Tamni ekran

poruka: 19
|
čitano: 11.490
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Tamni ekran

Pozz. Radi se o philips led smart tv. Gornji dio ekrana u sjeni ( otprilike pola).

Vidi se ali jako slabo. Donji dio u redu.

Ostalo sve radi. Star je 4 godine ali ima produzeno jamstvo, sto mislite da li ce prihvatiti reklamaciju ili ne?

Spija
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2022 18:44 (SPIJA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tamni ekran

Nisi napisao koji je točno model u pitanju, ali prema opisu pretpostavljam da ti je otišlo pozadinsko osvjetljenje, odnosno gornji dio osvjetljenja. To u principu nije veliki problem popraviti, ali ako imaš jamstvo ne vidim zašto ne bi reklamirao pa neka oni to srede.

 

14 godina
offline
Tamni ekran

50pus6262/12. Ima jamstvo ali ono produljeno ili kako ga vec zovu. Ono regularno od dvije godine je proslo

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tamni ekran

Odi pa vidi, u principu ne bi trebalo biti problema.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tamni ekran
SPIJA kaže...

50pus6262/12. Ima jamstvo ali ono produljeno ili kako ga vec zovu. Ono regularno od dvije godine je proslo

 Zovi ih i prijavi kvar, nemaš se što misliti, zato si i dobio (kupio) to produljeno jamstvo. Javi kako je prošlo.

14 godina
offline
Tamni ekran

Javio im se. Brzo su reagirali i poslali mi obrazac za ispuniti i u koji servis da to nosim.

Odnio sam sve to skupa u servis. Nikakve problematike nije bilo.

Otislo je pozadinsko osvjetljenje koje treba zamijeniti. Pa sad servis partumu salje  predracun i ako ovi prihvate ide poprapravak.

Ako ne onda be znam. Ovaj iz servisa kaze da ne vidi razlog da ne bi prihvatili.

Inace cijena popravka je 1700 kn a da li je ista cifra i prema njima ne bih znao. Cekanje min.20 do 25 dana. A tad javim kako je proslo

Spija
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tamni ekran
SPIJA kaže...

Javio im se. Brzo su reagirali i poslali mi obrazac za ispuniti i u koji servis da to nosim.

Odnio sam sve to skupa u servis. Nikakve problematike nije bilo.

Otislo je pozadinsko osvjetljenje koje treba zamijeniti. Pa sad servis partumu salje  predracun i ako ovi prihvate ide poprapravak.

Ako ne onda be znam. Ovaj iz servisa kaze da ne vidi razlog da ne bi prihvatili.

Inace cijena popravka je 1700 kn a da li je ista cifra i prema njima ne bih znao. Cekanje min.20 do 25 dana. A tad javim kako je proslo

 "Solidna" cijena za servis, mislim da original osvjetljenje komplet dođe oko 500kn, a kod Kineza preko Aliexpressa se nabavi solidno osvjetljenje za 200kn. Iskusni serviser to sredi u sat vremena + još sat na testiranje (upališ TV i pustiš da radi).

Eto čisto da znaš ako ne bude ništa od servisa, mada ne vidim razloga da ne bude, i budu li gnjavili nemoj popuštati, to su u principu osiguranja, a ona se uživaju natezati i cjenkati.

 

https://www.ebay.com/itm/175036465561

14 godina
offline
Tamni ekran

A vidjet cemo. Uvijek postoji mogucnost da se natezu ili prode glatko.

Meni je tlaka sto sad nemam tv mjesec dana i sto sam ga sam morao nositi. To mi je vec dovoljno.

Ali to cu preboljeti ako sve prode glat sto i ocekujem jer inace nisam za cjenjkanja i cjepidlacenje u prazno. Ako vadim odmah i pucam :-)

 

 

 

Spija
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Tamni ekran

Mali update. Nakon vise od 20 dana idem provjeriti sto je sa tevizorom.

Saljem partumu mail da mi provjere, oni vracaju nazad da je popravak odobren i da ce mi se servis javiti.

Saljem mail servisu, oni vracaju da jos cekaju od osigaranja potvrdu prihvacanja popravka.

Ja im odgovaram da ja imam mail u kojem je popravak odobren. Oni meni nakon sat vremena salju kako je popravak odobren i da ce se javiti kad bude gotovo.

Znaci da se nisam isao informirati to bi sve skupa i dalje stajalo bez pomaka.

Sad slijedi jos jedan takav period cekanja

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tamni ekran

Nažalost kod mnogih servisa to tako ide, ako nisi dosadan stave te na dno liste. Nedavno sam isto nešto poslao u servis, prošlo dva mjeseca, već sam i zaboravio na to, a očito i oni. Nazovem i pitam što je s tim, u roku od dva dana od poziva sve sređeno i poslano. Da sam čekao još 6 mjeseci vjerojatno se ne bi sami javili. 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Tamni ekran

Velike su razlike od servisa do servisa. Recimo, Silnica tak-tak, kako koji put, dok KBZ Electronic stvarno brzo obavlja i odmah zove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tamni ekran

Moj je u silnici i mogu zakljuciti da je servis u k...cu. jos uvijek cekam. A da oni nemaju na lageru barem jedan set pozadinskog osvjetljenja onda neznam.

Kad ga ugradis narucis odmah jedan. I uvijek si spreman.

Sad sam bio kod njih i nikad vise

Spija
13 godina
offline
Re: Tamni ekran
SPIJA kaže...

Moj je u silnici i mogu zakljuciti da je servis u k...cu. jos uvijek cekam. A da oni nemaju na lageru barem jedan set pozadinskog osvjetljenja onda neznam.

Kad ga ugradis narucis odmah jedan. I uvijek si spreman.

Sad sam bio kod njih i nikad vise

 Za servis je prevelik teret imati sve dijelove na lageru. Znam po sebi da sam na početku razmišljao kao ti ali se ispostavilo da je jednostavnije za financije naručit i imat dio za dan-dva. Nikada ne znaš kaj će trebati pa onda hrpa dijelova ostane kod tebe za smeće.

Skoro svaki proizvođač i tip panela, veličina ima specifičan set pozadinskog tak da to ne bi imalo smisla. 

 

Evo, npr., na husqvarninoj traktor kosilici mi je ispucao spremnik goriva. Ovlašteni husqvarna reseller kaže da ga može naručiti ali ne zna da li će stići za tjedan ili dva mjeseca. Do nedugo su ga mogli imati unutar 2-3 radna dana.

 

Generalno stanje tržišta je u rasulu. Ne ulazim da li je to umjetno stvorena situacija ili posljedica više faktora

14 godina
offline
Tamni ekran

Znaci, tv je popravljen jedino sto primjecujem je pojacano probijanje svjetla kod crne pozadine a sto prije nije bilo tako izrazeno.

Da li ima veze sa zamjenom pozadinskog osvjetljenja ili ne ne znam.

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tamni ekran
SPIJA kaže...

Znaci, tv je popravljen jedino sto primjecujem je pojacano probijanje svjetla kod crne pozadine a sto prije nije bilo tako izrazeno.

Da li ima veze sa zamjenom pozadinskog osvjetljenja ili ne ne znam.

Može biti do osvjetljenja koje je sad novo pa je sigurno i jače, a može biti do spoja (ljepila) koje je vremenom popustilo ili prilikom servisa.

 

Imaš dva jednostavna "trika" koji znaju pomoći:

1. probaj malo otpustiti vijke, jedan po jedan, pogledaš pa ako nije pomoglo sljedeći

2. uzmi krpicu, može mikrofibra i prođi ekran s njom tamo gdje je vidljivo probijanje svjetla, kreni lagano pa pojačavaj pritisak

 

Negativna strana ovih savjeta je da uvijek postoji mogućnost da se problem pogorša. 

11 godina
offline
Re: Tamni ekran

Pozz,

da li je to tvoje zatamnjenje izgledalo otprilike kao ovo na mojoj slici dolje? Radi se o Grundigu, star malo više od 2,5 godine. Je li to za servis, ili će "proći samo od sebe" ? 

 

 

 

16 godina
offline
Tamni ekran

Neće proći samo od sebe, trebaš na servis i treba mjenjati pozadinsku rasvjetu

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Tamni ekran

Hvala 😔

4 godine
offline
Tamni ekran

Panasonic Viera TX-37LZD80F nedavno upalim ali ekran samo malo postane svjetliji, toliko da se vidi razlika kad je upaljen a kad ugašen inače ni slike ni tona. Stari je to tv, kupljen kad je prvi puta mijenjan analogni signal i radio do nedavno bez kvara. ako netko ima savjet isplati ga se dati na popravak ili u elektronski otpad. Još samo ako netko zna kako složiti donje postolje pošto je bio na zidu a ja kad sam to mijenjao skroz sam rasturio donje postolje (nisam imao pojma kako ga izvaditi).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2022 13:40 (ja-on).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice