Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.419
|
čitano: 3.536.786
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
crozoki kaže...

Ma palo mi na pamet da vratim datum u biosu i radi

Sad cu ga updejtati i vratiti datum na danasnji.

 Ti si pravi haker 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2015 0:09 (andi.cro).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
crozoki kaže...
..
 Pise mi: A component of the operating system has expired.
I pokazuje na datoteku winload.exe 
..

 -killswitch.

crozoki kaže...

Ma palo mi na pamet da vratim datum u biosu i radi

Sad cu ga updejtati i vratiti datum na danasnji.

 -naravno, .. osim što i tad sys može podivljati (antivirus i ovakve provjere fiftififti šanse da prođe bez problema kad se time sinkronizira).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
crozoki kaže...
..
 Pise mi: A component of the operating system has expired.
I pokazuje na datoteku winload.exe 
..

 -killswitch.

crozoki kaže...

Ma palo mi na pamet da vratim datum u biosu i radi

Sad cu ga updejtati i vratiti datum na danasnji.

 -naravno, .. osim što i tad sys može podivljati (antivirus i ovakve provjere fiftififti šanse da prođe bez problema kad se time sinkronizira).

 U pravu si, bilo je problema kad se time sinkronizirao.

Pregazio sam instalaciju sa novim win i sad sam miran.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
crozoki kaže...
..

 U pravu si, bilo je problema kad se time sinkronizirao.

Pregazio sam instalaciju sa novim win i sad sam miran.

- u slučaju testne ver, to je logičnije/brže nego pokušavati fixati, uz to fix ne mora pomoći. Pogotovo što u pravilu nema bitnih podataka i sl..

- kad se zna datum (isteka), prije paljenja OSa treba promijeniti datum, tad su veće šanse za prolaskom, tj 'pokvareni' winload nije jedino mjesto gdje MS upiše taj podatak, traženje je teže nego kod virusa, kvara i sl.. tad su šanse veće.. ali za svaki update prvo se mora sinkati timeserver, ako je neki od killova tad pokrenut (ili se pokrene) uzaludan je pokušaj. To je jedan od primjera kad MS ne daje teh.podatke i popis zahvaćenih fileova, ne pomaže ni čitanje MSDN-Techneta i sl.. a google odvede na TPB. Usporedba sys fileova (compare) također ne pomaže, jer velik broj fileova se konstantno mijenja (timestamp, vrijednost variable..) inače bi običan backup sysa i compare bio dovoljan. itd. itd.

- Kraće, MS zna napraviti OS, zna napraviti i killswitch, zna se i razlog koji je istovremeno i objašnjenje za fix.

 

.. samo kao primjer kako treba razmišljati, pa i pogoditi uzrok-rješenje ili optimalan put (jer tema inače vuče korjene od TP insidera.. pa edukativno)

+ a možda to smanji upite za yogurte u ovoj i ostalim win temama. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

sada kada se stišala buka o windows 10 , kada se sve smirilo , može li mi netko u najkraćim crtama objasniti vrijedi li se prebaciti sa windows 8.1 na 10? Da budem iskren pomalo mi je i dosadio 8.1 pa bi i ja malo te "šminke" od win 10 . Uz šminku , je li win 10 adekvatan za gaming? Ako je za gaming isto kao i kod win 8.1 ja zadovoljan , samo da nije gore...Nadam se da vecina igrica rade na win 10 isto kao i kod 8.1. A što se tiče same instalacije win 10 ima li neki kratki tutorijal ili da mi netko u par crta objasni kako , kuda , zašto...Hvala. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Koristim PC u većini za gaming i sve igre koje sam do sad isprobao (CS:GO, Skyline Cities, Battlefield 4, FIFA 14, Heroes IV) sve rade bez ikakvih problema...tako da, ako se mene pita samo naprijed.

 

U par crta kako najlakše instalirati win10 (naravno imajući u vidu da imaš original Win 8.1)

 

1. download MediaToolCreation

- kliknuti na odgovarajuću verziju Win10 (dakle ako imaš Win 8.1 Pro, skinuti ćeš Win 10 Pro...) lista ti se nalazi ovdje pod Upgrade editions

staviti odmah na USB (osobno najlakše)

2. PRVO napraviti UPGRADE (kad se pokrene instalacija mogućnost odabira UPGRADE ili clean install) sa 8.1 na win 10 !!! i provjeriti je li verzija aktivirana nakon instalacije

- provjeru obavljaš tako da odradiš ono što piše na ovoj stranici

3. NAKON upgreada napravišclean install (ponovno provjeri je li aktiviran)

4. deri miško

 

 

mislim da nisam ništa izostavio, ako jesam neka me netko nadopuni

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2015 1:56 (MasterG).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozz,  ako može ko pomoć ,

Zaklopio sam laptop ujutro i ostavio ga ali se on nije ugasio nezz zasto, ekran se zacrnio ali laptop je radio,navečer kad sam vidio sam da radi i kad sam ga otvorio ekran se upalio normalno ali je sve bilo usporeno, šta god sam stiso morao sam čekati minimum 5 min da se otvorii, imam win 10, mene zanima da li je to do windowsa sad, ili nešto drugo? Javlja mi potencijalnu opasnost, kao neki virsus blabla. Očistio sam ali opet je isto..što Vi mislite? 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
S cime si ga ocistio?
Sta ti je pronasao?
Jesi siguran da je sve uklonjeno?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

ali ja nemam original win 8.1 :) Vrijedi li taj isti postupak iako je windows piratski? Da se razumijemo , ja ne podrzavam piratiju ali s obzirom da većina nas nema novca na bacanje za kupiti original windowse ili original igrice takva stvar je odlicna

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
vedator kaže...

ali ja nemam original win 8.1 :) Vrijedi li taj isti postupak iako je windows piratski?..

- možda će zvučati neobično.. ali ne, ne postoje piratski windowsi, postoje samo jedni, MSovi.

- postupak je moguć uvijek, rezultat je nešto drugo. Teoretski samo validni key (genuine) će biti aktiviran.. ali praksa pokazuje i neke druge, a možda 'sutra' više neće raditi, tko zna (vjerojatno MS). Za par dana će installer dozvoljavati clean + valjani key (bez prethodne upgrade procedure) možeš pokušati APP.

- u moralne dileme ne ulazim, nisu relevantne za temu (ili odgovor).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2015 13:56 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

ubijaš me 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Otišao mi je hdd vjerovatno. Pokušao sam staviti novi win ali mi je i to sporo određivao. 

Očisto sam s onim microsoftovim antivirusom što se dobije uz win 10.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2015 16:26 (markot).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
kizo2703 kaže...

 

A od ponedjeljka, 2. XI., kad izađe novi build, moći će se aktivirati sa ključem od Sedmice ili Osmice bez potrebe za prethodnom instalacijom starijeg OS-a.

 što to treba danas izaći ? nisam baš u tijeku u zadnje vrijeme

 

edit: riješeno našao sam odgovor, predpostavljema da se to odnosilo na ovo dolje u linkovima 

prvo najavljeno 2.11

pa prolongirano na 10.11

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 14:56 (razjaren).
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

u vezi (današnje) aktivacije bez upgradea.. tema.

- ima li tko info?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Ljudi kupio sam novi laptopi na njemu je MS DOS free...e sad htio bi instalirat windowse, pa me znaima da ne sjebem bez veze sto je to "tocno bespaltno" a sto ne. Ako me razumijete, laptop ce se koristiti iskljucivo u svrhe studiranja, rad u određenim programima i za određene projekte i sl, te stvarno morao bi radit kao kak bi se reklo "urica".

Što predlažete? Ako bi se mogao docepat neceg besplatnog dozivotno, ako me razumiejte rado bi s tim eksperimentiro nego sa piratskim verzijama. (linux mi ne treba na tom laptopu pa ga ne razmatram kao "besplatno" rijesenje, sluzim se njime na PCu koliko mi treba)

Pozdrav ekipa :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
bubiZG kaže...

...e sad htio bi instalirat windowse, pa me znaima da ne sjebem bez veze sto je to "tocno bespaltno" a sto ne.

 Kod Windowsa 10, besplatno znači samo u slučaju da na istom PC-u već imaš instalirane Windowse 7 ili 8.1 sa genuine iliti legalnom licencom.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bubiZG kaže...

Ljudi kupio sam novi laptopi na njemu je MS DOS free...e sad htio bi instalirat windowse, pa me znaima da ne sjebem bez veze sto je to "tocno bespaltno" a sto ne. Ako me razumijete, laptop ce se koristiti iskljucivo u svrhe studiranja, rad u određenim programima i za određene projekte i sl, te stvarno morao bi radit kao kak bi se reklo "urica".

Što predlažete? Ako bi se mogao docepat neceg besplatnog dozivotno, ako me razumiejte rado bi s tim eksperimentiro nego sa piratskim verzijama. (linux mi ne treba na tom laptopu pa ga ne razmatram kao "besplatno" rijesenje, sluzim se njime na PCu koliko mi treba)

Pozdrav ekipa :)

-predlažem, da kao budući student.. naučiš koristiti internet (npr google), naučiš i razumiješ tekstove, pravila npr besplatnost komercijalnog... i tako to.

-ako je teh.studij (ili bilo koji s odgovarajućim ugovorom), tad imaš na referadi odgovore (licenca). Pitaj na faxu, ne tu.

-određeni programi i određeni projekti vs neodređeni programi i projekti? Može ovako, jel to tetris, GTA5, ACAD, Office, VS, .net, java ... ili je samo određen program?

 

.. negativan komentar, ali upitati se 'zašto'. Pa katastrofalno je da netko s +20g ne zna baš ništa formulirati osim dijela gdje (bar to konkretno) kaže, 'da ne sjebem bez veze'. Da ne propagiram pirateriju, samo ću reći, ne postoje piratski win, postoji samo valjana licenca-key i ona druga, tj bez valjane licence.. velik dio juzera zna kako doći do SWa a win je samo kap u moru onog što se na netu pronađe (garantirano nećeš kupovati MSO+ACAD+Adobe+VS i ostatak SWa jer je višestruko skuplji kao i igre). Pošto sam 99,999% siguran da znaš kako se to pronađe, ne vidim neki konkretniji razlog pitanju. Osim biti moralno čist? .. 'al da ne uđe'.

 

-besplatnih win (by MS) nema. To ne miješati s cijenom ili koliko ćeš ti platiti nešto. Plaćamo mi, za vas, kroz porez npr. Drugi način je npr pismo mr.B.Gatesu pa možda dobiješ kao gift.

-TP je free za insidere i radi dok updateaš sistem (inače se aktivira killswitch), ali TP i slične verzije nisu preporučljive za normalan rad, nego kao test-preview.. pa se zato tako i nazivaju.

-zapravo, možda će win biti free, možeš sačekati koju godinu.. za sad je komercijala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

u vezi (današnje) aktivacije bez upgradea.. tema.

- ima li tko info?

 Windows 10 Threshold 2 update expected during November's Patch Tuesday

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
bubiZG kaže...

Ljudi kupio sam novi laptopi na njemu je MS DOS free...e sad htio bi instalirat windowse, pa me znaima da ne sjebem bez veze sto je to "tocno bespaltno" a sto ne. Ako me razumijete, laptop ce se koristiti iskljucivo u svrhe studiranja, rad u određenim programima i za određene projekte i sl, te stvarno morao bi radit kao kak bi se reklo "urica".

Što predlažete? Ako bi se mogao docepat neceg besplatnog dozivotno, ako me razumiejte rado bi s tim eksperimentiro nego sa piratskim verzijama. (linux mi ne treba na tom laptopu pa ga ne razmatram kao "besplatno" rijesenje, sluzim se njime na PCu koliko mi treba)

Pozdrav ekipa :)

-predlažem, da kao budući student.. naučiš koristiti internet (npr google), naučiš i razumiješ tekstove, pravila npr besplatnost komercijalnog... i tako to.

-ako je teh.studij (ili bilo koji s odgovarajućim ugovorom), tad imaš na referadi odgovore (licenca). Pitaj na faxu, ne tu.

-određeni programi i određeni projekti vs neodređeni programi i projekti? Može ovako, jel to tetris, GTA5, ACAD, Office, VS, .net, java ... ili je samo određen program?

 

.. negativan komentar, ali upitati se 'zašto'. Pa katastrofalno je da netko s +20g ne zna baš ništa formulirati osim dijela gdje (bar to konkretno) kaže, 'da ne sjebem bez veze'. Da ne propagiram pirateriju, samo ću reći, ne postoje piratski win, postoji samo valjana licenca-key i ona druga, tj bez valjane licence.. velik dio juzera zna kako doći do SWa a win je samo kap u moru onog što se na netu pronađe (garantirano nećeš kupovati MSO+ACAD+Adobe+VS i ostatak SWa jer je višestruko skuplji kao i igre). Pošto sam 99,999% siguran da znaš kako se to pronađe, ne vidim neki konkretniji razlog pitanju. Osim biti moralno čist? .. 'al da ne uđe'.

 

-besplatnih win (by MS) nema. To ne miješati s cijenom ili koliko ćeš ti platiti nešto. Plaćamo mi, za vas, kroz porez npr. Drugi način je npr pismo mr.B.Gatesu pa možda dobiješ kao gift.

-TP je free za insidere i radi dok updateaš sistem (inače se aktivira killswitch), ali TP i slične verzije nisu preporučljive za normalan rad, nego kao test-preview.. pa se zato tako i nazivaju.

-zapravo, možda će win biti free, možeš sačekati koju godinu.. za sad je komercijala.

Inace se ne svadjam po forumima i tako, ali cisto mi je zanimljivo gledat ovoliku dozu ogocenosti i jada. Dosta dugo radim na linuxu, a windowsi su mi platforma na kojoj radim određenu tehničku dokumentaciju u vidu (CATIA, SolidWORKS, Inventor, SymuLINK, MatLAB, Abaqus, ANSys...) i vjeruj mi da se dovoljno dobro razumijem u računala, samo mi je problem ako sam već dao 10000kn da instaliram nešto ćemu je upitna prvo trajnost aktivacije, a drugo uopće valjanost i sl.

Drugo, raspitao sam se na faksu jos pred 2 tjedna i postoji mogucnost, no tada nisam znao da ću danas imati laptop, pa nisma ni slao zahtjev za kreiranje računa što u ovom slučaju moram čekati do idućeg petka kako bi mi to kreirali i kako bi mogao skinuti windowse "besplatno".

Treće, mislim da sam (već kad si dosta subjektivan u svom postu) malo više operativnih sustava instalirao u životu nego ti, isto kao i ROM-ova za android, a za koje sam (tj. jednom od njih) developer.

I također moram napomenuti da to što ti sa 20. godina nisi imao nikakve projekte iza sebe, ne znaći da ih mi drugi nemamo. Pogotovo ukoliko se radi za neku firmu, vjeruj mi da je potrebno imati nešto licencirano i da šljaka. Moja domena nije pravo i razmatranje "besplatnog" i pametovanje, zato sam i došao ovdje i priupitao u vezi nećega što se ne razumijem, vjerujem da zato postoji ova tema i forum.

 

I ispravak: budući student nisam, ako ti što znaći a vidim da te ubolo u oko, redovan sam student tehničkog fakulteta (4.godine) na zagrebačkom sveučilištu, bez ijedne godine kašnjenja. A GTA nisam igrao od Vice Cityja (nebi vjerovao, neki rade sami na sebi i svom znanju, a ne na GTA, pa nemamo vremena ubadat nos gdje mu nije mjesto). Konkretno, nisam iz tvog posta vidio apsolutno ništa korisno. Pa predlažem da ne nastavljamo raspravu, jer je offtopic.

 

Btw. zahvalio bi kolegama ovdje na forumu radi pomoći putem PM-a :) hvala vam svima! Najbolji ste!

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
bubiZG kaže...
Treće, mislim da sam (već kad si dosta subjektivan u svom postu) malo više operativnih sustava instalirao u životu nego ti, isto kao i ROM-ova za android, a za koje sam (tj. jednom od njih) developer.

E da ti znaš tko je actually ihush...

 

Kakvo pitanje, takav i odgovor...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Pa nije ni da me briga, forumasi su pomogli i hvala im, a neko je istresao dusu i dobro, meni je cisto gust gledat kolko je ogorcen i nezadovoljan i nacin na koji to pokazuje. Zivili :) tema je win10 afak.
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav, zanima me onako uopćeno kakva je sada situacija sa 10-kom po pitanju svakodnevnog rada, stabilnosti, itd. Odvrtio sam upgrade pa clean install prije nekih mjesec i pol pa sam nakon 2 dana vratio na 8.1 (blokirao start menu, problem sa grafičkom, itd.). Thx!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

ja sam jucer presao na win 10 , sta da ti kazem , za sad sve radi normalno kao i na 8.1(igrice , programi etc.)

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

- 'e nećeš razbojniće..' (s mekim.. č).

 

Da malo je problem filozofskopravne prirode, pa i države, npr us-gb-eu ili đermani. Oni mogu o toj temi (mi ne baš).

recimo, netko bi (pravnik) trebao reči MSu da je svaki osobni podatak, osobni, zakonom zaštićen i svaka zloupotreba mora biti kažnjena. Već bez znanja vlasnika je dovoljno za kaznu. (a btwovski.. da se naši sjete kaznit MS? Zašto ne?).

- PC kao što sam naziv kaže, je osobno računalo. Također je i svaki podatak koji se prikupi s takvog računala, osobni. Nije MSov-tehnički (ok, to koriste kao formalno pokriće). Sve na PCju je vlasnikovo, osobno, pa i podaci. Svaka neovlaštena komunikacija od strane vlasnika je protupravna (kao i prisluškivanje/snimanje npr).

- najvažnije, u TP kao dobrom primjeru ili kalasičnom 'beta' softwareu je to recimo dozvoljeno, tj takva verzija je upravo s tim razlogom napravljena, test. Tad ta verzija može slati podatke, tj i dalje je MSova (ne korisnikova, on samo testira). Ovako juzer postaje betatester for free, bez pristanka.. pogotovo u slučaju kad želi suprotno. (ako se ograničimi na MSovo objašnjenje-razlog prikupljanju crash podataka, analizi..).

 

-Minimum od MSa, (npr kao sudjelovanje u MAPS AVa) je neka klikabilna opcija u kojoj korisnik ako želi može takvo praćenje dozvoliti. Ako bi nakon tog nešto ipak u pozadini slalo podatke, MS mora biti kažnjen. Pravno je vrlo jednostavno, problem je dal neka država ima dovoljno muda.. ili će i to biti unutar nekog 'facebook dogovora' v.203b-anex-c potiho prihvaćeno.

 

edit: + LOLasto ali ponekad i kažnjivo..

Finally, Myerson pointed out that Windows 10 doesn't collect information from users' files or emails to serve them ads -- a thinly veiled barb at Google's data collection from its users. 

 -pa ŠBB-KBB, ako jednom netko utvrdi takvu vezu? Sama izjava naravno ne osigurava istinitost.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2015 17:48 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
 ...Već bez znanja vlasnika je dovoljno za kaznu...

 

Ne brini, uvjek je krajnji korisnik imao mogućnost da se upozna sa svime bitnim , a ako je to preskočio, to je onda njegov problem.

 

U svakoj euli, pa i skoro u svakom ugovoru  je uvjek neka stavka u stili da ti pristaješ na njihove uvjete poslovanja,

koje oni mogu u svakom trenutku promijeniti bez obveze da ikoga o tome izvješćuju ili traže bilo čiji pristanak za to.

 

Na svim ugovorima sa teleoperaterima je fino vidljiv taj pasus o prihvaćanju uvjeta poslovanja , a također i u svakoj online euli

ima takva ili slična zakukuljena pravna fora koja njih vadi iz svih pravno upitnih i graničnih  situacija.

 

Pa bar ms, google i sl imaju para za najbolje odvjetničke urede na planeti i nije im problem sročiti sve kaj ide njima u korist.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
tommmyyy kaže...

Pozdrav, zanima me onako uopćeno kakva je sada situacija sa 10-kom po pitanju svakodnevnog rada, stabilnosti, itd. Odvrtio sam upgrade pa clean install prije nekih mjesec i pol pa sam nakon 2 dana vratio na 8.1 (blokirao start menu, problem sa grafičkom, itd.). Thx!

 Ja ga imam već par mjeseci, nemam nekih nerješivih problema.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunkermax kaže...
..

U svakoj euli, pa i skoro u svakom ugovoru  je uvjek neka stavka u stili da ti pristaješ na njihove uvjete poslovanja,

koje oni mogu u svakom trenutku promijeniti bez obveze da ikoga o tome izvješćuju ili traže bilo čiji pristanak za to.

..

- ne (mada je praksa nešto drugo..) + povezano s onedrive temom, isti odgovor :)

 

EULA je komad papira.

Nikakav ugovor (EULA nema pravnu snagu ugovora) ne može biti suprotan zakonu, tj pravima potrošača i sl. automatizmom postaje ništavan. (dovoljno se na to pozvati pred sudom, kao i osporiti valjanost EULAe.., ako to ne napraviš, tad vrijedi .. -zanimljivo?)

u drugoj temi, MS je dao komercijalni paket s neograničenim cloudom.. po pravilima igre, sad to mora pružati.. ne može (kako želi) nakon 12mj promijeniti, a EULA s tim nema nikave veze.. tj MS zna da tako ističe termin 'zakupa' ugovora, dok novi ugovor može imati nova pravila. Do tad mora po starom.. (a ako negdje postoji klauzula koja nije ograničena na 12mj tad može takav juzer beskonačno dugo beskonačno puna TBa nabijati i za svaki gubitak tužiti i dobiti odštetu..)

 

al zanimljivo je.. ili gledati naše predizbornjake, maminja, talibance.. bolje je uživati u EULAma :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Windows 10 Build 10586 bit će finalni za PC, a isti broj imat će i build za telefon.

 

ihush kaže...

EULA je komad papira.

Nikakav ugovor (EULA nema pravnu snagu ugovora) ne može biti suprotan zakonu, tj pravima potrošača i sl. automatizmom postaje ništavan. (dovoljno se na to pozvati pred sudom, kao i osporiti valjanost EULAe.., ako to ne napraviš, tad vrijedi .. -zanimljivo?)

u drugoj temi, MS je dao komercijalni paket s neograničenim cloudom.. po pravilima igre, sad to mora pružati.. ne može (kako želi) nakon 12mj promijeniti, a EULA s tim nema nikave veze.. tj MS zna da tako ističe termin 'zakupa' ugovora, dok novi ugovor može imati nova pravila. Do tad mora po starom.. (a ako negdje postoji klauzula koja nije ograničena na 12mj tad može takav juzer beskonačno dugo beskonačno puna TBa nabijati i za svaki gubitak tužiti i dobiti odštetu..)

 Nadajmo se samo da će ih sada netko u USA dat na sud na vrijeme!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2015 19:22 (kizo2703).
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

... ne može biti suprotan zakonu, tj pravima potrošača i sl. automatizmom postaje ništavan...

 

Meni se ipak čini da je međunarodno pravo i međunarodni ugovor daleko jači od lokalnog nacionalnog zakona. 

A i realnost je ta da male državice poput naše nemaju nikakve šanse u nekim sudskim postupcima protiv korporacija koje dolaze iz

supersila država.  Pa mi ni jednu mađarsku nemremo prejahati i naš uhidbeni nalog za zoltana nitko ne uvažava , tako da mislim

da nacionalni propisi malo vrijede , a pogotovo u rh u nekom hipotetskom slučaju narod rh protiv ms-google i sl...

 

Ko jači taj kvači, bilo i biće...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2015 19:26 (bunkermax).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice