Hisense marka TVa, da ili ne?

poruka: 362
|
čitano: 428.768
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

AF139 

 

Ti imaš sreće... pojedini primjerci ispadnu i dobro, nekih 20%.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 12:36 (Zaporožac).
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

55" 7500F ima klinka u sobi mislim blizu 2 godine i nisam primjetio ni sporo reagiranje na daljinski, ni neka blokiranja, smrzavanja i sl. Tam se većinu vremena vrti Youtube i Netflix. 55" 7100 imam u drugom stanu i ne koristim ga puno, ali isto nisam primjetio nikakve probleme. Nisu to sad neki konkurenti OLEDu, ali što se tiče sučelja i responzivnosti daljinskog stvarno nikad nije bilo problema.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
stipest kaže...
Memphis kaže...

Ukratko; Neupotrebljiv software, loša kvaliteta slike. 

Ovo drugo ajde nije neka lova pa nećemo očekivat čuda ali i dalje je to dosta loše za današnja očekivanja. Bez nekakvog androd boxa ili DTV recievera tv je jednostavno neupotrebljiv. Tuner i upscaling katastrofa, šaltanje kanala traje 3 sekunde, ak stisneš 3 puta za redom jednostavno se pogubi ili zblokira, fluindost softwarea je nepoznanica, do sad nisam vidio TV sa oskudnijim funkcijama za podešavanje slike i pretragu kanala (čak ni na crtu), pola toga ne radi kako treba. Jedan on primejra; kad definiraš listu kanala on je nakon 2 dana izgubi vrati onkako kako je bilo na početku. Televizori sa kraja 90tih su imali bolji i funkcionalniji software. Uspio sam ne netu naći noviji firmware ali nakon flashanja nisam primjetio nikakvo poboljšanje ni u jednom segmentu, support ne postoji.

 

I da na netu ćete naći dosta hvaljene recenezije tipa benchmark.rs o tome kak su dobri TV a nisu dobri niti pola toga kaj se priča. A vidim iste probleme i komentare kao moji sa početka teme. Ja imam neki model iz 2019. mislim da je serija 6. Dal se nekaj promijenilo na bolje ne znam al tko želi neka proba i riskira ja više ne bum pogotovo kad sjetim da sam tad za 500 kn više mogao kupit neki basic LG koji daleko napredniji TV.

 

Ali za neku kladionicu ili redomat je čist ok.

 Od cijenjenog forumaša i kalibratora, sa forum.hr, koji je upravo kupio Hisense OLED. '' Općenito je GUI malo nespretno posložen, ali nisam imao TV čiji meniji brže reagiraju...''

 Kaj ja nisam cijenjen? Da i kaj sad to znači da ja lažem a on je kao u pravu i sad je to super tv il kaj? On je kupio OLED što je top model pa je i vjerojatno da fura neki android. Ja sam kupio osrednji model koji fura njihou VIDAA OS koji teški šit a možda se i do danas unaprijedio. Kao što rekoh pročitaj postove sa početka teme naići ćeš na iste probleme.

 OSAF139 kaže...

Evo tri god. da imam H55A7500F bez ikakvih problema a radi u prosjeku 15h dnevno.

Uredna slika i daljinski nema problema sa brzinom. (ima opciju za noćno ažuriranje prijema kanala pa to treba isključiti jer kad noću ulovi neke Italijane pomakne se raspored kanala). Koristio sam i Netflix prvu godinu a nakon toga uzeo Iskon Tv  u paketu (Arris prijemnik) ali mi sa njim ne radi CEC što i nije neki problem za mene.

Za razliku od Philipsa koji mi je triput crko u 3,5 god. ovaj Hisense je OK. Kad je zadnji put crkao Philips uzeo pare sa namjerom da uzmem LG 43" pa u Elipsa pogledam red televizora i naj bolju sliku sam vidio na ovom Hisense , a tim istim parama uzeo umjesto LG ovaj sa Hisense.

 Imam ga i ja 3 godine, radi al meni to nije poanta jer mi radi svaki TV koji sam do sad kupio. Niti meni CEC ne radi. Istovremno sam uzeo Panaosnic iste brojčane serije to je razlika nebo i zemlja u svim segmentima ali i njegova cijena je bila dosta veća. Poanta je da je to low budget tv kome treba takav tv i koji pristaje na kompromise. Ja taj nisam rađe ću kupit najslabiju seriju nekog renomiranog brenda nego takav shit. Na papiru to super zgleda dobiš puno za malo para ali u praksi je teška banana.

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Mad Ant kaže...
Memphis kaže...

Ukratko; Neupotrebljiv software, loša kvaliteta slike. 

Ovo drugo ajde nije neka lova pa nećemo očekivat čuda ali i dalje je to dosta loše za današnja očekivanja. Bez nekakvog androd boxa ili DTV recievera tv je jednostavno neupotrebljiv. Tuner i upscaling katastrofa, šaltanje kanala traje 3 sekunde, ak stisneš 3 puta za redom jednostavno se pogubi ili zblokira, fluindost softwarea je nepoznanica, do sad nisam vidio TV sa oskudnijim funkcijama za podešavanje slike i pretragu kanala (čak ni na crtu), pola toga ne radi kako treba. Jedan on primejra; kad definiraš listu kanala on je nakon 2 dana izgubi vrati onkako kako je bilo na početku. Televizori sa kraja 90tih su imali bolji i funkcionalniji software. Uspio sam ne netu naći noviji firmware ali nakon flashanja nisam primjetio nikakvo poboljšanje ni u jednom segmentu, support ne postoji.

 

I da na netu ćete naći dosta hvaljene recenezije tipa benchmark.rs o tome kak su dobri TV a nisu dobri niti pola toga kaj se priča. A vidim iste probleme i komentare kao moji sa početka teme. Ja imam neki model iz 2019. mislim da je serija 6. Dal se nekaj promijenilo na bolje ne znam al tko želi neka proba i riskira ja više ne bum pogotovo kad sjetim da sam tad za 500 kn više mogao kupit neki basic LG koji daleko napredniji TV.

 

Ali za neku kladionicu ili redomat je čist ok.

 Pogledaj da možda nema, kao npr. LG, za listu programa funkciju koja miče kanale koji su preslabi ili nestali, tj. "sam ih razmiješta" pa izgleda kao da je pokvaren. To mi jedino pada na pamet...

 

BTW, Benchmark.RS je relativno OK, ali imaju problem da su u državi u kojoj jesu i kod njih je nivo dosta niži, tj. televizori poput Tesle, Grundiga, Vivaxa i sličnih su većina tržišta i ono što se kupuje, a bilo što iznad toga je wow super. Pa onda kada ih gledaš dobiješ dojam ne znam kakav...

Ma sve sam pregledao i isključio automatski update kanala ali tv je žešće smeće. Na kraju sam ga dao starcima penzionerima jer oni imaju IPTV, kad su mi oni rekli da im je slika lošija nego na tvu koji su prije imali onda znaš koliko je sati.

 

A možda sada ... al pročitaj komentare na njihovom forumu kak ih je ekipa spopoljuvala ... ljudi pokupovali tv pa poslije ih prodavali kad su vidil kakav je to shit.

 

Evo, da ne bi ja bio jedini ili netko tko nešto izmišlja i laže ...

Peoton kaže...
Što se mene tiče, napravio sam grešku pa povjerovao recenziji i kupio Hisense televizor. Najveće smeće koje sam mogao kupiti.
Na primjer:
Ne postoje hrvatske aplikacije za ovaj pametni televizor, pa ste osuđeni na one malobrojne koje sa televizorom dolaze.
Morate imati debele živce kad mjenjate kanale jer promjena kanala sa jednog na drugi traje 2-3 sekunde.
Televizor ne prepoznaje gotovo niti jedan video file sa USB pa možete zaboraviti mogučnost pregleda fotografija ili videa koje ste snimili.
Ako koristite internet tražilice, sporost je takva da prelazak mišem preko ekrana traje katkad i nekoliko minuta, pa se isti ne može koristiti.
Kvaliteta slike je ispodprosječna, bolja kvaliteta je na uobičajenim HD televizorima poznatih marki.
Zaključak: Recenzija nije iskrena nego plaćena, pa preporučam ni slučajno ne kupovati.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 18:17 (Memphis).
10 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Neznam o čemu taj @Peoton priča , daljinski radi perfektno bez zadrške , a video i audio datoteke otvara svake vrste kao i pregled slika pa bio USB stik FAT32 ili NTFS svejedno. Da sam htio koristiti neke aplikacije kupio bi neki TV sa androidom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 23:14 (AF139).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
AF139 kaže...

Neznam o čemu taj @Peoton priča , daljinski radi perfektno bez zadrške , a video i audio datoteke otvara svake vrste kao i pregled slika pa bio USB stik FAT32 ili NTFS svejedno. Da sam htio koristiti neke aplikacije kupio bi neki TV sa androidom.

 Pa ne priča samo on nego i ja kaj ne čitaš???

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 1:13 (Memphis).
2 godine
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
AF139 kaže...

 

Za razliku od Philipsa koji mi je triput crko u 3,5 god. ovaj Hisense je OK. Kad je zadnji put crkao Philips uzeo pare sa namjerom da uzmem LG 43" pa u Elipsa pogledam red televizora i naj bolju sliku sam vidio na ovom Hisense , a tim istim parama uzeo umjesto LG ovaj sa Hisense.

Isto tako bespogovorno.... zaljubljenici u sličan krš zvani Philips, će reći da ti lažeš jer njima eto, njihov Phily radi besprijekorno...

Opet kažem, nađe se poneki kojega su uspješno složili..treba imati sreće kod Philipsa i Hisense-a.

 

A LG, Sony ?

Odeš u trgovinu, ili naručiš online bez ikakve brige.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
10 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Odeš na Njuškalo gdje prodaju ispravne djelove pokvarenih TV pa vidiš koliko ih ima i koji se najviše nude npr.

https://www.njuskalo.hr/tv-oprema/dijelovi-led-lcd-tv-oglas-27938023

Povremeno prelistam jer je na mom Philipsu crklo napajanje (5V nedostaje) pa bi ga ostavio kao rezervu ako se išta desi Hisensu.

Maloprije prelistah 50-tak stranica i Hisense djelove prodaje samo jedan tip jer je razbio ekran ...

2 godine
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Malo ljudi kupuje Hisense, nema dijelova.

A i ljudi polude, pa ih bace u elektronički otpad. 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Pa nije baš malo, dosta ih se prodalo i nije neka generalna žalopojka oko televizora. 

10 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

..... a ipak mislim da je većina ovih što prodaju djelove porjekla sa elektroničkog otpada.

14 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Bome na tom Njuškalu LG matične najjeftinije, mora da štede na kondenzatorima :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
forumaš kaže...

Bome na tom Njuškalu LG matične najjeftinije, mora da štede na kondenzatorima :D

 Prije ce biti ekonomija masovne proizvodnje i popularnost u regiji.

9 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Jučer bacam neke stvari na reciklažno i na dijelu elektronike opet nekoliko starih CRT-ova i na vrhu jedan LG TV rekao bi 32", ovak na prvu djeluje dosta noviji (tanji rubovi).

 

Valjda riklo nekom i nema zajebancije, na smeće i po novi 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Havo kaže...

Jučer bacam neke stvari na reciklažno i na dijelu elektronike opet nekoliko starih CRT-ova i na vrhu jedan LG TV rekao bi 32", ovak na prvu djeluje dosta noviji (tanji rubovi).

 

Valjda riklo nekom i nema zajebancije, na smeće i po novi 

 Za takve ispod 2000kn mi i nije cudno, pogotovo ako je mlađi korisnik

14 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Nije trebao bacati, popravak LG televizora je jeftiniji od ostalih brendova jer ima najjeftinije dijelove :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
forumaš kaže...

Nije trebao bacati, popravak LG televizora je jeftiniji od ostalih brendova jer ima najjeftinije dijelove :D

 Ma te 32" su danas dno... sigurno je isao kupiti bar 43" neki

16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 19:50 (juraj8).
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
tiki kaže...
juraj8 kaže...

Ja sam se razočarao. Ne može se instalirati HBO, HRTi , a ima predinstalirano TV Sloveniju (poput našeg HRTi) i ostale streaming servise. U opisu proizvoda je bilo navedeno da omogućava USB snimanje (ograničeno u nekim regijama), naravno ograničeno je baš kod nas. Tako da umjesto da koristim normalno HBO i Hrti, moram castati, a bar bi hrt mogao gledati naknadno preko snimljenog USb-a da nisu to blokirali softwerski ili kako god. Uglavnom zaobiđite Hisense - Gorenje.

 Nije mi jasno zašto je isključeno USB snimanje? Znam da na ostalim markama to uredno radi.

 

Što se tiče HRT-a, možda ti pomaže informacija da on sad ima HbbTV. Ako ti je uključen, odi na HRT1 i pritisni crvenu tipku na daljinskom i dobit ćeš njihovu videoteku gdje imaš dosta emisija za gledanje.

 Ne radi ni tako, isprobano. Izbaci poruku da je došlo do greške i da kontaktiram korisničku podršku HRT. Zato predinstalirani TVSLo radi uredno. LOL

18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
juraj8 kaže...
tiki kaže...
juraj8 kaže...

Ja sam se razočarao. Ne može se instalirati HBO, HRTi , a ima predinstalirano TV Sloveniju (poput našeg HRTi) i ostale streaming servise. U opisu proizvoda je bilo navedeno da omogućava USB snimanje (oničeno u nekim regijama), naravno ograničeno je baš kod nas. Tako da umjesto da koristim normalno HBO i Hrti, moram castati, a bar bi hrt mogao gledati naknadno preko snimljenog USb-a da nisu to blokirali softwerski ili kako god. Uglavnom zaobiđite Hisense - Gorenje.gra

 Nije mi jasno zašto je isključeno USB snimanje? Znam da na ostalim markama to uredno radi.

 

Što se tiče HRT-a, možda ti pomaže informacija da on sad ima HbbTV. Ako ti je uključen, odi na HRT1 i pritisni crvenu tipku na daljinskom i dobit ćeš njihovu videoteku gdje imaš dosta emisija za gledanje.

 Ne radi ni tako, isprobano. Izbaci poruku da je došlo do greške i da kontaktiram korisničku podršku HRT. Zato predinstalirani TVSLo radi uredno. LOL

 Evo, ja ti mogu potvrditi da mi snimanje i HbbTV rade na Hisense 55A85G OLED-u (2021) iz prve, bez ikakvog petljanja. Procedura za snimanje jest malo neintuitivna (ne možeš samo stisnuti REC) ali radi, i preko EPG-a, jedino se ne može snimati dva programa istovremeno iako je sve isti mux.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2022 16:09 (mytbyte).
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Činjenica je da daljinski na od mog Hisense tv-a nema tipku rec, tako da je izgleda fora da i ne može snimati. To sa snimanjem dva programa je fora koja već duje ne radi ni na jednom tv-u, zadnji koji je to mogao je samsung smart tv iz 2013,  tek se počeo uvoditi onaj prvi digitalni signal :)  Sad ga koristi punica za kabelsku tv.

16 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ima toga (snimanja dva programa), većinom na tv-ima sa dva tunera. Eno moj Grundig iz negdje 2017. ima dvostruki tuner, može snimati dva programa na dva različita muxa i onda još možeš gledati treći program ako je na jednom od ta dva muxa koja snimaš - perverzarije :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
preporuka koji uzet:

Hisense 65e7hq
Hisense 65u7hq
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
preporuka koji uzet:

Hisense 65e7hq
Hisense 65u7hq
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
preporuka koji uzet:

Hisense 65e7hq
Hisense 65u7hq
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

preporuka koji uzet:

Hisense 65e7hq
Hisense 65u7hq

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

preporuka koji uzet:

Hisense 65e7hq
Hisense 65u7hq

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Uzmi si uže, debelo...
13 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

preporuka koji uzet:

Hisense 65e7hq
Hisense 65u7hq

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
mrsmith kaže...

preporuka koji uzet:

Hisense 65e7hq
Hisense 65u7hq

 Niti jedan, čim dalje od Hisensea.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice