Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.069.595
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

@CyberDemonVZ

Taj model je Leixu WS1, ali vidim da nije dostupan u dva shopa koja ga drže na Aliju. Kao zamjenu mi gura ovaj Widetechov, ili ako ti je dosta 2l zapremnine spremnika, imaš ovaj Deermin. (oba su u Xiaomijevom eco-systemu). 


 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 8:36 (WackyZG).
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
WackyZG kaže...

@CyberDemonVZ
Taj model je Leixu WS1, ali vidim da nije dostupan u dva shopa koja ga drže na Aliju. Kao zamjenu mi gura ovaj Widetechov, ili ako ti je dosta 2l zapremnine spremnika, imaš ovaj Deermin. (oba su u Xiaomijevom eco-systemu).

 Odlično, hvala!

Ali sad vidim da ni jednog od ovih nema na EU lokaliziranom Xiaomi Home-u. (trebam ostati na EU, jer se inače usisivač javlja da promjenim lokaciju...)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Nemam MI Home jer još nemam uređaja koji se mogu povezati s njim, pa nisam mogao provjeriti. Vjerojatno su samo predviđeni za prodaju u Kini, nikad nisu službeno predstavljeni internacionalno. Eventualno mi pada na pamet, ako Mi Home može ići na dvojne aplikacije, da napraviš još jedan Mi acc za uređaju koji trebaju kineski acc, pa onda uzimati te uređaju koji nisu internacionalno podržani kroz dualnu app na telefonu postavljenu. Ili se odjavljivati s EU acca na kineski i upravljati s tim uređajmia, ako se odlužiš uzeti bilo koji od njih.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 10:13 (WackyZG).
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Vidio sam negdje da je xiaomi izbacio novi 3.1 soundbar, jeste vidjeli to, jel se zna možda dostupnost istog?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
WackyZG kaže...

Nemam MI Home jer još nemam uređaja koji se mogu povezati s njim, pa nisam mogao provjeriti. Vjerojatno su samo predviđeni za prodaju u Kini, nikad nisu službeno predstavljeni internacionalno. Eventualno mi pada na pamet, ako Mi Home može ići na dvojne aplikacije, da napraviš još jedan Mi acc za uređaju koji trebaju kineski acc, pa onda uzimati te uređaju koji nisu internacionalno podržani kroz dualnu app na telefonu postavljenu. Ili se odjavljivati s EU acca na kineski i upravljati s tim uređajmia, ako se odlužiš uzeti bilo koji od njih.  

 Not bad, not bad!!

Thanks!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Blade18 kaže...
Vidio sam negdje da je xiaomi izbacio novi 3.1 soundbar, jeste vidjeli to, jel se zna možda dostupnost istog?

 Prema ovom članku

 

Xiaomi, however, has not revealed the launch date, pricing, availability details, and other specifications of the Xiaomi Soundbar 3.1ch as of yet.

 

ništa za sada. Na Aliju je za sada samo 2.1 dostupan. 

CyberDemonVZ kaže...
WackyZG kaže...

Nemam MI Home jer još nemam uređaja koji se mogu povezati s njim, pa nisam mogao provjeriti. Vjerojatno su samo predviđeni za prodaju u Kini, nikad nisu službeno predstavljeni internacionalno. Eventualno mi pada na pamet, ako Mi Home može ići na dvojne aplikacije, da napraviš još jedan Mi acc za uređaju koji trebaju kineski acc, pa onda uzimati te uređaju koji nisu internacionalno podržani kroz dualnu app na telefonu postavljenu. Ili se odjavljivati s EU acca na kineski i upravljati s tim uređajmia, ako se odlužiš uzeti bilo koji od njih.  

 Not bad, not bad!!

Thanks!

 Nema na čemu. 

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav svima, lagano sam poceo raditi smart home. Od pametne zarulje, wifi uticnice, gateway-a, switcha kojim fizicki upravljam svime time (osim Google assista naravno), Samsung tv spojen takodjer gdje glasovno upravljam paljenje gasenje.

 

E sada pitanjce gdje iz EU mogu sve nabaviti jos stvari od Xiaomi-a ili izvana, a da ne placam pdv ? Npr smart wifi plug za ac ? Ili za karnise mali motorcic itd ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
INKOGNITO3 kaže...

Pozdrav svima, lagano sam poceo raditi smart home. Od pametne zarulje, wifi uticnice, gateway-a, switcha kojim fizicki upravljam svime time (osim Google assista naravno), Samsung tv spojen takodjer gdje glasovno upravljam paljenje gasenje.

 

E sada pitanjce gdje iz EU mogu sve nabaviti jos stvari od Xiaomi-a ili izvana, a da ne placam pdv ? Npr smart wifi plug za ac ? Ili za karnise mali motorcic itd ?

 Utičnica kod nas

https://www.nabava.net/pametne-uticnice/xiaomi-mi-smart-plug-wifi-pametna-uticnica-cijena-129682571

Za motor sam gledao i odustao... Ne sjećam se zašto. Možda je kineska verzija, s ja imam podešenu europsku u aplikaciji.. ili cijena... Ili sam ja tražio za rolete, a postoji samo za karniše ...? Ako se sjetim, napišem

 

Btw, na koji server imaš podešen Mi Home?

O tome ti ovisi koje proizvode možeš kupiti.

 

Edit: offtopic. Kako upravljati tv-om? Samsung aplikacija ili Google? Imam oboje, i uopće mi nije palo na pamet da bi i TV mogao spojiti u "pametnu kuću" :D

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2021 13:54 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Vecinom nabavljam na neutrinomobile jer sam tamo nasao najeftinije, plus akcije neke bile.

 

Regija je na njemacku postavljena.

Eh jos mi fali to za karnise plus ac (ima za moj ac kupiti wifi usb, ali zelim da mogu sve u jednoj app imati +glasovne, i napraviti automatizaciju

Sljedece ide senzor za vrata, gdje cu namjestiti ovisno kada dodjem doma da se odredje e stvari pale itd

Vezano za Samsung Tv, spojen je prvo na SmartThings, pa na Home. Makar zeza nekada jer se neda upaliti ako je duze zgasen. Nisam jos nasao zasto, pise da mora biti na wifiu jer je tako "budan". Probao obje opcije wifi i lan. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2021 22:00 (INKOGNITO3).
8 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ima li netko iskustva s prčkanjem po Viomi V2 Pro robotskom usisavaču?
Počeo se jako bugovito ponašati...
Iz Bijelića su mi javili da ga oni ne servisiraju (kupljen preko GearBesta), pa bi vidio jel se da što napraviti prije nego ga moram slati u neku nedođiju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Shpiro31 kaže...

Ima li netko iskustva s prčkanjem po Viomi V2 Pro robotskom usisavaču?
Počeo se jako bugovito ponašati...
Iz Bijelića su mi javili da ga oni ne servisiraju (kupljen preko GearBesta), pa bi vidio jel se da što napraviti prije nego ga moram slati u neku nedođiju.

 Auuu, nisam još čuo za takve probleme s njima, a kamoli kako da se riješe :(

 

Ja bi na tvom mjestu prvo probao pronaći kak se napravi factory reset i onda kak se "na silu" snimi najnoviji firmware.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
CyberDemonVZ kaže...
Shpiro31 kaže...

Ima li netko iskustva s prčkanjem po Viomi V2 Pro robotskom usisavaču?
Počeo se jako bugovito ponašati...
Iz Bijelića su mi javili da ga oni ne servisiraju (kupljen preko GearBesta), pa bi vidio jel se da što napraviti prije nego ga moram slati u neku nedođiju.

 Auuu, nisam još čuo za takve probleme s njima, a kamoli kako da se riješe :(

 

Ja bi na tvom mjestu prvo probao pronaći kak se napravi factory reset i onda kak se "na silu" snimi najnoviji firmware.

"Klasični" factory reset s kombinacijom tipki na samom robotu je jednom pomogao, bar mislim, no sad se problem ponavlja i više niti factory reset ne pomaže.
Upravo mi je reflash firmware-a bio na umu, no niti imam fw file, niti sam ga uspio povezati da ga komp vidi, pa da ADBom probam reflashati ili barem izvrtiti neku dijagnostiku.
Kopam dalje po netu...

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

jel tko kupovao mozda Xiaomi Mi Smart Clock?

 

ako jest volio bih čuti iskustva.

 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Blade18 kaže...
Vidio sam negdje da je xiaomi izbacio novi 3.1 soundbar, jeste vidjeli to, jel se zna možda dostupnost istog?

 Evo konačno i kod nas dostupan, ali daleko skuplji nego se najavljivalo. Od 70-ak $ na kraju došlo do 1800 kn

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Nije daleko skuplji od najavljivane cijene od cca 250eura. Vjerovatno si pomiješao sa starijim modelom (za indijsko tržište) koji dolazi bez suba i njemu je cijena oko 50 eura na amazonu, ja ga koristim doma za računalo.

Ovaj novi 3.1 je stvarno top, ima odličan bass isproban je u Mi Store.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Neslužbeno saznajemo kako će se Xiaomi Soundbar 3.1ch pojaviti u prodaji globalno širom svijeta, a preporučena cijena bi trebala biti oko 70-ak dolara.

Objava sa jednog našeg portal, nisam druge baš pratio.

Znači može se u mi storeu probat, morat ću i sam ic vidjet, tj cut.

 

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Da li je netko kupio i koristi Mi Mix 4??
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Koliko je Mi 11T Pro isplativiji u odnosu na 10T Pro?

Koliko vidim, mrvicu jaci procesor, kamera gotovo ista, prepakirana, brže punjenje 120W naspram 33W i mozda nesto sitno, zanemarivo.

 

Vrijedi li te razlike u cijeni, gledam na njuskalu se dobije 8/256GB desetka za 2000kn, a 11 je po 4000kn, duplo vise.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

ne vrijedi vise, ovo punjenje od 33W je i vise nego dosta, kamera je po testovima cak i malkec losija od 10t pro

imam 10t pro vec godinu i par mjeseci, i na pocetku je bio mob govno iskreno, ali sa zadnjim softverom je ok napokon, nade se pokoji bug jos uvijek ali sve u svemu je dobar

JuXo
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
JuXo kaže...

ne vrijedi vise, ovo punjenje od 33W je i vise nego dosta, kamera je po testovima cak i malkec losija od 10t pro

imam 10t pro vec godinu i par mjeseci, i na pocetku je bio mob govno iskreno, ali sa zadnjim softverom je ok napokon, nade se pokoji bug jos uvijek ali sve u svemu je dobar

 Ja imam Poco F1 i rekao sam da ako idem na novi mob, mora biti upgrade od ovog, a 10T Pro mi se cini savrsen za to. Hvala

Kovačić
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

imao sam poco F1...dakle mobitel svih mobitela...dok nije riknuo odnosno počeo zaje*** nakon tri godine.

Uzeo sam 11T - iskreno Poco F1 mi se činio fluidniji i bolji u svakom pogledu, požalio sam što sam ga uzeo.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
MasterG kaže...

imao sam poco F1...dakle mobitel svih mobitela...dok nije riknuo odnosno počeo zaje*** nakon tri godine.

Uzeo sam 11T - iskreno Poco F1 mi se činio fluidniji i bolji u svakom pogledu, požalio sam što sam ga uzeo.

 A da, kamera je mozda malo zeznuta stvar na tom mobitelu, relativno dobar je rad, al evo, i mojem se priblizava treca godina pa gledam cime zamijeniti.

Kovačić
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

imao sam isto poco f1 prije toga i vidi se napredak, brzi je, kamera bolja itd

JuXo
11 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Hvala decki, znaci 10T Pro je onda sljedeci odabir dok 11-ici ne padne cijena na nesto slicno.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

mislim da ne treba nista bolje iskreno, cak je i 5G odlican na njemu, bar tu gdje sam ja

 

JuXo
2 godine
protjeran
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja imam Xiaomi MI 10 T , iskreno nisam nikad imao bolji mobitel, baterija je predobra, kamera, brzina, refresh rate ekrana je 144mhz, brutalan mobitel.

S tim da ima super brzi punjac od 80w, napuni ga za pola sata.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2022 19:42 (goldenvt).
 
0 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

izmedju 10t i 10t pro , razlika je samo kamera. a kod mi 10t kamera je perfektna, sad neznam kolika je razlika u cijeni

11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
goldenvt kaže...

izmedju 10t i 10t pro , razlika je samo kamera. a kod mi 10t kamera je perfektna, sad neznam kolika je razlika u cijeni

 Da, kad pogledas, razlika je u kameri, a sad, koliko je to jaka razlika i vrijedi li novaca vise, to opet ne znam iskreno, treba testove vidjet malo.

 

EDIT: evo video gdje su ovim trima mobitelima uspoređene kamere.

Što se videa tice, nekako pro verzija ima malu prednost, lite uopce nema stabilizaciju pa je katastrofa, kao da trcis cijelo vrijeme s mobitelom u ruci.

Ali ako usporedimo slike s videa, slike u mraku su na pro 10x bolje od lite i 5x bolje od 10T, puno ljepsi fokus, detalji izrazeniji i precizniji, ja bih rekao da se isplati dati 300-400kn vise za pro model u odnosu na obicni 10T.

 

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2022 20:26 (acmilan2).
2 godine
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja imam mi 10t i sad nemam pojma sta 128mp moze ponuditi umjesto 64mp za normaknu osobu. Slike su brutalne na 64. ima i hdr i makro kameru.

I druga je razlika mislim u izboru boja.

11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
goldenvt kaže...

Ja imam mi 10t i sad nemam pojma sta 128mp moze ponuditi umjesto 64mp za normaknu osobu. Slike su brutalne na 64. ima i hdr i makro kameru.

I druga je razlika mislim u izboru boja.

 Evo pogledaj gore test kamere video, razlike stvarno ima.

Drugo, 6/128 ili 8/128GB dok pro model ima 8/256GB sto je po meni bitnije jer nema na tim mobitelima vise utora za memorijsku karticu pa kasnije mozda sa glazbom/4K videi i sl. pa se memorija napuni, imam poco F1 i 64GB memorije + 64GB memorijska kartica i ok, na kartici imam mjesta, al na ovom stvarno nemam...

Kovačić
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice