Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.765.940
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Koji SSD?
tnakir kaže...

Deni ja imam SSD intel... ako si za da rijesimo jedan remote desktop pa da malo kucas po mom kompu pa da vidis koliko zapravo sa jednim SSD-om dobijes... javi se na PM pa cem izorganizirat nesto.

Thx, al budem se do frenda zaletio pogledati. On non stop priča o tome :)

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
Danny_HR kaže...

Thx, al budem se do frenda zaletio pogledati. On non stop priča o tome :)

Jednom kad probas povratka vise nema. Nije ni cudo sto njemu SSD neizlazi iz glave. SSD je mala revolucija u racunalima jer je konacno rijeseno usko grlo koje je stvarao HDD

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

dečki po čemu je ovaj intel tako dobar?

 

vidim da nema neku brzinu zapisivanja s obzirom na druge...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...

dečki po čemu je ovaj intel tako dobar?

 

vidim da nema neku brzinu zapisivanja s obzirom na druge...

Intel je intel... iako nema neku urnebesnu brzinu na papiru, u praksi tj. radu s malim fileovima je odličan. Drugi SSD-ovi imaju deklarirane velike brzine, ali to se većinom odnosi na rad s velikim fileovima, dok se u stvarnom radu na računalu više radi s manjim datotekama, pa je zato intel toliko bolji od drugih.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 17:18 (MatkoBB).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
Jurky kaže...
Razer_Copperhead kaže...

Nemaju OCZ od 120 GB, 60 mi je ipak malo, a RAID ne bih radio. Ima li još preporuka?

Zasto bjezis od raida?? Radit ce sigurno brze nego single 120GB, a one price ako rikne 1 ostao bez svih podataka objesis macku o rep, jer ako imas i samo jedan ako on rikne ostao si opet bez podataka...., kome su vazni podaci taj radi backup i tocka, bilo da ima raid 0  ili single disk.

ČEKAJ MALO TO MOŽE RIKNUTI?

 

jurky daj mi odg. vidim da se ti kužiš u ssd-e...

 

jer cu vjerojatno naručiti iz protisa ocz 120 gb vertex 2....

15 godina
offline
Koji SSD?

ekipa mislim da je vrijeme da i ja dodem do jednog SSD-a :D

sada imam jedan plan pa mi vi pomozite poslozit ga

mislio sam uzet 2x raptora od 76gb u raid 0+ ssd +maxtor 1tb

raptori za igrice

ssd za sistem

maxtor u dvije particije-1. torrenti,podaci itd 2. backup

s time da bi kasnije doso jos jedan podatkovni disk

e sada...dali je ssd premal ipak je to samo 30gb(al mi se svida dodatna oprema)

mozda da onda ovo ili ovo uzmem?

al onda je problem sta 200kn vise me dode...

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...
Jurky kaže...
Razer_Copperhead kaže...

Nemaju OCZ od 120 GB, 60 mi je ipak malo, a RAID ne bih radio. Ima li još preporuka?

Zasto bjezis od raida?? Radit ce sigurno brze nego single 120GB, a one price ako rikne 1 ostao bez svih podataka objesis macku o rep, jer ako imas i samo jedan ako on rikne ostao si opet bez podataka...., kome su vazni podaci taj radi backup i tocka, bilo da ima raid 0  ili single disk.

ČEKAJ MALO TO MOŽE RIKNUTI?

 

jurky daj mi odg. vidim da se ti kužiš u ssd-e...

 

jer cu vjerojatno naručiti iz protisa ocz 120 gb vertex 2....

Pa kao i svaki komad hardwarea tako i SSD moze otkazati poslusnost, zato je vazno raditi backup imao ti samo 1 single ili 6 SSD u raidu. I to se odnosi i na SSD i na HDD. Uvijek se moze desiti da HDD ili SSD otkaze, sanse su vrlo male ali opet bolje je puhati i na hladno i imati podatke na sigurnom. Meni se osobno nikad nije desilo da HDD odapne, a u 15 godina sam ih puno promijenio, ali svejedno uvjek radim backup na nekom trecem disku jer podaci su mi od presudne vaznosti.

 

OCZ Vertex 2 je odlican disk isto kao i moj Corsair Force, brzine na 4k slične kao i kod intelovog g2, a write mu je 3 puta brzi od navedenog. Neznam koju plocu imas pa da razmislis i o Raidu 0 2x60gb jer na ICH10 to radi zapanjujuce, pogotovo sad kad su izasli novi rst driveri koji donose duplo brze performanse u manipulaciji malih fileova u RAID-u

 

EDIT: Sad tek vidim da imas R2E i ona ima intelov ich10 i moj je savjet 2x60GB RAID 0

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 18:34 (Jurky).
15 godina
offline
RE: Koji SSD?
šiloman kaže...

ekipa mislim da je vrijeme da i ja dodem do jednog SSD-a :D

sada imam jedan plan pa mi vi pomozite poslozit ga

mislio sam uzet 2x raptora od 76gb u raid 0+ ssd +maxtor 1tb

raptori za igrice

ssd za sistem

maxtor u dvije particije-1. torrenti,podaci itd 2. backup

s time da bi kasnije doso jos jedan podatkovni disk

e sada...dali je ssd premal ipak je to samo 30gb(al mi se svida dodatna oprema)

mozda da onda ovo ili ovo uzmem?

al onda je problem sta 200kn vise me dode...

 

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
šiloman kaže...
šiloman kaže...

ekipa mislim da je vrijeme da i ja dodem do jednog SSD-a :D

sada imam jedan plan pa mi vi pomozite poslozit ga

mislio sam uzet 2x raptora od 76gb u raid 0+ ssd +maxtor 1tb

raptori za igrice

ssd za sistem

maxtor u dvije particije-1. torrenti,podaci itd 2. backup

s time da bi kasnije doso jos jedan podatkovni disk

e sada...dali je ssd premal ipak je to samo 30gb(al mi se svida dodatna oprema)

mozda da onda ovo ili ovo uzmem?

al onda je problem sta 200kn vise me dode...

 

definitivno corsair force series imas ovdje jedan dobar review o njemu, sad 40GB mi pari malo, to je za stavit win i to je to..... Po meni minimum je 60GB jer treba ostavit nesto i praznog mjesta da bi TRIM bolje funkcionirao.

Google is your friend
15 godina
offline
RE: Koji SSD?
Jurky kaže...
šiloman kaže...
šiloman kaže...

ekipa mislim da je vrijeme da i ja dodem do jednog SSD-a :D

sada imam jedan plan pa mi vi pomozite poslozit ga

mislio sam uzet 2x raptora od 76gb u raid 0+ ssd +maxtor 1tb

raptori za igrice

ssd za sistem

maxtor u dvije particije-1. torrenti,podaci itd 2. backup

s time da bi kasnije doso jos jedan podatkovni disk

e sada...dali je ssd premal ipak je to samo 30gb(al mi se svida dodatna oprema)

mozda da onda ovo ili ovo uzmem?

al onda je problem sta 200kn vise me dode...

 

definitivno corsair force series imas ovdje jedan dobar review o njemu, sad 40GB mi pari malo, to je za stavit win i to je to..... Po meni minimum je 60GB jer treba ostavit nesto i praznog mjesta da bi TRIM bolje funkcionirao.

ok,http://www.protis.hr/products/details/ocz-ssd-onyx-64gb-cachena-mb-25-sata-ii-mainstream-trim-support-mlc-r135w70s35mbs-iops/37779

ovo tu sam mislio jer nemam bas para previse...ovo bi mi bio max...a 64gb mi taman

btw sta je taj trim?cemu sluzi i sta treba za njega?

jos nes...sta kazes na raptore za igrice?

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?

definitivno corsair force series imas ovdje jedan dobar review o njemu, sad 40GB mi pari malo, to je za stavit win i to je to..... Po meni minimum je 60GB jer treba ostavit nesto i praznog mjesta da bi TRIM bolje funkcionirao.

ok,http://www.protis.hr/products/details/ocz-ssd-onyx-64gb-cachena-mb-25-sata-ii-mainstream-trim-support-mlc-r135w70s35mbs-iops/37779

ovo tu sam mislio jer nemam bas para previse...ovo bi mi bio max...a 64gb mi taman

btw sta je taj trim?cemu sluzi i sta treba za njega?

jos nes...sta kazes na raptore za igrice?

Uzmi radje onoga od 40, radje manji al da radi ko zvjer nego veci a da je trom......ako je vec tolika frka s parama.

 

Trim ti se brine da s vremenom SSD ne gubi na brzini nakon pisanja, brisanja.....

Google is your friend
15 godina
offline
RE: Koji SSD?
Jurky kaže...

definitivno corsair force series imas ovdje jedan dobar review o njemu, sad 40GB mi pari malo, to je za stavit win i to je to..... Po meni minimum je 60GB jer treba ostavit nesto i praznog mjesta da bi TRIM bolje funkcionirao.

ok,http://www.protis.hr/products/details/ocz-ssd-onyx-64gb-cachena-mb-25-sata-ii-mainstream-trim-support-mlc-r135w70s35mbs-iops/37779

ovo tu sam mislio jer nemam bas para previse...ovo bi mi bio max...a 64gb mi taman

btw sta je taj trim?cemu sluzi i sta treba za njega?

jos nes...sta kazes na raptore za igrice?

Uzmi radje onoga od 40, radje manji al da radi ko zvjer nego veci a da je trom......ako je vec tolika frka s parama.

 

Trim ti se brine da s vremenom SSD ne gubi na brzini nakon pisanja, brisanja.....

ok,a koliko taj trim zahtjeva prostora?

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
šiloman kaže...

ok,a koliko taj trim zahtjeva prostora?

mislim da je na force seriji ostavljeno tvornicki nekih 7% koje nemos koristit i koje sluze da bi TRIM mogao funkcionirati, Preporuča se nekih 10-15% za idealno, ali nije to neki problem ako bas nemas slobodnog prostora samo ce mu trebati vise vremena za "ciscenje".

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?

hvala na savjetu...

 

pa da o tome sam razmišljao, da sad kupim jedan od 60 gb i onda posle dok skupim novce,ako skupim kupim i drugi..

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...

hvala na savjetu...

 

pa da o tome sam razmišljao, da sad kupim jedan od 60 gb i onda posle dok skupim novce,ako skupim kupim i drugi..

 

 

mozda bi ti to bilo najbolje, jer svaki mjesec pada cijena bar za 100kn, tako da ces drugoga sigurno dobit povoljnije.

Google is your friend
14 godina
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...

hvala na savjetu...

 

pa da o tome sam razmišljao, da sad kupim jedan od 60 gb i onda posle dok skupim novce,ako skupim kupim i drugi..

Samo uzmi u obzir da ako želiš taj drugi stavljat u RAID, moraš napraviti novu instalaciju Winsa (da ne bi bilo nismo znali...:P)

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2010 18:10 (DamageHigh).
14 godina
offline
Koji SSD?

Ja sam jučer krenuo u potragu za SSD om od otprilike cca 120 + GB sa nekom prosječnom cijenom i dobrim kritikama.

 

Prvo sam nabasao na http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=20-231-378&SortField=0&SummaryType=0&Pagesize=10&PurchaseMark=&SelectedRating=-1&VideoOnlyMark=False&VendorMark=&IsFeedbackTab=true&Page=3

 

 

Za  G: Skill phoenix Pro Series FM-25S2S - 120 GBP2 , 2.5" MLC SSD...

 Uglavnom UŽAS!!!

 

 Od 10 isporučenih 3,5 komada ne rade nakon vađenja iz kutije. Daljnjih 2-2,5 komada ne prepoznaje Bios na matičnim pločama poneki prorade nakon Bios updatea, ali rijetki. Komentari ljudi su da je deklarirana brzina pisanja čitanja daleko ispod deklarirane, a mnogima od 10 restartanja barem 2-3 puta ne prepozna disk.

 

 Znači preostalih 3-4 sretnika ako ih tako možemo zvati za sada imaju ok iskustva.

 Najbolje je što NEPOSTOJI tehnička podrška osim putem , pazi sada, FORUMA, i ljudima zaračunavaju troškove poštarine za vračanje i ponovno slanje diskova makar priznaju da je njihova greška.

 

 

 Uglavnom , tu firmu sam prekrižio za slijedečih nekoliko godina , možda nauče na greškama ali ne smatram se njihovim kupcem u bližoj budučnosti. Odo ja sada gledat ostale diskove koji su u ponudi u HR.

 

P.S. E da , disk u stvari ima 110 Gb a ne 120 kao što piše, zaboravih tu "sitnicu" koja prilikom računanja G/kuna osjetno diže cijenu po Gb.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.11.2010 18:23 (Crotiger).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji SSD?
Crotiger kaže...

 

 

P.S. E da , disk u stvari ima 110 Gb a ne 120 kao što piše, zaboravih tu "sitnicu" koja prilikom računanja G/kuna osjetno diže cijenu po Gb.

Ja imam intela X-25M 80 GB... i ima 74GB :) Jbg... treba mjesta za TRIM.

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
offline
RE: Koji SSD?

Odlučio sam se da iza 15.tog uzmem  SSD 120.0 GB MUSHKIN Callisto Deluxe MKNSSDCL120GB-DX, SATA 2.5'', MLC-Chip, maks. do 285/275 MB/s.

Nisam našao pa skoro nijednu negativnu kritiku na forumima, 2 frenda sam pitao kako njihovi rade, jako su zadovoljni, pa sada da još jednom provijerim .

 

Jel netko ovdje sa foruma imao ikakvo iskustvo sa Mushkin serijom SSD i kako je zadovoljan?

 

Unaprijed hvala,

 

Crot

14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

e dečki kupio sam ocz vertex 2 60 gb i odličan... koji boost kompa...

 

prezadovoljan sam.. hvala jurky dobro si me savjetovao...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...

e dečki kupio sam ocz vertex 2 60 gb i odličan... koji boost kompa...

 

prezadovoljan sam.. hvala jurky dobro si me savjetovao...

Po meni si uzeo premali disk al dobro...

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
tnakir kaže...
u_hall kaže...

e dečki kupio sam ocz vertex 2 60 gb i odličan... koji boost kompa...

 

prezadovoljan sam.. hvala jurky dobro si me savjetovao...

Po meni si uzeo premali disk al dobro...

Disk je odlican, ali kad se nema para dobar je svaki pa i ovaj od 60GB, kasnije kad padnu cijene stavi jos jedan u raid 0, i to je to.

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

e a jel moguće staviti u raid o običan hhd i ssd??

 

zanima me jer imam hhd hitachi 500 gb i ssd ocz vertex 2 60 gb...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...

e a jel moguće staviti u raid o običan hhd i ssd??

 

zanima me jer imam hhd hitachi 500 gb i ssd ocz vertex 2 60 gb...

ukratko moguce je......., ali puuuuuno vise stete, a koristi nikakve. Imao bi velicinu raida 120GB i brzinu malo vecu od 1 singl hdd-a, dakle ne isplativo totalno.

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav, kupio sam SSD prvi put, pa me zanima da li trebam neki program za održavanje ili tako nešto?

(Ako svijetli da sam online, ne znači da sam tu)Two beer or not two beer--- http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1380237
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji SSD?
Plahi kaže...

Pozdrav, kupio sam SSD prvi put, pa me zanima da li trebam neki program za održavanje ili tako nešto?

Cestitke. Ne. Samo vozi i enjoy the ride :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?

znači onda nema smisla stavljati ih u raid.. bolje počekam pa kupim jos jedan ssd..

 

dal ssd-i moraju biti od istih proizvođađa,mislim da li se to preporučuje ili to nema veze??

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...

znači onda nema smisla stavljati ih u raid.. bolje počekam pa kupim jos jedan ssd..

 

dal ssd-i moraju biti od istih proizvođađa,mislim da li se to preporučuje ili to nema veze??

 

 

Pozeljno je da je isti model istoga kapaciteta.......

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
Crotiger kaže...

Odlučio sam se da iza 15.tog uzmem  SSD 120.0 GB MUSHKIN Callisto Deluxe MKNSSDCL120GB-DX, SATA 2.5'', MLC-Chip, maks. do 285/275 MB/s.

Nisam našao pa skoro nijednu negativnu kritiku na forumima, 2 frenda sam pitao kako njihovi rade, jako su zadovoljni, pa sada da još jednom provijerim .

 

Jel netko ovdje sa foruma imao ikakvo iskustvo sa Mushkin serijom SSD i kako je zadovoljan?

 

Unaprijed hvala,

 

Crot

 Imam ga ja nekih mjesec dana, i to jednostavno leeeeti. (Iako ove deklarirane brzine možeš zaboraviti)

 

Iako ja baš nisam kompetentan jer sam prešao "sa fiće na mercedesa" ali nevjerojatno mi je kako brzo ide instaliranje, deinstaliranje, otvaranje programa...

 

Za ne povjerovati.

 

Ja sam uzeo od 60 GB s tim da ti je iskoristivi kapacitet 55 GB (ostalo za trim)

 

Imam instalirane Win 7 ultim., office, acrobat X, i još hrpu manjih programa i još imam cca 25 - 30 GB free space - Po meni sasvim dovoljan i od 60 GB! (S tim da imam i jedan storage Samsung F3 1 TB)

 

Trim radi automatski sa win 7, samo u biosu podesi na "AHCI" umjesto IDE i to ti je to!

 

EDIT: A ti Mushkini su i cijenom najpovoljniji, pa je i po tom pitanju racionalan izbor + niti ja nisam našao negativne kritike pogotovo sada dok su i za njega izdali drivere za brže proc. manjih fileova)

 

pozz.

Zdravac
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2010 13:01 (Zdravac).
14 godina
odjavljen
offline
Koji SSD?

Kolko košta taj muškin od 60GB? 1100 kuna ako sam dobro vidio?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice