Hard disk ispušta čudne zvukove

poruka: 6
|
čitano: 2.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Hard disk ispušta čudne zvukove

Maloprije sam išao skinuti neki film i komp mi počne ispuštati neke čudne zvukove, cviljenja, struganja, i čim je skidanje filma završilo zvukovi su prestali... zbog čega bi to moglo biti? film sam skidao na eksterni hdd a windows mi se pokreće preko SSD-a

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hard disk ispušta čudne zvukove
maxy0 kaže...

Maloprije sam išao skinuti neki film i komp mi počne ispuštati neke čudne zvukove, cviljenja, struganja, i čim je skidanje filma završilo zvukovi su prestali... zbog čega bi to moglo biti? film sam skidao na eksterni hdd a windows mi se pokreće preko SSD-a

 Koliko je star HDD? Izgleda da lagano daje svoje.

14 godina
offline
Re: Hard disk ispušta čudne zvukove
quickr kaže...
maxy0 kaže...

Maloprije sam išao skinuti neki film i komp mi počne ispuštati neke čudne zvukove, cviljenja, struganja, i čim je skidanje filma završilo zvukovi su prestali... zbog čega bi to moglo biti? film sam skidao na eksterni hdd a windows mi se pokreće preko SSD-a

 Koliko je star HDD? Izgleda da lagano daje svoje.

 pa nekih 9 godina 

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Re: Hard disk ispušta čudne zvukove

-naravno.. jer nakon njemog filma, imaju zvuk.. :) ..ili realno, zvuk se mora čuti, teško je gradirati čujnost-tišinu-buku i ono što po iskustvu znamo kao 'loš zvuk' .. a posljedica je mehaničkih svojstava hdda tj motro+akutator.. pa i sadržaj-fragmentacija diska ili oštećeni sketori pa nisu linearni nego razbacani-zamjenski i sl. + u dužem radu posljedice zagrijavanja koje traže termičku rekalibraciju.. ili istovremeno radi više taskova, npr ti kopiraš dok defragmetner defragmetntira, antivirus skenira i sl. jer je automatika-okidač tako odlučio a kad obavi sve opet radi normalno.. no kako se sve kvari, kad-tad.. tako su puno veće šanse da je kvar-problem ili početak problema uzrok primjećenog zvuka dok ekšli ne znamo ništa pa ni koji-kakav zvuk, kao što ne možemo znati loto brojeve osim nadati se.. s time da je šansa za dobiti jackpot mala ali se nadamo kao i recipročno ne želimo kvar diska ali će se ipak kad-tad dogoditi.

 

-cviljenje-struganje.. backupiraj ako je važno, ako nije .. ignoriraš, tj za takve stvari možeš pogledati 'zdravlje' diska, recimo praktičan je hwinfo, ne treba install-zip.. radi i daje osnovne podatke tj zdravlje na na početnoj stranici dok detaljnije možeš pogledati ili koristiti druge alate kojima je to primarna namjena no neće dati ništa puno pametnije jer svi čitaju i prikazuju iste podatke iz smart-a i sl. zato hwinfo.. ili bilo koji drugi, pa i zvuk-iskustvo kao dovoljno za zamjenu jer neće dugo, tj ovisi o uzroku koji može biti više okidača taskova i kad to progura dalje je normalno stanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Hard disk ispušta čudne zvukove
maxy0 kaže...
quickr kaže...
maxy0 kaže...

Maloprije sam išao skinuti neki film i komp mi počne ispuštati neke čudne zvukove, cviljenja, struganja, i čim je skidanje filma završilo zvukovi su prestali... zbog čega bi to moglo biti? film sam skidao na eksterni hdd a windows mi se pokreće preko SSD-a

 Koliko je star HDD? Izgleda da lagano daje svoje.

 pa nekih 9 godina 

 Napravi check disk i počni backupirat podatke.

14 godina
offline
Hard disk ispušta čudne zvukove

mislim da ću ga morati isčupati van jer sada konstantno ispušta zvukove

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice