Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.768.656
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Da, zato i tražim brzi SSD koji bi uz 16GB rama trebao osigurati brzinu i fluidnost!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 14:14 (Erda).
15 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav!

 

Molim malu pomoć.

 

Mogu li ja u ovu matičnu :

 

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-H310M-A/

 

staviti ovaj SSD:

 

https://www.moduldevet.hr/ssd-500gb-kin-a2000-pcie-m2-2280-nvme?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Hoće li to raditi sporije ili neće uopće raditi?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
sokios kaže...

 Ploča ima x2 pcie, a SSD je x4, tako da neće raditi na full brzini, ali skoro nikad ni ne rade cijelo vrijeme na full brzini, tako da ti je svejedno.

Ako ti je cijena ok, uzimaj.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Najbolji M.2 do 500 kn?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Dombas kaže...

Najbolji M.2 do 500 kn?

 Jao fulo si akcije sad za black friday (prije tjedan dana) mogo si dobre uzet na amazonu.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 12:59 (mislioc).
11 godina
online
Re: Koji SSD?
Dombas kaže...

Najbolji M.2 do 500 kn?

 https://www.nabava.net/ssd-disk/kingston-a2000-ssd-500gb-cijena-m2-nvme-115225631

 

https://www.nabava.net/ssd-disk/kingston-a2000-sa2000m8-500g-ssd-500gb-cijena-m2-nvme-115225661

 

Ovdje gledaj, a mislioca cu prijaviti za reklamiranje ovog sugavog linksa vise...

Kupi u trgovini kojoj zelis, gledaj samo da je garancija sto duza, a cijenom vidis da ima i jeftinijih trgovina ili mozda tebi blizih.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 14:05 (acmilan2).
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Nije bila namjera reklama nego sugestija za isplativ nvme do 500kn. A za 20kn razlike kupovat po ovim jazbinama nema smisla.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Dečki a jel bi to moglo na Gigabyte AB350M-HD3?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji SSD?
mislioc kaže...
Nije bila namjera reklama nego sugestija za isplativ nvme do 500kn. A za 20kn razlike kupovat po ovim jazbinama nema smisla.

 Po jazbinama? A oprosti mislioče, Links je ipak jedna od najboljih trgovina u Hrvatskoj, vjerojatno i u Europi, zato i opcenito imaju jako dobre cijene komponenti, web shop koji izgleda kao da ju je moj pas radio i naravno, priznavanje garancije gdje kupis novo u trgovini, dodjes kuci, nesto nije kako treba, vratis se u roku pola sata i kazu ti da si ti kriv jer nisi profesionalno rukovao uređajem... Pa onda nek kupuje tamo i dalje i nek se nada da nista nece krepati, kao u extreme digitalu, ali oni barem imaju dobre cijene za razliku od linksa...

Kovačić
11 godina
offline
Koji SSD?

Samsung T5 SSD 1Tb krepao nakon godinu dana,otisao u trgovinu i uzeo isti model jer nema nikakvog izbora niti vecih od 1Tb...nije ni cudo sto trgovine propadaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Boli me ona stvar gdje će on to kupit. Pitao je do 500kn to je ok buđet nvme.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 18:40 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Da ide na tu ploču. Možeš ga uzet do 500kn je najisplativiji ima dugu garanciju.
15 godina
offline
Koji SSD?

Jedan hint...

 

Za ovo prvo, vjerojatno mnogi vec znaju ali za vidjeti koliko je neki produkt u opticaju i ocigledno povijest cijena, najbolje pogledati na geizhals.de/at pod "Preisentwicklung" kod nekog proizvoda gdje mozete vidjeti i unazad nez 5 - 10 godina (ovisi koliko je na trzistu), kod ostalih slicnih mozete maksimalno unatrag 1-3 god...... btw i neki drugi za razliku od geizhalsa nekad ne izlistaju Mindfactory koji ne samo da je pouzdan vec zna biti i vrlo jeftin (cak i najjeftiniji) i npr. besplatna dostava poslije ponoci. Za dodatnu provjeru cijena, vjerojatno sljedeci najbolji idealo.de (jbg nekad se dogodi da neku trgovinu na izlista jedan od navedenih), osobno sam se "sprzio" u par navrata gdje sam mogao ustedjeti i do cca skoro 50 eura.

 

Za puzdanost gledati na Mindfactory.de (vjerojano najcjenjeniji portal/shop/forum ne samo u Njemackoj vec i vjerojatno puno sire) gdje mozete vidjeti u postocima od prodanih koliko je neki proizvod zapravo pouzdan odnosno dolje ispod pod "Reklamationsquote" koliko od prodanih je defekt, isto tako mozete pogledajte i na alza.de (Cehija ali ima i Njemacka podruznica, salju i tamo) gdje se isto moze vidjeti kolicina prodanih i ovoga puta sama pouzdanost u postocima (ne koliko je posto defekt). Odmah da upozorim, sto se tice placanja na alzi, moguce cak i u Bitcoinima ali ipak bez obzira na valutu (eur ili btc), skupo je ali kao sto rekoh dobro dode za provjeriti pouzdanost......

 

Jos nesto, pazite se OEM-a/enterprise modela ako se tko odluci za to (opcenito, vrijedi za SSD i HDD) jer moguce je da ne dobijete punu garanciju ili djelomicnu.

 

Uglavnom, za sto vecu "sliku" o tome koliko je nesto zapravo pouzdano ako zelimo sto preciznije podatke, potrebno je po mogucnosti sto vise varijabli.......    broj prodanih ala po mogucnosti sto veci uzorak, koliko dugo je u opticaju, koliko ih je u defektu i ofc za neku sigurnost na koncu DWPD/TBW te garancija, nez ima li bolji nacin od ovih gore navedenih kombinacija.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Koji SSD?
acmilan2 kaže...
Links je ipak jedna od najboljih trgovina u Hrvatskoj, vjerojatno i u Europi, zato i opcenito imaju jako dobre cijene komponenti,

 Links je skup. U Linksu kupujem samo kada ne mogu čekati do 7 dana (ako nešto nemaju na skladištu) kod Protisa koji zna imati dobre cijene (u 90% slučajeva, jer uvijek netko može imati nižu cijenu za nešto iz ponude).



11 godina
online
Re: Koji SSD?
zelenapaprika kaže...
acmilan2 kaže...
Links je ipak jedna od najboljih trgovina u Hrvatskoj, vjerojatno i u Europi, zato i opcenito imaju jako dobre cijene komponenti,

 Links je skup. U Linksu kupujem samo kada ne mogu čekati do 7 dana (ako nešto nemaju na skladištu) kod Protisa koji zna imati dobre cijene (u 90% slučajeva, jer uvijek netko može imati nižu cijenu za nešto iz ponude).



 Serem, Links je jedan od najgorih, citaj i razgovor od prije...

Kovačić
4 godine
offline
Re: Koji SSD?
acmilan2 kaže...
zelenapaprika kaže...
acmilan2 kaže...
Links je ipak jedna od najboljih trgovina u Hrvatskoj, vjerojatno i u Europi, zato i opcenito imaju jako dobre cijene komponenti,

 Links je skup. U Linksu kupujem samo kada ne mogu čekati do 7 dana (ako nešto nemaju na skladištu) kod Protisa koji zna imati dobre cijene (u 90% slučajeva, jer uvijek netko može imati nižu cijenu za nešto iz ponude).



 Serem, Links je jedan od najgorih, citaj i razgovor od prije...

Bez brige, shvatio sam da je priča suprotna iz tvoje poruke koju sam citirao. 

15 godina
offline
Koji SSD?

Koja je po vama bolja solucija?

 

 

14 SSD 1tb Kington A2000 M.2 2280
1 SSD 1tb Gigabyte M.2 2280 NVMe
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
ivan7 kaže...

Koja je po vama bolja solucija?

 

 

 

Imaš taj Kingston A2000 1Tb za 716kn na ekupi uz ona dva popusta po 10% (ekupi kod i plaćanje maestro ili mastercardom)

15 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...
ivan7 kaže...

Koja je po vama bolja solucija?

 

 

 

Imaš taj Kingston A2000 1Tb za 716kn na ekupi uz ona dva popusta po 10% (ekupi kod i plaćanje maestro ili mastercardom)

 Ima i ovaj, ispadne oko 680 kn. Nije neka razlika u cijeni pa me zanima koji je bolji?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
ivan7 kaže...
ibme74 kaže...
ivan7 kaže...

Koja je po vama bolja solucija?

 

 

 

Imaš taj Kingston A2000 1Tb za 716kn na ekupi uz ona dva popusta po 10% (ekupi kod i plaćanje maestro ili mastercardom)

 Ima i ovaj, ispadne oko 680 kn. Nije neka razlika u cijeni pa me zanima koji je bolji?

 A2000 je provjerena stvar, sa Gigabyteovim ssdovima nisam još imao isksustva. ALi navodno imaju 1600 TBW ili 5 godina jamstva, dok A2000 ima 600TBW ili 5 godina jamstvo.

11 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav, koji ssd disk da uzmem, Kingston A400 480 GB za 320 kn ili Crucial MX500 za 405 kn? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji SSD?

Mislim da je MX500 no brainer u ovom izboru.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

MX500 bez razmisljanja

7 godina
offline
Koji SSD?

Upravo naručil SSD nakon 100 godina odugovlačenja   Ispalo me 406kn nakon popusta uz promo kod i plaćanje master karticom, 20% popusta sve skupa!

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji SSD?

koji je bolji u ovom rangu za igrice

Kingston A400 960GB

ili

WD Green 1TB

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
GridLocK kaže...

Upravo naručil SSD nakon 100 godina odugovlačenja   Ispalo me 406kn nakon popusta uz promo kod i plaćanje master karticom, 20% popusta sve skupa!

 

Ja uzeo onaj Kingston A2000 500GB NVMe 5 god gare, 10% ekupi kod i 10% za naster card = 388kn :)

6 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Jel ima tko iskustva sa Copy Smart trgovinom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Ja ljetos taj,samo što je terabajtni model platio 300 km (oko 150e), sad dosta jeftiniji.
Ali,odličan disk stvarno, izgleda da su pouzdani. Koristim ga 6mj,drlja nonstop jer je sistemski i sve je na 100%.
Samo mu je po meni manager dosta slabiji od Samsung magiciana od drugog 860 evo 256 GB (dodatni za igre),ali može se živjeti s tim :)
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
error_666 kaže...
...
Samo mu je po meni manager dosta slabiji od Samsung magiciana ....

 Ček, ček, za što koristiš softver od SSD-a?

Znam da sam ga nakratko isprobao prilikom kupovine prvog SSDa prije mnogo godina i od onda ni jednom, za sve SSDe koje sam imao.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice