Hisense marka TVa, da ili ne?

poruka: 362
|
čitano: 428.260
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Kad več imamo Hisense temu, eto novog Hisense 55E76GQ modela za 2021 godinu.

 

https://rs.hisense.com/proizvodi/televizori/uhd-tv/55e76gq/20004758

 

 

Daljinski je očito redizajniran, i vidno nakrcan raznim direkt gumb video opcijama.LG MaGic Remote nema niti Yutube direkt gumb, a eto novi Hisense daljinski ima Facebook Watch opciju.Facebook je natrpan sa raznim video sadržajima, dakle daj ljudima opcije a ne kao škrti LG koji nema niti direkt Jubitu gumbiča.

 

https://www.facebook.com/watch/

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 4 hvala 0
9 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Kupio sam 55U7QF prije mjesec dana za 3999 u Elipsu. Tv je sasvim ok. Input lag odličan za gaming, fald radi dosta dobro iako ima malo zona, radi dosta snappy pogotovo youtube koji se na prošloj telki jedva vukao. HDR izgleda odlično (za moje oči). Televizor izgleda prekrasno, dizajn izgleda premium. Minusi su čudni dizajn daljinskog i probijanje pozadinskog osvijetljenja oko rubova u nekim scenama tipa siva boja ili neke specifične scene - to mi je malo veći minus ali očito je to nedostatak skoro svih budget televizora (ipak košta 500€). Kutovi gledanja su jako loši (VA panel). Sve u svemu sam zadovoljan. Da nema probijanja osvijetljenja i da ima android bio bi mi 10/10 za tu cijenu. Sad mi je nekih 7/10. Možda da sam kupio Samsung ili LG ne bih imao probijanje ali ne bih imao niski input lag i dobar HDR. Za tu cijenu ionako ne mogu imati sve.

 

UPDATE: Sve je izgledalo dobro na prvu, ali stvari su se promjenile nakon dužeg korištenja. Ovo gore su mi bili prvi dojmovi koji naravno mogu zavarati.

Ne kupovati njihove televizore. S razlogom su najjeftiniji na tržištu. Katastrofalna kontrola kvalitete i užasan os pun bugova.

1. Backlight bleed koji odvratno izgleda, kao da je osvijetljeni okvir oko ekrana

2. Na jednom dijelu je panel kao udaren i tamniji, to je dugo oko 1 cm i široko 0.5. Nije vidljivo iz normalne udaljenosti gledanja.

3. OS je sranje. Spor, broken animacije, pola postavki za sliku ne radi. Nakon zadnjeg updatea ne mogu gledati videje s usb sticka. Cijeli tv zablokira i moram ga iskopčat iz struje.

4. Coil whine koji je iritantan po noći

5. Motion handling je bio katastrofa na početku

6. U nekim situacijama jako glup algoritam lokalnog zatamjenja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 12:47 (pqweasdyxc).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
MasterOfDisaster kaže...

samo je nova na našem tržištu. 

 (Znam da je malo starija poruka)

 

Nije istina da je nova, viđao sam ja Hisense klima uređaje po ulicama još davno, a i pokojni je Izet iz LZN nekad imao u stanu Hisense LCD, i to jedini LCD TV u njegovoj zgradi...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
MasterOfDisaster kaže...

Evo 2 i pol mjeseca koristim Hisense 55A7500F i mogu reći da je TV čisto ok, jedini nedostatak je da se očito nekako memorija TV-a napuni i on se kompletno uspori, pogotovo Netflix, a rješenje problema je ištekat iz utičnice na minutu i ponovo uključiti i problem je riješen. Čudno, ali eto istinito  

 

Ja pikiram 43A7500F....

 

Jesi ti i dalje zadovoljan? :)

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Keano16 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo 2 i pol mjeseca koristim Hisense 55A7500F i mogu reći da je TV čisto ok, jedini nedostatak je da se očito nekako memorija TV-a napuni i on se kompletno uspori, pogotovo Netflix, a rješenje problema je ištekat iz utičnice na minutu i ponovo uključiti i problem je riješen. Čudno, ali eto istinito  

 

Ja pikiram 43A7500F....

 

Jesi ti i dalje zadovoljan? :)

Da, jesam. Za te novce od 2.800 kn ne žalim ni sekunde. To mi je drugi TV za spavaću sobu u dnevnom ipak imam malo bolji TV Samsung UE65RU8002

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Akcija je u Elipsu + 3 godine osiguranja... Pa gledam da to iskoristim. A i cijena mu je OK

15 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ovako, NE

Ja sam pisao vec da je meni Hisense riknuo doslovno 10 dana od kupovine no ja sam to uspjesno rijesio.

No međutim ovaj jeftiniji model su kupili moji i moj kum. Doslovno u isto vrijeme u razmaku od par dana oba su riknula.

 

Na žalost moji roditelji me u tom procesu nisu zvali već su sami odlucili zvati servis i dostava je dosla po TV te ga vratila.  Doslovno u 2 dana TV im je došao natrag ali totalno neupotrebljiv s mehanickim ostecenjem.  Tv u trenutku kada je dostava došla po njega je radio imao je samo nekakvu crtu na sebi ali se mogao gledati...

 

Na žalost roditelji tu ne mogu napraviti ništa te ne mogu dokazati da ga oni nisu oštetili... 99.9% je pao ili dostavi ili su u servisu bili nestrucni...

Ja sam sam otpeljao svoj tv i vadio ga pred njima i palili ga tamo + sam taj proces na licu mjesta snimio tako da se meni izmotavat nisu mogli.

Kum je takoder napravio slican proces kao i ja no međutim njemu jos ne znam stanje..

 

TV kao marku ne bih preporucio nikome.. od troje ljudi koje znam da su imali taj tv imamo 100% rikivanje u roku do 1 godine + sve na to ovakva sramota da starije ljude vozaju... boli me briga što to nije do Hisense već do naših servisa ali siguran sam da je netko u Hisense vodstvu odabrao partnerstvo s ovakvim debila..

 

Moj model je HIGH END model bio 2019-2020 godine... no TV JE SMECE to sada mogu reci nakon godinu dana i nesto koristenja... na pocetku sam jos bio ok s njime... 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 17:04 (toxic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
A ja sam prije dvije godine kupio hisense jeftinjaru, lani za baku nešto skuplji hisense i isti takav preporučio susjedu. Sva tri još rade, svi troje zadovoljni s kupovinom.
Sad smo 3 : 3 s anegdotama :D
10 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Evo za 2mj. će biti 2 god. i Hisense 55' radi u prosjeku 17 sati na dan.

Inače ta firma radi televizore već godinama samo nisu prije bili na evropskom tržištu već najprije na američkom.

12 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

U Elipso akciji i dodatnom jamstvu (odnosno osiguranju) u pitanju je UNIQA... Ima li tko iskustva s produljenim jamstvima s Uniqom?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Uniqa ti je samo osiguranje tv-a. Nije jamstvo. Pokrivaju ti jedan kompletan kvar bez ucesca u steti nakon isteka tvornickog jamstva.
2 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
rambox kaže...

Kad več imamo Hisense temu, eto novog Hisense 55E76GQ modela za 2021 godinu.

 

https://rs.hisense.com/proizvodi/televizori/uhd-tv/55e76gq/20004758

 

 

Daljinski je očito redizajniran, i vidno nakrcan raznim direkt gumb video opcijama.LG MaGic Remote nema niti Yutube direkt gumb, a eto novi Hisense daljinski ima Facebook Watch opciju.Facebook je natrpan sa raznim video sadržajima, dakle daj ljudima opcije a ne kao škrti LG koji nema niti direkt Jubitu gumbiča.

 

https://www.facebook.com/watch/

 

 

 Daljinac im je jedan od najvećih pluseva ja sam se neugodno iznenadio

 kad sam kupio novi samsung i skuzio da je daljinac isti kao na starom

 od telke unazad 8 god, uz dodatak gumba za yt, netflix ( jedina promjena ).

 

 generalno sam i zadovoljan sa lg remote-om, ali mogu reci da mi hisense

 ima definitivno bolji daljinac od samsunga i sony-a.

 ali opet i na ovom tvom su mi neke stvari hmm čemu taj rakuten, facebook watch,

 prime jos mozda netko i koristi. steta sto sami ne mozemo birati te neke dodatke

 ili da su prilagodeni trzistu. Mislim da prime i rakuten nisu toliko popularni u EU.

 ovo fb watch i sl da ne komentiram.

15 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
picajzla0707 kaže...
A ja sam prije dvije godine kupio hisense jeftinjaru, lani za baku nešto skuplji hisense i isti takav preporučio susjedu. Sva tri još rade, svi troje zadovoljni s kupovinom.
Sad smo 3 : 3 s anegdotama :D

 Pravi se tek raspoznaju kada se dogodi sranje... Al ajmo na stranu sto je XY servis zajebo moje starce.

 

S cime si zadovoljan na Hisensu a da to nije daljinac? Koja su tvoja ocekivanja?

Moj ima i dolby atmos i dolby vision i tzv hdr1000...

VidaaU je smece od OS-a... svako malo neka aplikacija nece radit ili pukne, proradi nakon clear cachea.

Pola aplikacija nije dostupne poput npr HBO. Netflix puca - gledam cesto i jednom tjednom se smrzne...

 

Gledanje preko servera a da je tv spojen na istu mrezu radi dok ne pukne... u tom slucaju moras doslovno istekat TV iz uticnice ili jednostavno mozes cekat do imendana..

XY formati nisu podrzani ako gledas npr putem USB-a, navodno LG i Samsung imaju podrsku da sve sljaka...

Browser im je spor i zivi ocaj.

TV nema energy save funkciju uopce ili radi full cijelo vrijeme ili ne radi.. 

 

itd... da ne nabrajam... za moje potrebe sam tatalno fulao odabir televizora a taj njihov u to vrijeme HIGH END je qrc. mozda je sada 2021 drugacija situacija no međutim nema šanse da moj iduci TV bude Hisense... pa makar bio 2000kn jeftiniji od konkurencije.

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 12:37 (toxic).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
ukay1000 kaže...
Uniqa ti je samo osiguranje tv-a. Nije jamstvo. Pokrivaju ti jedan kompletan kvar bez ucesca u steti nakon isteka tvornickog jamstva.

 

 Citam uvjete police i ne vidim stavku "jedan"... Ispravi me ako grijesim ili provjeri, thx...

11 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
toxic kaže...

S cime si zadovoljan na Hisensu a da to nije daljinac? Koja su tvoja ocekivanja?

 daje sliku i ja zadovoljan 

rekao sam ti da sam uzeo jeftinjaru, 1080p non smart, jer služi isključivo za pogledat neki crtić s klincima preko kompa, eventualno neki film ili seriju

nezahtjevan sam i slika mi je ok, bakin i susjedov su također ok imaju čak i smart funkcije, ali ništa od toga ne koriste - gledaju dnevnik i ljubav na selu 

 

obzirom da se radi o televizorima do 2k kuna, sasvim solidno

2 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Znaći nisam jedini koji je imao istih problema sa TV-om.

Također X puta nije htio ući u netflix, yt. ( UI i trgovina su zaista blagi užas. )

rješenje je bilo također ištekaj iz struje da proradi, nekada se nije htio

upaliti čak i prepoznati naredbe, backlight bleed je dosta primjetan.

Jedino čime sam generalno zadovoljan je taj daljinac ergonomski, raspored

tipki. nije sve natiskano kao na samsungu da i dalje nemam neki muscle memory

gdje je šta, a imam ga već par mjeseci.

 

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
toxic kaže...

 Pravi se tek raspoznaju kada se dogodi sranje... Al ajmo na stranu sto je XY servis zajebo moje starce.

 

S cime si zadovoljan na Hisensu a da to nije daljinac? Koja su tvoja ocekivanja?

Moj ima i dolby atmos i dolby vision i tzv hdr1000...

VidaaU je smece od OS-a... svako malo neka aplikacija nece radit ili pukne, proradi nakon clear cachea.

Pola aplikacija nije dostupne poput npr HBO. Netflix puca - gledam cesto i jednom tjednom se smrzne...

 

Gledanje preko servera a da je tv spojen na istu mrezu radi dok ne pukne... u tom slucaju moras doslovno istekat TV iz uticnice ili jednostavno mozes cekat do imendana..

XY formati nisu podrzani ako gledas npr putem USB-a, navodno LG i Samsung imaju podrsku da sve sljaka...

Browser im je spor i zivi ocaj.

TV nema energy save funkciju uopce ili radi full cijelo vrijeme ili ne radi.. 

 

itd... da ne nabrajam... za moje potrebe sam tatalno fulao odabir televizora a taj njihov u to vrijeme HIGH END je qrc. mozda je sada 2021 drugacija situacija no međutim nema šanse da moj iduci TV bude Hisense... pa makar bio 2000kn jeftiniji od konkurencije.

Iskreno mislim da Hisense za europsko tržište i SAD su brutalne razlike, drugo ne znam zašto kupovati Hisense TV ako si spreman dati hrpu para za TV, tu se onda uzima Samsung, Sony ili LG.

Hisense radi odlične budget TV-e koji ćeš imati ako nemaš para ili ako ti treba drugi ili treći TV u kući koji ne mora biti nabrijan.

Osobno mi Netflix nikada nije puknuo u reprodukciji videa, a bome sada već dugo nisam morao ni isključivat TV iz struje kada se je nekada znao stiltati. Do sada sam dobio nekih 5 update-ova firmware-a i za sada sve ok.

Gledam filmove preko sticka ili prijenosnog HDD-a i to formate .mkv, .mp4, .avi i sve radi odlično, titlovi ok rade, zvuk je sinkroniziran sa videom, sve 5.

TV ima timer da se TV ugasi nakon određenog vremena i ima opciju da se nakon određenog vremena neaktivnosti sam ugasi.

Uglavnom, niti blizu loše iskustvo kao ti.

Po meni imam osjećaj da si ti i tvoji pogodili defektnu seriju, nemam drugog objašnjenja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 13:02 (MasterOfDisaster).
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
mAa+_ kaže...
Daljinac im je jedan od najvećih pluseva ja sam se neugodno iznenadio

 kad sam kupio novi samsung i skuzio da je daljinac isti kao na starom

 od telke unazad 8 god, uz dodatak gumba za yt, netflix ( jedina promjena ).

 

 generalno sam i zadovoljan sa lg remote-om, ali mogu reci da mi hisense

 ima definitivno bolji daljinac od samsunga i sony-a.

 ali opet i na ovom tvom su mi neke stvari hmm čemu taj rakuten, facebook watch,

 prime jos mozda netko i koristi. steta sto sami ne mozemo birati te neke dodatke

 ili da su prilagodeni trzistu. Mislim da prime i rakuten nisu toliko popularni u EU.

 ovo fb watch i sl da ne komentiram.

 Facebook Watch gumb je dobar potez, i to zato jer na Fejsu moš nač koš videa koji zbog Copyright sranja nikad ne bi prošli na Yutube.Dalje se nema kaj komentirat, osim što veči izbor to bolje, a ne kao LG pa nema niti osnovnog Jubitu gumbiča.Hisense vuče dobre poteze, bez brige nije Kinez glup znaju oni dobro kaj zapravo plasiraju na daljinski.

 

Imam ja LG TV, ali kupljen je samo zato jer se odlično snalazi kao PC monitor+tipičan TV program uopče više ne gledam.Ima dost ljudi koji jako puno koriste Jubitu preko TV-a, pa sad ti njima logično objasni zakaj LG Magic Remote daljinski nema direkt Jubitu gumb.

 

Nije kopirajtano, ali ovo moš nač samo na Fejsu dakle stara slovenska krim akcijska serija.

 

https://fb.watch/84gl-AdNpa/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 14:21 (rambox).
2 godine
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
rambox kaže...
Imam ja LG TV, ali kupljen je samo zato jer se odlično snalazi kao PC monitor+tipičan TV program uopče više ne gledam.Ima dost ljudi koji jako puno koriste Jubitu preko TV-a, pa sad ti njima logično objasni zakaj LG Magic Remote daljinski nema direkt Jubitu gumb.

 Nema, zato jer ne stane više tipki na Magic R. 

Vidiš i sam da je sve popunjeno 

 

A, jesi li probao podesiti na quick access (to je kao problem)

tipka 1 iptv, tipka 2 hard disk, tipka 3 you tube, tipka 4 itd.....

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 14:54 (Zaporožac).
2 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Meni youtube gumbe ne treba, da mogu vanced slozit na tv onda bi mi falio

neki youtube gumb ovako na telci youtube ni ne palim vise. imao sam premium

za svega 15tak kn preko indijskog vpn-a ali sam otkazao i to.

 

za muziku imam spotify, za povremeni video neke hw, OS teme vanced na mobitelu.

6 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
NoBru85 kaže...

Za razliku od 7500, 7100 nema Dolby Vision ni Game mode što ipak nije zanemarivo.

Za DV je itekako zanemarivo kada ne može prikazati tu kvalitetu (može očitati format).

12 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Meni se u gornjem desnom kutu pojavi ikona Dolby Vision kad pokrenem film ili seriju na Netflixu. Po meni kvaliteta slike je odlična. Sad ne znam da li prikazuje DV kvalitetu ili može biti i bolja slika. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
pqweasdyxc kaže...

Kupio sam 55U7QF prije mjesec dana za 3999 u Elipsu. Tv je sasvim ok. Input lag odličan za gaming, fald radi dosta dobro iako ima malo zona, radi dosta snappy pogotovo youtube koji se na prošloj telki jedva vukao. HDR izgleda odlično (za moje oči). Televizor izgleda prekrasno, dizajn izgleda premium. Minusi su čudni dizajn daljinskog i probijanje pozadinskog osvijetljenja oko rubova u nekim scenama tipa siva boja ili neke specifične scene - to mi je malo veći minus ali očito je to nedostatak skoro svih budget televizora (ipak košta 500€). Kutovi gledanja su jako loši (VA panel). Sve u svemu sam zadovoljan. Da nema probijanja osvijetljenja i da ima android bio bi mi 10/10 za tu cijenu. Sad mi je nekih 7/10. Možda da sam kupio Samsung ili LG ne bih imao probijanje ali ne bih imao niski input lag i dobar HDR. Za tu cijenu ionako ne mogu imati sve.

 Nemaš problema sa brzim kretnjama? meni u filmovima se vidi problemi sa brzim kretnjama (puno manje poslije najnovijeg update-a firmware-a - cca 7mj 2021). I dalje moram onaj motion smoothing upaliti da bude odprilike bez problema.

9 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Smece2 kaže...

 Nemaš problema sa brzim kretnjama? meni u filmovima se vidi problemi sa brzim kretnjama (puno manje poslije najnovijeg update-a firmware-a - cca 7mj 2021). I dalje moram onaj motion smoothing upaliti da bude odprilike bez problema.

 Meni je motion smoothing uvijek isključen jer kad je uključen slika frame dropa. Nisam primjetio nikakve probleme s isključenim.

13 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ima ko opti tv i hisense tv? Desava mi se kad stisnem tipku ok na daljinskim od opti tv-a televizor mi se ugasi, ocito su signali slicni sa daljinskih upravljaca i nemoguce je koristiti opti tv uslugu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
domac5 kaže...

Ima ko opti tv i hisense tv? Desava mi se kad stisnem tipku ok na daljinskim od opti tv-a televizor mi se ugasi, ocito su signali slicni sa daljinskih upravljaca i nemoguce je koristiti opti tv uslugu 

 Tako je kod mojih roditelja u sobi. Dvbt prijemnik i tv daljinski koriste iste signale i mjenjanje programa smanjuje tv i sl. Nema tu rješenja. Možeš koristiti mobitel kao daljinski na nekim modelima hisense tva.

13 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Da ali ne mogu koristiti mobitel da upravljam opti tv boxom, ne mogu uopce korisnicko ime upisati jer za svako slovo trebam stisnut ok

 

Rijeseno- na daljinskom od optime se stisne tipka favorite (ona sa srcem) i tipka 3 u isto vrijeme, opti tv mora biti ukljucen i kad zablinka ledica na tv boxu promjeni se nekako signal prebacivanja tako da hi sense tv vise ne prima signal sa daljinca od optime i sad radi kako treba

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 18:44 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Nakon pročitanog moram priznati da mi nešto nije jasno.

 

Imam Sony KD-55XG9505.

Kako zbog korone radim od doma odlučio sam da mi treba još jedan TV u sobi u kojoj radim.

Prije par dana sam kupio Hisense 65U8QF.

Upotreba za zemaljske programe, Netflix, Youtube i filmove sa USB-a.

Iako sam se pribojavao, prije svega VIDAA-e, Hisense se pokazao u apsolutno svakom pogledu bolji od Sony-ja.

Istina, Sony je android tako da mogu instalirati svašta na njega ali realno mi ništa ne treba.

Vidaa player korektno odrađuje svoj posao pa mi VLC uopće ne fali.

Slika bez judder-a i stutter-a što za Sony nemogu kazati.

Kod filmova sa USB-a (24fps) Sony ima osjetan judder bez obzira na 120 Hz panel i bez obzira na postavke.

 

Tako da uopće ne razumijem sa čime uspoređujete Hisense kada je takvo smeće.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 10:27 (Old Perica).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Hisense marka TVa, da ili ne?

19 DA
3 NE
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
@NoBru85
Jedan su od sponzora predstojeceg Sp u Kataru, pa prema tome ne vjerujem da bi trebali biti loši...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice