Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.195.402
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...

Kaj baš u ugovoru ima striktna klauzula za torente ?

Kaj sa onime ko nije potpisao nikaj ( npr bonaši prikačeni na istu baznu ) ?

😊

 

Korištenjem usluga na bonove također prihvaćaš opće uvjete poslovanja.

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Poštovani znalci i stručnjaci,

 

Imam pitanja u vezi pokucnog neogranicenog Tele2 mobilnog interneta.

Reklamirana brzina od 150 Mb/s (mos mislit..al tak je svugdje)

 

3G signal varira od -69 do -110 dBm

LTE signal varira od -115 do -122 dBm

 

 

Brzina varira između 1Mb/s i 13 Mb/s ping od 10 do 60ms

Antene su Coaxialne Colinearne sa 6 elemenata i BALUN-om, kabel 5 metara, visina 3 metra.

Bez antene signal je slabiji za oko 6 dBm.

 

Lokacija, Šiljakovina.

 

No mene zanima zasto je brzina slaba pri jako dobrom signalu, primjerice, 15 minuta (10 testova brzine) 3G signal iznad 11Mb/s (-69dBm) i onda samo od sebe padne brzina na jedva 3 Mb/s, a signal je isti.

Isto se događa na LTE signalu. Malo-malo pa brzina pada drasticno a signal je odličan.

Padanje samog signala kad je lose vrijeme razumijem.

I zasto je brzina tak niska? zasto nije barem između 10 i 25 Mb/s??

 

MTU puca iznad 1330 (default 1500) set na 1358

MSS set na 1318 (default 1300)

MTU i MSS ne pokazuju povezanost sa brzinom.

 

Presao sam sa t-com fiksne od max 5 Mb/s (vise nije islo jer je parica losa pa je veza pucala)

Sadasnji prosjek je za 2-3 Mb/s brzi nego na t-comu...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

i ja sam si uzeo pokučni sa neograničenim prometom, kod mene je uvijek full 4g signal i brzina je došla do 90 Mbps, no prije 5 dana je palo 10 cm snijega te je nestalo struje na 2h i od tada mi je signal 3g, sada brzina ne prelazi 10 Mbps. i još mi ženska daje sarkastične odgovore

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Coprnica kaže...

 

3G signal varira od -69 do -110 dBm

LTE signal varira od -115 do -122 dBm

 

 

Brzina varira između 1Mb/s i 13 Mb/s ping od 10 do 60ms

Antene su Coaxialne Colinearne sa 6 elemenata i BALUN-om, kabel 5 metara, visina 3 metra.

Bez antene signal je slabiji za oko 6 dBm.

 

Lokacija, Šiljakovina.

 

 slikaj antenu da vidimo kakva je. Znaš li di ti se nalazi odašiljač? Tj. jesu li okrenute u pravom smjeru. obično ovakvo divljanje brzina zna biti odbijanje signala.

 

i za 4g moraš ciljati na 90 db. 115 db je previše. ako se nalaziš predaleko od odašiljača, onda ti više ni antene ne pomažu previše. mogu ustabilit max propusnost ali koliko to je već pitanje testiranja.

 

i ako se odlučiš na bolju antenu. imaš

https://www.iskra.eu/en/Antenna-Systems/UMTS-Antenna-P-30/ --- ovo je čisti umts pokriva 1800 mhz za tele2

ili

https://www.iskra.eu/en/Antenna-Systems/Mimo-Antenna-P-56-UNICOM/ ---- ova pokriva sve od 800 - 2600 mhz

 

pa šta god se nađe. ili da je jeftinije.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 16:10 (ranko091).
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pitao sam ovo vec ranije pa nisam dobio neki konkretan odgovor: Dali postoji neki nacin kako da popravim SINR? Ostali parametri signala su mi sasvim solidni (po prilozenoj tablici sve excellent), osim SINR koji varira izmedju -2 do 2 (najcesce od 0-2). Pomagajte..

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cika Jova Zmaj kaže...

Pitao sam ovo vec ranije pa nisam dobio neki konkretan odgovor: Dali postoji neki nacin kako da popravim SINR? Ostali parametri signala su mi sasvim solidni (po prilozenoj tablici sve excellent), osim SINR koji varira izmedju -2 do 2 (najcesce od 0-2). Pomagajte..

 Daj neku sliku tih tvojih parametra ne vjerujem da ti je sve super samo SINR da ti ne valja. Ovako je kod mene tele2 i t-com 2,6 km od bazne stanice.

Tele2 Tele2
T-Com T-Com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Evo ovo je trenutno stanje, s tim da RSRQ zna narast do 8, a SINR do 2. Nije mi se dlo cekati najbolje uvjete pa sam samo ovako uhvatio. 
Antena je kucna panel, ali sam probao i vanjske Iskre. To je pomoglo oko RSRQ, ali je SINR bio jos gori (na kraju neupotrebljivo).

Why so serious???
12 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

U svakom slučaju dva parametra su ti kritična, iskre van i podešavanje nema druge. i jel imaš optičku vidljivost? jesi među visokim zgradama? koliko ti je bazna stanica udaljena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

U svakom slučaju dva parametra su ti kritična, iskre van i podešavanje nema druge. i jel imaš optičku vidljivost? jesi među visokim zgradama? koliko ti je bazna stanica udaljena?

 Opticku vidljivost imam, na prvom sam katu ali nema niceg visokog ispred mene (na uzvisenju sam, tako da sam iznad od kuce ispred), bazna stanica mi je udaljena nesto vise od kilometra (recimo 1,1 km). I kako pise, pokusao sam s Iskrama, nije pomoglo oko SINR, pa zbog toga i trazim pomoc tu jer mi je ukupni rezultat s njima bio gori nego s kucnom antenom.

Why so serious???
12 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

treba vidjeti gdje su usmjereni paneli antena na baznoj stanici, jer ovo sve što si rekao dobar položaj imaš, možda je problem u routeru konektorima za antenu na routeru ili u samom routeru jer očito je negdje prekida  pošto su ti tako velike oscilacije signala, Sa iskrama bi morao imati signla ko i ja na tele2 čak i bolji. a može biti i greška na baznoj stanici jer to je kod mene bilo prije 2 tjedna pogledaj koje parametre sam imao.

bazna riknula bazna riknula
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 17:50 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Napisao sam kakve antene imam, zna se kak izgledaju i za sto sluze.

toranj(bazna stanica) i podaci o tornju su na prilozenoj slici.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

 

Neshvaćam Vas određenu skupinu koja brani (i to doslovno) Tele2 što ti brzina padne na 2Mbit/s i gle to je ok jer je bazna stanica preopterećena - TO NIJE U REDU I TO JE SVIJESNO ZAKIDANJE KORISNIKA. 

 ne nego je to takva tehnologija, čim se prije ljudi pomire s time bit će bolje.

 

čisto usporedbe radi. zamislite da imate doma 20 mbita bakar, i ruter to lijepo preko wirelessa šalje po kući. i sad se nađe netko pametan u kući i stane skidat paket od 300 giga sa torrenta i još ne isključi max konekcije nego ih pusti 100 -200 (što više to bolje). latencija ode na 3000 - 4000. ama baš ništa od interneta doma vam više neće radit. i šta ćeš napravit...

 U routeru ću podesit maximalnu brzinu po korisniku na 10Mbita. Ako je više korisnika, proporcionalno ću je smanjivat.

BMT kaže...

Nemoj ti meni prodavati muda pod bubrege.

 

I ti i ja imamo pravo koristiti bandwith kako i koliko hoćemo pod uvjetom da se držimo svih pravila i obaveza.

Ja, naravno, nemam pravo tebe sprečavati da radiš što hoćeš i kad hoćeš da je u skladu s onim što si potpisao, ali imam itekako pravo da se žalim da te se sprečava da koristiš bandwith za ono za što si potpisao da ga nećeš koristiti.

Jesi li ili nisi potpisao da nećeš koristiti torente? Potpisao si.
Koristiš li torente? Pretpostavljam da da jer si sam priznao.
E pa, baja, tu je sve jasno.

 Nisam potpisao ništa za torrente. Torrenti se nigdje ne spominju. Da su zabranjeni, zabranili bi se davno na nižem layeru kod ISPa kao kod recimo terrakoma.

Citiraj mi pravilnik gdje se spominje riječ torrent?

bunker kaže...

Kaj baš u ugovoru ima striktna klauzula za torente ?

Kaj sa onime ko nije potpisao nikaj ( npr bonaši prikačeni na istu baznu ) ?

😊

 Nema ništa vezano uz torrente.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

@walpha

Opći uvjeti poslovanja mogu biti podlozni cestim izmjenama ( koje naravno tvrtka mijenja sukladno svojim potrebama ) i ja kao hipotetski korisnik nisam u obvezi pratiti te promjene.

Skroz dok neka radnja nije nekim zakonom ili ugovornim odnosom zabranjena ili ogranicena, dotada su svi slobodni činiti tu radnju.

Nepravedno i dvolicno je prozivati kolege koji ostvaruju velike promete jer oni to uredno plate i realno je tu krivac tele2 koji marketingom i reklamama navodi na pomisao da su te velike brzine nesto trajno i podrazumijevano.
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Coprnica kaže...

Napisao sam kakve antene imam, zna se kak izgledaju i za sto sluze.

toranj(bazna stanica) i podaci o tornju su na prilozenoj slici.

 morao sam guglat da skužim da je to omni-antena. takve antene služe za pokrivanje određenog kružnog područja (access pointovi, hot-spotovi), takav im je i radiation-pattern.

 

za direktna spajanja su ipak bolje usmjerene antene. puno je veća dobit.

 

čisto evo primjera radi razlike u dbm sa i bez antena (moja mjerenja). 2 direktne yagi. od iskre p-56.

 

RSSI -50 dBm, RSRP -73 dBm, SINR 30.2 dB, RSRQ -2.5 dB  bez
RSSI -24 dBm, RSRP -43 dBm, SINR 30.2 dB, RSRQ -2.5 dB  sa

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 19:41 (ranko091).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

I korisnici na bonove kao i pretplatnici samim korištenjem usluge prihvaćaju "Opće uvjete korištenja" kao što je i navedeno u start paketu prilikom kupnje. Opći uvjeti poslovanja su podložni promjenama o čijim izmjenama ja Tele2 dužan na adekvatan način obavijestiti korisnika. Najčešće to rade putem SMS poruke te nove uvjete postave na svoje web stranice. Ukoliko su novi uvjeti korištenja nepovoljniji za korisnika, a korisnik je pod ugovornom obvezom, tada korisnik ima pravo na raskid pretplatničkog ugovora bez naknade.

 

Meni je također brzina pokućnog interneta u zadnje vrijeme znatno sporija pogotovo u večernjim satima, ali nema mi smisla žaliti se kada je sve navedeno u općim uvjetima na koje sam pristao. Kada skidam nešto veliko preko torrenta, radim to u noćnim i ranojutarnjim satima (naštimam si uTorren klijent da skida isključivo u navedeno vrijeme) jer je tada mreža manje opterećena i brzina puno veća.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 21:10 (Jano Polić).
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

jel ima netko da koristi vanjsku access point antenu, koja je najbolja i gdje se može kupit?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Tele2 kaže:

"Tijekom velikog opterećenja mreže određeni tipovi prometa su klasificirani prema prioritetima pa takvo
upravljanje prometom može povremeno utjecati na kvalitetu nekih usluga. Usluge koje su osjetljive na
kašnjenja u razmjeni paketa su klasificirane višim prioritetima, te njihovo funkcioniranje neće biti
narušeno niti prilikom znatnijeg opterećenja mreže. Međutim, sadržaji, aplikacije i usluge čije
funkcioniranje nije osjetljivo na kašnjenja u razmjeni paketa, kao što su slanje ili primanje elektroničke
pošte, streaming (npr. korištenje servisa Youtube) ili Peer to peer usluge (npr. BitTorrent) mogu biti
usporene u vremenu velikog opterećenja mreže. "

https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/dokumenti/uvjeti-koristenja-usluga-pristupa-internetu/tnc839/

Po ovome bi se dalo tumaciti da takvi načini koristenja usluge nisu zabranjeni ili nepoželjni, pa korisnici takvih navika niti pravno niti moralno nisu u "grijehu". Štoviše, tele2 kaze da će tehnicki takav promet usporavati bas zato da korisnicima ostalih usluga nebi padala kvaliteta usluge...

Opet je tele2 krivac ako par torentasa zadavi baznu a operater to nemoze ili nezna tehnicki odraditi u skladu sa uvjetima poslovanja koje su si sami kreirali....

😊

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!

.. to je zapravo QoS (i većinom je standardni dio modema/routera.. prioritet telefoniji i tvu..) .. (nije nikakvo novo pravilo ili izmotavanje operatera).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oni ti po priključku tj. po sim-u odrede quality of service. Isto ko i na adsl-u ti ograniče brzinu na toliko i toliko. Na daljinski. Nema tu ništa sada nego pojačati kapacitete. Dok ne dođe taj 5G. Jer realno 4G je preslab za ovo.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mene zanima zašto je meni u zadnjih nekoliko mjeseci ping skocio sa 12ms na 50. Brzina mi je jos i ok oko 30mbita a bila je oko 90.

Dal se isplati zvati sluzbu za korisnike?

Imam usb stick Huawei E3372 i Synology RT2600AC router.

Kvaliteta signala je:

RSSI -47

RSRP -73

SINR 30

RSRQ -6

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...

Kaj baš u ugovoru ima striktna klauzula za torente ?

Kaj sa onime ko nije potpisao nikaj ( npr bonaši prikačeni na istu baznu ) ?

😊

 Ima u Uvjetima korištenja, a u ugovoru se obavezuje na poštovanje Uvjeta korištenja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 10:05 (BMT).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pogledaj peti komentar prije ovog, gdje sam citirao i dao link na te uvjete korištenja. Koliko vidim, nema striktne zabrane.
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A što su torrenti nego peer to peer?

I navedeno je u uvjetima korištenja tarife.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Moze link i citat na dio iz kojeg bi bilo nedvosmisleno da je to zabranjeno ?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...

Moze link i citat na dio iz kojeg bi bilo nedvosmisleno da je to zabranjeno ?

Misli na ovo;

 

"Usluge iz ovih Uvjeta korištenja nisu namijenjene za komercijalnu uporabu, preprodaju trećim stranama, P2P (peer to peer protokoli za dijeljenje podataka), kao M2M rješenje (machine to machine / device to device za upload i/ili download) i slično."

 

Nisu trebali napisati da nije namijenjeno nego su trebali zabraniti ili postaviti neki limit, te o tome obavijestiti korisnike i da vidite kako bi se brzina interneta svima poboljšala.

 

https://www.tele2.hr/downloadpdf.ashx?cstncid=921

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 20:44 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
18. Usluge iz ovih Uvjeta korištenja nisu namijenjene za komercijalnu uporabu, preprodaju trećim stranama, P2P (peer to peer protokoli za dijeljenje podataka), kao M2M rješenje (machine to machine / device to device za upload i/ili download) i slično.

https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/dokumenti/uvjeti-koristenja-tele2-pretplatnickih-tarifa-internet-deset-gb-pedeset-gb-sto-gb-i-bezbroj-gb/tnc921/
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kaze tele2 i ovo :

Usluge koje su osjetljive na
kašnjenja u razmjeni paketa su klasificirane višim prioritetima, te njihovo funkcioniranje neće biti
narušeno niti prilikom znatnijeg opterećenja mreže. Međutim, sadržaji, aplikacije i usluge čije
funkcioniranje nije osjetljivo na kašnjenja u razmjeni paketa, kao što su slanje ili primanje elektroničke
pošte, streaming (npr. korištenje servisa Youtube) ili Peer to peer usluge (npr. BitTorrent) mogu biti
usporene u vremenu velikog opterećenja mreže.

https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/dokumenti/uvjeti-koristenja-usluga-pristupa-internetu/tnc839/

iz cega ne proizlazi nikakva zabrana ....




15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

"Usluge iz ovih Uvjeta korištenja nisu namijenjene za komercijalnu uporabu, preprodaju trećim stranama, P2P (peer to peer protokoli za dijeljenje podataka), kao M2M rješenje (machine to machine / device to device za upload i/ili download) i slično."

 

Nisu trebali napisati da nije namijenjeno nego su trebali zabraniti ili postaviti neki limit, te o tome obavijestiti korisnike i da vidite kako bi se brzina interneta svima poboljšala.

"Nije namijenjeno" znači da se nemaš pravo žaliti ako imaš poteškoće u korištenu, a "zabranjeno je" znači da ti mogu uskratiti uslugu ako to radiš.

 

Da se radi o zabrani, praktički ne bi smio ni router upaliti jer bi već time prekršio tu zabranu. Kakva to internet komunikacija može biti ako nije device to device?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav!

 

Mogu mi oni koj imaju ili znaju kako ispravno staviti Iskre p56 u mimo, jer u uputama kaze minimalni razmak 50cm dok optimalni 75cm, a netko mi je rako da ih stavim na 38cm!

 

Tako da sada nista ne kuzim, na koliko da stavim razmak 50-75 ili 38cm, a da radi kako trebaju!

 

Posto se moram penjati na gradski krov pa na stup, ne bi zelio trckarati non-stop gore dolje da ne porazbijam crijepove!

 

Svaka pomoc, savijet je dobrodoso, ili da me uputite u pravu temu, itd, NP!

 

THX!

 

 

 

 

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!

(antene) se u pravilu, kao minimalno... 50cm razmaka, ali, to nije 'egzaktna' cifra, koliko možeš. Smetnji može biti i s većom udaljenošću, no što su antene bliže, to je mogućnost smetnji veća.

-to su sva pravila iz doba analogije, 'duhova' (sjena).. a tog na digitaliji nema, ako je signal dovoljno jak-stabilan, tad radi bez sjene.. ili ne radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice