Tv nema signala

poruka: 17
|
čitano: 22.262
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Tv nema signala

Dosao sam na vikendicu,upalio tv i dobio poruku nema tv signala.

Tv je grundig 32 ghb 5740.

Gledao sam specifikacije i pise da podrzava dvb-t2.

Ne vidim da pise onaj dodatak hevc.

Da li to znaci da moram kupiti dodatni uredjaj za prijam signala?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Tv nema signala

Mislim da da ,ako ne podrzava HEVC da nece ..Tako da vjerovatno treba prijemnik.  EDIT : Koliko vidim na stranici da u video podrzava h.265 i hev ..probaj promjenit jezik il regiju pa mozda nadje 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 12:38 (sseennoonn).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Tv nema signala

Taj TV ti podržava novi signal. Ako ne vidiš kanale, moraš ih ponovno skenirati (Meni, Postavke, Izvor, Automatsko traženje kanala). Ako ti ih ne nalazi, nešto ne štima sa antenom.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Tv nema signala

Probao sam ali nije nasao niti jedan kanal.

Sljedeci vikend cu probati sa novim antenskim kabelom i nekom kucnom antenom.

 

12 godina
offline
Tv nema signala

Probao jučer ponovo,i tv je našao kanale.

Jedina razlika što sam ovaj put prvo izbrisao stare kanale, može biti da je to trebalo prvo napraviti.

U svakom slučaju sada imam kanale kao i prije, hvala svima na pomoći.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tv nema signala

To je zato što je kompletnim prelaskom na DVB-T2 došlo do promijena u frekvencijama koje se koriste za prijenos TV kanala. 

3 godine
neaktivan
offline
Tv nema signala

Pozdrav,ovako kupio sam onaj novi prijemnik i pokusao spojiti na tv i izbaci neku gresku i pokaze da nema signala,probao sam prijemnik udaljiti malo ali nista,da li bi pomoglo da kupim sobnu antenu?Lijepi pozdrav.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tv nema signala

antenu moraš imati, tj nešto što 'lovi' signal... tek kad imaš signal prijemnik nešto može ako je ispravan + postavke (regija/država i sl. ovisno o kanalima tj softwareu koji o tome brine).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Tv nema signala

Ako si već koristio TV znači da imaš neku antenu ( vanjske su bolje) pa je odspojiš sa TV-a i spojiš na taj novi dvb-t2 prijemnik .

Prijemnik se kablom spoji na HDMI ulaz u TV ( ili SCART kablom ako TV nema HDMI).

Sve uključiš i kad na TV izabereš ULAZ na kojem je spojen dvb-t2 prijemnik na prijemniku izabereš MENI i skaniraš kanale.

3 godine
neaktivan
offline
Tv nema signala

Pozdrav,probao sam i nije islo,sada opce nemogu vratiti kanale i da li je mozda do tv-a i to sto je udaljen od prozora,da mozda probam ga stavit blize prozoru?Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tv nema signala

TV može biti i u podrumu bez prozora tj. nebitno gdje se nalazi.

Bitno je da antena ima vidik prema odašiljaču a ako je sobna tada mora imati u prostoriji bar prozor na strani odakle se vidi odašiljač.

Ta antena se spaja na DVB-T2 box prijemnik  koaksijalnim kablom , a sa njega HDMI kablom na TV prijemnik . Najprije se uključi box prijemnik  pa onda televizor na kojem daljinskim (od TV) izaberemo HDMI ulaz te se mora dobiti početna slika sa box prijemnika. Tada se daljinskim od box prijemnika u meni-u preskeniraju ("pretraživanje kanala") kanali te se dobiju TV programi .

 

Nadam se da je dovoljno jasno..

2 godine
neaktivan
offline
Re: Tv nema signala
Kupio sam novu antenu, razvućem kabel za tv preko cijele sobe i spojim na tv, uredno dobijem sve besplatne programe, zatim kabel sprovedem kroz kanalice po zidu i sve jednako spojim na tv i najednom nema niti jednog kanala. Ne razumijem u čemu je problem
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tv nema signala

Ponovno provjeri sve spojeve i na anteni i na tv, ako i dalje nema, možda je slabi signal pa okreći antenu dok ne dobiješ sliku. Antenu pomiči polako, gore, dolje, lijevo, desno.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Tv nema signala
Pozdrav ljudi , preselili smo se u stan koji je u suterenu , ima vanjsku antenu koja je vjerovatno na vrhu zgrade ugl .sobna antena ne radi i ne radi vise ni ta antena .. neko vrijeme je radila ali sad već duže vrijeme ne .. stalno piše nema signala koliko god sam probala sve živo .. čak sam i tu sobnu antenu stavila na prozor . TV je nov (star godinu dana .od Phillipsa ) vise ne znam šta činit ili kome se obratit .. u sobama nema te vanjske antene samo u dnevnom tak da u sobi ne mogu probat uključiti .
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tv nema signala

Morate se obratiti predstavniku stanara i reći mu neka pozove nekoga da pregleda ZAS (zajednički antenski sustav)

Moj PC  
0 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Tv nema signala
Hvala puno
10 godina
offline
Tv nema signala

Molim preporuku za antenski razdjelnik sa pojačalom (bez eksternog napajanja).

Situacija:

 - od antene do čvorišta je oko 5 m

 - do prvog tv-a ima oko 8 m kabela

 - do drugog tv-a ima oko 18 m kabela

 

Kupio rf razdjelnik i nakon montaže sliku nemam niti na jednom televizoru. Kad otpojim jedan tv, onda na drugom imam sliku. 

 

Hvala

 

ps.
Ako se pitate odkud toliki metri - radi se o specifičnoj slavonskoj seoskoj arhitekturi 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 18:06 (paor).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice