LCD/Plasma televizori koji su ostali u pamćenju

poruka: 6
|
čitano: 4.096
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
LCD/Plasma/LE televizori koji su ostali u pamćenju

Pozdrav !

 

Ovu temu sam otvorio da se prisjetimo naših prvih "tanjih" televizora (naravno mislim na LCD-e, plasme, LED i OLED) koji su, naravno zamijenili dobre stare CRT-ove.

 

Evo, da ja počnem sa svojim - moj prvi LCD je bio ovaj Samsungov, kupljen na ljeto 2007 g., plaćen jedno cca 6 soma kn tada (tada su moji starci za to skupljali, jer smo tad bili podstanari). Bio je HD Ready rezolucije (1366x768), imao je koliko pamtim 3 HDMI porta, 2 ŠCART-a, komponentni i  DVB-T tuner ugrađen (to je bilo WOW tada). Kada se samo sjetim koliko sam dana proveo buljeći od njega (bilo mi je 9 god. kada je kupljen), gledajući nogač i igrajući PS3 na njemu. Slika je bila fantazija na digitalnim kanalima, a na analognim je malo bila lošija. Daljinac je bio dugačak, imao je osvijetljene gumbe (i specijalnu tipku za to), a bio je i programabilni (nešto što većina današnjih TV-a mogu zaviditi...). 2 god. kasnije, kada sam se selio u novi stan, uzeli smo Bnetov HD paket (jer su tada još uz "obične" digitalne pakete davali prijemnike bez HDMI, a nisam htio na LCD-u imati lošu sliku), i skoro sam krepao kako je slika bila dobra na HD kanalima (Nova, Eurosport, ZDF, i još 2-3 HD). Nakon 4 godine služenja, na ekranu su se počele pojavljivati flekice i to je jako smetalo (opširnije u temi o korištenju TV-a dok nije crknuo). Pred novu godinu (2012) ga je zamijenio Phićo 42" smart (nije baš bio smart, NetTV platforma je bila u pitanju), a i taj je bio dobar, koštao je mrvicu manje nego Sammy.

 

Tako da, ovdje možete i vi iznijeti svoja iskustva o vašem prvom LCD-u ili plazmi, kao što sam naveo svoje 

 

Poz !

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD/Plasma televizori koji su ostali u pamćenju

Panasonic plazma 42X10Y kupljena 2009. za 4300 kuna na popustu, koristim ju i danas sa dvb-t2 tunerom, radi ko i prvog dana. Slika bolja od većine današnjih LCD-a što se tiče dvb-t kanala i motiona i prirodnosti boja. Mane, mala svijetlina, kuži se kad ima puno bijele boje na ekranu i starost, nema smart platformu, čak ni usb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
LCD/Plasma televizori koji su ostali u pamćenju

Samsung full HD 40 Inch LCD TV LA40D503 model 2008, kupljen 2009 4900 kn.

 

Priključaka dosta HDMi, chinchevi video+audio out (što nedostaje na današnjim televizorima za spajanje starijih Hi fi pojačala)

 

Slika s Weba, identičan tv i daljinski . Prije dvije godine sam ga poklonio ispravnog....

 

 

 

 

Nakon mjesec dana kupili i Philips identičnih karakteristika.

Trenutno ne mogu naći fotku istoga na Webu cijena 5100 kn.

 

Nakon 8 godina počeo je bacati žute lajne... poklonjen serviseru poznaniku.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: LCD/Plasma televizori koji su ostali u pamćenj
Zaporožac kaže...

Samsung full HD 40 Inch LCD TV LA40D503, model 2008 4900 kn.

 Ispravak kolega, taj Samsung nije iz 2008, pošto oznaka D (u slučaju Samsunga) označava godinu modela, a D je oznaka za modela TV-a iz 2011 godine, a za modele iz 2008 god. je oznaka A.

 Evo, tu si pogledaj: https://www.alphr.com/tell-model-year-samsung-tv/

 

Kada smo već kod Samsungovih televizora:

Evo, prošli tjedan sam u jednom uredu vidio jedan stariji Samsung dijagonale 40", sličnih specifikacija kao moj model, samo je bijela plastika i nema onu rasvjetu ispod logoa, malo "mlađi" od onog mojeg (središnja oznaka u modelu je A, znači model iz 2008, a moj je bio iz 2007), preživio sve najgore - od grmljavina pa do potresa, i dan danas radi, slika (bio je uključen, na njemu se gleda najviše MTV i ostali muzički kanali - imaju MAXtv, prijemnik spojen preko HDMI) ista kao i na većini današnjih OLED-a, još dobra stvar je da su koristili kvalitetniju plastiku, pošto svi znamo da bijela plastika ako nije kvalitetna požuti nakon nekog vremena, a na ovom TV-u ni trunka žutila. Ne znam zbog čega je Sammy u tom uredu radio puno duže (15 god.) nego onaj moj (svega 4 god.), možda je onaj moj imao neku fabričku grešku 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
2 godine
offline
Re: LCD/Plasma televizori koji su ostali u pamćenj
Vavoom kaže...
Ispravak kolega, taj Samsung nije iz 2008, pošto oznaka D (u slučaju Samsunga) označava godinu modela, a D je oznaka za modela TV-a iz 2011 godine, a za modele iz 2008 god. je oznaka A.

 Evo, tu si pogledaj: https://www.alphr.com/tell-model-year-samsung-tv/

 

 

Ako ti kažeš...

 

Ja sam gledao na webu po izgledu...

Identičan je... mome

 

Ne znam samo kakvi su to paneli bili..

Nije bilo podrhtavanja slike, uniformiranost panela 100%, nikakavih probijanja poz. osvjetljenja, ma turbo tv a 50 hz..

Jedino što im je kontrast bio 1000:1

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2023 15:01 (Zaporožac).
9 godina
offline
LCD/Plasma televizori koji su ostali u pamćenju

Panasonic plazma 42pv70 kupljena 2007 godine za nekih 8 tkn. Za vrijeme nogometnog prvenstva 2008 godine pojavila se tanka crta na ekranu.Poslao u servis i u zamjenu dobio 42pv80

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice