Panasonic TX-P65ST50E

poruka: 14
|
čitano: 6.180
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Panasonic TX-P65ST50E

Pozdrav,

 

planiram kupovinu ultimativne televizije, pa mi se za sad 65ST50E čini najbolja. VT verzija je 10 000 kuna skuplja, pa mogu sa sigurnošću reći da toliko baš love ne mogu izdvojiti.

 

Što mislite da li je ovaj TV dobar izbor, te očekiva li se možda uskoro pad cijena (trenutno je 17.999,00 na Panasonic eStoreu) ?

 

Imam prošlogodišnju 42G30 i jako sam zadovoljan kvalitetom slike i daljinskog upravljača.

Samostalna reprodukcija (USB -- TV) 1080p videa je bila problematična, pa sam morao kupiti WDTV, što je minus, ali opet ne preveliki.

Kakve su šanse da se na ST50E može puštati HD video bez pomoći eksternog media playera?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Panasonic TX-P65ST50E

Realno, ne možeš fulati s tim TVom ni u teoriji.

 

Radi se o vjerojatno najsiplativijoj i najpopularnijoj plazmi u 2012. godini.

Ja imam verziju od 42" i ne da sam oduševljen nego nema riječi s kojima bih to opisao :)

 

VT serija je vrh, ali papreno skupa u odnosu na ST, uzmi u obzir GT ako se ne želiš previše zafrkavati sa kalibracijom boja jer GT serija ima u sebi THX mod za 2D i 3D, ali realno preskupa je u odnosu na ST samo radi tih par "fičura".

 

Sve što sam do sada stavio na USB, plazma je uredovno čitala. Od t2s do bilo kojeg MKVa. Preporuka ti je staviti titl unutar MKVa što je par sekundi posla.

Svejedno, mislim da je bolje raditi reprodukciju preko uređaja tipa WD TV (ili slično), ali ako zbilja želiš sve preko USBa, neće biti problema. Meni plazma uredovno prepozna i mali Transcend HDD od 250 GB koji nema eksterno napajanje....

 

Zaboravio sam nadodati, daljinski na ST50 ti je čist ok, zbilja nemam primjedbi, tipke su velike...

A što se pada cijena tiče, eventualno do 4. - 5. mjeseca ako pojeftini jer tad dolaze modeli za 2013., ali računaj da će se raditi o jako malim popustima jer je u rasponu od godine dana (koliko je ST50 na tržištu) cijena korigirana barem 3-4 puta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 10:19 (1samek).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-P65ST50E

A neznam, nadam se da se spusti do 16 000 kn. Kupnju sam ionako planirao za početak 5. mjeseca a ne sada.

 

Čitao sam da je potražnja za plazmama kod Panasonica bila puno manja od očekivane i da su samo u 2012. na televizorima u Panasonicu izgubili 10 mlrd dolara. Možda budu išli na totalno rasprodaju :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 10:33 (vexdran).
13 godina
online
Panasonic TX-P65ST50E

Strpi se još malo pa ćeš vidjeti. Mislim da se isplati, odmah da ti napomenem da je ovogodišnji model ST60 praktički identičan ovogodišnjem i da ga se nikako ne isplati čekati. I još uz to, bit će garant dosta skuplji od ST50.

 

Što se potražnje tiče, ljudi su doslovno poludjeli za LED, plazme su na lošem glasu zbog "burn-in"-a i ghostinga, što su gluposti ako znaš baratati s panelom prvih 200-300 sati rada.

Plazme su neusporedive po kvaliteti prikaza slike u odnosu na LCD/LED, ali su zato i skuplje pa samim time nisu baš atraktivne.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Panasonic TX-P65ST50E

Evo ga vec je 17.000 kn

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Panasonic TX-P65ST50E

Evo ga vec na 12.999 :P

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-P65ST50E

meni isto zapeo taj za oko... cekam da padne na 9.999 =)

16 godina
offline
Panasonic TX-P65ST50E

haha,i ja isto. Vidim da je stanje 8 komada na skladistu pa cemo da igramo na blef do zadnjeg trenutka.Vidim da su stavili i garanciju na 5 godina,a prije mjesec dana si je morao dokupiti i cijena je bila 14.999 kn.Nice.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-P65ST50E

gdje se vidi stanje na skladistu? uostalom, ne mora znaciti da je panasonicstore jedini ducan koji ih ima... npr u pevecu ima plazmi iz 2011. god G30 serija a nigdje na netu ne pise...

 

ugl. mislim da je ludost davati tolike pare na tv cak i da padne na 9999, no nekako mi se cini da cu to napraviti =)

16 godina
offline
Panasonic TX-P65ST50E

A cuj ti Pere?! Puno mu je dati 9999 kunića za 65" (166 cm) .Jesi ti Pero lud? Pa one šerpe tipa vivax i kojekakve low end plazme i 42" LCD-i od Sonija kostaju 4000-5000 kn i imaju 2 godine garancije,a ovaj ST ima najbolju sliku na tržištu i najbolji prikaz crne boje,a da ne govorim kad ga rokneš na zid ima da ti rodbini opadne čeljust do poda kad ugledaju tu mrcinu. Pa nema ga samo Panasonic store,u tome i jeste fora. Tamo je najjeftiniji,a svugdje dalje košta preko 15 milja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2013 0:23 (Romano).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Panasonic TX-P65ST50E

Koliko god plazme imaju vjerniji prikaz toliko nisu za svakoga. Npr. netko niti ne primjećuje treperenje niti kada je cijeli ekran bijele boje, a ja stalno imam osjećaj kao da gledam 60 Hz ekran što mi jako smeta, tako da zbog tog treperenja ipak ne bih išao na plazmu. Još za sada nisam vidio plazmu koja ne treperi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-P65ST50E
mile_st kaže...

Koliko god plazme imaju vjerniji prikaz toliko nisu za svakoga. Npr. netko niti ne primjećuje treperenje niti kada je cijeli ekran bijele boje, a ja stalno imam osjećaj kao da gledam 60 Hz ekran što mi jako smeta, tako da zbog tog treperenja ipak ne bih išao na plazmu. Još za sada nisam vidio plazmu koja ne treperi...

slazem se potpuno. pregledao sam sve ducane dok se odlucujem za tv zadnjih skoro godinu dana, ne razumijem 2 stvari u vezi plazme... prvo, kako su svugdje vani dosta jeftinije od lcda, zbog potrosnje struje vjerojatno, a kod nas drze cijenu istu ili vecu od lcda... drugo, ne razumijem kako ljude ne smeta zujenje, grijanje, vidljivost pixela i treptanje slike koje je non stop cak i kod pauzirane tamne scene... kod lcda cak i da je 1hz refresh slike nema tog treperenja, ko da se gleda u sliku...  uzeo bih svejedno plazmu jer je svi vise hvale, samo neznam dal da se odlucim za P50X60E koja nema full hd i kosta 4500 kn ili da cekam da padne cijena za ovu mrcinu od 65"... ove ostale od 50" i 55" od panasonica su od 9000 kn nadalje, pa se ne isplate... dok lg i samsung bi trebalo izbjegavati pored panasonica, koliko cujem

11 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-P65ST50E
PeroXT kaže...
mile_st kaže...

Koliko god plazme imaju vjerniji prikaz toliko nisu za svakoga. Npr. netko niti ne primjećuje treperenje niti kada je cijeli ekran bijele boje, a ja stalno imam osjećaj kao da gledam 60 Hz ekran što mi jako smeta, tako da zbog tog treperenja ipak ne bih išao na plazmu. Još za sada nisam vidio plazmu koja ne treperi...

slazem se potpuno. pregledao sam sve ducane dok se odlucujem za tv zadnjih skoro godinu dana, ne razumijem 2 stvari u vezi plazme... prvo, kako su svugdje vani dosta jeftinije od lcda, zbog potrosnje struje vjerojatno, a kod nas drze cijenu istu ili vecu od lcda... drugo, ne razumijem kako ljude ne smeta zujenje, grijanje, vidljivost pixela i treptanje slike koje je non stop cak i kod pauzirane tamne scene... kod lcda cak i da je 1hz refresh slike nema tog treperenja, ko da se gleda u sliku...  uzeo bih svejedno plazmu jer je svi vise hvale, samo neznam dal da se odlucim za P50X60E koja nema full hd i kosta 4500 kn ili da cekam da padne cijena za ovu mrcinu od 65"... ove ostale od 50" i 55" od panasonica su od 9000 kn nadalje, pa se ne isplate... dok lg i samsung bi trebalo izbjegavati pored panasonica, koliko cujem

Prvo gledas uzet tv koje dode 10+ tisuca kuna tj da mu padne cijena a bome nacekat ces se ako ikad padne koji ima apsolutno sve zivo na sebi,slika mu je perverzija i jedan od best buy televizora i onda skocis na entry srot lvl tv koji nema apsolutno nista zivo u sebi i slika nije nesto bog zna kakva........prvo se odluci koju velicinu tv-a zelis jer nije isto 65'' naspram 50'' ipak je to razlika skoro 40cm, onda koliko para mislis izdvojit jer nije isto 4500 i 10000kn.....nadalje govoris kako ne razumis druge ljude kako ih ne smetaju te razno razne mane koje si navea kod plazmi sta nije istina i onda reces da ces je i ti kupit jer naravno kud svi tu i mali mujo,wtf ono ako ti smetaju te stvari i ako primjecujes to zasto uopce uzimas u obzir plazmu jer to je ipak uredaj koji ces gledat svakodnevno.....zasto izbjegavat samsunga ili lg-a...konkretno samsung ima jako dobrih modela kao npr 51e8000 model koji ima sve zivo i kad mu se razradi slika pravilno kasnije daje sliku samo takvu da je to milina a trenutno mu je cijena takoder na nekih 9999kn......

14 godina
offline
Panasonic TX-P65ST50E

Eto ako sumiramo obje izjave dolazimo do zaključka da kupiš plazmu samo ako ti treba tolika dijagonala, a ne daje ti se objektivno puno više novaca nego TV zaslužuje. Ipak je to samo zabava a ne potreba..

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice