Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.412
|
čitano: 3.653.714
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Procesor je AMD Athlon 64 X2 2.60Ghz Dual Core 5000+, 2GB RAM,32bitni, 200gb HDD, graficka nvidia GeForce 7300, sustav Win 7 sp1..
LG G4 32GB
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

PC build 10576 ''slijeće'' danas.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Evo stavio sam sada windows 10 na DVD pa planiram napraviti clean install. Zanima me kada restartam komp i krene instalirati windows 10 i prode sve to i dode do mjesta gdje zahtjeva product key i onda samo kliknem skip this step i isto tako kod logiranja na microsoft account hoce li mi windows bit aktiviran msm oce li se automatski prenijeti aktivacija sa one 7-ce na tu 10-ku kao sto mi je bilo kada sam napravio upgrade prije 2 mjeseca

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kako u Windows Exploreru (na Win 10) upaliti da pokazuje koliko ima slobodnog mjesta na disku / folderu?

 

Kao na slici u prilogu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mp3david kaže...
Procesor je AMD Athlon 64 X2 2.60Ghz Dual Core 5000+, 2GB RAM,32bitni, 200gb HDD, graficka nvidia GeForce 7300, sustav Win 7 sp1..

 

...pa bas ti i nije neki komp za Win 10...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
A gdje si ga skinuo?. Putem windows media tool ili? Javi jesi li uspio aktivirati i kako?
LG G4 32GB
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
mp3david kaže...
A gdje si ga skinuo?. Putem windows media tool ili? Javi jesi li uspio aktivirati i kako?

 Jedan dobronamjerni savjet: pusti Windows 10, nije to za tvoj PC.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2015 21:01 (kizo2703).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Minimalna konfiguracija za win10 je 1ghz i 1gb ram na 32bit, a na c disk mi je ostavljeno nekih 50/60gb za instalaciju windowsa.
Receno je ako sedmica radi dobro onda sa desetkom nebi trebalo biti problema, a ona nakon instalacije zauzima manje nego sedmica.
Sto ne?
LG G4 32GB
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
mp3david kaže...
Minimalna konfiguracija za win10 je 1ghz i 1gb ram na 32bit, a na c disk mi je ostavljeno nekih 50/60gb za instalaciju windowsa.
Receno je ako sedmica radi dobro onda sa desetkom nebi trebalo biti problema, a ona nakon instalacije zauzima manje nego sedmica.
Sto ne?

 Očito ti ne radi nikak, za razliku od Sedmice. Pa ti sam zaključi.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Zato sam i pitao nedavno sta moram od updatea instalirat da bi mi se kasnije pojavila Get Windows 10 app...jer kad se ona pojavi onda znam da je sustav napravio svu provjeru i da je spreman za win 10 a ovako kad ja sam idem radit nadogradnju pitaj boga sta ja tu krivo radim, sta sam krivo napravio sta nisam instalirao, sta nisam itd...sad na win7 radin azuriranja pa se nadam da ce mi se pojaviti ona ikonica u narednom periodu...bas me zanima to...
LG G4 32GB
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
mp3david kaže...
Procesor je AMD Athlon 64 X2 2.60Ghz Dual Core 5000+, 2GB RAM,32bitni, 200gb HDD, graficka nvidia GeForce 7300, sustav Win 7 sp1..

 

...pa bas ti i nije neki komp za Win 10...

Isti kao kod mene osim grafulje (a ako ne igra igrice) letit će mu OS bukvalno. Ovaj CPU ti je najbitniji, a + 2GB (to je DDR2 na 667, neće vjerjatno moći na 800 MHz) mi bu dalo dodatna krila.

Inače meni se računar preporađa sa svakom novom verzijom Windowsa počevši od 8-ce, samo što sam sada preko godine u Insider programu pa ja nemam blage veze kako je to sa Clean instalom., netko kaže tip-top, netko da nema nikakve razlike.

 

Naravno obični Haswellov Pentium G3240 je raketa naspram AMD 5000+ a da ne goovrim o Core bolestima nema smisla.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
mp3david kaže...
Procesor je AMD Athlon 64 X2 2.60Ghz Dual Core 5000+, 2GB RAM,32bitni, 200gb HDD, graficka nvidia GeForce 7300, sustav Win 7 sp1..

  Pokušaj  dodati bar 1GB rama, problem će ti biti sa drajverima za grafičku jer neće biti kompatibilna u potpunosti sa win 10
Probj instalirati pomoću usb stika win 10, ako ni to ne uspije provjeri hdd možda ima bad sektora i slow format, prije toga napravi backup podataka.
ako sve to radiš jer želiš da vidiš kakav je win 10 nemoj onda ništa ni započinjati jer ćeš imati problema sa drajverima
Win 10 može na tom kompu samo ne možeš očekivati performanse kao na nekim novijim računarima.

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mp3david kaže...
Zato sam i pitao nedavno sta moram od updatea instalirat da bi mi se kasnije pojavila Get Windows 10 app...jer kad se ona pojavi onda znam da je sustav napravio svu provjeru i da je spreman za win 10 a ovako kad ja sam idem radit nadogradnju pitaj boga sta ja tu krivo radim, sta sam krivo napravio sta nisam instalirao, sta nisam itd...sad na win7 radin azuriranja pa se nadam da ce mi se pojaviti ona ikonica u narednom periodu...bas me zanima to...

 Da bi ti se pojavila app za upgrade u trayu  , moraš pokupit SVE important  update-e ,  pa makar ih bilo 500 ... I , da ,  kad je OS frisko instaliran obično update-i  dolaze " u valovima " , izbacivat će ti da ima novih prvih dan dva nonstop,  i onda se smiri  i tad bi trebao dobit opciju za upgrade .

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 2:37 (error_666).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

U cemu je problem?

Znaci pronadje mi azuiranje ali kod skidanja stoji na 0%,odabrao ja jednu stvar za download ili njih sve ne mice sa nule???

LG G4 32GB
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mp3david kaže...

U cemu je problem?

Znaci pronadje mi azuiranje ali kod skidanja stoji na 0%,odabrao ja jednu stvar za download ili njih sve ne mice sa nule???

Znalo se i meni dogodit to dok sam bio na 7  , pusti ga nek radi . A znalo se i dogodit da stoji na nuli  , a pojave se dole na shutdown da su skinuti i onda se inst kad se gasi PC

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 2:43 (error_666).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ja cu popizdit...
Znaci nema sanse da su se svi updateovi uspjeli skinuti i gle sada idem resetirat komp i pise instalira se azuiranja x od 223...pa ko je tu lud..sta sada da radim? Jel mogu to ikako da prekinem?
LG G4 32GB
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

To je ono o čemu sam govorio . Pusti ga nek radi i nek instalira to sve  . Nije pametno da to prekidaš sad , samo možeš zjb OS tako ..

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 3:10 (error_666).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Al kako ce mi azurirati 223 datoteke kad nema sanse da je to sve skinulo.?
Eo resetirao sam ga i otisao na update, osvjezio pretragu azuriranja i izbaci x i pise da se vec instaliraju azurianja..otisao sam napraviti system restore i nece ni tako..opet krene instalirat nemogu ni vratit sustav na ranije :(
LG G4 32GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nosi to nekom tko zna

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mp3david kaže...
Al kako ce mi azurirati 223 datoteke kad nema sanse da je to sve skinulo.?
Eo resetirao sam ga i otisao na update, osvjezio pretragu azuriranja i izbaci x i pise da se vec instaliraju azurianja..otisao sam napraviti system restore i nece ni tako..opet krene instalirat nemogu ni vratit sustav na ranije :(

 A lijepo ti čovjek reko gore, da to zna stajati kao na nuli, a on u stvari skida u pozadini... i on je tebi naskido toga, a ti ga prekidaš u poslu jer ako ti nije napiso da skida ti mu ne vjeruješ i samo si napraviš čuda...

 

Sa druge strane nebi se kladio da ti nije problem i prostor na disku jer kod updatea on prvo napravi kopiju postojećeg sistema pa tek onda ide raditi update tako da ti lako može ponestati prostora na disku za sve to a vjerovatno nisu u toku instalacije predvidjeli da to provjerava a prije instalacije on samo okvirno predvidi koliko će mu trebati...

13 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Zanima me čemu služi pozadinski proces "Glavno računalo servisa: lokalni sustav (X broj)"? koji mi već nekoliko sati pegla CPU na 40+% iako u RAMu zauzima svega 15+ MB a HDD i LAN gotovo pa i ne koristi... Dali sam pokupio neki malware? Ili je to neka aplikacija koja je dio sustava

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Daj neki screenshot

13 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
imported0 kaže...

Daj neki screenshot

 

 Veća slika: http://i.imgur.com/nu1moPB.png

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 16:39 (Dex.pwn).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Trebalo bi bit okej, imam i ja isto ali mi ne troši ništa.
Možda ti radi maintenance ili backup neki pa zato troši.
Za svaki slučaj provjeri sa malwarebytes

 

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mp3david kaže...
Al kako ce mi azurirati 223 datoteke kad nema sanse da je to sve skinulo.?
Eo resetirao sam ga i otisao na update, osvjezio pretragu azuriranja i izbaci x i pise da se vec instaliraju azurianja..otisao sam napraviti system restore i nece ni tako..opet krene instalirat nemogu ni vratit sustav na ranije :(

 kolega , ako je izbacilo da ima 223 azuriranja onda  ima 223 azuriranja i uradio si ono sto sam rekao da ne radiš , prekinuo i zjb stvar i sad ne zna  jel doš`o il` je poš`o  .  Previše si nestrpljiv , pusti da odradi , j*** ga ti , ne traži ti kruha ili jednostavno skini neki windows 7 sa ugrađenim updateima do sad i aktiviraj ga sa org ključem ako imaš   :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 18:57 (error_666).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ma kako sam se sinoc raspalio u 4 ujutro sam opet srusio sustav i stavio sedmicu...10do6 sam otisao spavat haha

Instalirao sam samo SP1,iskljucio azuriranja i sada je sve OK...necu ni stavljat desetku,to cu kad jednog dana kupim novi komp...mislim da je sedmica dovoljno novija i naprednije nakon prelaska s XP-a...sa kojeg sam tesko rastao ali rusenje nekih programa i starost sustava su me natjerali na to hah 

LG G4 32GB
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Imam jedan problemcic.
Dosao kuci sa terena (od 2 i pol mjeseca), i kresnem komp a on izbaci ovu gresku i nece u win
Greska: 0xc0000605
Na kompu je win 10 beta od prije 2 i pol mjeseca nezz tocno koja verzija.
Tada je sve radilo savrseno.
Pise mi: A component of the operating system has expired.
I pokazuje na datoteku winload.exe
Vjerojatno bi mogao to rijesiti sa recovery toolsom ali nemam win 10 dvd kod sebe pa moram ici kod prijatelja.
Jel zna netko neko brze rijesenje?
Jel se netko susreo sa ovom greskom?
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
1samek kaže...

Kako u Windows Exploreru (na Win 10) upaliti da pokazuje koliko ima slobodnog mjesta na disku / folderu?

 

Kao na slici u prilogu.

 Anybody?

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
crozoki kaže...
Imam jedan problemcic.
Dosao kuci sa terena (od 2 i pol mjeseca), i kresnem komp a on izbaci ovu gresku i nece u win
Greska: 0xc0000605
Na kompu je win 10 beta od prije 2 i pol mjeseca nezz tocno koja verzija.
Tada je sve radilo savrseno.
Pise mi: A component of the operating system has expired.
I pokazuje na datoteku winload.exe
Vjerojatno bi mogao to rijesiti sa recovery toolsom ali nemam win 10 dvd kod sebe pa moram ici kod prijatelja.
Jel zna netko neko brze rijesenje?
Jel se netko susreo sa ovom greskom?
Hvala

 Vjerojatno si imao neki od buildova koji su početkom 10og mjeseca istekli, plus nešto se smrdalo. Nek ti frend napravi instalacijski USB ili DVD 10e (hoćeš RTM ili najnoviji build, svejedno), pa prvo napravi sysem repair. Ako ne pomogne, pregaziš instalaciju i nanovo. 

16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ma palo mi na pamet da vratim datum u biosu i radi

Sad cu ga updejtati i vratiti datum na danasnji.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice