Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.702.399
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

to s update problemima mi se je dogodilo 5-6 puta u životu na svim verzijama windowsa i tu nikada nisam našao rješenje osim formata, odn. ajmo jovo nanovo....FORMAT C: / U  

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
alen4430 kaže...
--

 Sve sam isprobao, normalan sam user

Također, probao sam i pauzirati ažuriranje, pa ponovno nastaviti, ali se ništa ne događa. Zašto se ne događa? Problem-rješenje..Kako doći do rješenja? Mogu li biti uzrok tome "ilegalni" Windowsi, možda nije originalan ključ? Da li mi to nužno garantira ispravan rad Windows update-a..

Pokušao sam i preko Windows Media Creation tool-a to riješiti, ali nažalost bezuspješno. Preuzima se nekoliko sati, a o trajanju instalacije da ne govorim.. Nije slabo računalo, Ryzen je unutra, novo složeno.. Zašto instalacija traje tako dugo? Trajala je više od 24 sata, vrlo zanimljiv slučaj.. Sve sam sa liste pokušao, ništa nije riješilo problem..

 -ilegalni win ili key? -to znaš ti ili onaj tko ti je dao/instalirao win. Ako je neki aktivator/loader tad je to uzrok. Jednako ako si tweakao-gasio neke servise kao telemetrija i sl. neki antivirus bilo što, jer sve je to soft i svaki može ako želi nešto blokirati tj ako je maliciozan ili loš crack. Zato je barem čist-origigi win nužan minimum jer bez tog je sve moguće. (to ne znači da s 'originalom' nikad nema problema ali ako je yogurt tad je i to dodatni moguć uzrok).

-drugi dio govori da imaš realnijih problema.. kao to da ne možeš kreirati mctoolom install ili trajanje instalacije. Zašto? bezbroj razloga, npr pogrešna postavka u BIOSu, loš bios, loš driver.. ili kvar npr loš usb kontroler ili loš flashdisk stikić... kao moguće i bugovit cpu ili mbo-chipset.. možda update i podešavanje biosa sve fixa, možda ne.

-zato uvjek moraš imati 100% provjeren-pouzdan soft, ne govorim o tome da moraš 'kupiti origigi' tj ne postoje 'dva windowsa' samo jedan msov, čist, ostalo ovisi o izvoru.

-napraviti win-install stikić je lako, slično-jednako je neki live-linux kao mint-ubuntu i svakako to trebaš imati priruci ako nešto misliš sam napraviti, barem utvrditi što je uzrok HW ili SW, tj tad eliminacijom i logikom znaš, ovako smo nagađaš i vidiš problem.

-ostalo kao npr install ili kreiranje stikića pozraži, bezbrojne teme-primjeri..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
alen4430 kaže...
--

 ---

 -ilegalni win ili key? -to znaš ti ili onaj tko ti je dao/instalirao win. Ako je neki aktivator/loader tad je to uzrok. Jednako ako si tweakao-gasio neke servise kao telemetrija i sl. neki antivirus bilo što, jer sve je to soft i svaki može ako želi nešto blokirati tj ako je maliciozan ili loš crack. Zato je barem čist-origigi win nužan minimum jer bez tog je sve moguće. (to ne znači da s 'originalom' nikad nema problema ali ako je yogurt tad je i to dodatni moguć uzrok).

-drugi dio govori da imaš realnijih problema.. kao to da ne možeš kreirati mctoolom install ili trajanje instalacije. Zašto? bezbroj razloga, npr pogrešna postavka u BIOSu, loš bios, loš driver.. ili kvar npr loš usb kontroler ili loš flashdisk stikić... kao moguće i bugovit cpu ili mbo-chipset.. možda update i podešavanje biosa sve fixa, možda ne.

-zato uvjek moraš imati 100% provjeren-pouzdan soft, ne govorim o tome da moraš 'kupiti origigi' tj ne postoje 'dva windowsa' samo jedan msov, čist, ostalo ovisi o izvoru.

-napraviti win-install stikić je lako, slično-jednako je neki live-linux kao mint-ubuntu i svakako to trebaš imati priruci ako nešto misliš sam napraviti, barem utvrditi što je uzrok HW ili SW, tj tad eliminacijom i logikom znaš, ovako smo nagađaš i vidiš problem.

-ostalo kao npr install ili kreiranje stikića pozraži, bezbrojne teme-primjeri..

-- Da, koliko ja znam ilegalni je ključ. Da li sam trebao možda uplatiti stvarno novce za novi, vjerojatno jesam.. Manja je vjerojatnost da bih sad imao problema, no što je-tu je. Telemetrija i ostali servisi nisu gašeni, ima ovdje milijun razloga koji bi mogli biti. Neki put se zna dogoditi da jednostavno najobičniji restart riješi veliku količinu problema.. Probao sam nekoliko puta-nažalost nije bilo pozitivnog ishoda..

-A izgleda da je tako. Očito je posrijedi nekakav problem koji je realnije prirode. Trebao bih svakako provjeriti novo ažuriranje BIOS-a, možda se nešto i čačkalo po BIOS-u, nikad nije isključeno.

--Velika količina tema i teksta, samo sam htio to izbjeći. Neki put je vrlo važno da se ne gubi vrijeme na nepotrebne stvari. Primjerice prilikom pisanja većini ljudi je važno da se razumljivo prenese poruka i da im se kaže sažeto i koncizno, jer nitko nema previše vremena gubiti na situacije što bi bilo-kad bi bilo. 

Zamisli situaciju da predaš servis na računalo, i serviser ti govori 45 mogućih razloga koji bi mogli biti uzrok. Osjećao bi se vjerojatno bezveze, s obzirom na to da ti je u cilju da se problem riješi, a ne da se nagađa na mogućih 45 razloga koji bi mogli biti uzrok

 

Hvala svakako, već ću pronaći rješenje..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-najkonciznije/sažetije što može bit.. sve mora biti 100% ispravno, SW+HW + postavke da bi radilo (prema očekivanjima tj normalno). Ako bilo što od tog nije 100% tad je moguć uzrok problema, banalno pogrešna postavka u biosu ili kvar dok može biti soft uzrok već samim tim ako nisi siguran u izvor OSa-installa + malware. Kako suziti 'sve' u nešto konkretno? -prečice nema, ili nagađanje ili eliminacija i krenuti od onog što se može 100% provjeriti tj imati 'pravi' install.

-btw, za skinuti iso i napraviti win install ne trebaš key, za install ne trebaš key, za korištenje ne trebaš key... tj sve radi odlukom MSa, osim customizacije, dok ako pribaviš valjani key aktiviraš i to je to.. tad ako je ispravno računalo radi.

+ svakako je zgodno imati i neki live, linux ili win-minipe (hirens), tj tad možeš jednostavno bootati i vidjeti kako se računalo ponaša tj ako je isto tad je kvar, ako je bolje tad je neki soft problem u postojećem win, npr driver ili malware-yogurt. Da bi bilo što napravio sam moraš imati 'alat' (soft-install-boot..) i nešto osnovnog zananja, bez tog je beskorisno postati u temu, tj ako to nemaš tad trebaš majstora koji će to obaviti i tad je to vrlo 'koncizno' ali plaćaš. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 22:31 (ihush).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
alen4430 kaže...
ihush kaže...

--Velika količina tema i teksta, samo sam htio to izbjeći. Neki put je vrlo važno da se ne gubi vrijeme na nepotrebne stvari. Primjerice prilikom pisanja većini ljudi je važno da se razumljivo prenese poruka i da im se kaže sažeto i koncizno, jer nitko nema previše vremena 

 

alene i veći stričeki su pokušavali, ali nema kod ihusha labavo - on ti je posljednji krležijanac, čak i Krasznahorkai je kamilica spram njegova stila....

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-najkonciznije/sažetije što može bit.. sve mora biti 100% ispravno, SW+HW + postavke da bi radilo (prema očekivanjima tj normalno). Ako bilo što od tog nije 100% tad je moguć uzrok problema, banalno pogrešna postavka u biosu ili kvar dok može biti soft uzrok već samim tim ako nisi siguran u izvor OSa-installa + malware. Kako suziti 'sve' u nešto konkretno? -prečice nema, ili nagađanje ili eliminacija i krenuti od onog što se može 100% provjeriti tj imati 'pravi' install.

-btw, za skinuti iso i napraviti win install ne trebaš key, za install ne trebaš key, za korištenje ne trebaš key... tj sve radi odlukom MSa, osim customizacije, dok ako pribaviš valjani key aktiviraš i to je to.. tad ako je ispravno računalo radi.

+ svakako je zgodno imati i neki live, linux ili win-minipe (hirens), tj tad možeš jednostavno bootati i vidjeti kako se računalo ponaša tj ako je isto tad je kvar, ako je bolje tad je neki soft problem u postojećem win, npr driver ili malware-yogurt. Da bi bilo što napravio sam moraš imati 'alat' (soft-install-boot..) i nešto osnovnog zananja, bez tog je beskorisno postati u temu, tj ako to nemaš tad trebaš majstora koji će to obaviti i tad je to vrlo 'koncizno' ali plaćaš. :)

 -Jedan dan sam imao problem da mi se u biosu promijenilo stanje diskova, pa se računalo nije bootalo. Provjerio sam prvo kablove, pa ssd, pa disk, a na kraju je ipak razlog bio u čudnoj postavci biosa. Tko bi rekao, trebao bi se napraviti bios update. Problemi su očito ipak postojali, pa su se riješili sa update-om. Panika, kako je moguće da ssd odjednom prestane raditi, bez ikakvog razloga. Backup opcije postoje, cloud postoji, ali tko tada o tome razmišlja.. Gdje s podaci je najvažnije pitanje..

-Key je glavna stavka u svemu. Kada trebaš neki troubleshooting, zoveš Microsoft pa te prvo traži ključ. Ah gospodine, imate OEM verziju, provjerit ćemo i pomoći ćemo vam.. Imate li možda ipak neku ilegalnu verziju? Da li mi oni smiju pomoći prilikom toga ili ne.. Možda i mogu kada sam ih već zvao, ipak su i oni ljudi.. Ali i tvrtak ima svoja prava i politiku poslovanja..

-Da, to je dobro uvijek imati. Jednostavniji je način za rješavanje problema kada se ima spremljeno sve, to je zaista korisno.. Majstor ipak zna jer može po mogućim problemima pretpostaviti što bi moglo stvarno biti kvar, ali bez nekakve detaljnije analize i testiranja, kako putem software-a tako i putem hardware-a donosi konačnu odluku.. 

 

Kažem, bitno je da se precizno zna što je problem, da se ne nagađa i da se krajnjem korisniku isporuči točna informacija, a ne ona, što bi bilo-kad bi bilo.. Vjerujem da kada se puno piše, ili puno priča o nekoj temi, dobije dojam da je osoba upućena u stvarnu tematiku, ali to ne mora nužno biti slučaj. Možda osoba ima dobre govorne vještine, a uopće nije upućena u tematiku.. Kad-tad se to otkrije, ali kroz kratko vrijeme ljudi misle da stvarno puno znaš o temi o kojoj diskutiraš :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
alen4430 kaže...

.. Kad-tad se to otkrije, ali kroz kratko vrijeme ljudi misle da stvarno puno znaš o temi o kojoj diskutiraš :)

 -da, privid.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Windows 10 - problemi

wut?

your nudes are safe with me.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
...jesi ti jedini korisnik na racunalu ili imas jos neki acc?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
...jesi ti jedini korisnik na racunalu ili imas jos neki acc?

 -win (i praktički svaki os.. svaki s mrežom..) ima barem još jedan acc osim userskog, admin-guest-remote itd. + kreirane kojih je neograničen broj, tak da ima (nepotrebno pitanje) dok je po samoj poruci jasno i bez da nam napiše odgovor da je netko logiran.. tj da je postanje te poruke-problema besmisleno, tj što možemo reći nego da je poruka na slici i user ima opciju restarta neovisno o tome, kliknuti ili ne.. tko će to znati ako on sam to ne zna? Ja-ti? kako? Hoće li izgubiti neki dokument? Ako je to njegovo računalo, tad on to jedini može znati, ako ne zna tad 99,999% neće .. osim što ne znamo tko se logirao a ne možemo ni znati (bez čarobne kugle).

-tj koje pitanje postavlja korisnik? Ako želi vidjeti tko je logiran, taskmanager..

-možda malware, možda dodatni user a možda neki msov remote..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
djigibao kaže...
...jesi ti jedini korisnik na racunalu ili imas jos neki acc?

 -win (i praktički svaki os.. svaki s mrežom..) ima barem još jedan acc osim userskog, admin-guest-remote itd. + kreirane kojih je neograničen broj, tak da ima (nepotrebno pitanje) dok je po samoj poruci jasno i bez da nam napiše odgovor da je netko logiran.. tj da je postanje te poruke-problema besmisleno, tj što možemo reći nego da je poruka na slici i user ima opciju restarta neovisno o tome, kliknuti ili ne.. tko će to znati ako on sam to ne zna? Ja-ti? kako? Hoće li izgubiti neki dokument? Ako je to njegovo računalo, tad on to jedini može znati, ako ne zna tad 99,999% neće .. osim što ne znamo tko se logirao a ne možemo ni znati (bez čarobne kugle).

-tj koje pitanje postavlja korisnik? Ako želi vidjeti tko je logiran, taskmanager..

-možda malware, možda dodatni user a možda neki msov remote..

 imam jos Guest acc. al nisam logiran tamo. 

your nudes are safe with me.
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
_itsmoriarty kaže...

wut?

kako je rekao Mick Jagger: "I don't think President Obama is here tonight... But I'm sure he's listening in."

 

:))))

14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

ili kako veli mudra Konfucijeva:

 

posegni dolje i opipaj - imaš li dva jaja - sve je normalno; ako osjetiš treće - ti si medicinski fenomen; ako osjetiš četiri - neprijatelj ti je duboko u pozadini

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Dobar početak godine za MS Win10. 

Prvo su sredili search bar (https://www.techradar.com/how-to/how-to-fix-search-problems-in-windows-10), pa su nam malo usporili wifi, a sada nam opet nestaju datoteke.

 

"This troublesome security update (officially named Windows 10 KB4532693) had also caused users’ Start menu and desktop to reset to default, leaving them puzzled as to where all their familiar shortcuts, apps and wallpaper had disappeared to. However this obviously pales in comparison to the thought of people losing data due to some dodgy coding on Microsoft’s end."

 

https://www.tomsguide.com/news/windows-10-update-microsoft-admits-serious-problem-heres-how-to-fix-it

 

Kolega ihush molim budite 'nježni' prema tipkovnici. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pojavio mi se problem da kad pisem nesto u notepadu ili wordu te prestanem pisat na minutu - aktivnost prozora nestane sama od sebe. Onda moram opet kliknut na prozor da nastavim pisat. Racunalo je cisto, bez malwarea ili bloatwarea...

 

Ima tko kakvu ideju ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
mzopg kaže...

Dobar početak godine za MS Win10. 

Prvo su sredili search bar (https://www.techradar.com/how-to/how-to-fix-search-problems-in-windows-10), pa su nam malo usporili wifi, a sada nam opet nestaju datoteke.

 

"This troublesome security update (officially named Windows 10 KB4532693) had also caused users’ Start menu and desktop to reset to default, leaving them puzzled as to where all their familiar shortcuts, apps and wallpaper had disappeared to. However this obviously pales in comparison to the thought of people losing data due to some dodgy coding on Microsoft’s end."

 

https://www.tomsguide.com/news/windows-10-update-microsoft-admits-serious-problem-heres-how-to-fix-it

 

Kolega ihush molim budite 'nježni' prema tipkovnici. 

Sad će ihush doć i reć kako je to do korisnika, a ne do Microsofta. Da su si korisnici sami krivi što su instalirali to ažuriranje... 😁

4 godine
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
VladimirLem kaže...

Koristim jedan HR program i imam problema s prikazom naših slova u sučelju. Sve opcije u Regional and language settingsima su postavljene na HR, čak sam i prebacio Winse na hrvatski, opet isto. Winsi su 10ka sa najsvježijim nadogradnjama.

PS sučelje programa na drugim računalima se prikaziva normalno.

 I dalje se hebem s ovim, probao sam 10 puta prebaciti drugi jezik, unicode isto. Neće pa neće. Dio programa prikaziva dobro a dio ne? A program na drugom računalu radi normalno. Nema nikakve logike?!

Have no fear, Vlad is here
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
mzopg kaže...

Dobar početak godine za MS Win10. 

Prvo su sredili search bar (https://www.techradar.com/how-to/how-to-fix-search-problems-in-windows-10), pa su nam malo usporili wifi, a sada nam opet nestaju datoteke.

 

"This troublesome security update (officially named Windows 10 KB4532693) had also caused users’ Start menu and desktop to reset to default, leaving them puzzled as to where all their familiar shortcuts, apps and wallpaper had disappeared to. However this obviously pales in comparison to the thought of people losing data due to some dodgy coding on Microsoft’s end."

 

https://www.tomsguide.com/news/windows-10-update-microsoft-admits-serious-problem-heres-how-to-fix-it

 

Kolega ihush molim budite 'nježni' prema tipkovnici. 

Sad će ihush doć i reć kako je to do korisnika, a ne do Microsofta. Da su si korisnici sami krivi što su instalirali to ažuriranje... 😁

  ne dirajmo lava dok spava.

 

Za pretpostaviti je da se to dešava u određenim kombinacijama, možda s drugim softwareom na računalu ili driverima ili nešto treće, ali opet to je najveća prednost windowsa oduvijek pa im je i najveći posao paziti da sve radi kako treba.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
VladimirLem kaže...
VladimirLem kaže...

Koristim jedan HR program i imam problema s prikazom naših slova u sučelju. Sve opcije u Regional and language settingsima su postavljene na HR, čak sam i prebacio Winse na hrvatski, opet isto. Winsi su 10ka sa najsvježijim nadogradnjama.

PS sučelje programa na drugim računalima se prikaziva normalno.

 I dalje se hebem s ovim, probao sam 10 puta prebaciti drugi jezik, unicode isto. Neće pa neće. Dio programa prikaziva dobro a dio ne? A program na drugom računalu radi normalno. Nema nikakve logike?!

 Je li ti checkirano "Beta: Use Unicode UTF-8 for worldwide language support"?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
mzopg kaže...

Dobar početak godine za MS Win10. 

Prvo su sredili search bar (https://www.techradar.com/how-to/how-to-fix-search-problems-in-windows-10), pa su nam malo usporili wifi, a sada nam opet nestaju datoteke.

 

"This troublesome security update (officially named Windows 10 KB4532693) had also caused users’ Start menu and desktop to reset to default, leaving them puzzled as to where all their familiar shortcuts, apps and wallpaper had disappeared to. However this obviously pales in comparison to the thought of people losing data due to some dodgy coding on Microsoft’s end."

 

https://www.tomsguide.com/news/windows-10-update-microsoft-admits-serious-problem-heres-how-to-fix-it

 

Kolega ihush molim budite 'nježni' prema tipkovnici. 

 Poz!!!

 

Na moju sreću ja nemam nikakvih problema sa ovim update od 14.02.2020, offline acc, Win 10 - x64, 1909 međuverzija koja nije uzela prijašnje update. 

"Just A Dream ".
4 godine
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
mzopg kaže...
VladimirLem kaže...
VladimirLem kaže...

Koristim jedan HR program i imam problema s prikazom naših slova u sučelju. Sve opcije u Regional and language settingsima su postavljene na HR, čak sam i prebacio Winse na hrvatski, opet isto. Winsi su 10ka sa najsvježijim nadogradnjama.

PS sučelje programa na drugim računalima se prikaziva normalno.

 I dalje se hebem s ovim, probao sam 10 puta prebaciti drugi jezik, unicode isto. Neće pa neće. Dio programa prikaziva dobro a dio ne? A program na drugom računalu radi normalno. Nema nikakve logike?!

 Je li ti checkirano "Beta: Use Unicode UTF-8 for worldwide language support"?

 Ma jesam i to palio/gasio, više puta.

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 13:21 (VladimirLem).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

I kod mene "winsi" prave sranja već par dana, sve ovo što je linkano o problemima sam našao i kod sebe jbg. nažalost i patim se stavim nove winse i taman sve poštelujem, povuku neki updejt i sruše se sami od sebe instaliram drajvere od Atij-a i nestane mi "start" opcija i ikone sa desktopa, kad restartam, nedižu se winsi nego samo crni ekran i opcija "F2 ili Del" nepomaže, već sam pomalo lud od istraživanja što i kako, a do prije 10dana sve OK.

Probao i clear cmos, i nanovu instalaciju i prođe sve tzv. dobro pa instaliram MBO drajvere,zvuk i vga i taman se ponadam da će biti dobro i nakon 2-3h opet "crni ekran" i jbg. već počinjem sumnjati na samog sebe, da neznam instalitati winse

Skroz mi se kod restarta pali "num lock" na tipkovnici, a nisam dirao ništa u biosu osim "boot opcije" ??? Ako ju isključim kod podizanja sustava neće ući u winse, kad ostavim upaljeno bude sve normalno, a tipkovnica inaće radi OK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Smille kaže...

I kod mene "winsi" prave sranja već par dana, sve ovo što je linkano o problemima sam našao i kod sebe jbg. nažalost i patim se stavim nove winse i taman sve poštelujem, povuku neki updejt i sruše se sami od sebe instaliram drajvere od Atij-a i nestane mi "start" opcija i ikone sa desktopa, kad restartam, nedižu se winsi nego samo crni ekran i opcija "F2 ili Del" nepomaže, već sam pomalo lud od istraživanja što i kako, a do prije 10dana sve OK.

Probao i clear cmos, i nanovu instalaciju i prođe sve tzv. dobro pa instaliram MBO drajvere,zvuk i vga i taman se ponadam da će biti dobro i nakon 2-3h opet "crni ekran" i jbg. već počinjem sumnjati na samog sebe, da neznam instalitati winse

Skroz mi se kod restarta pali "num lock" na tipkovnici, a nisam dirao ništa u biosu osim "boot opcije" ??? Ako ju isključim kod podizanja sustava neće ući u winse, kad ostavim upaljeno bude sve normalno, a tipkovnica inaće radi OK.

 Bok! 

 

Ne znam ako ja to mogu nazvati problemom ali nisam se previše zabrinuo oko toga.

 

- Win 10 Prof. x64, sve drivere je sam instalao, nisam ništa samostalno instalao od drivera.

- Koliko sam zakljućio printer sporo printa sa nativnim driverima, "winsi" su instalali driver, budem probao njegove orginal pa ću vidjeti da li je bolje.

- Tipkovnica mijenja regiju slovnog pisanja nakon svakog restarta pa moram odabrati ponovo hrvatsku tipkovnicu

- Num lock također ukljućen svaki puta kada se komp restarta ili pali.

- Tipkovnica sama mijenja regionalni jezik, kada sam imao offline log in ekran prilikom prijave , kućica se sama ispunjavala nekih 5 sec, a tek nakon tih 5 sec bilo mi je moguće da sam mogao izbrisati te znakove i upisivao moju lozinku.

- Iskljućio poćetni ekran za admin log in da me ne zaj.....

- Ima mušica ali ne toliko da sam previše zabrinut.

 

Lp!!!

"Just A Dream ".
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Fero kaže...
Smille kaže...

I kod mene "winsi" prave sranja već par dana, sve ovo što je linkano o problemima sam našao i kod sebe jbg. nažalost i patim se stavim nove winse i taman sve poštelujem, povuku neki updejt i sruše se sami od sebe instaliram drajvere od Atij-a i nestane mi "start" opcija i ikone sa desktopa, kad restartam, nedižu se winsi nego samo crni ekran i opcija "F2 ili Del" nepomaže, već sam pomalo lud od istraživanja što i kako, a do prije 10dana sve OK.

Probao i clear cmos, i nanovu instalaciju i prođe sve tzv. dobro pa instaliram MBO drajvere,zvuk i vga i taman se ponadam da će biti dobro i nakon 2-3h opet "crni ekran" i jbg. već počinjem sumnjati na samog sebe, da neznam instalitati winse

Skroz mi se kod restarta pali "num lock" na tipkovnici, a nisam dirao ništa u biosu osim "boot opcije" ??? Ako ju isključim kod podizanja sustava neće ući u winse, kad ostavim upaljeno bude sve normalno, a tipkovnica inaće radi OK.

 Bok! 

 

Ne znam ako ja to mogu nazvati problemom ali nisam se previše zabrinuo oko toga.

 

- Win 10 Prof. x64, sve drivere je sam instalao, nisam ništa samostalno instalao od drivera.

- Koliko sam zakljućio printer sporo printa sa nativnim driverima, "winsi" su instalali driver, budem probao njegove orginal pa ću vidjeti da li je bolje.

- Tipkovnica mijenja regiju slovnog pisanja nakon svakog restarta pa moram odabrati ponovo hrvatsku tipkovnicu

- Num lock također ukljućen svaki puta kada se komp restarta ili pali.

- Tipkovnica sama mijenja regionalni jezik, kada sam imao offline log in ekran prilikom prijave , kućica se sama ispunjavala nekih 5 sec, a tek nakon tih 5 sec bilo mi je moguće da sam mogao izbrisati te znakove i upisivao moju lozinku.

- Iskljućio poćetni ekran za admin log in da me ne zaj.....

- Ima mušica ali ne toliko da sam previše zabrinut.

 

Lp!!!

 - jezik tastature koja ce biti default se moze podesiti u winsima...

- num lock u biosu...

13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Evo danas naišao na jedan problem. Koristim BS player i K-lite codec mega pack za slušanje muzike.

Odjednom upalim računalo, pustim pjesmu, kad ono nema zvuka uopće, pjesma ide, ali zvuka nema.

Obrišem BS player i k-lite mega codec pack, ponovno snimim i  opet ista situacija.

Odradim restart i odmah po dolasku na radnu površinu pokrenem pjesmu i radi zvuk, ali kad su se pokrenule aplikacije koje se pokreću

sa OSom, zvuka opet nema i tu sam otkrio da mi problem radi upravo nešto što se pokreće sa OSom, gasim jednu po jednu aplikaciju iz taskbara,

nakon što sam ugasio ASUS Sonic Studio 3, zvuk je proradio bez problema.

ASUS Sonic Studio 3 sam obrisao komplet i opet je sve u radu, taj program je instaliran uz driver zvuka, pa neka ovo bude primjer svima koji imaju

ASUS ploče, da izbjegavaju instalaciju ovakvih programa jer ne donose ništa dobro.

Taj program je instaliran bio preko godinu dana tako, sad nisam siguran jel neki update OSa izazvao problem s njime.

Moj savjet svakome je instalirati osnovne drivere bez ikakvih programa dodatnih, nebitno o kojoj ploči se radilo jer ono čega nema, ne može stvorit probleme.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Batista kaže...

Pojavio mi se problem da kad pisem nesto u notepadu ili wordu te prestanem pisat na minutu - aktivnost prozora nestane sama od sebe. Onda moram opet kliknut na prozor da nastavim pisat. Racunalo je cisto, bez malwarea ili bloatwarea...

 

Ima tko kakvu ideju ?

 Itko ??

Truth in engineering.
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Probleme sam "valjda" riješio flešanjem biosa najnovijom verzijom,novom instalacijom windowsa i drajvera i za sada sve radi OK, ali bilo je velikih problema koji se navode širom interneta, nestanak izbornika start,zvuka,nemogučnost ulaska u bios uffff

Kad se samo sjetim izgubio sam tonu živaca i 5 dana tražeći greške i sve mogučnosti i opcije koje sam isprobavao i tražio riješenje.

 

Mislio sam da je greška u vga drajverima i grafi, sumnjao na sve i svašta, a glavni krivac su "windowsi"

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 12:08 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Batista kaže...
Batista kaže...

Pojavio mi se problem da kad pisem nesto u notepadu ili wordu te prestanem pisat na minutu - aktivnost prozora nestane sama od sebe. Onda moram opet kliknut na prozor da nastavim pisat. Racunalo je cisto, bez malwarea ili bloatwarea...

 

Ima tko kakvu ideju ?

 Itko ??

 Događalo se i meni na prošloj instalaciji Windowsa. Nisam uspio pronaći kak saznati koji program uzme prioritet, pa sam se naviknuo kliknuti na aplikaciju koja mi treba :(

 

Naravno, problema više nema na friškoj instalaciji Windowsa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ne mogu uci u win10 stalno mi izbacuje repair winds i koju god opciju odaberem na kraju je nemože dovršiti i iznova resetira pc...da li je najlkse rijesenje instal nove winse ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dasan kaže...

Ne mogu uci u win10 stalno mi izbacuje repair winds i koju god opciju odaberem na kraju je nemože dovršiti i iznova resetira pc...da li je najlkse rijesenje instal nove winse ?

 Kada ovako kasno pitas, je... Zapravo, uvijek je to najbolja/najbrza opcija.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice