SSD-škola izdvojena tema

poruka: 3.091
|
čitano: 691.333
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
9 godina
offline
Re: SSD-škola
djigibao kaže...

Obavezno si stavi u BIOS>Sata postavke na AHCI.

 

BTW: popuni si u profilu opciju Moj PC.

 Idem na advanced>storage configuration>sata mode selection>ahci... Ali i dalje se nepojavljuje hdd kao boot option....moj pc budem popunio cim stavim windows..

16 godina
offline
Re: SSD-škola
Aj probaj instalirat Win na SSD i kada bude gotovo onda ubaci HDD pa vidi sta se desava.
Koju MBO imas?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
SSD-škola

Koliko me ovaj kompijuter sad iznervirao to nisu istine.... Dakle na jednom kompu pokusavam innstalirat windows dok na jednom starijem sam na forumu i citam vase savjete... i tako sam htio upalit komp i uci u bios dok su HDD I SDD na kojim su stariji windowsi instalirani... i tipkam tipku F11 i skuzim da mi je tipkovnica ustekana u stari komp... a windows se tamo vec poceo ucitavat... i sad sam pokusao instalirat Windows na ssd i nece samo se upali i dodje do desktopa windows 7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: SSD-škola
djigibao kaže...
Aj probaj instalirat Win na SSD i kada bude gotovo onda ubaci HDD pa vidi sta se desava.
Koju MBO imas?

 Mbo je Asrock H81M-HDS...

16 godina
offline
SSD-škola

Iskopčaj stari HDD, ostavi SSD, u biosu postavi na AHCI, SSD stavi kao first boot device, ubaci USB, restartaj PC i pritisni F9 da ti otvori boot menu i odaberi bootanje sa USB i instaliraj OS.

Nakon instalacije, ugasi PC ali doslovno i napajanje, skopčaj HDD, upali PC uđi u bios provjeri da je SSD na first boot device, a HDD na second boot device, a zatim kada uđeš u Windows idi u Disk Management i tamo formatiraj HDD.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...

Iskopčaj stari HDD, ostavi SSD, u biosu postavi na AHCI, SSD stavi kao first boot device, ubaci USB, restartaj PC i pritisni F9 da ti otvori boot menu i odaberi bootanje sa USB i instaliraj OS.

Nakon instalacije, ugasi PC ali doslovno i napajanje, skopčaj HDD, upali PC uđi u bios provjeri da je SSD na first boot device, a HDD na second boot device, a zatim kada uđeš u Windows idi u Disk Management i tamo formatiraj HDD.

 

 

 Dakle nece biti problem to sto ulazim u windows sa SSD i ukljucenim HDD-om na kojem je drugi windows..Jer nisam formatirao taj HDD jer mi nece formatira C: particiju..

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 21:03 (Fly598).
16 godina
offline
Re: SSD-škola
Fly598 kaže...
boxer kaže...

Iskopčaj stari HDD, ostavi SSD, u biosu postavi na AHCI, SSD stavi kao first boot device, ubaci USB, restartaj PC i pritisni F9 da ti otvori boot menu i odaberi bootanje sa USB i instaliraj OS.

Nakon instalacije, ugasi PC ali doslovno i napajanje, skopčaj HDD, upali PC uđi u bios provjeri da je SSD na first boot device, a HDD na second boot device, a zatim kada uđeš u Windows idi u Disk Management i tamo formatiraj HDD.

 

 

 Dakle nece biti problem to sto ulazim u windows sa SSD i ukljucenim HDD-om na kojem me drugi windows..Jer nisam fomaritao taj HDD jer mi nece formatira C: particiju..

 Nebi trebalo biti problema ako staviš SSD kao first boot device. U principu HDD i nemoraš stavljati uopće u second boot device.

 

Ja sam ovako radio i riješio sam svoje probleme na ovaj način.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
SSD-škola

Uskoro mi dolazi Kingston Fury X 120 GB i imam par pitanja.

Planiram na njega instalirati Windows 8.1,a trenutni HDD ostaviti za storage ( WD 500 GB ) i na njemu imam na C: particiji instaliran Windows 7.

 

Nazalost imam USB 3.0 stick,a maticna USB 2.0 i to mi zadaje probleme tokom instalacije i sad ne znam sto raditi,jedva sam preko USB 2.0 sticka instalirao sedmicu.

 

Jel moguce kako iz Windows 7 koja mi je trenutno na HDD instalirati na SSD Windows 8.1 jer ne znam nemam drugih opcija kako da proradi,trenutno nemam u blizini 2.0 stick.

 

Citao sam da Windows 7 trebalo optimizirati za rad u Win7,pretpostavljam Win8.1 je optimiziran i nije potrebno nista dodatno nastimavati ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SSD-škola

Cek, pa USB 3.0 stick bi trebao normalno raditi na 2.0 utoru (naravno, pri 2.0 brzinama). Kakvih problema imas?

WordPress ❤
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 11:51 (OriginalEXE).
15 godina
offline
Re: SSD-škola
OriginalEXE kaže...

Cek, pa USB 3.0 stick bi trebao normalno raditi na 2.0 utoru (naravno, pri 2.0 brzinama). Kakvih problema imas?

 Da,u teoriji,kod mene nikako da proradi,naposljetku proradilo kad sam stavio USB 2.0 stick,a sa 3.0 nece da proradi.

Ovo dobijem i ne mozes se pomaknuti dalje od toga.

 

 

16 godina
offline
Re: SSD-škola
Kod instalacije Windows-a USB 3 ne sljaka bez drivera.
Tek kada su Win instalirani + driveri onda ce ti proraditi.
Zato kod instalacije USB 3 ustekas u USB 2 port.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
SSD-škola

pozdrav!.uspio sam instalirat win 7 64bit na ssd..sad nemam interneta jer trebam instalirat driver za network adapter...kako to i dali trebam instalirat drivere za graficku itd..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola
Fly598 kaže...

pozdrav!.uspio sam instalirat win 7 64bit na ssd..sad nemam interneta jer trebam instalirat driver za network adapter...kako to i dali trebam instalirat drivere za graficku itd..

 Drago mi je da si napokon uspio instalirati Windows i upogoniti SSD. Win 7 inače u sebi sadrži drivere za network adapter, no ako neće skini drivere sa web stranice proizvođača matične ploče, također instaliraj i drivere za grafičku karticu na isti način idi na web stranicu proizvođača grafičke kartice i skini za Win 7 64 bit. 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Ako netko koristi aplikaciju SSD Fresh za optimizaciju diska možda će znati... Naime, kad sam prvi puta skinuo aplikaciju optimizirao sam sve što se nudilo i mislio da je to to.

No, već sam tri puta u razmacima od 15 dana ponovno otvorio SSD Fresh i iznenadio se da se neke stavke resetiraju same od sebe i svaki puta ih je potrebno ponovno optimizirati. Inače, imam Win 8.1 Pro.

 

U čemu je problem? Zar nebi trebalo kad jednom optimiziraš da to ostaje tako a ne da se samo od sebe vrati na početne postavke?!?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 22:49 (Renta10).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SSD-škola

Evo,osposobio sam instalaciju i uspio instalirati Windows 8.1,uz to instalirani svi driveri sa MSI-jeve stranice i dobijem ovaj rezultat.

 

Kingston Fury X 120 GB,good or not ? Moze li to bolje sa novijom plocom ?

 

EDIT : gledajuci ostale SSD-ove i rezultate,ili je ovo zbog ploce ili je nesto po krivu ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2016 0:44 (doky01akablava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola

Koliko vidim ta ploca ima samo SATA II.

Brzine na SATA II idu max do 250km/h

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
SSD-škola

Evo kakve su kod mene brzine Samsung 850 Evo 250 GB na SATA II ploči.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...

Evo kakve su kod mene brzine Samsung 850 Evo 250 GB na SATA II ploči.

 Evo moj isto.

Razlika u cijeni 200 kn ( SSD evo 120 GB 540 kn,ja platio svog novog sa jamstvo 3 godine 350 kn ).

 

 

14 godina
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...

Evo kakve su kod mene brzine Samsung 850 Evo 250 GB na SATA II ploči.

 Ako imaš puno rama uključi rapid mode. Imat ćeš osjetno ubrzanje u otvaranju aplikacija.

nemam za potpis
16 godina
offline
Re: SSD-škola
tenac kaže...
boxer kaže...

Evo kakve su kod mene brzine Samsung 850 Evo 250 GB na SATA II ploči.

 Ako imaš puno rama uključi rapid mode. Imat ćeš osjetno ubrzanje u otvaranju aplikacija.

 Imam svega 4GB DDR2

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
SSD-škola

Sto trebam podesiti da mi izbrisane stvari sa HDD ne "baca" u recycle bin od SSD ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD-škola
doky01akablava kaže...

Sto trebam podesiti da mi izbrisane stvari sa HDD ne "baca" u recycle bin od SSD ? 

 shift+del 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom
14 godina
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...
tenac kaže...
boxer kaže...

Evo kakve su kod mene brzine Samsung 850 Evo 250 GB na SATA II ploči.

 Ako imaš puno rama uključi rapid mode. Imat ćeš osjetno ubrzanje u otvaranju aplikacija.

 Imam svega 4GB DDR2

računaj na to da će ti rapid mode uzeti mislim da 10% memorije, al kod sata II matičnih ploča se stvarno osjeti poboljšanje

nemam za potpis
8 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Renta10 kaže...

Ako netko koristi aplikaciju SSD Fresh za optimizaciju diska možda će znati... Naime, kad sam prvi puta skinuo aplikaciju optimizirao sam sve što se nudilo i mislio da je to to.

No, već sam tri puta u razmacima od 15 dana ponovno otvorio SSD Fresh i iznenadio se da se neke stavke resetiraju same od sebe i svaki puta ih je potrebno ponovno optimizirati. Inače, imam Win 8.1 Pro.

 

U čemu je problem? Zar nebi trebalo kad jednom optimiziraš da to ostaje tako a ne da se samo od sebe vrati na početne postavke?!?

 Itko?

 

Pa valjda ima ljudi koji koriste SSD Fresh za optimizaciju diska..

16 godina
offline
Re: SSD-škola
doky01akablava kaže...

Sto trebam podesiti da mi izbrisane stvari sa HDD ne "baca" u recycle bin od SSD ? 

Jesi siguran da ih baca baš na SSD?

Renta10 kaže...

 

Pa valjda ima ljudi koji koriste SSD Fresh za optimizaciju diska..

Po onom što sam vidio, baš mi i nema smisla bacati lovu za SW koji može napraviti isto što i par klikova mišem.

15 godina
offline
Re: SSD-škola
Old Iggy kaže...
doky01akablava kaže...

Sto trebam podesiti da mi izbrisane stvari sa HDD ne "baca" u recycle bin od SSD ? 

Jesi siguran da ih baca baš na SSD?

Renta10 kaže...

 

Pa valjda ima ljudi koji koriste SSD Fresh za optimizaciju diska..

Po onom što sam vidio, baš mi i nema smisla bacati lovu za SW koji može napraviti isto što i par klikova mišem.

 Kako provjeriti gdje ih "baca",sve dolazi u recycle bin naravno.

 

 

16 godina
offline
Re: SSD-škola
doky01akablava kaže...
Old Iggy kaže...
doky01akablava kaže...

Sto trebam podesiti da mi izbrisane stvari sa HDD ne "baca" u recycle bin od SSD ? 

Jesi siguran da ih baca baš na SSD?

Kako provjeriti gdje ih "baca",sve dolazi u recycle bin naravno.

 

 

 U RBinu su metadata informacije o brisanjima, nisu se datoteke preselile na taj disk već ostaju na originalnoj poziciji.

8 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Old Iggy kaže...

Po onom što sam vidio, baš mi i nema smisla bacati lovu za SW koji može napraviti isto što i par klikova mišem.

 

Nema smisla, svi imamo besplatnu trial verziju.

 

Pisalo se dosta u temi od SSD fresh aplikaciji...koristi li još netko?

13 godina
offline
SSD-škola

Ovo su dobri rezultati? xD

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola
Odlicni...
Samsung EVO?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice