovoljno crna. AOD mi nimalo ne fali; Xperija ima opciju da se ekran sam upali kada dignem mobitel i ugasi kada ga spustim, to mi je također isključeno.

 

Ono što mi se ne sviđa kod AMOLED ekrana;

– traju kraće i nisu toliko izdržljivi kao LCD/IPS ekrani

– prisutan flickering

– burn-in

– skupi su

 

Čak ni za televizor nisam htio nikakav AMOLED, OLED i što se još sve nudi nego sam uzeo običan LG LED TV.

 Nijedan od ovih minusa nisam nikad osjetio na amoledu a ni ti ips ekrani nisu bas jeftini, svi su zaljepljeni na touch panel i niko si to ne zna sam promjenit bez da potrga display kad odvaja touch tako da se prodaje sve u kompletu.. A kaj se tice kupnje zamjenskog amoled ekrana, za 120 kn si na svakom mobitelu uzmem osiguranje u trajanju od 2 godine na lom ekrana tako da ekran moze kostat vise nego mobitel vrijedi sto se mene tice, to je tudi problem a nijedan mobitel nemam duze od god i pol dana 

14 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Marko :D kaže...
domac5 kaže...

Ja ne mogu smislit ips ekrane, kaj je ono? Kakve su ono blijede boje i gubitak kontrasta sa strane a o tamnim bojama necu ni pricat, aod isto nema.. Steta sto note 10 pro nije izasao kad sam si kupovao mobitel, bas mi fali utor za sd. 

Nemam problema s blijedim bojama i gubitkom kontrasta na Xperiji XA2 Ultra, no sve ovisi o kvaliteti panela. Također, po meni, crna je dovoljno crna. AOD mi nimalo ne fali; Xperija ima opciju da se ekran sam upali kada dignem mobitel i ugasi kada ga spustim, to mi je također isključeno.

 

Ono što mi se ne sviđa kod AMOLED ekrana;

– traju kraće i nisu toliko izdržljivi kao LCD/IPS ekrani

– prisutan flickering

– burn-in

– skupi su

 

Čak ni za televizor nisam htio nikakav AMOLED, OLED i što se još sve nudi nego sam uzeo običan LG LED TV.

Zaboravio si dodat pentile matricu zbog koje 1080p izgleda gore nego 720p rgb panel...

13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Na poslu nekoliko kolega ima Samsung mobitele s AMOLED ekranima. Troje ih ima burn-in; jedan vrlo jako izražen, drugi slučaj je osrednji, a na trećem je vidljiv ali nije baš tako jako primjetan. Kolega na kojem je najjače izražen kaže da nije ni znao da se slika na AMOLED ekranima može tako zapeč. Također je rekao da svjetlinu ekrana nikada nije imao na najjače, uvijek je bila na manje od pola. Mobitel sad ima negdje tri godine; star kao moja Xperija.

 

Ako radi ničeg drugog, AMOLED ne bih uzeo samo radi burn-ina; to mi je dovoljan razlog.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
ansha kaže...
Marko :D kaže...
domac5 kaže...

Ja ne mogu smislit ips ekrane, kaj je ono? Kakve su ono blijede boje i gubitak kontrasta sa strane a o tamnim bojama necu ni pricat, aod isto nema.. Steta sto note 10 pro nije izasao kad sam si kupovao mobitel, bas mi fali utor za sd. 

Nemam problema s blijedim bojama i gubitkom kontrasta na Xperiji XA2 Ultra, no sve ovisi o kvaliteti panela. Također, po meni, crna je dovoljno crna. AOD mi nimalo ne fali; Xperija ima opciju da se ekran sam upali kada dignem mobitel i ugasi kada ga spustim, to mi je također isključeno.

 

Ono što mi se ne sviđa kod AMOLED ekrana;

– traju kraće i nisu toliko izdržljivi kao LCD/IPS ekrani

– prisutan flickering

– burn-in

– skupi su

 

Čak ni za televizor nisam htio nikakav AMOLED, OLED i što se još sve nudi nego sam uzeo običan LG LED TV.

Zaboravio si dodat pentile matricu zbog koje 1080p izgleda gore nego 720p rgb panel...

 Pentile matrica, nesto sto sam zadnji put vidio 2016 godine.. 

Marko :D kaže...

Na poslu nekoliko kolega ima Samsung mobitele s AMOLED ekranima. Troje ih ima burn-in; jedan vrlo jako izražen, drugi slučaj je osrednji, a na trećem je vidljiv ali nije baš tako jako primjetan. Kolega na kojem je najjače izražen kaže da nije ni znao da se slika na AMOLED ekranima može tako zapeč. Također je rekao da svjetlinu ekrana nikada nije imao na najjače, uvijek je bila na manje od pola. Mobitel sad ima negdje tri godine; star kao moja Xperija.

 

Ako radi ničeg drugog, AMOLED ne bih uzeo samo radi burn-ina; to mi je dovoljan razlog.

 Koliko godina su stari ti samsungi? Ja imam vec treci xiaomi s amoledom i nijedan mi nije imao burn in

6 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Imao sam nekoliko AMOLED telefona, svaki preko 2 godine, ni na jednom burn in.
12 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

normalno kad netko provodi 10 sati dnevno na whatsapu da ce bit burn ina..

 

ja sam na amoledu od 2010, imao sam 3 samsunga u tom periodu (zadnje sam imao note4 4 i pol godine) i nikakvih burn inova nije bilo. zadnje sam imao mi 9 godinu i pol, također ništa. 

 

poco x3 sam uzeo radi baterije i jer sam mislio da mi ips lcd nece smetati, al prvom prilikom cu se presaltat na x4 ako naprave na bazi redmi note 10 pro + nesto malo extra. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Redmi note 10 pro ima mane sa prox. senzorom, šta ne? Dakle -  tvornički fail.

 

Kakve veze ima što netko 10 sati bulji u Amoled? 

Ako kupiš mobitel i imaš 2 godine garancije, zaboli te ako imaš problem sa ekranom - ode na servis, nije tvoja greška.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
domac5 kaže...
ansha kaže...
Marko :D kaže...
domac5 kaže...

Ja ne mogu smislit ips ekrane, kaj je ono? Kakve su ono blijede boje i gubitak kontrasta sa strane a o tamnim bojama necu ni pricat, aod isto nema.. Steta sto note 10 pro nije izasao kad sam si kupovao mobitel, bas mi fali utor za sd. 

Nemam problema s blijedim bojama i gubitkom kontrasta na Xperiji XA2 Ultra, no sve ovisi o kvaliteti panela. Također, po meni, crna je dovoljno crna. AOD mi nimalo ne fali; Xperija ima opciju da se ekran sam upali kada dignem mobitel i ugasi kada ga spustim, to mi je također isključeno.

 

Ono što mi se ne sviđa kod AMOLED ekrana;

– traju kraće i nisu toliko izdržljivi kao LCD/IPS ekrani

– prisutan flickering

– burn-in

– skupi su

 

Čak ni za televizor nisam htio nikakav AMOLED, OLED i što se još sve nudi nego sam uzeo običan LG LED TV.

Zaboravio si dodat pentile matricu zbog koje 1080p izgleda gore nego 720p rgb panel...

 Pentile matrica, nesto sto sam zadnji put vidio 2016 godine.. 

Marko :D kaže...

Na poslu nekoliko kolega ima Samsung mobitele s AMOLED ekranima. Troje ih ima burn-in; jedan vrlo jako izražen, drugi slučaj je osrednji, a na trećem je vidljiv ali nije baš tako jako primjetan. Kolega na kojem je najjače izražen kaže da nije ni znao da se slika na AMOLED ekranima može tako zapeč. Također je rekao da svjetlinu ekrana nikada nije imao na najjače, uvijek je bila na manje od pola. Mobitel sad ima negdje tri godine; star kao moja Xperija.

 

Ako radi ničeg drugog, AMOLED ne bih uzeo samo radi burn-ina; to mi je dovoljan razlog.

 Koliko godina su stari ti samsungi? Ja imam vec treci xiaomi s amoledom i nijedan mi nije imao burn in

Jedan je S9 star tri godine, ova druga dva ne znam koliko su stari, ali mislim da se radi o J seriji.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Tomina kaže...

Redmi note 10 pro ima mane sa prox. senzorom, šta ne? Dakle -  tvornički fail.

 

Kakve veze ima što netko 10 sati bulji u Amoled? 

Ako kupiš mobitel i imaš 2 godine garancije, zaboli te ako imaš problem sa ekranom - ode na servis, nije tvoja greška.

 pa ima veze jer je stalno ista pozadina(whap chat) i zapeče se..

 

viđao sam to i kod taksista koji imaju navigacije stalno upaljene.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Tomina kaže...

Redmi note 10 pro ima mane sa prox. senzorom, šta ne? Dakle -  tvornički fail.

 

Kakve veze ima što netko 10 sati bulji u Amoled? 

Ako kupiš mobitel i imaš 2 godine garancije, zaboli te ako imaš problem sa ekranom - ode na servis, nije tvoja greška.

Problem sa proximity senzorom je već standard kod Xiaomija; vuče se iz jednog modela u drugi. Isto kao i famozno kašnjenje obavijesti na MIUI. 

Tomina kaže...

Kakve veze ima što netko 10 sati bulji u Amoled? 

Ako kupiš mobitel i imaš 2 godine garancije, zaboli te ako imaš problem sa ekranom - ode na servis, nije tvoja greška.

Pa ima veze. Otvori uputstva mobitela ili garancijsku knjižicu; jasno ti piše da se kod statične slike može pojaviti burn-in efekt i da to garancija ne pokriva.

GrimReaperKC kaže...
Tomina kaže...

Redmi note 10 pro ima mane sa prox. senzorom, šta ne? Dakle -  tvornički fail.

 

Kakve veze ima što netko 10 sati bulji u Amoled? 

Ako kupiš mobitel i imaš 2 godine garancije, zaboli te ako imaš problem sa ekranom - ode na servis, nije tvoja greška.

 pa ima veze jer je stalno ista pozadina(whap chat) i zapeče se..

 

viđao sam to i kod taksista koji imaju navigacije stalno upaljene.

Burn-in možeš dobiti i normalnim korištenjem mobitela; najčešće ostanu zapečene statusne ikone (baterija, Wi-Fi i sl.).

13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Od 2010. svi mobiteli koje sam imao su imali amoled i nikad nisam imao burn in.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Zvuk jednostavno riješen putem app volume kontrol...
Smanjio in call i ne čujr se više
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Nema to veze sa time, imao sam instalirano nekoliko aplikacija, uključujući i ovu.

 

Stvar je što je zvučnik krivo kalibriran, i svejedno je da li ga smanjiš putem aplikacije ili volumen tipki - i dalje je preglasan.

 

Možda imaš seriju koju nije toliko hvatao taj problem, ja nisam bio te sreće, ali dobio sam povrat novca.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Koliko gluposti ste naveli o amoled zaslonima :)

Pentile matrica

Burn in

Flickering

 

Sta je ovo 2016?

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Pa nije, ali ako misliš da su ti problemi riješeni, nisu jer AMOLED tehnologija je jednostavno takva.

14 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
thebatman kaže...

Koliko gluposti ste naveli o amoled zaslonima :)

Pentile matrica

Burn in

Flickering

 

Sta je ovo 2016?

Evo novi One Plus 9 ima pentile i pwm... I to je prvi kojeg sam provjerio 

 

Edit: evo i S21+ je pentile i pwm, vjerojatno su svi amoled-i pentile i pwm...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 20:40 (ansha).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
ansha kaže...
thebatman kaže...

Koliko gluposti ste naveli o amoled zaslonima :)

Pentile matrica

Burn in

Flickering

 

Sta je ovo 2016?

Evo novi One Plus 9 ima pentile i pwm... I to je prvi kojeg sam provjerio 

 

Edit: evo i S21+ je pentile i pwm, vjerojatno su svi amoled-i pentile i pwm...

 I kaj to znaci? Neko je spominjao zrnatu sliku.

Evo bas drzim na stolu 2 xiaomi mobitela iste velicine ekrana i rezolucije, jedan je ips a drugi je amoled.. Nikakvu ja tu razliku u ostrini ne vidim, jedino sta vidim su puno bolje boje i kontrast na amoledu..

Btw, sto je flickering? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
domac5 kaže...

Btw, sto je flickering? 

 U grubo bi to bilo titranje displaya, koje oko obično ne primijeti, ali "podsvjesno" bilježi i kod nekih izaziva glavobolje i slične probleme.

 

Primjera radi nedavno sam kupio ledice kod Kineza i od nas nekoliko u uredu jedino sam ja primijetio da nešto nije u redu s njima, djeluju kao stroboskop dok su drugima skroz ok. Imaju jako brzo paljenje-gašenje (digitalija 1-0-1-0...), ali opet nedovoljno brzo, a to rade kako se ne bi pregrijale jer nabiju preveliku snagu uz minijaturni hladnjak...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 22:05 (mzopg).
14 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Ja na 1080p i te kako vidim razliku izmedju rgb i pentile-a...

10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

A ništa nek neko javi appleu, samsungu i ekipi da vrate ips. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
kako ste riješili problem sa proximity senzorom?prije mi se samo otvarala statusna traka tokom dolaznih poziva,a sad ni kod odlaznih ne radi kak treba :-)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Kako je rekao Mislav Bušić s mob.hr-a, pokreneš poziv i ugasiš ekran na tipku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice