Evo TV izdvojena tema

poruka: 482
|
čitano: 514.041
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Evotv (Hrvatska pošta)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
Jel može preporuka za kućnu antenu za Evo TV.
Svaki vjetar mi pomakne antenu pa bi sad da kupim kućnu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Evo TV
lola25 kaže...
Jel može preporuka za kućnu antenu za Evo TV.
Svaki vjetar mi pomakne antenu pa bi sad da kupim kućnu.

 Uzmi ključ i pritegni antenu kak se pripada!

15 godina
offline
Re: Evo TV
lola25 kaže...
Jel može preporuka za kućnu antenu za Evo TV.
Svaki vjetar mi pomakne antenu pa bi sad da kupim kućnu.

 to se naziva sobna (ne kućna, jer je kuća sve, sobna i krovna-vanjska..).

-s vanjskom-krovnom imaš problem vjetar, ptice.. i fizikalna oštećenja-trajanje, dok ćeš sa sobnom imati problem signala, zid-armatura i prozori (s i bez zavjesa).. dok tek kad probaš-vidiš možeš znati kako će kod tebe konkretno raditi, daleko teže nagađati nego s vanjskom i optičkom vidljivosti odašiljača... tako da preporuke nema ili što veća-jača dok pojačalo može pomoći ovisno o kvaliteti-snagi signala tj smetnjama-preprekama ili sreći. Kvaliteta nije čak direktno povezana s brandom ili cijenom, više sreća i svaka lokacija-stan je priča-slučaj za sebe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
Danas mi Evo TV uređaj krenuo u neki kao loop s updateom.
Stalno u loopu ažurira programe i neće se upaliti.
Vjerojatno je sam uređaj riknuo pa me zanima postoji li neka alternativa EvoTV-u tj. da telka ne mora biti povezana na net?
Znam da će mi ovi odmah zamijeniti uređaj, ali čisto da vidim postoji li neka alternativa.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Evo TV

evotv nema nikakve veze s mrežom.. naravno, ako nemaš mrežu tad ti ne rade servisi koji to traže kao netflix i sl. no to nema veze s evotv, zemaljskim antenskim signalom-sadržajem-tunerom.. tj fta+kodirani programi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
Nisam dobro objasnio.
Pitam postoji li neka alternativa koja funkcionira baš tako kao EvoTV.
No mislim da ću ipak povezati TV s kablom na net, samo moram vidjeti od koga uzeti paket (EON ili nešto slično tome).
Nemam volje gnjaviti se sa svakakvim bezveznim IPTV listama (dosta mi je bilo gnjavaže prije s time).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
Re: Evo TV
win32 kaže...
Nisam dobro objasnio.
Pitam postoji li neka alternativa koja funkcionira baš tako kao EvoTV.
No mislim da ću ipak povezati TV s kablom na net, samo moram vidjeti od koga uzeti paket (EON ili nešto slično tome).
Nemam volje gnjaviti se sa svakakvim bezveznim IPTV listama (dosta mi je bilo gnjavaže prije s time).

 -i dalje ništa nije jasno... tj što bi bila alternativa i čemu.. tv-antenski program u živo, tv-prijenos, tv-prijemnik.. nemaju veze sa streaming servisima kao netflix, hbo.. dok operateri nude oboje, tv-iptv i komercijalne kanale kao hbo dok se netflix prodaje odvojeno od operatera tj nema veze s tim.. (roba koja može i ne mora biti u ponudi neke trgovine ili operatera)..

-slično? sve je to 'slično' .. i 'bezvezne' liste nisu iptv kao recimo maxtv.. tj to je alternativa takvom geldanju tv programa preko mreže-interneta, no evotv s tim nema nikakve veze jer nije preko mreže-interneta nego zemaljska antenska, kao što priključak za vodu nema veze s priključkom za struju.. tj internet možeš imati preko bakra-parice (stare telefonske linije), preko optike ili coaxa, preko satelita, preko mobilne mreže (mobiteli).. tj to su mreže, odvojene ili spojene, tj telefon-mobilna su 'iste' (slične), satelit kao starlink, tj sve je sad postala mreža, digitalizacija-izjednačavanje pa preko svake mreže može biti ponuđena usluga kao telefon, internet.. ali ne preko tv-antenskog sustava, jer naprosto nije dvosmjeran, tj ti imaš prijemnik-tuner, ne odašiljač.. i zato to nije i neće biti spojeno-izjednačeno, dok sadržaj može biti identičan, film, no nemaju veze mada su slični po tome ako gledaš tv ekran i kažeš 'isto je'.. :)

 

-svaki operater nudi isto-slično, fixna i mobilna mreža, evotv je odvojeno-zasebno, nije mreža jer je jednosmjerno itd.. mada može izgledati 'isto'-slično.. tj možda ti je sad jasnije što želiš pitati :)) ..

 

ili ovako.. preko tv-antenskog signala možeš primati tv progam, ali ne i imati 'internet'..

-preko intereneta-mreže možeš oboje, tj to je iptv.. kao i telefonska linija.

-eon, bilo koja takva streaming usluga traži da imaš internet.. evotv ne traži ništa, imaš prijemnik-antenu, to je to.

-u paketima koje netko nudi, kao npr maxtv imaš FTA zemaljske-domaće kanale + komercjialne-ostale kao hbo, cinemax, arena.. kabelska tv s time da može biti preko bilo kojeg kabla-mreže ili mobilne..

-antenski tv signal je samo za domaće antenske kanale, cca 15tak kao htv1-2-3-4, mreža, novatv, doma.. i lokalne, dok operater dodaje ostale tv kanale, i ukupno ih je ovisno o paketu 50-70-do cca 150 tv kanala.. koje naprosto ne možeš prenjeti tv odašiljačem jer nema dovoljno kanalne propustnosti-širine, ograničenja kao i podjela kanala po državama kao hr-italija-slo itd.. uz rezoluciju pa nije isto za hd, 8k .. tj koliko viša rezolucija toliko manje tv programa može stati u kanale..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 19:22 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
Nismo se baš dobro shvatili, ali respect zbog posta. 🙂
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Evo TV
win32 kaže...
Danas mi Evo TV uređaj krenuo u neki kao loop s updateom.
Stalno u loopu ažurira programe i neće se upaliti.
Vjerojatno je sam uređaj riknuo pa me zanima postoji li neka alternativa EvoTV-u tj. da telka ne mora biti povezana na net?
Znam da će mi ovi odmah zamijeniti uređaj, ali čisto da vidim postoji li neka alternativa.

 Evo tv program emitira putem zraka, a ti signal hvataš obično zemaljskom antenom (vanjskom ili unutrašnjom). Nema veze s internetom.

 

 

4 godine
offline
Re: Evo TV
win32 kaže...
Nisam dobro objasnio.
Pitam postoji li neka alternativa koja funkcionira baš tako kao EvoTV.

 Ne. Sve ostalo je IPTV.

11 godina
offline
Re: Evo TV
lola25 kaže...
Jel može preporuka za kućnu antenu za Evo TV.
Svaki vjetar mi pomakne antenu pa bi sad da kupim kućnu.

 Kako reče kolega , bolje je učvrsti , a što se tiče sobne antene odustani jer ako se vanjska okrene pa izgubiš signal znači da je tv-odašiljač predaleko da bi sa sobnom antenom mogao imati dovoljno signala.

Usput provjeri stanje koaksijalnog kabla da nije "istrunio" od sunca i kiše pa zamjeni dio koji je vanka na krovu do antene i prilikom spajanja na antenu vidi da li u kutiju ulazi voda.

5 godina
offline
Re: Evo TV
win32 kaže...

Vjerojatno je sam uređaj riknuo pa me zanima postoji li neka alternativa EvoTV-u tj. da telka ne mora biti povezana na net?
Znam da će mi ovi odmah zamijeniti uređaj, ali čisto da vidim postoji li neka alternativa.

 Kao šta su ti kolege rekle, EVOtv je jedini payTV operater koji za prijenos usluge koristi zemaljski TV signal, jedino bi mogo uzet MAXtv satelitski ili bilo kojeg drugog DTH operatera...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 18:54 (Vavoom).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 18:10 (lola25).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
Vavoom kaže...
win32 kaže...

Vjerojatno je sam uređaj riknuo pa me zanima postoji li neka alternativa EvoTV-u tj. da telka ne mora biti povezana na net?
Znam da će mi ovi odmah zamijeniti uređaj, ali čisto da vidim postoji li neka alternativa.

 Kao šta su ti kolege rekle, EVOtv je jedini payTV operater koji za prijenos usluge koristi zemaljski TV signal, jedino bi mogo uzet MAXtv satelitski ili bilo kojeg drugog DTH operatera...

 

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 18:12 (lola25).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
AF139 kaže...
lola25 kaže...
Jel može preporuka za kućnu antenu za Evo TV.
Svaki vjetar mi pomakne antenu pa bi sad da kupim kućnu.

 Kako reče kolega , bolje je učvrsti , a što se tiče sobne antene odustani jer ako se vanjska okrene pa izgubiš signal znači da je tv-odašiljač predaleko da bi sa sobnom antenom mogao imati dovoljno signala.

Usput provjeri stanje koaksijalnog kabla da nije "istrunio" od sunca i kiše pa zamjeni dio koji je vanka na krovu do antene i prilikom spajanja na antenu vidi da li u kutiju ulazi voda.

 

Skinuta i stavljena iza TV komode. Doslovno se i ne vidi a hvata signal kao da je vani.

Eto, sad nek puše koliko hoće 

13 godina
offline
Evo TV

Pozdrav.

Zanima me da li se Evo Tv prijemnik može kupiti u slobodnoj prodaji ili isključivo preko T-coma u sklopu njihove usluge.

Trebam za prijatelja a ti mi prijemnici djeluju malo kvalitetnije od raznoraznih NitroBox-ova.

Marko
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
Re: Evo TV
Marko008 kaže...

Pozdrav.

Zanima me da li se Evo Tv prijemnik može kupiti u slobodnoj prodaji ili isključivo preko T-coma u sklopu njihove usluge.

Trebam za prijatelja a ti mi prijemnici djeluju malo kvalitetnije od raznoraznih NitroBox-ova.

 Može i na odabranim samostalnim prijamnicima. Recimo, na jednom malo sad već starijem DVB-T2 prijamniku smo imali EvoTV bez da smo uzimali išta od HT-a (onda HP je bio za EvoTV), te kad je ugovor istekao fino ostao nam prijamnik. Strong SRT 8541 je u pitanju bio, kupljen je u slobodnoj prodaji te je cijena bila nekih 250kn (prije 4 godine je bio kupljen) jer smo zamjenili komplet uslugu s IPTV i Android Smart TV-om na optici od A1 prije godinu i nešto.

15 godina
offline
Re: Evo TV
Marko008 kaže...

Pozdrav.

Zanima me da li se Evo Tv prijemnik može kupiti u slobodnoj prodaji ili isključivo preko T-coma u sklopu njihove usluge.

Trebam za prijatelja a ti mi prijemnici djeluju malo kvalitetnije od raznoraznih NitroBox-ova.

 -ovisi kako-kad.. kad ih ima ili nema, npr posljednji put je bilo samo ugovor-najam, ne za jednokratnu kupnju.. no to su stvari-ponude koje se stalno mijenjaju ako ne sad onda početak jeseni itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Evo TV
Marko008 kaže...

Pozdrav.

Zanima me da li se Evo Tv prijemnik može kupiti u slobodnoj prodaji ili isključivo preko T-coma u sklopu njihove usluge.

Trebam za prijatelja a ti mi prijemnici djeluju malo kvalitetnije od raznoraznih NitroBox-ova.

 

 Bilo je i za jednokratnu prodaju, jer postoji usluga Evo TV na bonove.

 

Takav uređaj sam kupio u pošti pred koju godinu, jer mi je trebalo za vikendicu u kojoj smo imali stari tv bez dvb-t2 tunera, pa nam je nužno trebao STB s dvb-t2 tunerom, jer nismo htjeli kupovati novi tv kad je postojeći bio vrhunski samo je u sebi imao stari dvb-t tuner.

 

Tako da je taj STB stajao u vikendici, a po potrebi bi kupili bonove za njega, jer nismo htjeli imati nikakvu pretplatu.

 

Samo je trebalo dosta uvjeravanja u pošti da mi prodaju STB, jer su se poštarice pravile lude i htjele su mi uvaliti pretplatu (tako bi dobile bonus), ali se nisam dao.

 

Koliko vidim, sada se nudi neki no name STB: https://www.hrvatskitelekom.hr/oprema-uz-uslugu/stb-rebox-622t2?entityId=DfIFoHaqg17i7HWtsQ4jP9uacsKCSClSKQHSJlMBN501&gapt=&noRedirect=1

 

A tu su bonovi: https://moj.evotv.hr/#/evobon

 

4 godine
offline
Re: Evo TV
kupio sam intek 52 ir na njuškalu , kupio bon na internetu evo tv na mjesec dana ,ali pronalazi samo otvorene kanale koji nisu na istoj frekvenciji kao evo tv , pronadje kanale na 578MHZ i pronadje HTV2 UHD na 650 MHZ
, mislim da hvata sa VIDOVA GORA (BRAČ)

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2024 18:25 (cobramostar).
 
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Evo TV
cobramostar kaže...
kupio sam intek 52 ir na njuškalu , kupio bon na internetu evo tv na mjesec dana ,ali pronalazi samo otvorene kanale koji nisu na istoj frekvenciji kao evo tv , pronadje kanale na 578MHZ i pronadje HTV2 UHD na 650 MHZ
, mislim da hvata sa VIDOVA GORA (BRAČ)

 Je li taj uređaj registriran kod HT-a? Ako je Evo tv uređaj, onda imaš aktivacijski broj negdje na naljepnici uređaja. Odeš na evo tv portal (moj.evotv.hr) i tamo ga registriraš. Ako nije evo tv uređaj, onda nemam pojma.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2024 18:01 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Evo TV
da bi aktivirao bon morao sam ga registrirati u tome i je problem , jer aktivacija teče , a ja nemam sliku jer tuner iz nekoga razloga ne hvata signal
15 godina
offline
Re: Evo TV

-dva razloga.. ili nema signal-antena ili je neispravan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Evo TV
cobramostar kaže...
da bi aktivirao bon morao sam ga registrirati u tome i je problem , jer aktivacija teče , a ja nemam sliku jer tuner iz nekoga razloga ne hvata signal

 "mislim da hvata sa VIDOVA GORA (BRAČ) " - pogledaj koje još odašiljače imaš oko sebe.

4 godine
offline
Re: Evo TV
u kojem je mux evo tv ?
15 godina
offline
Re: Evo TV

-ne trebaš brinuti o muxovima i sl. kerefekima.. (jer je to evotv uređaj) resetiraj, pretraži, ako imaš antenu-signal i ako je ispravan uređaj pronaći će, usput možeš provjeriti nivo signala (kvaliteta-snaga) za stabilan prijem je potrebno +60, ispod može biti prekida za nevremena i sl. a tako možeš zaključiti i gdje je problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Evo TV
cobramostar kaže...
u kojem je mux evo tv ?

 

MUX C i MUX E

 

Ovdje imaš kompletan popis: https://www.hrvatskitelekom.hr/webresources/evotv/digitalni_prijamnik/instalacija/Pokrivanje_zupanija_frekvencije%202021-02-25.pdf

15 godina
offline
Re: Evo TV
zelenapaprika kaže...
cobramostar kaže...
u kojem je mux evo tv ?

 

MUX C i MUX E

 

Ovdje imaš kompletan popis: https://www.hrvatskitelekom.hr/webresources/evotv/digitalni_prijamnik/instalacija/Pokrivanje_zupanija_frekvencije%202021-02-25.pdf

(nije ispravak, nego recimo dodatak ili kratka školica ''kako..'' za juzere koji ne znaju, 'a neće..') :)

 

-kanali-muxovi.. su 'beskorisni' za većinu prijemnika (kutijice dvbt2).. jer 99% ne nude konkretan upis kanala nego imaju automatiku-pretraživanje svega.. tj to ide pod 'ručno', što je beskorisno tj nećete ručno unositi podatke za kanale, nema smisla.. ima samo dok se traži signal, dok se postavlja antena, dok ništa ne radi i to je tad najteži korak.. kasnije je lako :)

-jedina korist, dok se traži signal-odašiljač u dijelu praćenja nivoa signala (dok se recimo antena postavlja) jer u tom dijelu može biti i ručni unos kanala.. (možda ne svi uređaji-prijemnici)..

 

-problem, digitalni prijemnik treba nekoliko sekundi da 'ulovi' signal-kanal.. zato se antena ne može vrtiti kao nekad analogni prijem, tj dok se traži-vrti treba ići polako pomak-sačekati nekoliko sekunti 5-10sec i ako nema signala na indikatoru ponovo pomak, sačekati itd..

 

-važno, pogotovo kod polovonog-kupljenog ili već uključenog uređaja.. resetirati, krenuti od nule (+naravno ako je ispravan).. pogotovo kad se promjeni lokacija, npr ponese od kuće na vikendicu.. reset jer ne znamo što je promjenjeno, dok većina tad defaultno kreće u 'prvu instalaciju' i ponudi jezik-pretraživanje itd.. za onaj koji znamo da radi, ne treba reset, ali mora pretraživanje jer se na drugoj lokaciji moraju pronaći drugi kanali.. tj to se ne mora kad se unutar kvarta seljakamo. Takva rutina (možda nepotrebna) eliminira različite situacije, kao generalno pravilo za sve koje ne može biti loše, samo možda višak ali može eliminirati nepotrebne probleme ''neće-radi''.. :)

 

-pravilo, ljudi 'znaju' gdje žive, gdje je koje brdo-odašiljač i recimo usmjere antenu u tom smjeru.. ili pogledajte susjedne antene i to je to..

-problem.. npr obala-more.. 90% obale 'gleda na zapad'.. (prema italiji) dok su odašišljači generalno istočno (ili sjever-jug).. no moguće da iz prvog reda na moru jednostavno nema optičke vidljivosti odašiljača, 'zavjetrina'.. ne može se antena usmjeriti na odašiljač.. + a s tim povezano, često se lovi 'odbijanac' (reflexija, isto što radi i npr satelitski tanjur).. pa možete od zgrade-planiine, loviti 'odbijanac' iz ''suprotnog-pogrešnog smjera''.. i to digitanlnom signalu ne smeta (jer ima filtere, dok je analogni mogao imati duhove-duple slike upravo zbog istog signala koji kao reflexija dolazi s milisekundom razlike-kašnjenja (brzina svjetlosti, no ipak razlika)). Drugi problem što talijanski odašiljači mogu biti jači, smetnje.. no to je tako na moru, stvar zemljopisa-lokacije, za svakog juzera različito i stvar sreće ili postaviti antenu na neki dovoljno visok stup-mjesto.. (zato su antene na vrhovima brda-planina..). :)

 

-upute tcoma za intek hd-t52ir i jedan usporedni test (kako bi se juzeri možda lakše snašli s ostalima-sličnima uređajima..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Evo TV
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
cobramostar kaže...
u kojem je mux evo tv ?

 

MUX C i MUX E

 

Ovdje imaš kompletan popis: https://www.hrvatskitelekom.hr/webresources/evotv/digitalni_prijamnik/instalacija/Pokrivanje_zupanija_frekvencije%202021-02-25.pdf

(nije ispravak, nego recimo dodatak ili kratka školica ''kako..'' za juzere koji ne znaju, 'a neće..') :)

 

-kanali-muxovi.. su 'beskorisni' za većinu prijemnika (kutijice dvbt2).. jer 99% ne nude konkretan upis kanala nego imaju automatiku-pretraživanje svega.. tj to ide pod 'ručno', što je beskorisno tj nećete ručno unositi podatke za kanale, nema smisla.. ima samo dok se traži signal, dok se postavlja antena, dok ništa ne radi i to je tad najteži korak.. kasnije je lako :)

-jedina korist, dok se traži signal-odašiljač u dijelu praćenja nivoa signala (dok se recimo antena postavlja) jer u tom dijelu može biti i ručni unos kanala.. (možda ne svi uređaji-prijemnici)..

 

-problem, digitalni prijemnik treba nekoliko sekundi da 'ulovi' signal-kanal.. zato se antena ne može vrtiti kao nekad analogni prijem, tj dok se traži-vrti treba ići polako pomak-sačekati nekoliko sekunti 5-10sec i ako nema signala na indikatoru ponovo pomak, sačekati itd..

 

-važno, pogotovo kod polovonog-kupljenog ili već uključenog uređaja.. resetirati, krenuti od nule (+naravno ako je ispravan).. pogotovo kad se promjeni lokacija, npr ponese od kuće na vikendicu.. reset jer ne znamo što je promjenjeno, dok većina tad defaultno kreće u 'prvu instalaciju' i ponudi jezik-pretraživanje itd.. za onaj koji znamo da radi, ne treba reset, ali mora pretraživanje jer se na drugoj lokaciji moraju pronaći drugi kanali.. tj to se ne mora kad se unutar kvarta seljakamo. Takva rutina (možda nepotrebna) eliminira različite situacije, kao generalno pravilo za sve koje ne može biti loše, samo možda višak ali može eliminirati nepotrebne probleme ''neće-radi''.. :)

 

-pravilo, ljudi 'znaju' gdje žive, gdje je koje brdo-odašiljač i recimo usmjere antenu u tom smjeru.. ili pogledajte susjedne antene i to je to..

-problem.. npr obala-more.. 90% obale 'gleda na zapad'.. (prema italiji) dok su odašišljači generalno istočno (ili sjever-jug).. no moguće da iz prvog reda na moru jednostavno nema optičke vidljivosti odašiljača, 'zavjetrina'.. ne može se antena usmjeriti na odašiljač.. + a s tim povezano, često se lovi 'odbijanac' (reflexija, isto što radi i npr satelitski tanjur).. pa možete od zgrade-planiine, loviti 'odbijanac' iz ''suprotnog-pogrešnog smjera''.. i to digitanlnom signalu ne smeta (jer ima filtere, dok je analogni mogao imati duhove-duple slike upravo zbog istog signala koji kao reflexija dolazi s milisekundom razlike-kašnjenja (brzina svjetlosti, no ipak razlika)). Drugi problem što talijanski odašiljači mogu biti jači, smetnje.. no to je tako na moru, stvar zemljopisa-lokacije, za svakog juzera različito i stvar sreće ili postaviti antenu na neki dovoljno visok stup-mjesto.. (zato su antene na vrhovima brda-planina..). :)

 

-upute tcoma za intek hd-t52ir i jedan usporedni test (kako bi se juzeri možda lakše snašli s ostalima-sličnima uređajima..).

I evo tebe opet...

"za većinu prijemnika (kutijice dvbt2).. jer 99% ne nude konkretan upis kanala nego imaju automatiku-pretraživanje svega.. tj to ide pod 'ručno', što je beskorisno tj nećete ručno unositi podatke za kanale, nema smisla.."

 

1.) ima smisla jer se tako kontrolira ono što je pronađeno, ako je pronađeno. Ako znaš da je sada na kanalu 42 HRT2 UHD sa Sljemena, onda kontroliraš taj kanal i provjeravaš vidiš li sliku ili ne. Identično je za ponudu EVO TV-a, jer se kanali razlikuju po dijelovima Hrvatske, a negdje je moguće hvatati signal s više odašiljača i tada imaš dvostruke iste programe, s tim da jedne možeš jedva gledati od kockanja, jer si u nepovoljnijem položaju u odnosu na odašiljač, a druge možeš, jer si u bolje položaju. Ako sam samcat sjediš i gledaš u prazan ekran, nećeš si puno pomoći. Ako imaš krovnu / vanjsku antenu i nekoga tko će ju okretati dok ti sjediš pred TV-om i forsiraš pretraživanje točno određenog kanala (traje debelo kraće od pretraživanja svih kanala) i čekaš sliku, onda je lakše.

 

2.) "jer 99% ne nude konkretan upis kanala" - STB-ovi imaju 2 načina pretraživanja: automatsko i ručno. Kod ručnog sam biraš konkretan kanal koji želiš i pokrećeš pretraživanje. Ako trebaš fotku za ručno pretraživanje, mogu i to poslati. Dakle, možeš birati kanal. Prema tome, uputno je znati na kojem se kanalu nešto emitira.

 

"-važno, pogotovo kod polovonog-kupljenog" - obično se ne kupuje polovni uređaj. Razlika u cijeni do novoga ne mora biti velika, a možeš imati 2 godine jamstva na novi uređaj, što puno znači. Jedino čega nema je CI+ modul kojeg ja imam i koji se upikne u TV prijemnik (uz STB koji koristim na bonove). Njega više ne prodaju. AFAIK.

 

"-pravilo, ljudi 'znaju' gdje žive, gdje je koje brdo-odašiljač i recimo usmjere antenu u tom smjeru.." - ljudi doslovno nemaju pojma ni o kakvim odašiljačima i njihovima lokacijama, frekvencijama, udaljenosti od odašiljača... Lokacija na kojoj sam ja do sada koristio STB na bonove bila je udaljena 90 km zračne linije od odašiljača. Zahvaljujući kartama na oiv.hr, to sam mogao i sam ustanoviti i nabaviti adekvatnu antenu. To što je netko usmjerio antenu u nekom smjeru, ne znači da će tako biti i kod tebe, jer ne znaš što taj gleda, besplatne domaće programe (3 km udaljenosti u mom slučaju) ili par stupnjeva udesno (90 km udaljenosti za evo tv) ili "Talijane". Što je odašiljač udaljeniji, to su smetnje veće, pa makar od susjedovog mopeda kada ide u dućan.


Neke stvari si čak pogodio. Odbijanac signala od brda može biti vrlo koristan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2024 12:10 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Evo TV

-upute daj juzerima koji traže, ok? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Evotv (Hrvatska pošta)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice