Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 383.768
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

* * * 

 

@.. envy, sec.boot je fičer biosa, boota (ne os-a) tj ima veze samo za boot + boot medij ako s njega bootaš.

* * *

Znam točno što je Secure Booot, samo me zanimalo da li ima u trenutnoj DEV inačici da se "preskkoči"... jer to se normalno kod mene preskočilo u Insider programu.

15 godina
offline
Re: Windows 11

-uključen je tpm 2.0 i sec.boot za normalan install (boot s medija) ili upgrade iz osa (pokretanjem setup-installera..).. bar na dostupnim verzijama koje su svakakve za sad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
ivicask kaže...
Envy kaže...
ivicask kaže...
* * *

 

(1) Secure boot štiti od određenih operacija koje bi eventualno pravi virusi htjeli napraviti "injectanjem" koda u boot particije i ostale kritične dijelove windowsa.

 

(2) Jel tipa ako virus uspije zaraziti kritični sistemski fajl onda ga niti sam antivurnsi neće moći ukloniti...

 

Samo jedan od primjera.

Naučna Fantastiak je u drugim Threadima!

 

Vidiš ja želim da SVE što radim na računaru šaljem Microsoftu jer nisam ni terrorista, niti imam što loše za skrivati.

(1) Nemaš blage veze što je Secure Boot! (ovo je činjenica - nemoj da se natežeš sa doktorom džaba). Google it (sekunda da skužiš i jedno minuta do sat vremena da prokužiš što je to)

(2) Pogrešno.. javi se u PP ili pogledaj ostale postove gdje sam pisao da mi 3 virusa leže, čuče, spavaju i u rade kako im se porohtije jer sam im ja rekao "dobro došli". Karnel je posebno zaštićen.

 

 Ništa te nisam skužio, o kakvoj znastvenoj fantastici pričaš?

 

Evo imaš i jednostavan DISM gui alat, mount index6 što je pro win  verzija 11, i fino u registry editor loadaš SOFTWARE hive(C:\win11mounttemp\Windows\System32\config\SOFTWARE), dodaš startup path šta želiš, sprmiš hive i commitaš image i zapakiraš  ga natrag u iso.

 

Instaliras win i autoamtski ti podiže za sve usere.

 

Naravno da želim baš raditi takve radnje i krasti ljudima podatke i šta got zaključao bi sa dodatnim dozvolama te ključeve i sakrio na druga mjesta da se teže vidi da se ovo pokreće sa windowsima, i ti nebi ni znao niti bi ti ikakav antivirusni upozoravao jel je "legit app"

 

Al to mi nije ni želja ni posao, samo velim da malo kreative(i znanja) treba da se bilo što napravi...

 

 

Gle, ajde to step-by-step napiši pa zreba učiniti i od doktora ima ćeš jedav eliki plus (Što vrlo rijetko, ma prerijetko dajem).

Dakle zanima me kako trenutna DEV verzija 996.1 (ako se ne varam) preskoći Secure Booot granicu.

 Napisao sam ti točno kako,  ako ne kužiš jednostavan copy paste onda nema smisla da se uopće igraš sa win11, drži se win 10 za sad i sve u redu :) 

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
ihush kaže...

* * * 

 

@.. envy, sec.boot je fičer biosa, boota (ne os-a) tj ima veze samo za boot + boot medij ako s njega bootaš.

* * *

Znam točno što je Secure Booot, samo me zanimalo da li ima u trenutnoj DEV inačici da se "preskkoči"... jer to se normalno kod mene preskočilo u Insider programu.

Navodno secure boot neće biti uvjet za finalnu verziju Windowsa 11; vidjet ćemo.

4 godine
neaktivan
offline
Windows 11

Probam ovo pa pokušam instalirat na jedan stariji laptop bez UEFI-ja i TPM-a.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
ivicask kaže...
* * *

 

Ovo je ionako sam za probu u virtualci ili testnom disku, nadam se da netko ne misli vrtiti išta bitno na tim leakanim windowsima.

Vrtim od beta verzije 7-ce preko Developer Prev. verzije Windowsa koji su kasnije dobili naziv 8, pa sve tako redom do trenutne bete ili takoreći Insider verzije 10-tke koja ima tačan dakle Build 21390.2025 i nema tu puno razlike od 21996.1. kako se zovu novi Windowsi 11.

To ti govorim iz razloga.. da preko deceniju isključivo na betama i apsolutno nikakvih problema nisam imao samim appsima. Ok bila je jedna verzija DEV 8-ce sjećam se da se GUI raspao onako "k'o riža" ali već večernji Build je to ispravio.

Dakle govrimo o stotinama Update na Update... pa opet na isit Update na Update. Nisam vidio (osim kod klijenata) clean verziju Windowsa - ne pamtim. 
Stoga zašto da ne vrtim išta ozbiljno? Sve isto ili besprijekorno radi. Dakle moja trenutna 10-tka je nadograđena sa beta verzije 7.

Tako da svi veći fičuri koji dolaze uz 11 ja to već imam u trenutnoj Build verziji 10-tke. I već sam oko toga pisao.. mala slova ne samo u Edgeu, nove ikone, manje više evo već drugi tjeda ne dobijam novi Build za 10, tako da je ova trenutna verzija.

Secure boot mi nije trebao (iako od 8.1 treba - kako koja verzija) jer je upravo pokupio taj .dll ili koji đavo. Sad znam zašto nije prolazila jedna instalacija prastarog Pacjard-Bella.
 

ihush kaže...

za sad 'znalci' s novima imaju probleme.. tj powerjuzeri s novim zvijerima ne uspijevaju instalirati.

-hakirati? .. nema veze ni sa čime, nešto je ili nije kompatibilno (s platformom, x86 ...) tj to je samo problem installera, umjetno ograničenje ili bug-greška trenutno likanih isoa .. vidjet ćemo koliko će problema izmisliti ms kasnije pod 'normalno'..

-sam os ne traži ništa, tj nije to uvijet osa nego installera tj ograničenja koje mu netko u skripti postavi, karikirano, može jednako biti za amd cpu.. :)

 

 

@.. envy, sec.boot je fičer biosa, boota (ne os-a) tj ima veze samo za boot + boot medij ako s njega bootaš.

-s ručnim installom (copy..) nema boota koji bi to onemogućio, tj win10-11 normalno radi s npr legacy bootom, mbr (itd, sve što nije uefi kojeg je dio safeboot).

-kad instaliraš s boot medija tad prvo moraš proći boot.. tj sec.boot ako je uključen. Ako to ne možeš proći, tad ne možeš instalirati tj pristupiti disku. Kad radiš ručno, tad ne bootaš, nego kopiraš-raspakiraš i na kraju ugradiš disk-medij u računalo, koje podesiš kako želiš, npr mbr-legacy bez sec.boota .. i upališ, radi, tj os nema ništa s tim, kao ni s mbr-gpt opcijom, tj svejedno mu je.

-installer (minipe) je taj koji nešto (ne)dozvoljava ovisno kako dev u tom trenu nešto odluči .. npr može to biti minimum 4gb rama.. ili see5 ili miš+monitor itd. ali to je tad umjetno ograničenje te app, ne osa.

Sve je isto probao pod konfom MOJ PC, ali mi treba na jednom Xeonu X5690 ili kako ga ja zovem Bagerom.

U međuvremenu: Kada kažem sve isto.. ikone već dobijene od prije nekoliko mjeseci, neki dan sam ti rekao da mi se sve smanjilo i tako je Ubacio u konfu po MOJ PC i izvadio SSD i ubacio ga u prastari Xeon.

Ovo nije baš "procurena" ili "ukradena" verzija Windowsa.. namjerno je puštena da se ispegla što se da ispeglati sada za 24. ili kada već bude predstavljanje. Ništa se neće spektakulatno desiti ni u finalnoj verziji Windowsa, niti one zakrpe koje dolaze poslije... itd itd.. ali to već sve znaš.

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

Ovo nije baš "procurena" ili "ukradena" verzija Windowsa.. namjerno je puštena da se ispegla što se da ispeglati sada za 24. ili kada već bude predstavljanje. Ništa se neće spektakulatno desiti ni u finalnoj verziji Windowsa, niti one zakrpe koje dolaze poslije... itd itd.. ali to već sve znaš.

Hmm... ne bih baš rekao. Microsoft je poslao DMCA zahtjev Google-u da uklone stranicu koja je distributirala leakanu verziju Windowsa 11.

 

https://www.windowscentral.com/microsoft-dmca-windows-11

15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...
Envy kaže...

Ovo nije baš "procurena" ili "ukradena" verzija Windowsa.. namjerno je puštena da se ispegla što se da ispeglati sada za 24. ili kada već bude predstavljanje. Ništa se neće spektakulatno desiti ni u finalnoj verziji Windowsa, niti one zakrpe koje dolaze poslije... itd itd.. ali to već sve znaš.

Hmm... ne bih baš rekao. Microsoft je poslao DMCA zahtjev Google-u da uklone stranicu koja je distributirala leakanu verziju Windowsa 11.

 

https://www.windowscentral.com/microsoft-dmca-windows-11

Instalirana je na moj teži način.

 

  

Ne znam kakvi ovi stručnjaci pričaju treba ubaciti CD od Windowsa 10 i izvuć: appraiserres.dll i ubaciti ga u mountani Windows 11. I pokreneš Setup.exe.. i to je to.

Kakav vražiji Rufus i vražije materine... jećim se od toga, sve na HDD-u završeno za 15-tak minuta. Slika govori sve.

Uređivano:Sve radi kako treb i kao na 10-ci. Steam, Epic, Zoom, Adobe, Autodesk.. ŽNJ.... sad da li da pišem ovdje iskustva ili ne... kako želite.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 14:00 (Envy).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...
Envy kaže...

Ovo nije baš "procurena" ili "ukradena" verzija Windowsa.. namjerno je puštena da se ispegla što se da ispeglati sada za 24. ili kada već bude predstavljanje. Ništa se neće spektakulatno desiti ni u finalnoj verziji Windowsa, niti one zakrpe koje dolaze poslije... itd itd.. ali to već sve znaš.

Hmm... ne bih baš rekao. Microsoft je poslao DMCA zahtjev Google-u da uklone stranicu koja je distributirala leakanu verziju Windowsa 11.

 

https://www.windowscentral.com/microsoft-dmca-windows-11

Nije MS glava od slame. Lukavo je to kao i Apple... Win je procrio i postoji, moje mišljenje, postoji šansa da Winsi 11 koje ćemo vidjeti 24. budu makličie izmjenjeni.
Ne dobijam ništa kao Insider za 10-tku, o 11-ci se šuti.. osim navodnog "Leaka".

Sad što sam nafrljan od ožujskog-karlovačkog kombinacija smetaju mi dvije stvari:
* Hoću Taskabar na oba monitora.
* Hoću do piksel kockaste prozore.

*Pusta žeja: "Windows 2000 tema".

Prvi prelimeniarni dojmovi.. deniklik na taskbar i ne mogu do Task Managera. Ok... ispravka.. može se do svega doći na desni kli pa na ćoškove.. za sada.
Kao što rekloh SVE ali baš SVE radi.

Vidjet ćemo "Zaštita od virusa i prijetnji" za moja tri drugara koji se mrko gledamo.Ž

Stay tuned.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 11
Everest.the.Yeti kaže...

Probam ovo pa pokušam instalirat na jedan stariji laptop bez UEFI-ja i TPM-a.

 Ovaj postupak ne radi.

Envy kaže...

Ne znam kakvi ovi stručnjaci pričaju treba ubaciti CD od Windowsa 10 i izvuć: appraiserres.dll i ubaciti ga u mountani Windows 11. I pokreneš Setup.exe.. i to je to.

Kakav vražiji Rufus i vražije materine... jećim se od toga, sve na HDD-u završeno za 15-tak minuta. Slika govori sve.

Uređivano:Sve radi kako treb i kao na 10-ci. Steam, Epic, Zoom, Adobe, Autodesk.. ŽNJ.... sad da li da pišem ovdje iskustva ili ne... kako želite.

 Šta fali Rufusu za kreiranje bootabilnog sticka?

15 godina
offline
Re: Windows 11
Everest.the.Yeti kaže...
Everest.the.Yeti kaže...

Probam ovo pa pokušam instalirat na jedan stariji laptop bez UEFI-ja i TPM-a.

 (1) Ovaj postupak ne radi.

Envy kaže...

Ne znam kakvi ovi stručnjaci pričaju treba ubaciti CD od Windowsa 10 i izvuć: appraiserres.dll i ubaciti ga u mountani Windows 11. I pokreneš Setup.exe.. i to je to.

Kakav vražiji Rufus i vražije materine... jećim se od toga, sve na HDD-u završeno za 15-tak minuta. Slika govori sve.

Uređivano:Sve radi kako treb i kao na 10-ci. Steam, Epic, Zoom, Adobe, Autodesk.. ŽNJ.... sad da li da pišem ovdje iskustva ili ne... kako želite.

 (2)Šta fali Rufusu za kreiranje bootabilnog sticka?

(1)Radi! Rollbackovao stare Windowse pa onda da probam ovaj postupak i nakon toga izbrišem trajno 10-tku. Sada sam "Zapeo" na 11-tici koja nije ni Eval Copy, niti ima Timer nego je kao Dev Verzija... Očekujem novi Build u toku tjedna - sledećeg.

Inače sve funkcionira tip-top samo što nema oštrih kuteva na prozorima, i možda treba još pogledati kakve "na očigled" funkcije ima. Sve aplikacije mi do sada rade koje su ostale na 10-tci (da ponovim 11. je nadograđena sa 10-tke) a ima ih 500 komada (aplikacija mislim). Steam, Epic, Adobe, Autodesk... apsolutno sve.

Nema starog menija.. koji "ruku na srce" i nisam palio da budim šta mi je u LIVE KOCKICAMA. Sada pored prozora stoje drugi prozori, koji su kao News, što ću maknuti prvom prilikom.

Eh glavni dio: Ako ti ne radi zavisi iz koje si verzije 10-tke izvukao taj .dll fajl. Iz 2015-te uopšte ga nema, zadnji na zelenoj ikoni ima. I to opet po mom nekom mišljenju.. što je taj .dll uradio točno - ne znam.

(2) Rufusu ništa ne fali osim ako ti Media Creation Tool nije dovoljan, a u ovom slučaju oba programa su potpuno nepotreba. Skineš 10, Mountaš, kopiraš taj .dll fajl i onda mountaš 11-tku i prekopiraš taj fajl i pokreneš setup.exe i to je sve.

Kolege (u svakom slučaju hvala im) su to opisali kao da je kompajliranje ruskog raketnog sustava, a u suštini je samo prekopiranje jedne datoteke i poreknuti kao admin setup.exe, poslije toga te pita hoćeš li zadržati a) programe i fajlove, b) samo programe i c) ništa. Ja odabrao pod a), sve isto.

Čak mi je i temu nekih 8 gopdina staru koju rado nazivam There's No Place Like 127.0.0.1 povukao negdje sa Clouda.

Kao što rekoh za mene povratka više nema:

 


4 godine
neaktivan
offline
Windows 11

Ja sam radio čistu instalaciju na laptop bez UEFI-ja i TPM-a i ne prolazi. Piše da je verzija nekompatibilna. U Virtualboxu uredno prolazi. Taj famozni dll je uzet sa zadnje verzije 21H1.

Kod tog laptopa ni upgrade ne prolazi dok opet u Virtualboxu sve ide glatko.

10-ka se uredno instalira na isti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 18:55 (Everest.the.Yeti).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Everest.the.Yeti kaže...

Ja sam radio čistu instalaciju na laptop bez UEFI-ja i TPM-a i ne prolazi. Piše da je verzija nekompatibilna. U Virtualboxu uredno prolazi. Taj famozni dll je uzet sa zadnje verzije 21H1.

Kod tog laptopa ni upgrade ne prolazi dok opet u Virtualboxu sve ide glatko.

10-ka se uredno instalira na isti.

Ne znma kolega kako to ne možeš riješiti jer TVOJE rješnje je meni uspjelo iz prve.. Nikakav Rufus, MS Tool Kit ili nešto deseto. Opbični C/P jedne datoteke. Ako ćeš koja je to datoteka ja vi me se u PP.

A sada prvi dojmovi koji ste i navikli od mene. Malo su im oči krvave zbog klime (a inače sam ustao u 05:00h) pa ću opisati u kratko.

Dakle pored tog Secure Boota (koji još seže od 8.1 Winsa) sve se da progooglati u par minuta posla.

Evo što mi se sviđa:

+ Facking Edge sa 45 otvorenih tabova (neki su u spavajućem modu, poznato iz prijašnjih Insider verzija) zauzimaju pišljivih 250 MB Memorije... Mamma Mia! Gledaš i ne vjeruješ i za sve se u tren otvara.

+ Komaptibilnost sa SVIME do sada.
+ Nadogradnja ostavlja sve što je i prije bilo na 10 i veliki:
+ Očisti mi je moja tri druga koje sam opisao u jednom o postova a to su tri virusa koje sam morao porpustiti kako bi neki FRP uklonio sa nekog tableta.

- Ne sjedaju mi fontovi. Sistemski naravno.
- Konstantni desni klik na task manager i on mi samo nudi Taskbar Settings.. ništa više. Jako puno vremena (pa čitav dan) treba da se čovjek privikne da je to sve kao desni klik na ikonu Windowsa.

- Grupisanje ikona u Taskbaru mi ne leži (ne govrim da je sve na sredini to sredite u roku keks, umjesto Centar u Taskbar Settings odaberite Left). Ovdje ima postupak kako da se to riješi: PSA: You Can't Disable Taskbar Button Grouping in Windows 11 😡 - All Things How
Naravno kao i mnogi drugi postupci koji će ovu 11-tku učini identičnom 10-tkom.

Što je pod haubom to ćemo tek kasnije da otkrijemo.

Task Manger mi pokazuje broj 7 za WhatsApp Desktop kao što mi pokazuje 45 uz Edge.. ne znam koji đavo WhatsApp je nečega 7 pokrenuo.. ali stavljam kao plus da imam to znanje.
Google Crash Handler i regularna verzija i x86 mi i dalje čuče u procesu... vražiji Google.. nikada da nađem vremena da se tog smeća riješim jednom za sva vremena.


Ostalo je sve tu... SnagIt (program za hvatanje ekrana), Lenovo ovo, Lenovo ono, Logitech ovo, Logitech ovo. Neke nepoznanice su mi tu koje su mi se pojavile u predhodnoj verziji Builda kao što je Microsoft Edge WebView2.

Kali Linux radi kroz CMD kao Zmaj. Bog-ga-vidio kao da je ima direct pristuo HW-u. Probat ću to sa Wiresharkom pa da vidim što zaista hvata a što ne.

+ Startup unutar Task Mangaera mi je puno toga pokazao nego prijašnja 10-tka... Hvala mu, jer ovaj koji nema Publishera leti - da ne znam što da mi je. Memorije je 4.4/24 GB sa manje više regularnim programom. Smiješno je nekada da Photosop ako miruje ne zauzima ni - 10 MB Memorije. Imam osjećaj da ga nikada ne moram gasiti.

Za sada u kratko to je to.. nemogu još neke parametre da pohvatam jer do sada još nisam restartovao niti jednom računar.. a sledeći restart naravno biti će kada dobijem sledeći Build.

Šifre su sve uredno zapamćenje, mreža također, ne pita me vražiji GOG, Epic ili Origin Svaki put kada dobijem novi Build za razliku od predhodni koji mi je bio totalna gnjavaža. Sve se Syncalo sa mojim Office 365 računom. Sav History Woda i Excela stoji.

Tu je i Skype.. ne znam koji će đavo.. ali tu je. Pored i Zooma koji mi je posebno potreban.

Eh da.. Widgeti za Windowse (ne znam što priča Hrvatski kada sam mu od starta rekao da želim US Engleski samo tastaturu HRV) postoje - ne znam čemu služe 4 su pokrenuta. Možda do onog prozora do malog prozora kada se stisne Win tipka.

Ide za par dana velika čistka svih ovh programa pa opet javim dojmove. Za sada imam samo jedan Update to je onaj dosadni .NET Worskop 4.5 ili kako već već mi ide na nerve pa ga niakda i ne instaliram i ovdje također piše kada se taj Update nakon svakog builda pojavi "Update fza Windows Version Next". Izgleda da gospoda nema adekvatno rješenje za ovo ime.. ili... je to baš najbolje rješnje.

Toliko za mene od sada.

PS: Da, Taskbar Settings, pa na centar i povucite neku staru temu iz Clouda i nećete znati razliku između 10 i 11. Osim naravno start menija koji palim - nikada jer je sve zalijepljeno na taskbaru. Tako da ne geldajte one glupe slike koje ste već vidjeli na svakom portalu u galaksiji.

Odziv, brzina i memorija u sledećem postu.

15 godina
offline
Re: Windows 11

Kakvo curenje, blokada ili DCMA?
Windowsi su pušteni namjerno, verzija je DEV.
Potpuno regularni, upotrebljivi od CNC strojeva do 20 godina starih TV kartica.

DCMA poznate stranice kao što su the prate luka, rarbg znamo i sami kako poštuju... Sve što izda HBO Max, Netflix, Disney+ Amazon Prime, itd, itd stoje tu mjesecima, a dok se sklone tvojim riječima: Fučkaj ga.

Windows 11 potpuno regularni iz skladišta MS imaš na Pirate luci, danas u 45 sekundi skinuo,sinoć za 50 (omaklo mi se pa sam izbrisao), ali kada budeš čitao EULA znaj da to što si uradio ilegalno. Ja nisam, za sebe govorim hipotetički i moja iskustva sa novim Windowsima kojima pričam su iz bajke Braće Grim.

Jedno je sigurno: Nove Windowse sa novim Lenovo mobilnim radnim stanicama sa AMD procesorima nećeš vidjeti. Vražiji Lenovo i Microsoft, fučkaju ga sad. Morat ću na Packard Bell preći.

Morat ću na 2S 256/512 CPU Epyc sa jedno 12 TB 24 kanalnog RAM-a preći, jer mi u Bosni bolje nismo ni za služili.

Ovo gore je za ramboxa, mislio sam da je on spomenuo DCMA.

A inače kolega Marko, netko i taj posao mora da radi. Previše su prozirni u startu bili.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 22:41 (Envy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Radi Update a ne Clean verziju. Za Clean ti treba taj Rufus da izmjeniš ta dva Fajla.
I kada radiš Update odaberi C) verziju: "ne želim ništa" i onda će ti novi Windozi biti isto kao Clean verzija.

Ali kao što rekoh mjesecima prije u Insider verziji sam to već sve dobio, sada sam samo višak stvari iz stare (pa bila ona i Clean) verzije - izbacio. Jedini plus novih Windowsa, kao i naravno novo ime to auto znači + 100 kuna za nove prozore.

Win win situacija za mene.
Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

* * *

 

-problemi, ne radi net 3.5 (install prdne na rosu i sruši se... tj stvar je u čekingu winver i server mu ne daje.. jer je beta-nepostojeći win..  kad bude, ako bude, službeni radit će (možda)).

.. pa ako vam nešto ovisi o netu-starom, .. uključen je 4x uobičajeno za w10.

 

* * *

Došao je Update (ali mi se ne gasi PC): 2021-06 Cumulative Update for .NET Framework 3.5 and 4.8 for Windows 10 Version Next for x64 (KB5004034).

Inače uviejek dođe poslije svakog Builda.

Inače mi ovo Version Next (pričao sam) stoji već više možda pola godine ili čak duže. 

BTW: Isti Windowsi drugo ime. Veća je razlika od Golfa 8 i Golfa 7 (a meni su isti) :-D Tako nekako.

Pojedoše mi mozak obli prozori.

16 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
Evo što mi se sviđa:

+ Facking Edge sa 45 otvorenih tabova (neki su u spavajućem modu, poznato iz prijašnjih Insider verzija) zauzimaju pišljivih 250 MB Memorije... Mamma Mia! Gledaš i ne vjeruješ i za sve se u tren otvara.

 

 

Također gledam i vjerujem (slika):

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Windows 11

Kakve još ludorije neću pročitati ovdje—Microsoft sam pušta leakove. Da, i one Confidental verzije Windowsa 8 su isto tako sami namjerno leakali, zar ne? Nemoj zaboravit da je Microsoft već kazneno gonio bivše zaposlenike zbog leakova verzija Windowsa.

 

Što se DMCA tiče, sjeti se da RARBG i slične stranice ne drže sadržaj kod sebe, pa i kada dobiju DMCA zahtjev, nemaju što ukloniti. S druge strane, stranice kao što su MEGA, Google Drive uredno reagiraju na DMCA zahtjeve jer su ti oni koji sadržaj drže kod sebe.

 

Tako da, ne, RARBG ne izbjegava DMCA, nego jednostavno nemaju što ukloniti kada im Disney pošalje DMCA zahtjev. 

djigibao kaže...
Envy kaže...
Evo što mi se sviđa:

+ Facking Edge sa 45 otvorenih tabova (neki su u spavajućem modu, poznato iz prijašnjih Insider verzija) zauzimaju pišljivih 250 MB Memorije... Mamma Mia! Gledaš i ne vjeruješ i za sve se u tren otvara.

 

 

Također gledam i vjerujem (slika):

Pa zbog toga i koristi manje memorije. Par kartica ostaje otvoreno, sve ostalo Edge pošalje na spavanje i one su kao otvorene, ali zatvorene. Chrome to isto radi na sustavima s malo RAM-a; na sustavima s više memorije ne jer nema smisla.

 

I ne zaboravite; neiskorišten RAM je uzalud bačen novac.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 23:44 (Marko :D).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11

.. edge je 'dio' sys-a i nema smistla tako uspoređivati s ostalim appslima, tj nije jer je i on obična app čak treće strane ... ipak recimo da je ms-ov i da je dio sysa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
djigibao kaže...
Envy kaže...
Evo što mi se sviđa:

+ Facking Edge sa 45 otvorenih tabova (neki su u spavajućem modu, poznato iz prijašnjih Insider verzija) zauzimaju pišljivih 250 MB Memorije... Mamma Mia! Gledaš i ne vjeruješ i za sve se u tren otvara.

 

 

Također gledam i vjerujem (slika):

Ne kontam.. imaš otvorena 4 taba a u Task Manageru piše 19?

Ustvari i ja sam otvorio sada Edge i naravno otvorilo mi se 26 tabova (koje sam sinoć i zatvorio), iako u TaskMenageru piše 30. Čudno.

Marko :D kaže...

Kakve još ludorije neću pročitati ovdje—Microsoft sam pušta leakove. Da, i one Confidental verzije Windowsa 8 su isto tako sami namjerno leakali, zar ne? Nemoj zaboravit da je Microsoft već kazneno gonio bivše zaposlenike zbog leakova verzija Windowsa.

 

Što se DMCA tiče, sjeti se da RARBG i slične stranice ne drže sadržaj kod sebe, pa i kada dobiju DMCA zahtjev, nemaju što ukloniti. S druge strane, stranice kao što su MEGA, Google Drive uredno reagiraju na DMCA zahtjeve jer su ti oni koji sadržaj drže kod sebe.

 

Tako da, ne, RARBG ne izbjegava DMCA, nego jednostavno nemaju što ukloniti kada im Disney pošalje DMCA zahtjev. 

* * *

Pa zbog toga i koristi manje memorije. Par kartica ostaje otvoreno, sve ostalo Edge pošalje na spavanje i one su kao otvorene, ali zatvorene. Chrome to isto radi na sustavima s malo RAM-a; na sustavima s više memorije ne jer nema smisla.

 

I ne zaboravite; neiskorišten RAM je uzalud bačen novac.

Mislio sam da je kolega marker pa da ga malo podbodem. Da li je pusti leak MS ili nije to baš i nije poanta. Po meni bolje ovako da su ljudi vidjeli što je to Windows 11.
Ustvari velo je moguće da je kroz DEV kanale netko ukrao Winse. Još uvijek je na najpopularnijoj stranici WINDOWS 11 (veliim slovima) i u njemu je tih 11 indexa (valjda sve verzije ne računajući serverske koje će se moći instalirati).

Ja sam sada izbrojao 26 tabova a u Task Manageru piše da ih ima 30. Trenutno mi Edge ima 31 tab i nešto iznad 700 MB memorije.
Slažemo se svi da je neiskorištem RAM uzaludno bačen novac, ali i bespotrebno korištenje RAM-a je uzaludno trošenje resursa.

Definitivno si u pravu da Edge koristi manje RAM-a zbgo neaktivnih tabova (FB nikada neće postati neaktivan, niti Teraboxov tab) ali vraćanje iz Neaktivnosti u Aktivnost to ide - instant. Sviđa mi se i ne bi puno trošio na Edge već smo ga komentirali 100 puta, od kada su ga Chromirali pa eto zadnji puta kada sam ihushu rekao da mi se čini da mi se sve smanjilo.
 

ihush kaže...

.. edge je 'dio' sys-a i nema smistla tako uspoređivati s ostalim appslima, tj nije jer je i on obična app čak treće strane ... ipak recimo da je ms-ov i da je dio sysa..

Otkrio sam igricu (sasvim slučajno) u Edge: edge://surf/ treba ukucati kako mi je sinoć nestalo neta.

A sada da pričam iskustva o Taskbaru. Jedna opcija iz padajućeg menija je da li će biti na sredini ili lijevo.
Ostale opcije imaju Show Desktop (linija, deno od notifikacijske ikone), Touch tastatura (ko ima sličnu ili ako mu trenutna ne radi može mišem da klikće po slovima; Task View (to je ono sa vijestima i glupost koju sam ugasio odmah), Search, te Ink te Show badges on taskbar buttons (to je broj primjerice 19 iznat pošte ako imate 19 ne pročitanih Email poruka).

To je to.. ništa mi se ne sviđa. Danas imam zadatak da Preko Zooma, puštam lijevi ekran koji mora biti rezolucije 1280x720 i to je ok. Ali kontrole preko taskbara će mi biti užasne. Da ne opisujem ukratko postupak program koji mi koristi lijevi monitor ima mogućnost da taj lijevi monitor koristi kao prezentacijski monitor, ali onda Zoom mi obori što god da pustim. To nije problem zahtjeva da brzo nakon Share Screen kliknem na drugi dio tog prezentacijskog dugmeta koji će mi sada biti kao špil od karata.
osim toga otvoreni prozor je ispod ikone sa velikom (ili srednjom) plavom ikonom mislim na Aktivni prozor, a ostale otvorene aplikacije ali koje nisu aktivne su sa malom sivom crticom koja više podsjeća na tačku.

Evo sad sam taj prezentacijski program uključio i ako nije aktivan i ne vidi se da su to dva prozora grupisana.

Imao sam 500 ocija u starim Winsima ovdje ništa korisno.

Prozori mi se instant pojavljuju. To mi se sviđa. Uklanjanjo puno toga, nema People više. Game bar je prisutan u pozadini.. kod mene doduše već prisutan od Veljače mjeseca. i tako.

Sada da li sam prmjetio jednu manu ili ne nisam siguran, ovdje sam nešto pisao i stalo, morao sam opet kliknuti, i tako isto na WhatsApp for Desktop.
Nadopunjavat ću se.. čeka me brdo posla... Stay Tuned...

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
Marko :D kaže...

Kakve još ludorije neću pročitati ovdje—Microsoft sam pušta leakove. Da, i one Confidental verzije Windowsa 8 su isto tako sami namjerno leakali, zar ne? Nemoj zaboravit da je Microsoft već kazneno gonio bivše zaposlenike zbog leakova verzija Windowsa.

 

Što se DMCA tiče, sjeti se da RARBG i slične stranice ne drže sadržaj kod sebe, pa i kada dobiju DMCA zahtjev, nemaju što ukloniti. S druge strane, stranice kao što su MEGA, Google Drive uredno reagiraju na DMCA zahtjeve jer su ti oni koji sadržaj drže kod sebe.

 

Tako da, ne, RARBG ne izbjegava DMCA, nego jednostavno nemaju što ukloniti kada im Disney pošalje DMCA zahtjev. 

* * *

Pa zbog toga i koristi manje memorije. Par kartica ostaje otvoreno, sve ostalo Edge pošalje na spavanje i one su kao otvorene, ali zatvorene. Chrome to isto radi na sustavima s malo RAM-a; na sustavima s više memorije ne jer nema smisla.

 

I ne zaboravite; neiskorišten RAM je uzalud bačen novac.

Mislio sam da je kolega marker pa da ga malo podbodem. Da li je pusti leak MS ili nije to baš i nije poanta. Po meni bolje ovako da su ljudi vidjeli što je to Windows 11.
Ustvari velo je moguće da je kroz DEV kanale netko ukrao Winse. Još uvijek je na najpopularnijoj stranici WINDOWS 11 (veliim slovima) i u njemu je tih 11 indexa (valjda sve verzije ne računajući serverske koje će se moći instalirati).

Ja sam sada izbrojao 26 tabova a u Task Manageru piše da ih ima 30. Trenutno mi Edge ima 31 tab i nešto iznad 700 MB memorije.
Slažemo se svi da je neiskorištem RAM uzaludno bačen novac, ali i bespotrebno korištenje RAM-a je uzaludno trošenje resursa.

Definitivno si u pravu da Edge koristi manje RAM-a zbgo neaktivnih tabova (FB nikada neće postati neaktivan, niti Teraboxov tab) ali vraćanje iz Neaktivnosti u Aktivnost to ide - instant. Sviđa mi se i ne bi puno trošio na Edge već smo ga komentirali 100 puta, od kada su ga Chromirali pa eto zadnji puta kada sam ihushu rekao da mi se čini da mi se sve smanjilo.

Ponavljam, to što je ovaj build procurio ne znači da je isti zadnji na kojem se radi. Windows 11 još je u developmentu, a mi ni ne znamo iz koje je faze ovaj build. Možda je baš s samog početka tj. možda je tek faza gdje je Windows 10X preimenovan u Windows 11—ne znamo.

Envy kaže...

Slažemo se svi da je neiskorištem RAM uzaludno bačen novac, ali i bespotrebno korištenje RAM-a je uzaludno trošenje resursa.

Definitivno si u pravu da Edge koristi manje RAM-a zbgo neaktivnih tabova (FB nikada neće postati neaktivan, niti Teraboxov tab) ali vraćanje iz Neaktivnosti u Aktivnost to ide - instant. Sviđa mi se i ne bi puno trošio na Edge već smo ga komentirali 100 puta, od kada su ga Chromirali pa eto zadnji puta kada sam ihushu rekao da mi se čini da mi se sve smanjilo.

Eh da, kad smo već kod Edgea; imam pitanje za tebe Edge korisnika. Iz kojeg razloga mi Edge ne želi blokirati prateće skripte od Microsofta? S uBlock Originom isključenim, te zaštitom privatnosti u Edgeu uključenom na Strict, Microsoftove analitičke skripte prolaze bez problema. Blokira druge, Google, Gemius i sl., ali vlastite od Microsofta ne želi blokirati, bar meni.

 

Kakvo je stanje kod tebe?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2021 12:40 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...
* * *
Envy kaže...

* * *

Definitivno si u pravu da Edge koristi manje RAM-a zbgo neaktivnih tabova (FB nikada neće postati neaktivan, niti Teraboxov tab) ali vraćanje iz Neaktivnosti u Aktivnost to ide - instant. Sviđa mi se i ne bi puno trošio na Edge već smo ga komentirali 100 puta, od kada su ga Chromirali pa eto zadnji puta kada sam ihushu rekao da mi se čini da mi se sve smanjilo.

Eh da, kad smo već kod Edgea; imam pitanje za tebe Edge korisnika. Iz kojeg razloga mi Edge ne želi blokirati prateće skripte od Microsofta? S uBlock Originom isključenim, te zaštitom privatnosti u Edgeu uključenom na Strict, Microsoftove analitičke skripte prolaze bez problema. Blokira druge, Google, Gemius i sl., ali vlastite od Microsofta ne želi blokirati, bar meni.

 

Kakvo je stanje kod tebe?

Ovo gore kako je procurio Build i nije bitno ako se slažeš. Windows 11 (uopćeno ili problemi) kako će se ova tema odvijati na narednih tisuću stranica.

Ponavljam da mi je sve ovo (psim samog taskbara) u većini slučajeva došlo nešto prije godinu, nešto prije pola godije, nešto prije 3 mjesece a nešto prije par sedmica... kroz Windows 10 Insider preview.
Samo je desni klik na Win ikonu ima ružne fontove - ostali fontovi su stari iz 10-tke.

Eh sada ovo tvoje "Kakva je situacija kod tebe?" Nisam siguran baš na što misliš malo ću kasnije ili sutra da provjerim. Zašto?
Iz prostog razloge što ja želim uključiti sve da pomognem MS-u. Od Instalacije sam uključio opciju "pomognite MS da bude bolji u instalaciji" do svega. Nek sve geldaju šta radim!
De facto sam pokusni kunić.

Čak sam se sa jednom ženom (službena podrška oko Ofice 365 ili točnije OneDrive) svađao pa sam joj rekao "šta te briga odakle meni taj-i-taj film, smijem li ja njega postaviti"... rekla je jednostavno - smiješ. I onda sam skužio da na OneDrive mogu postavljati (što i postavljam - sve). Volim taj Cloud kod MS-a koji je 200 svjetlosnih gakasija ispred Googovg smeća.

Pogledam još.. imam osjećaj da Winsi sada trebaju manje sistemskih zahtjeva jer pišem sa skoro 15 godina starim Xeonima, a radi sve tip top, prije no što onako k'o sivonja na žćivo iščupam SSD i ubacim ga u ovaj MOJ PC.

Dodatno: HEVC kodeka još uvijek nema.
Od Discorda sada vidim samo crni prozor. Idem restart PC da vidim je li se što promjenilo. Ok, nisam restartovao računar nego sam skužio da ga trebam ugasit ikroz desni klik.

Večeras IN LIVE imam pravi izazov.. ništa ne smije da se zezne, na ovom deceniju i pol starom računaru ide Live 2 sata predavanja i Sheranja Zoom-a i ekrana pa će to biti pravi ispit za ovaj OS. Tu ako prođe mogu samo reći Wll-Done MS.

PS: Idem da ugasim ovaj Google Crash Heandler jednom za uvijek.. ali prvo ide piva.. možda pokažem Googlu pud iz kuće.. ali kontam da nije vezan za Google Earth Pro, volim tu aplikaciju.. ono baš baš volim.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...
* * *

Kakvo je stanje kod tebe?

Eh ti meni reci po ovoj mojoj slici:

  

Sprječavanje praćenja blokiralo je 12.141 alata za praćenje.

Eh sada sledeći veliki Grrrrr na Microsoft, koji se (mora, pa htio to MS ili ne) promjeniti.

Ne možete spriječiti grupisanje otvorenih programa na Taskbaru u Windowsima 11.

Da onovim niti jedna metoda ne radi svi detalji ovdje: PSA: You Can't Disable Taskbar Button Grouping in Windows 11 😡 - All Things How

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

Eh sada ovo tvoje "Kakva je situacija kod tebe?" Nisam siguran baš na što misliš malo ću kasnije ili sutra da provjerim. Zašto?
Iz prostog razloge što ja želim uključiti sve da pomognem MS-u. Od Instalacije sam uključio opciju "pomognite MS da bude bolji u instalaciji" do svega. Nek sve geldaju šta radim!
De facto sam pokusni kunić.

Moram priznat da te ne razumijem. Kako konkretno preko analitičkih skripti pomažeš Microsoftu? 

 

Microsoft Edge reklamira kao privatni preglednik i glavna prodajna točka Edgea je zaštita privatnosti. Ako je tako, onda je logično da blokira sve analitičke kompanije, a ne da sebe postave kao iznimku. Ovako to izgleda kao da blokiraju konkurenciju kako bi sebi pomogli.

 

Dalje; privatnost, nekome bitna, nekome ne. Meni bitna, tebi apsolutno nebitna i to je u redu. Ja ću i dalje nastojati davati kompanijama što je manje moguće korisničkih podataka. Jednostavno mi nije u cilju da netko na meni zarađuje.

Envy kaže...

Čak sam se sa jednom ženom (službena podrška oko Ofice 365 ili točnije OneDrive) svađao pa sam joj rekao "šta te briga odakle meni taj-i-taj film, smijem li ja njega postaviti"... rekla je jednostavno - smiješ. I onda sam skužio da na OneDrive mogu postavljati (što i postavljam - sve). Volim taj Cloud kod MS-a koji je 200 svjetlosnih gakasija ispred Googovg smeća.

U svaki cloud ti možeš postaviti što želiš, nebitno iz kojeg je datoteka izvora. Ali onoga trenutka kada ti to negdje na internetu podijeliš, jedan DMCA zahtjev efikasno uklanja taj isti sadržaj. Nebitno, prenio ti sadržaj na OneDrive, Google Drive ili MEGA-u; svi će promptno postupiti po DMCA zahtjevu jer kompanijama sigurno nije u interesu vucarat se po sudovima radi jedne sporne datoteke. 

 

Ako sadržaj držiš za sebe u cloudu i ne dijeliš ga, nitko ti ga neće maknut. Ali onoga trenutka kada ti podijeliš link, recimo, na Reddit ili neki popularniji forum, datoteka nestaje i to je zajedničko svim servisima. Također, ne vidim neku konkretnu razliku između Google Drivea i OneDrivea. Odnosno, ne vidim zbog čega bi OneDrive bio toliko bolji izbor. Meni je Google Drive i dalje favorit zbog brzine. Web sučelje OneDrivea mi je sporije nego kod Google-a.

Envy kaže...
Marko :D kaže...
* * *

Kakvo je stanje kod tebe?

Eh ti meni reci po ovoj mojoj slici:

  

Sprječavanje praćenja blokiralo je 12.141 alata za praćenje.

Ima li Microsofta na listi? Ako nema, to je ono o čemu govorim. Sebe i svoje prateće skripte su dodali u iznimke, a konkurenciju blokiraju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2021 14:41 (Marko :D).
13 godina
offline
Windows 11

Čisto da znate MS je počeo slati ljudima upozorenja o micanju svih download linkova vezanih za 11 leak, isto tako nekim ljudima su blokirani MS accounti sa kojima su bili prijavljeni u windwos 11...

 

Uzmite sa rezervacijom ovo napisano za blokanje accounta, al stvarno su počeli slat ljudima za micanja download linkova.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2021 22:10 (ivicask).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
ivicask kaže...

Čisto da znate MS je počeo slati ljudima upozorenja o micanju svih download linkova vezanih za 11 leak, isto tako nekim ljudima su blokirani MS accounti sa kojima su bili prijavljeni u windwos 11...

 

Uzmite sa rezervacijom ovo napisano za blokanje accounta, al stvarno su počeli slat ljudima za micane download linkova.

ALi zAšTO?!?!? MICrOsofT Je SAm LEakaO naDOGraDnjU..

15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...
Envy kaže...

* * *

(1) Moram priznat da te ne razumijem. Kako konkretno preko analitičkih skripti pomažeš Microsoftu? 

 

* * *

Envy kaže...

* * * (2)  Ali onoga trenutka kada ti to negdje na internetu podijeliš, jedan DMCA zahtjev efikasno uklanja taj isti sadržaj. * * *

Envy kaže...
* * *

(3) Ima li Microsofta na listi? Ako nema, to je ono o čemu govorim. Sebe i svoje prateće skripte su dodali u iznimke, a konkurenciju blokiraju.

(1) Mislio sam preko telemetrije koju oni nekada zahtijevaju.

(2) Naravno da ne dijelim javno.. to je za mene kada odem ngdje tipa skidao sma 2 dana jedan film i onda u drugoj kući skinem za par minuta.

(3) Ne znam ima li, to je samo jedan ekran.. spisak se nastavlja preko 3 ekrana. LinkedIn je MS-ov. Ako želiš mogu sve ti C/P ili izbrisati sve gore što mi se nudi u izborniku pa pratiti što se dalje događa (to je bolje rješenje).

ivicask kaže...

Čisto da znate MS je počeo slati ljudima upozorenja o micanju svih download linkova vezanih za 11 leak, isto tako nekim ljudima su blokirani MS accounti sa kojima su bili prijavljeni u windwos 11...

 

Uzmite sa rezervacijom ovo napisano za blokanje accounta, al stvarno su počeli slat ljudima za micane download linkova.

Treba nam službeno MS priopćenje, možda nisam dovljno fino vidio je li službeno ili nije.

Službeno prestavljanje MS Windowsa je u četvrtak.. mislim da to i ne pije puno vode. Nas Insidere possebno tretiraju (Čitaj: vole nas).

Ja samo dijelim iskustva za već drugi dan iskustva za koje mi je W11 nativni i jedini OS (ok imam i rezrve, ali to nije tema ovog posta).
Posbeno mi je drago da na Miroinom forumu možemo dijeliti svoja iskustva na nama poznati način, koji kao što sam rekao.. protezat će se kroz narednih 1000 stranica.

O Ilegalčosti i (ne)legalnosti - ne pričamo. Pravila su foruma jasna.. tko je postavio link za skidanje neka se i propisno kazni. Pričamo dakle o Windowsima 11 i pratećim iskustvima, kako je tko došao do tog Windowsa - nije naša briga. Nek se MS pobrine za to za najveće predstavljanej u četvrtak kako mu je DEV verzija 11-tke "procurila".

Ja ti mogu reći idi u taj i taj bunar i naći ćeš zlatne poluge u vrijedosti od MLRD USD, ali da li ćeš se ti (ili ja) izvući iz tog bunara, ne mogu ti garantovati (niti sebi) a i - NIJE TEMA WINDOWSA 11

13 godina
offline
Windows 11

Sve 5, don't kill the messenger.

 

Btw stiže build Build 22000, nebi se čudio nekom brzom leaku :) 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11

Evo malo iskustva sa baratanjima sa prozorima.. njih četiri na dva monitora.

Dakle ovdje je Windows 11 u veeeelikom plusu. Prije dok sam dijelio kroz Zoom Lijevi monitor, jedna aplikacija koja mi to dijeli mora biti na lijevoj polovici desnog monitora a onda još dvije sam Zoom i Edge po pola ekrana. Prije si morao dovući do samog ugla da ti se aplikacija točno prepolovi. Sada je to kud i kamo lakše.. kada se apkikacija uhvati Winsi kao da ti pročitaju um i ponudi vam rješenje. Tako ih fino (što prije nisam imao izbora na Winsu 10) smjesti da sam prosto oduševljen.

Task manager je i dalje očajna katastofa.. Start menu i podizanje ostalih aplikacija možda, ali samo možda moje neko subjektivno mišljenje je da je sve brže. Na Wordu je to u tren oka.

Čekamo novi Build, malo i ne znam više o čemu da pričam... osim ako vas nešto posbeno ne zanima, slobodno pitajte.

Moj PC  
0 0 hvala 2
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice