Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.712.917
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Bok, ljudi.
Nisam nov kad se radi o računalima, windowsima i općenito kaj se kompova tiće, no ovo kaj mi se događa već neko vrijeme rastura mi živce.
I prije nego mi je došao novi 1607 Update imao sam problema koji su se samo od jednom počeli događati.
Konkretno otvorim Google Chrome i upalim Gmail i još nekoliko tabova, Chrome mi stane, komp se smrzne na neko vrijeme i nikud nikam, pokazivač se miče ali što god radim ništa se ne događa, nego nakon 15-20 sekundi sve se od jednom pokrene čak i ono što sam pokušavao dok je bio zacvikan, npr. pali se Task Manager, uključuje Start i sl. i to me strašno živcira, a probao sam i sa drugim preglednicima i isto mi se događa.
Nakon Update 1607 to se produžilo, a i povremeno mi se bez posebnog razloga komplet smrzne, tak da ga moram na silu restartat. Napravio sam Recovery, nije pomoglo, napravio sam Restart OSa to je malo pomoglo, sve dok se nije opet do kraja napravio update, onda mi se znao u nekoj bedastoj igri Toybox, koji igram sa sinom, smrznuti nekad na početku nekad nakon sat vremena igre, mislim igra je na razini korištenja resursa igrica iz 90tih, pa mi nije jasno kaj se događa. A kad sam instalirao Kaspersky, onda se poćeo još češće smrzavati. Sad sam ga ugasio, i smrzavanja se događaju rjeđe nego s njim ali opet barem 2-4 puta u 2-3 sata koliko sam na njemu. Mislio sam da su driveri od grafičke, pa sam sve izbrisao i instalirao zadnje, ma jok ništa bolje. Mislio sam da je problem do toga što imam AMD proc i AMD grafu, jer na poslu imam Intel i5-4690 pa nemam problema ali i kolegice kojima sam ja sklapao računala imaju AMD APU u svojim računalima i Update 1607 i nema problema. Lud sam, neznam kaj me zeza. Ima netko slična iskustva ili možda zna u čemu griješim. Moram samo napomenuti da sam malo prije Updatea 1607 zamijenio SSD, stari 240 Kingston sa novim 480 Tractorom, ali je bila na njega čista instalacija WIN10 napravljena od nule. Sve me fakat ljuti i ako se ovo nastavi onda bum pričekal još koji mjesec i prodal sve i nadogradil na KabyLake i GeForce. Sorry na dužem postu ali više ne znam kaj da napravim. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
almirusr kaže...
dachoxl kaže...

Izvinjavam se ako je neko več pitao ali stvarno ne mogu preturati po kompletnoj temi....

Da li se nekome desilo da se Start ne otvara, ni klik na Start dugme, niti Windows tipka na tastaturi... Restart računara je pomagao, ali sad ni to ne pomaže... 

 

 

Meni je ovo pomoglo:

 

https://mspoweruser.com/solution-start-menu-not-working-windows-10/

 

Ako to ne pomogne proguglaj jos malo 

https://www.google.ba/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=start%20not%20work%20windows%2010

 Hvala ti na odgovoru. Uspio sam riješiti. Bio je problem sa podešavanjima mikrofona... Neznam šta sam uradi tačno. Uglavnom, Cortana radi sada. Sluša i odgovara šta je god pitam. :)

Btw.

Na ovom prvom linku koji si mi poslao viđoh ovu skriptu:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

 

Šta u stvari radi ova skriptica?

Naime, na par nekih računara u firmi mi ne radi Start dugme na Windows 10 i dobio sam preporuku da ovo kucam kroz PowerShell...

Druga je preporuka da uradim instalaciju zadnjeg update-a i da će se bug ispraviti... 

Sutra ću jedno od ovoga isprobati.

what you see is what you get
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Schtefek kaže...

Bok, ljudi.
Nisam nov kad se radi o računalima, windowsima i općenito kaj se kompova tiće, no ovo kaj mi se događa već neko vrijeme rastura mi živce.
I prije nego mi je došao novi 1607 Update imao sam problema koji su se samo od jednom počeli događati.
Konkretno otvorim Google Chrome i upalim Gmail i još nekoliko tabova, Chrome mi stane, komp se smrzne na neko vrijeme i nikud nikam, pokazivač se miče ali što god radim ništa se ne događa, nego nakon 15-20 sekundi sve se od jednom pokrene čak i ono što sam pokušavao dok je bio zacvikan, npr. pali se Task Manager, uključuje Start i sl. i to me strašno živcira, a probao sam i sa drugim preglednicima i isto mi se događa.
Nakon Update 1607 to se produžilo, a i povremeno mi se bez posebnog razloga komplet smrzne, tak da ga moram na silu restartat. Napravio sam Recovery, nije pomoglo, napravio sam Restart OSa to je malo pomoglo, sve dok se nije opet do kraja napravio update, onda mi se znao u nekoj bedastoj igri Toybox, koji igram sa sinom, smrznuti nekad na početku nekad nakon sat vremena igre, mislim igra je na razini korištenja resursa igrica iz 90tih, pa mi nije jasno kaj se događa. A kad sam instalirao Kaspersky, onda se poćeo još češće smrzavati. Sad sam ga ugasio, i smrzavanja se događaju rjeđe nego s njim ali opet barem 2-4 puta u 2-3 sata koliko sam na njemu. Mislio sam da su driveri od grafičke, pa sam sve izbrisao i instalirao zadnje, ma jok ništa bolje. Mislio sam da je problem do toga što imam AMD proc i AMD grafu, jer na poslu imam Intel i5-4690 pa nemam problema ali i kolegice kojima sam ja sklapao računala imaju AMD APU u svojim računalima i Update 1607 i nema problema. Lud sam, neznam kaj me zeza. Ima netko slična iskustva ili možda zna u čemu griješim. Moram samo napomenuti da sam malo prije Updatea 1607 zamijenio SSD, stari 240 Kingston sa novim 480 Tractorom, ali je bila na njega čista instalacija WIN10 napravljena od nule. Sve me fakat ljuti i ako se ovo nastavi onda bum pričekal još koji mjesec i prodal sve i nadogradil na KabyLake i GeForce. Sorry na dužem postu ali više ne znam kaj da napravim. 

Testiraj HDD i RAM pločicu po pločicu.

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Da li netko zna što napraviti da ovaj Razer logo na mišu ne svijetli kad se ugasi PC? U biosu sam namjestio USB Legacy support na "auto", wake on pomoću miša ili tipkovnice je na disabled. Svjetlo na tipkovnici se ugasi, ali Razer svijetli kao da je Božić...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Da li netko zna što napraviti da ovaj Razer logo na mišu ne svijetli kad se ugasi PC? U biosu sam namjestio USB Legacy support na "auto", wake on pomoću miša ili tipkovnice je na disabled. Svjetlo na tipkovnici se ugasi, ali Razer svijetli kao da je Božić...

 

morrisoN
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Da li netko zna što napraviti da ovaj Razer logo na mišu ne svijetli kad se ugasi PC? U biosu sam namjestio USB Legacy support na "auto", wake on pomoću miša ili tipkovnice je na disabled. Svjetlo na tipkovnici se ugasi, ali Razer svijetli kao da je Božić...

 RazerSynapse. U njemu imaš postavke osvjetljenja te opciju "Turn off light when PC is off" tako nešto. Ugasio sam to prvi dan kad sam ga instalirao tako da ne znam točno kako se zove opcija. Mogu ti poslati prnt scrn kad budem doma za kompom ako ne nađeš

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Meni ovako stoji u postavkama...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Promjenio sam sve komponente osim SSD-a i dolazi mi poruka da aktiviram windowse. Nisam radio novu instalaciju, samo sam promjenio komponente. Sa produkey sam očitao ključ i išao na activate windows i odabrao change product key i tamo ga upisao. Problem je što mi dolazi poruka da se sa tim ključem ne mogu aktivirati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ale329 kaže...

Promjenio sam sve komponente osim SSD-a i dolazi mi poruka da aktiviram windowse. Nisam radio novu instalaciju, samo sam promjenio komponente. Sa produkey sam očitao ključ i išao na activate windows i odabrao change product key i tamo ga upisao. Problem je što mi dolazi poruka da se sa tim ključem ne mogu aktivirati.

 To se zove - promijenio sam kompjuter.

Logično da ne prolazi aktivacija.

 

Da si ostavio stare komponente (kako ti to zoveš), a promijenio ssd, aktivacija bi uredno prošla (naravno, nakon instalacije windowsa)

morrisoN
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...
ale329 kaže...

Promjenio sam sve komponente osim SSD-a i dolazi mi poruka da aktiviram windowse. Nisam radio novu instalaciju, samo sam promjenio komponente. Sa produkey sam očitao ključ i išao na activate windows i odabrao change product key i tamo ga upisao. Problem je što mi dolazi poruka da se sa tim ključem ne mogu aktivirati.

 To se zove - promijenio sam kompjuter.

Logično da ne prolazi aktivacija.

 

Da si ostavio stare komponente (kako ti to zoveš), a promijenio ssd, aktivacija bi uredno prošla (naravno, nakon instalacije windowsa)

 Šta trebam napravit reinstalaciju i upisat isti ključ i onda će raditi.

16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Telefon: 0800 300 300
Telefax: +385 1 7890 301
Aktivacija proizvoda: 0800 300 300

Radno vrijeme: 08:00 do 20:00 sati, od ponedjeljka do petka
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Uspio sam aktivirati, ProduKey je izbacio krivi ključ. Našao sam original i s njim je prošla aktivacija bez nove instalacije windowsa. Da li je ipak dobro budući da je sve novo osim SSD-a na kojem su Windowsi napraviti novu instalaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Bilo bi najbolje napravit clean install tj. novu cistu instalaciju.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Meni ovako stoji u postavkama...

 Meni je ovako i kad je komp ugašen ne svijetli

 

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Isto kao i meni. Inače, prosvijetlio je ima par dana. prije se gasio...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Novi bug na smecarskoj desetki, nece se toolbar spustiti dole kad aplikacija zahtjeva full screen...

 

Onaj tko hoce da mu Windows 10 radi normalno treba i subotom raditi minimalno 8h da ispravi bugove koje Microsft pusta van na tjednoj bazi.

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Meni je danas izbacio gresku pri izradi imagea sistema. Guglao sam kod greske, vidio da nisam jedini, no ms zasad nema rjesenja.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Koristiš alat za izradu slike diska iz windowsa? Ostavi se toga! Aomei backupper free je odlična zamjena za to smeće...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
A aomei moze backupirati i onu skrivenu sistemsku particiju ?

Alat iz windowsa backupira 3 particije : Efi, c , i tu ms reserved skrivenu particiju, a to mi sve treba u slucaju migracije na drugi hdd ili ssd.
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Postoji opcija "clone disk" za radnje tog tipa...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ma ima tih cloner alata, od acronisa do reflecta, no prvi put dozivih da win nemre kreirat image sistema, pa mi je cilj utvrditi kaj je poslo ukrivo. Nakon zadnjih par updatea svasta se ljudima desava...

😊
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Taj alat je Microsoft uveo u windowsima 7 i od tada ga samo implementira u sve novije verzije, a da nije ništa napravio u vezi s njegovim poboljšanjem. Totalno je rudimentalan, nesiguran, backup je preglomazan, proguta ohoho diska, ne možeš ga premještati, već mora biti tamo di je kreiran, nema mogućnost automatskog backupa, nema mogućnost incrementalnog backupa...trebam li dalje?

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Moja iskustva su drugacija : Win alat za izradu imagea sistema mi je bio podjednako brz i sa istim stupnjem kompresije poput acronisa ili macrium reflecta. I izradjeni iimage sam uredno mogao premjestati, prebaciti na ext hdd, restorati na drugi hdd...tako da sam ja bio zadovoljan tim alatom.

Naginjem minimalizmu pa ne instaliravam vanjske apk ako tu neku radnju mogu obaviti iz winsa.
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav ljudovi ;)

Jako rijetko nešto postam tako da uvijek zaboravim password pa se regam nanovo.

Želio bih staviti na komp win 10 s USB-a, u BIOS sam stavio first boot device USB.

Ali neće prilikom restrta računala da pokrene instalaciju.

Probao sam sa svim usb utorima sprijeda i nazad kućišta i ništa.

Tamo u BIOS sam sam probao izmijeniti KAO FIRST BOOT DEVICE i sve četri opcije koje mi nudi pod USB, dakle:USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM, USB-HDD ali neće da potegne instalaciju.

Stick je ok, na drugom računalu je prošli tjedan instaliran win 10 bez muke. Ovo mi je staro kućno rač ne radi mi dvd čitač pa pokušavam stickom. Na ovom rač je inst win 7.

Ako neko ima neku ideju šta bi moglo bit, svaka pomoć bi mi dobrodošla, Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2016 10:58 (Gigaman).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Windows 10 - problemi
Posudi DVD uređaj i instaliraj s DVD-a.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

po ponuđenim emulacijama boot medija vidi se stariji BIOS.. boot mora biti sukladan mogućnostima, to bi bilo usb-hdd (ali ta stara emulacija 99% ne radi).. tad kreiraš medij npr rufusom, prema mofućnostima koje BIOS podražava, npr CD..

-alternativno (već odgovoreno), koristi DVD (njega podržava). .. i još par načina :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Edge kaže...

Novi bug na smecarskoj desetki, nece se toolbar spustiti dole kad aplikacija zahtjeva full screen...

 

Onaj tko hoce da mu Windows 10 radi normalno treba i subotom raditi minimalno 8h da ispravi bugove koje Microsft pusta van na tjednoj bazi.

 Ti si jos uvijek na Win10? S obzirom koje probleme imas, covjek bi pomislio da si presao na Arch, macOS ili kompletno odustao od PCja i kupio si abakus (mada bi i tamo nasao probleme)...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Thx na odgovoru mbaksa & ihush..

bio je to neki b plan da stavim drugi čitač i instaliram s CD-a..

samo sam malo htio vidjet win 10 kako idu, možda ih stavim na laptop..

zzz

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Usao sam u ovaj prozor gdje se vidi da je fbd hard disc..nisam mogao kontrolirat ovde nista jer se tipkovnica smrzla skroz..bilo bi dobro kad bi ovde mogao postavit usb kao fbd..inace neznam ni kako sam ovdje usao u ovaj prozor svasta sam pritiskao :) htio bi nesto nauciti iz cijele price. Ako netko zna kako se ovaj prozor zove bilo bi super i da li je moguce uci i kako opet u ovaj prozor, ja sam nabadao mislim F 8 , F 12 i esc..hvala!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

To ti je (quick) boot menu i u priručniku od matične piše kako do njega - neka od F tipki.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice