Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 485.414
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
oliol kaže...

Sony xe8096,koji spektar boja koristiti BT709 ili BT 2020?

 "Rec 709 (short for Recommendation ITU-R BT.709) is the encoding color space for HDTV, Rec 2020 is the encoding color space for UHD."

 

Ja to gledam kao SDR i HDR... ionako je pravilno pustiti TV da sam izabere mod (Auto) koji pronađe u materijalu koji puštaš...

11 godina
offline
Sve o televizorima

Zanimljivo da niti jedan US youtuber nije spomenuo da je 1500+ nits na 1% boostano i da nakon toga drasticno pada...mozda se to ne desava nakon prvotnog "ulezavanja" panela...vidjet cemo

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Zanimljivo da niti jedan US youtuber nije spomenuo da je 1500+ nits na 1% boostano i da nakon toga drasticno pada...mozda se to ne desava nakon prvotnog "ulezavanja" panela...vidjet cemo

 

 Trenutno sam na putu pa nisam pogledao sve te videe, ali moram priznati da ekipa stvarno zabrijala na hype, jer da je QDOLED toliko drasticno, vidljivo bolji, razumio bih. Ali kada je usporedba sa vec ionako jako dobrim WOLED-om, malo mi je smijesno (s obzirom na nedostatke QD-a)...

 

Moze se samo desiti da jos padne cijena C2/G2 sto je super iskreno. Bas bijah maloprije u Svijet Medija u Splitu, uredno sve kutije/velicine C1 na popustu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 21:31 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Zanimljivo da niti jedan US youtuber nije spomenuo da je 1500+ nits na 1% boostano i da nakon toga drasticno pada...mozda se to ne desava nakon prvotnog "ulezavanja" panela...vidjet cemo

 

 Trenutno sam na putu pa nisam pogledao sve te videe, ali moram priznati da ekipa stvarno zabrijala na hype, jer da je QDOLED toliko drasticno, vidljivo bolji, razumio bih. Ali kada je usporedba sa vec ionako jako dobrim WOLED-om, malo mi je smijesno (s obzirom na nedostatke QD-a)...

 

Moze se samo desiti da jos padne cijena C2/G2 sto je super iskreno. Bas bijah maloprije u Svijet Medija u Splitu, uredno sve kutije/velicine C1 na popustu.

Vidjet cemo kad krenu "prave" recenzije ali svakako tech ima potencijal ali da Samsung i dalje sikanira Dolby Vision je suludo...doslovno sav sadrzaj na Disney+ je u DV i ja osobno bih se tesko rastao od toga.

Sto se tice hypa youtubera to je pomalo.....recimo zasto usporedjuju taj novi Samsung sa C1 umjesto G2......

 

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
recimo zasto usporedjuju taj novi Samsung sa C1 umjesto G2......

 

 

Ako je toliko dobar, cemu onda takove BS fore... nije da ce kostati isto kao C2

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2022 7:32 (Mad Ant).
11 godina
offline
Sve o televizorima

Korisnici su poceli pisat da je Samsung izbacio novi fw koji drasticno spusta peak brightness....

Trebat ce vremena da se iskristalizira situacija te da se vidi kako naprimjer 1500nits utjece na vijek panela tojest burn in.

 

Sa druge strane cini mi se da je LG uspio napravit nekakav pomak jer sad vec imam mozda i preko 4000 sati a nisam primjetio niti jednom image retention te nema niti najmanjeg traga burn ina a sto se tice uniformiranosti panela nakon toliko sati sve odlicno.

Nema vertical bandinga,DSE,razlicite osvijetljenosti djelova panela itd.

I mislim da nisam pogodio zlatni primjerak nego je LG jednostavno nakon desetljeca uspio popravit vecinu pocetnih nedostataka.

LG B6 i B7 nakon par tisuca sati su bili potpuno druga prica,inace pricam o G1 da se zna o kojem panelu je rijec.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Zar nisu svi isti paneli u zadnjoj seriji?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Zar nisu svi isti paneli u zadnjoj seriji?!

Mislis u 2022 od LGa?Nisu.

 

Jos "losih" vijesti za Samsungov qdoled model,izgleda da su forcali svoj tonemaping,ekipa koja ga vec ima pise da je pixel shifter jako agresivan.....ali sve ovo uzet sa dozom suzdrzanosti do pravih testova i recenzija.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Korisnici su poceli pisat da je Samsung izbacio novi fw koji drasticno spusta peak brightness....

Trebat ce vremena da se iskristalizira situacija te da se vidi kako naprimjer 1500nits utjece na vijek panela tojest burn in.

 

Sa druge strane cini mi se da je LG uspio napravit nekakav pomak jer sad vec imam mozda i preko 4000 sati a nisam primjetio niti jednom image retention te nema niti najmanjeg traga burn ina a sto se tice uniformiranosti panela nakon toliko sati sve odlicno.

Nema vertical bandinga,DSE,razlicite osvijetljenosti djelova panela itd.

I mislim da nisam pogodio zlatni primjerak nego je LG jednostavno nakon desetljeca uspio popravit vecinu pocetnih nedostataka.

LG B6 i B7 nakon par tisuca sati su bili potpuno druga prica,inace pricam o G1 da se zna o kojem panelu je rijec.

 

 

 Kod mene na C1 (WBE) također k'o nov (iako ja sam na cca 2-3K sati). Istina, nisam namjerno išao puštati testove sa bijelim kvadratima na 100% pa onda gledati koliko drži retention, ali npr. pauziram svako malo Netflix, u pauzi na pola ekrana bijeli logo Star Trek stoji na 100% brightnesa minutu, nula vidljivog retentiona. Isto tako nisam primjetio nepravilnosti u panelu (VB/DSE) u tamnim scenama, niti neki black crush baš, sve 5.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Sto se tice opcenito televizora ja osobno smatram tko ima recimo C9 taj nema nikakvu potrebu kupovat novi tv jer e LG vec tada natrpao sve moguce funkcije koje kod ostalih proizvodjaca stizu tek 2023 sa novim Mediatekom.

 

Bas me zanima kakav ce mi bit dojam qdoled modela u zivo jer sam ipak vec vidio microled od LGa te Samsunga koji je radio na 4000nits...

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Sto se tice opcenito televizora ja osobno smatram tko ima recimo C9 taj nema nikakvu potrebu kupovat novi tv jer e LG vec tada natrpao sve moguce funkcije koje kod ostalih proizvodjaca stizu tek 2023 sa novim Mediatekom.

 

Bas me zanima kakav ce mi bit dojam qdoled modela u zivo jer sam ipak vec vidio microled od LGa te Samsunga koji je radio na 4000nits...

 

 

 Zavisi gdje ćeš ga moći pogledati, bilo bi najbolje doma ili neki dark room, pogotovo ako bi mogao usporediti sa nekim LG-om. Iako i onda pričamo o detaljima koje baš treba tražiti, osim ako će S95B pržiti stalno na max u svim postocima ekrana. Samo šta će biti sa panelom onda, hoće li moći izdržati tako godinama?

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Sto se tice opcenito televizora ja osobno smatram tko ima recimo C9 taj nema nikakvu potrebu kupovat novi tv jer e LG vec tada natrpao sve moguce funkcije koje kod ostalih proizvodjaca stizu tek 2023 sa novim Mediatekom.

 

Bas me zanima kakav ce mi bit dojam qdoled modela u zivo jer sam ipak vec vidio microled od LGa te Samsunga koji je radio na 4000nits...

 

 

 Zavisi gdje ćeš ga moći pogledati, bilo bi najbolje doma ili neki dark room, pogotovo ako bi mogao usporediti sa nekim LG-om. Iako i onda pričamo o detaljima koje baš treba tražiti, osim ako će S95B pržiti stalno na max u svim postocima ekrana. Samo šta će biti sa panelom onda, hoće li moći izdržati tako godinama?

Uzmi u obzir da je Sony svoj qdoled ogranicio na 1000nits a imaju heatsink a Samsung przi na 1500-1600nits bez heatsinka....

Ja iskreno ne zelim prolazit kroz burn in pakao opet,zato sam izbjegavao olede od 2017 pa do ovoga G1 dok nisam dobio dojam da je to sad to.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Samsung skoro pa uvjek poseze za shady metodama....

 

Just noticed this.

Bottom line is, the Samsung S95B is boosting brightness and colours at all times under the hood in real-world content, yet painstakingly made sure 10% window (the industry standard measurement size) measured accurate, in order to hoodwink reviewers who trust their meters too much. Since you are newly ISF Level 3-certified two months ago (correct me if I'm wrong), you may not be aware of the deceptive and manipulative practices implemented by many TV manufacturers. You have wrongly attributed the punchier image and the more vibrant colours on the Samsung S95B to QD-OLED's superior peak brightness and colour volume measurements, when all along you were drawn to the boosted brightness and colours that were pushed beyond accurate levels, causing you to make misleading, hyperbolic conclusions.

Don't get me wrong... I'm as excited as you are about QD-OLED... there are numerous unassailable advantages over WRGB OLED. But because I have been looking at reference images all my HDTVTest life, and have a Canon reference monitor to measure the required luminance and colour of the source content, as well as a dual-layer LCD reference monitor for definitive benchmarking, I could tell straight away that the Samsung S95B is boosting brightness and colours beyond reference, hopelessly deviating from the creative intent. I hope the Sony A95K does better in terms of picture accuracy.

Regards
Vincent

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Uff ovo je jako jako loše. Ako već želiš super vibrant punchy preosvjetljenju sliku onda ima postavka za to. Za nas koji želimo otprilike točnu sliku treba pustiti da to i imamo. Daš nekoliko tisuća eura na TV koji je smeće jer 90% korisnika misli da to izgleda ljepše. Neka se Samsung j... s tim svojim glupim odlukama.

15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Samsungov QDoled model iznenadjuje na vise fronta....

Dobra uniformiranost panela bez vertical bandinga,tintinga itd....

HDR brightness

1% 1500nits

10% 1000nits

Full screen 200+ nits

 

Vrlo sirok WCG i bogat color volume.

 

Ekipa masovno otkazuje narudzbe LG G2 u korist ovog Samsunga....barem tako pisu.

 Ljudi se malo previse zalecu.

ove brojke za nitse bas i nisu takve nakon kalibracije. A i tv izgleda vrlo brzo te brojke prepolovi i neko ih vrijeme ne mozes dobiti dok tv ne odmori.

 

15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Korisnici su poceli pisat da je Samsung izbacio novi fw koji drasticno spusta peak brightness....

Trebat ce vremena da se iskristalizira situacija te da se vidi kako naprimjer 1500nits utjece na vijek panela tojest burn in.

 

Sa druge strane cini mi se da je LG uspio napravit nekakav pomak jer sad vec imam mozda i preko 4000 sati a nisam primjetio niti jednom image retention te nema niti najmanjeg traga burn ina a sto se tice uniformiranosti panela nakon toliko sati sve odlicno.

Nema vertical bandinga,DSE,razlicite osvijetljenosti djelova panela itd.

I mislim da nisam pogodio zlatni primjerak nego je LG jednostavno nakon desetljeca uspio popravit vecinu pocetnih nedostataka.

LG B6 i B7 nakon par tisuca sati su bili potpuno druga prica,inace pricam o G1 da se zna o kojem panelu je rijec.

 

 

 Pa i moj C8 iz 2018 i dalje panel bez mane, nema burnina niti retentiona, pa onda na g1 sigurno mora biti jos bolje

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Korisnici su poceli pisat da je Samsung izbacio novi fw koji drasticno spusta peak brightness....

Trebat ce vremena da se iskristalizira situacija te da se vidi kako naprimjer 1500nits utjece na vijek panela tojest burn in.

 

Sa druge strane cini mi se da je LG uspio napravit nekakav pomak jer sad vec imam mozda i preko 4000 sati a nisam primjetio niti jednom image retention te nema niti najmanjeg traga burn ina a sto se tice uniformiranosti panela nakon toliko sati sve odlicno.

Nema vertical bandinga,DSE,razlicite osvijetljenosti djelova panela itd.

I mislim da nisam pogodio zlatni primjerak nego je LG jednostavno nakon desetljeca uspio popravit vecinu pocetnih nedostataka.

LG B6 i B7 nakon par tisuca sati su bili potpuno druga prica,inace pricam o G1 da se zna o kojem panelu je rijec.

 

 

 Pa i moj C8 iz 2018 i dalje panel bez mane, nema burnina niti retentiona, pa onda na g1 sigurno mora biti jos bolje

Tvoja serija je bila prva gdje je LG po svemu sudeci napravio velik pomak,moj B7 je bio katastrofa.

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Moj B8 je zapekao..titlovi…budem pokusao reklamirat..nezz jel ima tko iskustva s rekl burnina?!

Ali ne smeta mi previse..mogu bez problema zivit s tima..ali isto novi panel bi bio taman 😁
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Moj B8 je zapekao..titlovi…budem pokusao reklamirat..nezz jel ima tko iskustva s rekl burnina?!

Ali ne smeta mi previse..mogu bez problema zivit s tima..ali isto novi panel bi bio taman 😁

 Za titlove i black bars se tvrdilo da se ne mogu zapec,svakako je cudno da su se zapekli titlovi posto se slova konstantno mjenjaju.

Mozes mozda nekom prilikom to slikat da vidim kako izgleda?

Ja sam reklamirao B6 jer mi je nastao izrazit vertical banding nakon velikog pixel refresha te B7 jer sam imao burn in na doslovno sve strane ali se takodjer ispostavilo da me zapao jedan od onih zloglasnih primjeraka sto se nisu ohladili u tvornici kako treba pa su dosli na trziste vec neispravni.

Moje reklamacije su bile ovdje u De,LG je ispao podosta smece tada ali sam imao 5 godina produzenu garanciju pa su mi iz shopa rijesili.

Jel ti tv jos pod garancijom?Slikaj panel da se burn in dobro vidi,posalji na LG Hr te takodjer trgovini gdje si kupio.

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Moj B8 je zapekao..titlovi…budem pokusao reklamirat..nezz jel ima tko iskustva s rekl burnina?!

Ali ne smeta mi previse..mogu bez problema zivit s tima..ali isto novi panel bi bio taman 😁

 Za titlove i black bars se tvrdilo da se ne mogu zapec,svakako je cudno da su se zapekli titlovi posto se slova konstantno mjenjaju.

Mozes mozda nekom prilikom to slikat da vidim kako izgleda?

Ja sam reklamirao B6 jer mi je nastao izrazit vertical banding nakon velikog pixel refresha te B7 jer sam imao burn in na doslovno sve strane ali se takodjer ispostavilo da me zapao jedan od onih zloglasnih primjeraka sto se nisu ohladili u tvornici kako treba pa su dosli na trziste vec neispravni.

Moje reklamacije su bile ovdje u De,LG je ispao podosta smece tada ali sam imao 5 godina produzenu garanciju pa su mi iz shopa rijesili.

Jel ti tv jos pod garancijom?Slikaj panel da se burn in dobro vidi,posalji na LG Hr te takodjer trgovini gdje si kupio.

 black bars kod oleda se ne moze zapeci jer su pikseli bukvalno ugaseni.... 

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Posmatrač kaže...
MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Moj B8 je zapekao..titlovi…budem pokusao reklamirat..nezz jel ima tko iskustva s rekl burnina?!

Ali ne smeta mi previse..mogu bez problema zivit s tima..ali isto novi panel bi bio taman 😁

 Za titlove i black bars se tvrdilo da se ne mogu zapec,svakako je cudno da su se zapekli titlovi posto se slova konstantno mjenjaju.

Mozes mozda nekom prilikom to slikat da vidim kako izgleda?

Ja sam reklamirao B6 jer mi je nastao izrazit vertical banding nakon velikog pixel refresha te B7 jer sam imao burn in na doslovno sve strane ali se takodjer ispostavilo da me zapao jedan od onih zloglasnih primjeraka sto se nisu ohladili u tvornici kako treba pa su dosli na trziste vec neispravni.

Moje reklamacije su bile ovdje u De,LG je ispao podosta smece tada ali sam imao 5 godina produzenu garanciju pa su mi iz shopa rijesili.

Jel ti tv jos pod garancijom?Slikaj panel da se burn in dobro vidi,posalji na LG Hr te takodjer trgovini gdje si kupio.

 black bars kod oleda se ne moze zapeci jer su pikseli bukvalno ugaseni.... 

Bio je upitnik dali ce se zapec crte izmedju upaljenih i ugasenih pixela u black barsima,kroz godine se pokazalo da nece.

 

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Samsungov QDoled model iznenadjuje na vise fronta....

Dobra uniformiranost panela bez vertical bandinga,tintinga itd....

HDR brightness

1% 1500nits

10% 1000nits

Full screen 200+ nits

 

Vrlo sirok WCG i bogat color volume.

 

Ekipa masovno otkazuje narudzbe LG G2 u korist ovog Samsunga....barem tako pisu.

 Ljudi se malo previse zalecu.

ove brojke za nitse bas i nisu takve nakon kalibracije. A i tv izgleda vrlo brzo te brojke prepolovi i neko ih vrijeme ne mozes dobiti dok tv ne odmori.

 

 Ove brojke je lik iznio za precizni mod slike i svakako su spektakularne ali tu onda dolazi onaj dojam iz videa od Vincenta....

Najveci plus qdoleda je sto pri izlasku kosta kao konkurencija iz LGa.

Ali kao sto sam vec napisao,potres na trzistu TVa opcenito ce napravit Kinezi sa printanim rgboled panelima iduce godine jer bi to moglo donjet oled TVe ispod 5000kn,prihvatljive oled monitore itd.

Napokon kraj LCDa.....

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Budem probao poslikat kad dojdem doma..definitivno stoji na podrucju titlova..ali opet puno manje od slova i bara..nezz budete videli!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Moj B8 je zapekao..titlovi…budem pokusao reklamirat..nezz jel ima tko iskustva s rekl burnina?!

Ali ne smeta mi previse..mogu bez problema zivit s tima..ali isto novi panel bi bio taman 😁

 Do sad su prihvacali reklamacije na burn in , naravno ako nije isteklo jamstvo.

Kako to izgkeda na panelu, zatamnjenje na mjestu gdje su obicno titlovi ?

Bas neobicno jer titlovi su obicno bijeli, a to je na oledu najmanji problem.

 

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
A kao neka 2 reda sjene..budem probao uhvatit s mobitelom
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
A kao neka 2 reda sjene..budem probao uhvatit s mobitelom

Dali ti imas ciste titlove tojest samo slova ili nekakvu pozadinu kod tih titlova?

11 godina
offline
Sve o televizorima

QDoled ocigledno pruza niz benefita naspram wrgba ali Samsung Electronics svojim fejkanjima i laznim marketingom ponistava napredak koji je postigao Samsung Display sa qdoled techom.

Mene apsolutno zanima dali ce Panasonic imat qdoled model sa novim Mediatek cipom u 2023...to bi mogao bit tv koji ima "sve".

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Evo ga..slikano s mobitelom
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Evo ga..slikano s mobitelom

Ovo se poprilicno vidi ......

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima

LG servis Zagreb -Supra Mea-jako korektni:

LG55B7 OLED  tri puta mijenjan ekran (zadnji puta prošli mjesec).

prvi puta nakon 1 godine zbog burn in  (teletext + hrt logo)

drugi puta nakon 1 godine opet burn in (znatno slabiji nego tvoj primjer) - HRT logo crveni kvadratići. Od tada HRT gledam  sa custom zoom opcijom gdje mi je slika odrezana ispd logo-a

treći puta - nakon cca dvije godine - pojavila se izbočina na pozadini ekrana (prvi TV s tom greškom u servisu).

 

Dakle ako je pod garancijom dobijaš novi ekran na kojeg opet imaš dvije godine garanciju.

Tv se ne gasi od jutra do mraka (bezuspješno ukućanima pokušavao objasniti probleme OLEDA), pa sam im zumirao sliku bez gornjeg dijela u zoni statičnog loga.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice