Externi ili sastavljanje externog

poruka: 10
|
čitano: 1.756
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Externi ili sastavljanje externog

Treba si uskoro kupiti neki externi hard no ne znam da li da si kupim već gotov externi ili da ga sama sastavljam. Koje preporučate?

Vidjela sam jedan externi hard, Seagate, 500 GB za 750kn, jel se to isplati?

Btw. od 320 - 500 GB ciljam...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Externi ili sastavljanje externog

Ja bih ti preporučio sastavljanje, tj. hard disk + ladicu. Ja sam baš nedavno kupio Samsungov 320 GB (zadovoljan sam, radi dosta tiho) i ICY Box vanjsku ladicu koja ima eSATA (naravno i USB) i dolazi sa SATA bracketom za matičnu ploču. Na taj način hard ti radi jednako brzo kao da ti je ugrađen u kompu. Doduše, ja sam tog Samsunga stvarno i ugradio u komp, a u ladici je stari Seagate od 120 GB. U svakom slučaju, ja sam za sastavljanje.


Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Externi ili sastavljanje externog

Po meni je bolje sastaviti HDD+ladica, ali ako želiš neki manju veličinu (2,5 HDD a ne 3,5) onda mislim da se više isplati externi hard.


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Externi ili sastavljanje externog

Ok, onda sastavljam... Možete li mi do 500 kn nešto preporučiti, molim. 3.5", ne manje

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Externi ili sastavljanje externog

Ako misliš na ladicu za HDD preporučujem ICY BOX (posjedujem ga i sve najbolje preporuke) i uzmi obavezno S-ATA HDD i ladicu. Preporučujem da ima i eSATA priključak.

Od diskova preporučujem Seagate.

 


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Externi ili sastavljanje externog

Jel može ovo za ladicu:

http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=586

 

i za HDD:

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=3281

 

 

no... vidjela sam sastavljene externe od 500GB za manje...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Externi ili sastavljanje externog
sve OK
Ja imam taj hard i jako sam zadovoljan s njime.

A u vezi novaca ... Ja sam ti preporučio najbolje (iz mog osobnog iskustva) a ti se raspitaj o drugim mogućnostma i što tebi odgovara.
16 godina
neaktivan
offline
Externi ili sastavljanje externog

Evo da zaključim temu... Kupila sam Seagate 500 GB i Icy Box kučište ( usb i sata ) i jako sam zadovoljna. Sve super radi :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Externi ili sastavljanje externog
Ja si brijem kupiti SEAGATE 1 TB FreeAgent PRO koji ima USB 2.0, Firewire i eSATA prikljucke i citao sam recenziju na netu u kojem su ga fakat pohvaliti, sve to za cca 1600 kn u hgspotu ili 1500 u telebitu. Ak neko ima taj hard nek se javi da mi jos kaze koju informaciju jel se isplati
15 godina
offline
Problem sa eksternim diskom od 500 GB

Pozdrav!

 

Kupio san eksterni disk od 500GB samo sa usb priključkom i iman jedan problem.Kada ga prikljucim,windowsi ga pripoznaju i sve je uredu dok ne restartiram ili ugasim racunalo,jer ga pri ponovnom podizanju sustava windowsi ne pripoznaju već ga moran iskljucit iz usb utora pa ponovo ukljucit da bi ga pripozna....Zna li neko kako mogu rijesut ovo,da i pri restartiranji i gasenju racunala disk ostaje pripoznat,a ne da ga moran iskljucit pa ponovo ukljucivat?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice