Problem sa Windows 7

poruka: 65
|
čitano: 11.447
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem sa Windows 7

Dakle imam sljedeći problem prilikom instalacije windowsa,znaci ovak ubacim cd u citac resetiram i prije instalacije formatiram C particiju.i kada krene instalacija meni stoji na 1 posto eventualno 2 dode i dalje nece citac se nevrti znaci zavrti se pa stane i tak non stop al nemice se sa 1 posto.donesao sam od kolege isto citac ista stvar mi se događa da napomene cd je uredu jel sam dizao kolegi windowse sa njega i sve mu uredno radi a jos pritome probao sam i sa vistom ista stvar mi se dogodi zapne na 1 eventualno 2 posto i nista,znao sam ostavit nek se instaliraju windowsi po 5 sati al nista ni da prdne sa 2 posto.zato vas molim pomoc ako ima tko bilo kakvu ideju neka mi napise dobro ce mi dociNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 15:18 (razer1911).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows 7
razer1911 kaže...

Dakle imam sljedeći problem prilikom instalacije windowsa,znaci ovak ubacim cd u citac resetiram i prije instalacije formatiram C particiju.i kada krene instalacija meni stoji na 1 posto eventualno 2 dode i dalje nece citac se nevrti znaci zavrti se pa stane i tak non stop al nemice se sa 1 posto.donesao sam od kolege isto citac ista stvar mi se događa da napomene cd je uredu jel sam dizao kolegi windowse sa njega i sve mu uredno radi a jos pritome probao sam i sa vistom ista stvar mi se dogodi zapne na 1 eventualno 2 posto i nista,znao sam ostavit nek se instaliraju windowsi po 5 sati al nista ni da prdne sa 2 posto.zato vas molim pomoc ako ima tko bilo kakvu ideju neka mi napise dobro ce mi dociNamigiva

Možda HDD ima bad sectora .

Trebalo bi sa ovim malo počešljat , napravit defrag i popravit možebitne bad sectore .

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je .
14 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7
razer1911 kaže...

Dakle imam sljedeći problem prilikom instalacije windowsa,znaci ovak ubacim cd u citac resetiram i prije instalacije formatiram C particiju.i kada krene instalacija meni stoji na 1 posto eventualno 2 dode i dalje nece citac se nevrti znaci zavrti se pa stane i tak non stop al nemice se sa 1 posto.donesao sam od kolege isto citac ista stvar mi se događa da napomene cd je uredu jel sam dizao kolegi windowse sa njega i sve mu uredno radi a jos pritome probao sam i sa vistom ista stvar mi se dogodi zapne na 1 eventualno 2 posto i nista,znao sam ostavit nek se instaliraju windowsi po 5 sati al nista ni da prdne sa 2 posto.zato vas molim pomoc ako ima tko bilo kakvu ideju neka mi napise dobro ce mi dociNamigiva

Probaj u biosu staviti diskove u AHCI mode..

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows 7
DamageHigh kaže...
razer1911 kaže...

Dakle imam sljedeći problem prilikom instalacije windowsa,znaci ovak ubacim cd u citac resetiram i prije instalacije formatiram C particiju.i kada krene instalacija meni stoji na 1 posto eventualno 2 dode i dalje nece citac se nevrti znaci zavrti se pa stane i tak non stop al nemice se sa 1 posto.donesao sam od kolege isto citac ista stvar mi se događa da napomene cd je uredu jel sam dizao kolegi windowse sa njega i sve mu uredno radi a jos pritome probao sam i sa vistom ista stvar mi se dogodi zapne na 1 eventualno 2 posto i nista,znao sam ostavit nek se instaliraju windowsi po 5 sati al nista ni da prdne sa 2 posto.zato vas molim pomoc ako ima tko bilo kakvu ideju neka mi napise dobro ce mi dociNamigiva

Probaj u biosu staviti diskove u AHCI mode..

Da je do toga pojavljivao bi mu se BSOD .

Al neka , nek napravi sigurnosti radi .

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je .
15 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7
xXxBIMBOxXx kaže...
razer1911 kaže...

Dakle imam sljedeći problem prilikom instalacije windowsa,znaci ovak ubacim cd u citac resetiram i prije instalacije formatiram C particiju.i kada krene instalacija meni stoji na 1 posto eventualno 2 dode i dalje nece citac se nevrti znaci zavrti se pa stane i tak non stop al nemice se sa 1 posto.donesao sam od kolege isto citac ista stvar mi se događa da napomene cd je uredu jel sam dizao kolegi windowse sa njega i sve mu uredno radi a jos pritome probao sam i sa vistom ista stvar mi se dogodi zapne na 1 eventualno 2 posto i nista,znao sam ostavit nek se instaliraju windowsi po 5 sati al nista ni da prdne sa 2 posto.zato vas molim pomoc ako ima tko bilo kakvu ideju neka mi napise dobro ce mi dociNamigiva

Možda HDD ima bad sectora .

Trebalo bi sa ovim malo počešljat , napravit defrag i popravit možebitne bad sectore .

e sad koji od ova dva bost speed ili auslogic disk defrag.i mozes mi malo pojasniti sta bi to moglo biti bad sectora

 

13 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7

Ovaj gore link vodi na stranicu sa defraggerom. Ti trebaš provjeriti hard za bad sectore. To su dijelovi na disku koji su oštećeni i operativni sustav ih zbog toga ne može koristiti. Skini HD Tune, klikni na karticu Health i provjeri Health status (treba pisati ok; ako ne piše, stavi screenshot). Zatim odradi error scan u tom istom programu.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 19:33 (deadman).
15 godina
offline
Problem sa Windows 7

evo neznam ako vidite mogu slike uplaodat preko imageshaka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 20:09 (razer1911).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7

Imaš bad sectora i problem je u kablu za hard (možda se odspojio). Bad sectore možeš probati popraviti Checkdiskom koji je ugrađen u windowse (ako su nastali softverskom greškom; ako su fizički oštečeni, nema spasa).

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
offline
Problem sa Windows 7

ja imam sata cabal onaj naranđasti bas sad gledam nije se nigdje otkopcio.jel imas mozda sta na ideji da probam pokusat.mozes mi reci di se nalazi taj check disk

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 20:19 (razer1911).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7
razer1911 kaže...

evo neznam ako vidite mogu slike uplaodat preko imageshaka.

Ovaj warning vezano za "Ultra DMA CRC Error Count" ukazuje na probleme sa kablom za hard disk.

Ako imaš rezervni stavi novi umjesto starog, ako nemaš probaj stari izvaditi i zamijeniti konektore i provjeri kako stoje.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/neispravni-slotovi-memoriju/40579.aspx?page=0&jumpto=712904&sort=asc&view=flat

Radio, ne radio, svira radio!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 20:19 (boxer).
15 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7
boxer kaže...
razer1911 kaže...

evo neznam ako vidite mogu slike uplaodat preko imageshaka.

Ovaj warning vezano za "Ultra DMA CRC Error Count" ukazuje na probleme sa kablom za hard disk.

Ako imaš rezervni stavi novi umjesto starog, ako nemaš probaj stari izvaditi i zamijeniti konektore i provjeri kako stoje.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/neispravni-slotovi-memoriju/40579.aspx?page=0&jumpto=712904&sort=asc&view=flat

e hvala idem bas zamjenit konektore pa javim.mislis da mi je to problem zasto nisam mogao dici windowse

13 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7
razer1911 kaže...

mozes mi reci di se nalazi taj check disk

  Klikni na Start -> Run -> upiši cmd. Zatim upiši chkdsk c:/f i pritisni tipku Enter.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
offline
Problem sa Windows 7

Ja sam dobivao BSOD zbog sata kabla. Ne znam koji mu je vrag bio, možda je i fabrički bio malo lošiji odnosno imao je slabije konektore, ali kada sam ga izvadio i stavio ponovno u drugi sata slot radilo je OK, mada je sigurnije staviti novi sata kabal.

 

Inače simptomi tog problema su usporeni prijenos podataka, greške u prijenosu, izbacivanje grešaka pri snimanju i kopiranju itd.

Vrlo je vjerovatno da ti to uzrokuje problem sa instaliranjem Windowsa, ali i da ne uzrokuje prijavljuje ti grešku pa bi bilo OK da eliminiras i tu opciju pa da vidiš hoće li išta pomoći.

Korak po korak pa možda i otkrijemo u čemu je u stvari problem.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7
boxer kaže...

Ja sam dobivao BSOD zbog sata kabla. Ne znam koji mu je vrag bio, možda je i fabrički bio malo lošiji odnosno imao je slabije konektore, ali kada sam ga izvadio i stavio ponovno u drugi sata slot radilo je OK, mada je sigurnije staviti novi sata kabal.

 

Inače simptomi tog problema su usporeni prijenos podataka, greške u prijenosu, izbacivanje grešaka pri snimanju i kopiranju itd.

Vrlo je vjerovatno da ti to uzrokuje problem sa instaliranjem Windowsa, ali i da ne uzrokuje prijavljuje ti grešku pa bi bilo OK da eliminiras i tu opciju pa da vidiš hoće li išta pomoći.

Korak po korak pa možda i otkrijemo u čemu je u stvari problem.

e hvala ti puno.cuj przio sam kolegama igre i neke stvari na duable dvd pa mi je znao sprcat dvd i sve i to tako par puta al ne cesto.znaci sata kabl sad cu probat promjenit konetkore,ak ne ujtro pravac po novi

 

e da promjenim oba dva od citaca,i od harda ili samo od harda.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 20:38 (razer1911).
15 godina
offline
Problem sa Windows 7

Samo od harda probaj, jer ti prijavljuje za HDD.  Jel sta pomoglo?

 

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7
boxer kaže...

Samo od harda probaj, jer ti prijavljuje za HDD.  Jel sta pomoglo?

 

ej evo testao sam istekao sam kabal od citaca i njega sam prikopcao u hard i testao ista stvar mi se pojavila.

gle sta je interesantna stvar u svemu tome sto ja mogu xp instalirat al windows 7 i vistu nemogu..

 

evo napravio test sa starijim programom i tu mi tvrdi da je sve uredu.a na onom novom ne sad neznam ko pije ko plača.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 22:23 (razer1911).
15 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7
razer1911 kaže...
boxer kaže...

Samo od harda probaj, jer ti prijavljuje za HDD.  Jel sta pomoglo?

 

ej evo testao sam istekao sam kabal od citaca i njega sam prikopcao u hard i testao ista stvar mi se pojavila.

gle sta je interesantna stvar u svemu tome sto ja mogu xp instalirat al windows 7 i vistu nemogu..

Čudno mi je to, Xp može sa istim kablom, a Win7 i Vista ne mogu?

Bez obzira onaj warning je najvjerovatnije problem sa sata kablom, no ne isključujem da se možda radi i onekom meni nepoznatom problemu.

 

Daj probaj kad ti tako stane da izvadiš DVD od Win7 i ponovno ga vratiš. Meni je znalo rijetko praviti probleme prilikom instalacije pa sam tako riješavao, ali problem je bio u driverima za CD/DVD uređaj.

Problem mi je bio ovaj "A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now".

 

Na nekim forumima prijavljuju da se problem sličan tvom dešava zbog grafičke kartice, kada su je promjenili i stavili drugu instalacija je protekla uredu.

 

Nadam se da je DVD od Win7 ispravan, jer nemam više inspiracije u čemu bi mogao biti problem.

 

 

 

 

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
offline
Problem sa Windows 7

Ako ništa ne uspiješ, probaj instalirati winse s USB-a.

Evo tutorial.

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Problem sa Windows 7

neznam stvarno nemam ideje vise sta jedino da im odnesem u servis i da im kazem sta je nastvari ovak cemo se hebat do godine.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa Windows 7

Malo sam googlao i ima mnogo savjeta za taj problem.

 

- neispravan DVD, veća brzina snimanja, neispravan ISO

- vađenje drugog sticka memorije, treba ostati jedan

- grafička kartica

- napraviti CMOS

- problemi sa starijim matičnim pločama određene postavke u Biosu smetaju

- kompletno brisanje particije i ponovno pravljenje particije na koju će se instalirati Win7 itd.

 

 

http://www.sevenforums.com/installation-setup/10048-installation-stops-expanding-files-help-please.html

 

http://www.sevenforums.com/installation-setup/9507-frozen-expanding-files.html

 

http://www.sevenforums.com/installation-setup/35804-expanding-windows-file-hangup.html

 

 

Ne znam stvarno, probaj sa USB sticka.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Problem sa Windows 7

evo da kazem da sam rijesio problem prebacio sam u AHCI mod i instaliralo mi bez problema nemogu vjerovat kako sam sretan,jos jednom svima hvala koji su se trudili pomoc.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7
razer1911 kaže...

evo da kazem da sam rijesio problem prebacio sam u AHCI mod i instaliralo mi bez problema nemogu vjerovat kako sam sretan,jos jednom svima hvala koji su se trudili pomoc.

Kao što rekoh...Namigiva

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\
15 godina
offline
RE: Problem sa Windows 7
DamageHigh kaže...
razer1911 kaže...

evo da kazem da sam rijesio problem prebacio sam u AHCI mod i instaliralo mi bez problema nemogu vjerovat kako sam sretan,jos jednom svima hvala koji su se trudili pomoc.

Kao što rekoh...Namigiva

bog te blagoslovioSmijeh

13 godina
protjeran
offline
Problem sa Windows 7

imam problem s e-mailom, kad nađem link na nekom site-u kliknem na njega i izbaci mi da ne mogu otvorit e-mail jer mi nije dobro instaliran. onda moram kopirati adresu i zaljepiti je. jel se to može kako popraviti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows 7
so.creator.est kaže...

imam problem s e-mailom, kad nađem link na nekom site-u kliknem na njega i izbaci mi da ne mogu otvorit e-mail jer mi nije dobro instaliran. onda moram kopirati adresu i zaljepiti je. jel se to može kako popraviti?

Kupi Office i koristi Outlook 2007 .

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je .
13 godina
protjeran
offline
RE: Problem sa Windows 7
znači nema pomoći ako imam web mail?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows 7
so.creator.est kaže...
znači nema pomoći ako imam web mail?

Ne .

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je .
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows 7

Osim ako imaš Gmail i Firefox onda se može namjestiti Gmail kad default mail client.

13 godina
protjeran
offline
RE: Problem sa Windows 7
nije stvar gmaila, nego IE ili FF.
ja imam gmail i IE.
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Windows 7

Može se i u Operi samo ne koristim tu funkciju.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice