Isplativost LED Samsung-a

poruka: 26
|
čitano: 29.887
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Isplativost LED Samnsung-a

Kupujem kroz koji mjesec novi tv, ok, znam da ce se cijene mijenjat, ali treba nekako pripremit uvjete i pare za to.

Zanima me koliko se isplati ic na taj Samsungov LED-tv, u cemu je i koliko bolji od "obicnih" LCD-a?

Cuo sam da se puno bolje vidi preko dana, pogotovo ako sunce malo obasjava sam tv - nisam ovo imao prilike testirat, a u ducanima mi ima i bitno jeftinijih tv-a na kojima slika nije nista losija...

Koliko vidim glavna prednost je njegova masa tj. cinjenica da je 3cm debeo i poprilicno tanak, no samo tu cinjenicu nisam spreman platiti duplu cijenu

 

Hvala na savjetima!

 

P.S. gledamo nesto izmedju 105 i 120 dijagonale

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a

Prvo bi te pitao koliko dnevno gledaš TV, da li bi ga spajao na PS3 ili Xbox,

da li poslužio kao monitor za PC ponekad, to su važni kriteriji kod odabira.

 

Što se tiče kvalitete slike najbolji savjet koji sam ovdje čuo je da odeš u trgovinu,

tražiš da zagase reflektore na par minuta i vidiš na kojem ti se najviše sviđa slika....

 

Za masu TV-a osobno me nije briga, pa ne nosim ga ja nego stol :))

 

Na tvojem mjestu bi nekako rađe uzeo neku bjesnu plazmu, mislim da je taj LED-tv

marketinška fora za prodaju, nije neka revolucionarna tehnologija.....

15 godina
protjeran
offline
Isplativost LED Samnsung-a

ja bi ti preporučija dobar lcd od samsunga 105 ili 120 inca ako je to tv za doma a ako je tv namjenjen nekom javnom prostoru onda plazma jer joj ne smeta okolna svjetlost

I Jadantisi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Isplativost LED Samnsung-a

Pa da, bit ce spojen na njega PC i moguce da ce se nesto i potegnut gore od igri

Ne znam zasto ic na plazmu danas, iskreno, prije su kao bile kvalitetnije, dugotrajnije, ne znam sto sve nisu, hvalili ih na veliko, sada koliko kuzim ih je LCD presisao i uglavnom vidim puno novih LCD-a, plazma nekako ko da odumire

 

Iskreno meni je bitno da TV radi ok, tj. kvaliteta gledanja... koliko ga gledam? pa kad god je netko doma se gleda, sto vise manje znaci da je upaljen minimalno 8-9 sati dnevno, a cesto i dosta vise

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Isplativost LED Samnsung-a

Istina je da oled tehnologija ima jače osvjetljenje i bolji je ako gledaš dok sunce obasjava ali još je neisplativ.Plasma ima bolju sliku od lcd-a.Uzmi neku šta ima usb da možeš spojit hdd ili usb stick i gledaš filmove svih formata.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
giga kaže...

ja bi ti preporučija dobar lcd od samsunga 105 ili 120 inca ako je to tv za doma a ako je tv namjenjen nekom javnom prostoru onda plazma jer joj ne smeta okolna svjetlost

 Da ti nisi malo pobrkao loncice !

 

Pa za jako osvjetljene prostorije se preporuca lcd , a ne plazma.

Daj nemoj ljude krivo informirati ako ne znas o cemu pises.

15 godina
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
dery kaže...

Istina je da oled tehnologija ima jače osvjetljenje i bolji je ako gledaš dok sunce obasjava ali još je neisplativ.Plasma ima bolju sliku od lcd-a.Uzmi neku šta ima usb da možeš spojit hdd ili usb stick i gledaš filmove svih formata.

 Kaakva sad oled tehnologija ?

Covjek spominje led tv, a to bas neme neke veze s oled ekranima.

A i led tv koji kod nas mozes kupiti nije cak niti pravi led tv, ali neda mi se sad do detalja objasnjavati, google je tu korisniji.

15 godina
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
Rhodin kaže...

Pa da, bit ce spojen na njega PC i moguce da ce se nesto i potegnut gore od igri

Ne znam zasto ic na plazmu danas, iskreno, prije su kao bile kvalitetnije, dugotrajnije, ne znam sto sve nisu, hvalili ih na veliko, sada koliko kuzim ih je LCD presisao i uglavnom vidim puno novih LCD-a, plazma nekako ko da odumire

 

Iskreno meni je bitno da TV radi ok, tj. kvaliteta gledanja... koliko ga gledam? pa kad god je netko doma se gleda, sto vise manje znaci da je upaljen minimalno 8-9 sati dnevno, a cesto i dosta vise

 A daj sa lijepo objasni po cemu je to lcd presisao plazmu ?

Po kvaliteti slike kao najbitnijem parametru - NIJE

Po dugotrajnosti - NIJE

 

Reci jos neki bitan parametar, pa da usporedimo.

 

Toliko se postova vec napisalo na ovu temu i opet netko provali glupost.

14 godina
neaktivan
offline
Isplativost LED Samnsung-a

Da se ne ponavljam, pročitaj ovu temu: http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/pomoc-kupnje-plasme/35480.aspx Potraži moje postove, tamo sam se malo raspisao.

 

Jedini problem na koji bi mogao naići kod plazme je ako bi često nekakva statična slika bila na njemu, npr. PC desktop. Ali navodno je i to rješeno kod neoPDP plazmi.

 

Btw, usporedba TV-a u dućanu bi bila daleko bolja bez reflektora, ako bi ti to neki prodavač napravio, ali i dalje bi trebao stavit svaki TV na movie ili cinema mod barem (neke preciznije metode kalibracije bi bile poželjne, ali vjerojatno nemoguće), jer na onim dynamic i sličnim postavkama na kojima su većinom po defaultu nema uopće smisla pričat o TV-ima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 9:39 (Mirko935).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Isplativost LED Samnsung-a

---par stvari sto moras pogledati oko tv...

-LCD bi trebao imati:

            1. minimalno 100 HZ

            2.minimalno 42''

            3.FullHD

            4. LEd tehnologija. imas dve vrste LED-Edge i LED-Backlight (pod uvjerom da ima tehnologiju Local Dimming) LED-Edge je najtanji tv , ali ima svoje LED diode postrance, dok LED-BACKLIGHT ima po cijeloj straznjoj strani  i logicno... bolje su pokriveni svjetlostima,, u oba slucaja, su bolji od obicnih hladno fluo-lampe

            5.USB utor

            6.DVB-T tuner mpeg 4

            7. DLNA pristup internetu, a pitanje je svrsi toga i mogucnosti sadrzaja, ali vidjet cemo

 

Razlika izmedu LCD i Plazma je golema u kvaliteti boja. PLAZMA je bolja, i kut vidljivosti je bolja (mad ani kod LCD nije losa 178 ) i kontrast, Crna je doslovno crna boja. kod LCD je crna, probijena svjetlom . pa ne doima crnom ... Tu dolazi OLED tehnologija, ali o tom potom

Ali Plazma ima burn efekt, valjda je kod Panasonica to rjesen problem, ne znam, ali jedno je neizostavno.. veci su potrosaci i griju se.... Uvijek su duplo veci potrosaci struje od LCD...

 

hehe Ja i dalje koristim predzadnju seriju Sony katodne tv.. star 7 godina. fiiijuuu kak prolazi

 

To u trgovini, mora i ne mora biti glavno mjerilo... najbolje da ti donese novi i onda pogledati tv, jer postoji mogucnost da je prodavac malo promjenio kontrast , pa vec drugacije dobiva ocjenu.. sve je to varljivo kod nas u Hrvatskoj..

Ako znas koju strani jezik i citas casopise s tom tematikom, pogledaj te stvari.. JA se oslanjam na njemacke experte, jer vecnom stvari ne saznam od nasih prodavaca, jer tv im je ko tv... grubo receno

 

primjer LG SL 9500

            Phillips

            Sony x5500 x4500

tosam vidio i dobre su slike, samo ne uzmi mi na rijec, jesu li 100 herzni i da li imaju Local Dimming to poglavito dolazi uz LED BAcklight

Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Isplativost LED Samnsung-a

Zaboravi napomenuti... da je display MATT... nije glanz, nego matirana...

Hebe ono refleksija

Ni ja kod katodnog TV ne uzivam u slici kad vidis reflekciju slika i kojecega objeseno na zidu, pa uzas gledati

Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
Jebodiah kaže...

---par stvari sto moras pogledati oko tv...

-LCD bi trebao imati:

            1. minimalno 100 HZ

            2.minimalno 42''

            3.FullHD

            4. LEd tehnologija. imas dve vrste LED-Edge i LED-Backlight (pod uvjerom da ima tehnologiju Local Dimming) LED-Edge je najtanji tv , ali ima svoje LED diode postrance, dok LED-BACKLIGHT ima po cijeloj straznjoj strani  i logicno... bolje su pokriveni svjetlostima,, u oba slucaja, su bolji od obicnih hladno fluo-lampe

            5.USB utor

            6.DVB-T tuner mpeg 4

            7. DLNA pristup internetu, a pitanje je svrsi toga i mogucnosti sadrzaja, ali vidjet cemo

 

Razlika izmedu LCD i Plazma je golema u kvaliteti boja. PLAZMA je bolja, i kut vidljivosti je bolja (mad ani kod LCD nije losa 178 ) i kontrast, Crna je doslovno crna boja. kod LCD je crna, probijena svjetlom . pa ne doima crnom ... Tu dolazi OLED tehnologija, ali o tom potom

Ali Plazma ima burn efekt, valjda je kod Panasonica to rjesen problem, ne znam, ali jedno je neizostavno.. veci su potrosaci i griju se.... Uvijek su duplo veci potrosaci struje od LCD...

 

hehe Ja i dalje koristim predzadnju seriju Sony katodne tv.. star 7 godina. fiiijuuu kak prolazi

 

To u trgovini, mora i ne mora biti glavno mjerilo... najbolje da ti donese novi i onda pogledati tv, jer postoji mogucnost da je prodavac malo promjenio kontrast , pa vec drugacije dobiva ocjenu.. sve je to varljivo kod nas u Hrvatskoj..

Ako znas koju strani jezik i citas casopise s tom tematikom, pogledaj te stvari.. JA se oslanjam na njemacke experte, jer vecnom stvari ne saznam od nasih prodavaca, jer tv im je ko tv... grubo receno

 

primjer LG SL 9500

            Phillips

            Sony x5500 x4500

tosam vidio i dobre su slike, samo ne uzmi mi na rijec, jesu li 100 herzni i da li imaju Local Dimming to poglavito dolazi uz LED BAcklight

Ajme kolko je ovdi netočnih tvrdnji izrečeno. LCd-vi sa Edge LED pozadinskim su lošiji od onih sa CCFl osim u jednoj stvari i to potrošnji struje.

 

Jel tebi jasno da potrošnja ima veze sa grijanjem? Ovogodišnje NeoPDP plazme troše otrpilike podjednako kao CCFL televizori, a moram reć da ni LCD-ovi sa Local Dimming pozadisnkim osvjetljenjam nisu baš puno štedljiviji ako jeto osvjetljenje složeno kako triba.

 

Da nebi bilo zabune oko zapećene slike tu i LCD-ovi imaju problema samo što je njihova mogućnost do sada bila manja.

 

Daj objasni mi tu tuliko potrebu za FullHD-om kada većina LCD-ova moža kod opkreta prikazati samo 300-650 linija?

16 godina
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a

Imam staru 42'' Panasonic plazmu tj. prvi model, bilo je jaaako skupo u to vrijeme, ali dan danas plazma radi kao nova, apsolutno ništa se nikad nije dogodilo, nema tu nikakvih urezivanj tj. burn-in efekata, sve radi glatko.

I mene zanima baš Samsung LED, rado bi vidio neku usporedbu recenziju sa drugim iste klase modelima plazmi/lcd-a.

Zasebne recenzije kažu da je novi Samsung LED savršenstvo u svemu i daju se maksimalne ocjene. Samsung LED serija 8, veličina 40'' košta nekih 13 tisuća kuna što je sasvim OK cijene za takav monstrum od televizora, najnovija tehnologija.

ali kažem rado bi vidio neki test sa recimo PC-ijem, igre na konzolama i slično...

 

Blu-ray filmovi bi trebali biti kao stvoreni za LED tehnologiju ?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
makopos kaže...

 

I mene zanima baš Samsung LED, rado bi vidio neku usporedbu recenziju sa drugim iste klase modelima plazmi/lcd-a.

Zasebne recenzije kažu da je novi Samsung LED savršenstvo u svemu i daju se maksimalne ocjene. Samsung LED serija 8, veličina 40'' košta nekih 13 tisuća kuna što je sasvim OK cijene za takav monstrum od televizora, najnovija tehnologija.

ali kažem rado bi vidio neki test sa recimo PC-ijem, igre na konzolama i slično...

 

Blu-ray filmovi bi trebali biti kao stvoreni za LED tehnologiju ?

Samsung LCD sa LED pozadinskim osvjetljenjem serija 6, 7 i 8 se ne preproručuju zbog toga što je u njima Edge LED kod kojega ima više problema sa probijanjem pozadinskog osvjetljenja nego što ga imaju LCD-ovi sa klasičnim CCFL pozadinkim osvjetljenjem. Druga stvar je Samsung LED LCD serije 9 jel je kod njega Local Dimming LED pozadinsko osvjetljenje. Općenito se se LED LCD-ovi ne propuročuje za gaming jel im je input lag još veći nego kod klasičnih LCD-ova, a i klasični imaju veći input lag nego plazme. Isto tako veliki problem LED LCD-ova je jako mali vidljivi kut gledanja.

 

Blu-ray filmovi su kao stvoreni za najnovije plazme sa 600Hz sub-fieldom jel su one jedine koje mogu prikazati svih 1080 linija i kod pokreta i to bez ikakvog trzanja ili artefakata.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a

Ja sam baš neki dan u prodavaonici vidio Samsungov TV s LED osvjetljenjem odmah pokraj jednog sa standardnim osvjetljenjem fluorescentnim lampama. Dvije ti stvari mogu reći. Prva je da TV s LED pozadinskim osvjetljenjem ima daleko stvarniju crnu u odnosu na LCD s standardnim osvjetljenjem. Na standardnom LCD-u je to neka svijetleća crna Osmijeh, dok je na LED osvjetljenom LCD-u crna stvarno crna. Druga je da su boje dosta stvarnije u odnosu na LCD sa standardnim osvjetljenjem. Izgledaju mnogo dublje i realnije. Ali opet, najbolje ti je otići u neku prodavaonicu i sam to vidjeti LCD sa standardnim i sa LED osvjetljenjem side-by-side i da se na njima pusta isti video i tada ćeš primjetiti razliku.

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 2:37 (Mr. Monster).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
Mr. Monster kaže...

Ja sam baš neki dan u prodavaonici vidio Samsungov LED tv odmah pokraj jednog LCD. Dvije ti stvari mogu reći. Prva je LED ima daleko stvarniju crnu u odnosu na LCD. Na LCD-u je to neka svijetleća crna Osmijeh, dok je na LED-u crna stvarno crna. Druga je da su boje dosta stvarnije u odnosu na LCD. Izgledaju mnogo dublje i realnije. Ali opet, najbolje ti je otići u neku prodavaonicu i sam to vidjeti LCD i LED side-by-side i da se na njima pusta isti video.

Di si to vidija LED televizor? Možda si vidija LCD sa LED pozadinskim osvjetljenjema al LED televizor bome nisi. Televizori se nikada ne uspoređuju u prodavaonici nego nakon kalibracije u zamračenoj prostoriji.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
Bara kaže...
Mr. Monster kaže...

Ja sam baš neki dan u prodavaonici vidio Samsungov LED tv odmah pokraj jednog LCD. Dvije ti stvari mogu reći. Prva je LED ima daleko stvarniju crnu u odnosu na LCD. Na LCD-u je to neka svijetleća crna Osmijeh, dok je na LED-u crna stvarno crna. Druga je da su boje dosta stvarnije u odnosu na LCD. Izgledaju mnogo dublje i realnije. Ali opet, najbolje ti je otići u neku prodavaonicu i sam to vidjeti LCD i LED side-by-side i da se na njima pusta isti video.

Di si to vidija LED televizor? Možda si vidija LCD sa LED pozadinskim osvjetljenjema al LED televizor bome nisi. Televizori se nikada ne uspoređuju u prodavaonici nego nakon kalibracije u zamračenoj prostoriji.

Joj ispričavam se, ipak je 2 sata i jako sam pospan, Izlanuo se, i da ja obicno gledam TV po danjem svjetlu tako da su mi važniji ti real life uvjeti nego zamračena prostorija (naravno da volim pogledati pokoji film u mraku Osmijeh). Ispravit ću sada greške.

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
Mr. Monster kaže...
Bara kaže...
Mr. Monster kaže...

Ja sam baš neki dan u prodavaonici vidio Samsungov LED tv odmah pokraj jednog LCD. Dvije ti stvari mogu reći. Prva je LED ima daleko stvarniju crnu u odnosu na LCD. Na LCD-u je to neka svijetleća crna Osmijeh, dok je na LED-u crna stvarno crna. Druga je da su boje dosta stvarnije u odnosu na LCD. Izgledaju mnogo dublje i realnije. Ali opet, najbolje ti je otići u neku prodavaonicu i sam to vidjeti LCD i LED side-by-side i da se na njima pusta isti video.

Di si to vidija LED televizor? Možda si vidija LCD sa LED pozadinskim osvjetljenjema al LED televizor bome nisi. Televizori se nikada ne uspoređuju u prodavaonici nego nakon kalibracije u zamračenoj prostoriji.

Joj ispričavam se, ipak je 2 sata i jako sam pospan, Izlanuo se, i da ja obicno gledam TV po danjem svjetlu tako da su mi važniji ti real life uvjeti nego zamračena prostorija (naravno da volim pogledati pokoji film u mraku Osmijeh). Ispravit ću sada greške.

U dućanu je daleko od kućnoga osvjeltjenja, pa tamo ka da su reflektori. Onda opet ne znaš o kojem je modu koji TV, za bilo kakvu usporedbu oba dva bi tribala biti u Cinema modu je su u tom modu boje najbliže idelnimai najrealnije su. Ljudi često zaboravljaju da u TV-i u dućanu prilikom prvog paljenja namješteni na shop umjesto na home mod tako da takvu sliku sigurno neće gledati kod kuće jel bi jako brzo osljepili.

16 godina
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
Bara kaže...

Samsung LCD sa LED pozadinskim osvjetljenjem serija 6, 7 i 8 se ne preproručuju zbog toga što je u njima Edge LED kod kojega ima više problema sa probijanjem pozadinskog osvjetljenja nego što ga imaju LCD-ovi sa klasičnim CCFL pozadinkim osvjetljenjem. Druga stvar je Samsung LED LCD serije 9 jel je kod njega Local Dimming LED pozadinsko osvjetljenje. Općenito se se LED LCD-ovi ne propuročuje za gaming jel im je input lag još veći nego kod klasičnih LCD-ova, a i klasični imaju veći input lag nego plazme. Isto tako veliki problem LED LCD-ova je jako mali vidljivi kut gledanja.

 

Blu-ray filmovi su kao stvoreni za najnovije plazme sa 600Hz sub-fieldom jel su one jedine koje mogu prikazati svih 1080 linija i kod pokreta i to bez ikakvog trzanja ili artefakata.

 

Šteta što nema serije 9 na samsung webu, na gogleu samo vidim najave a kao da ga još nema u prodaji... ali da, piše da je kao stvoren za gamers, sports fans i movies, sve što se ima brzo izmjenjujući sadržaj.

A vidiš čitao sam na gamerskim forumima kod nas i ljudi preporučuju isključivo LCD-e za igre, nitko nije niti rekao plazmu, samo razni LCD-i se spominju.

Ona zadnja Panasonic plazma opisana u zadnjem BUG-u to mi izgleda po svim opcijama fenomenalno. No bez obzira na to tražim osobno najnoviju tehnologiju jer kad nešto skupo kupim onda to imam duže vrijeme.

 

 

Bara kaže...

Di si to vidija LED televizor? Možda si vidija LCD sa LED pozadinskim osvjetljenjema al LED televizor bome nisi. Televizori se nikada ne uspoređuju u prodavaonici nego nakon kalibracije u zamračenoj prostoriji.

 

Samo koja će ti trgovina dati takvo uspoređivanje ? neće ti ni na zapadu nitko dati a kamoli ovdje.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
makopos kaže...

Šteta što nema serije 9 na samsung webu, na gogleu samo vidim najave a kao da ga još nema u prodaji... ali da, piše da je kao stvoren za gamers, sports fans i movies, sve što se ima brzo izmjenjujući sadržaj.

A vidiš čitao sam na gamerskim forumima kod nas i ljudi preporučuju isključivo LCD-e za igre, nitko nije niti rekao plazmu, samo razni LCD-i se spominju.

Ona zadnja Panasonic plazma opisana u zadnjem BUG-u to mi izgleda po svim opcijama fenomenalno. No bez obzira na to tražim osobno najnoviju tehnologiju jer kad nešto skupo kupim onda to imam duže vrijeme.

 

Niti jedan LED LCD ne može biti kao stvoren za gamere i to zbog svoga velikoga inpu laga koji je inače veći čak nego kod klasičnih LCD-ova koji naravno imaju veći input lag od plazme, a inače su Samsungove S-PVA matrice poznate kao one sa najvećim input lagom u LCD svijetu što iznosi nekih cca 100ms kod klasičnih LCD-ova. Isto tako nije baš za filmoljupce kao plazme zbog same kvalitete slike, a bome nije ni za sport baš poželjna. Za sve ove tri kategorije pravi odgovor je plazma.

 

Ona Panasonic plazma koji je bila u Bugu je uopće najbolji televizor predstavljen 2009. godine.

 

Ne znam po ćemu ti je taj LCD novija tehnologija od plazme? Pa nema on podršku za 3D, to će imati tek modeli za 2010. i to i plazme i LCD-ovi.

16 godina
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a

Pa šta taj LED ne prikazuje bolju sliku od plazme ? samsung serija 9 LED ima odličnih 4ms.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
makopos kaže...

Pa šta taj LED ne prikazuje bolju sliku od plazme ? samsung serija 9 LED ima odličnih 4ms.

Ne prikazuje bolju sliku od plazme, LED LCD je i dalje LCD i ima lošiju sliku od plazme. A tih 4 ms je response time (brzina odziva matrice), a ne input lag. Input lag je puno veći i zato ga ni ne pišu proizvođači LCD-a u specifikacijama.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samnsung-a
makopos kaže...

Pa šta taj LED ne prikazuje bolju sliku od plazme ? samsung serija 9 LED ima odličnih 4ms.

Ne, ne prikazuje sliku bolju od plazme, samo vjerojatno troši manje struje. To vrijeme odziva uopće nije mjerodavno i često je i lažirano, bitno je samo ulazno kašnjenje.

16 godina
protjeran
offline
Isplativost LED Samsung-a

bemti, nema teme o televizorima, da ne dođe do rasprave je li bolji LCD ili plazma.

 

kad mi treba nekakav tehnički podatak o televizoru, moram pročitati i jedno 70% svađa, da bih došao do kakve korisne informacije.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 16:58 (Bugofil).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samsung-a

ha ha, apsolutna istina...

 

trebalo bi natjerati ljude da gledaju TV na 50cm CRT telkama jedan tjedan pa da vide kolika su banalna prepucavanja oko toga...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Isplativost LED Samsung-a
Bugofil kaže...

bemti, nema teme o televizorima, da ne dođe do rasprave je li bolji LCD ili plazma.

 

kad mi treba nekakav tehnički podatak o televizoru, moram pročitati i jedno 70% svađa, da bih došao do kakve korisne informacije.

Slažem se da je glupo oko toga se svađati, ali to je zato što je to relativno bitno i neki od nas pokušavaju ljudima najbolji mogući savjet koji znamo reći.

 

Da se više ljudi potrudi malo obrazovati o toj temi samostalno, ima sasvim dovoljna količina tekstova na internetu; i da nema toliko "stručnjaka" (ljudi kojima je neki "vrlo obrazovani prodavač" rekao da su LCD TV-i bolji zbog toga što se kod plazme plin mora puniti i slične notorne gluposti, i sad misle da sve znaju o televizorima) toga ne bi bilo. Ovako moramo demantirati takve ili će čovjek koji ima upit o televizoru poslušati nekog takvog i kupit TV koji je po svim mogućim aspektima gori od nekog drugog, a to nisu nikad mali novci.

 

Mogu ja i pustiti da se takve stvari događaju i da ljudi troše novce na loše proizvode zbog potpuno krivih savjeta ljudi koji nemaju pojma o čemu pričaju, ali koja onda uopće korist od mojeg članstva na ovom forumu?

Meni ne trebaju takve rasprave, ja znam dovoljno o tome, to radim samo zato što želim nekome pomoći kad već mogu, mislim da je to i smisao foruma.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 19:38 (Mirko935).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice