Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.060.788
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

jel itko tku flashao 525-23a od teleta2 da dobije agregaciju i samim time bolje brzine?

 

u hrvatskoj je po ducanima oskudna ponuda nekakvih boljih routera, a bome mi se ne daje 2800-4500kn za one netgearove..

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...
MUĆAK kaže...
Oldy kaže...
Je li netko uspio dobiti 200 Mb/s kod Telaca? Oni jesu povećali broj frekvencija, ali isto tako mislim da je na snazi ograničenje po sim priključku na do 150 Mb/s iz razloga da opet netko ne povuče svu brzinu, a ostali dobiju mrvice.
Edit: Tj. s tim povećanjem broja frekvancija su išli na povećanje kapaciteta, a ne na povećanje vršne brzine.

 Evo jesam ja  , tu negdje....

 

 Pa kak sad neki dan je bilo prek 100 mbs 🤣🤣🤣🤣

 To je bilo kad je derala bura onda odnekud donese tu brzinu ?

 

 👌😂🤣👌

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jeste vi ekipa što primjetili da je brzina Interneta bolja od kako Tele2 reklamira 4G+

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jesam. Po noći od doma ide i 130 na -94 signalu. Do sada sam toliko mogao dobiti samo negdje po cemtru Zagreba isto po noći. Samo ne znam koliko će dugo biti, jer lovim na mobu dva pokućna u okolici..... A kad ih bude više. Zna se.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
13 minuta im nije radilo nastavi zbog tehničkih problema, dobro da nije duže. Mašala. Glavno da su se prodali.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Molim pomoć stručnjaka! Spojio sam antenu (slika dolje) nahuawei b525, dobivam puno bolji signal sa antenom za razliku bez antene -92, sa antenom -67 dbm. Međutim sa antenom i postavkama na routeru na vanjsku antenu dobijem download 37mbit, dok na internoj dobijem 60mbit down. Neznam jel gledam krive vrijednosti il što(slike u prilogu)? Molim pomoć u ovom misteriju. Hvala internet ljudi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Jesam. Po noći od doma ide i 130 na -94 signalu. Do sada sam toliko mogao dobiti samo negdje po cemtru Zagreba isto po noći. Samo ne znam koliko će dugo biti, jer lovim na mobu dva pokućna u okolici..... A kad ih bude više. Zna se.

 dali si što dodatno podešavao u sučelju rutera  (ako govorimo o pokućnom internetu)

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Jesam. Po noći od doma ide i 130 na -94 signalu. Do sada sam toliko mogao dobiti samo negdje po cemtru Zagreba isto po noći. Samo ne znam koliko će dugo biti, jer lovim na mobu dva pokućna u okolici..... A kad ih bude više. Zna se.

 

 

Oldy kaže...
Jesam. Po noći od doma ide i 130 na -94 signalu. Do sada sam toliko mogao dobiti samo negdje po cemtru Zagreba isto po noći. Samo ne znam koliko će dugo biti, jer lovim na mobu dva pokućna u okolici..... A kad ih bude više. Zna se.

 Sa kojom aplikacijom na mobu. si ih snimio .

 

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

jel ima netko da je u Zagorju, točnije Zabok, planiram uzet curi tele2 4g flat pa me zanimaju brzine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cryogenic kaže...

jel ima netko da je u Zagorju, točnije Zabok, planiram uzet curi tele2 4g flat pa me zanimaju brzine.

 Kupi SIM karticu na kiosku i probaj. Ne može ti nitko reći kakva je brzina kod tebe i cure doma. Uloži par kuna + kupi tarifu na bonove i testiraj tjedan dana. To ti je najbolji pokazatelj stvarnog stanja.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale imam mobilnu tarifu. Raspali + bezbroj. Sada se od kuće spajam na 1800+2100.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mućak nije aplikacija Upalim wi-fi na mobu i vidim koje su mreže u okolici. Pokućnima piše pokućni no.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Gale imam mobilnu tarifu. Raspali + bezbroj. Sada se od kuće spajam na 1800+2100.

 Kod mene u Crikvenici   "Carrier Agregation"  radi samo ako se koristim You tube najmanje pola sata  tek onda se sa B3 prebaci na B7 2600  pa budu brzine

Down. preko 100 Mbps , ako koristim IPTV ništa se ne dešava ostaje na B3  1800 i  15 Mbps  .

Na mobitelu nemam 4G+  možda je to do Xiaomi RN4  .

Jesli li na tarifi sa ugovorom ili bez.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zeppelin Graf kaže...

Molim pomoć stručnjaka! Spojio sam antenu (slika dolje) nahuawei b525, dobivam puno bolji signal sa antenom za razliku bez antene -92, sa antenom -67 dbm. Međutim sa antenom i postavkama na routeru na vanjsku antenu dobijem download 37mbit, dok na internoj dobijem 60mbit down. Neznam jel gledam krive vrijednosti il što(slike u prilogu)? Molim pomoć u ovom misteriju. Hvala internet ljudi

 kakva je to antena. za 2500 mhz? ako je ti onda mislim da radiš više šumova u signalu nego što ga ima. vjerovatno je to stabilnih 37 mbita. za razliku od interne di to varira puno više.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zeppelin Graf kaže...

Molim pomoć stručnjaka! Spojio sam antenu (slika dolje) nahuawei b525, dobivam puno bolji signal sa antenom za razliku bez antene -92, sa antenom -67 dbm. Međutim sa antenom i postavkama na routeru na vanjsku antenu dobijem download 37mbit, dok na internoj dobijem 60mbit down. Neznam jel gledam krive vrijednosti il što(slike u prilogu)? Molim pomoć u ovom misteriju. Hvala internet ljudi

 Prvo na router moraju biti priključene dvije antene na priključke Main i Diversity s kojima ostvaruješ MIMO konfiguraciju(iznimka Zte MF286 koji treba jednu antenu iako ima dva priključka). Ako si mjerio DL sa postavljenom antenom kao na slici još si i dobru brzinu dobio.Grid antena na 2.4Ghz je ok u rasponu od 1800 do 2600Mhz ima veću dobit nego iskre vidi se po signalu na slikama. Ako imaš samo jednu antenu postavke na routeru moraju biti na Auto i probaj staviti na drugi antenski priključak antenu možda bude bolja brzina nego na prvom. Ovako kao na slici treba postaviti grid antenu u MIMO sa Iskrom P56. Donja iskra nije u kombinaciji.

https://www.bug.hr/forum/topic/ope-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx?page=1

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 13:42 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mućak na ugovor sam, jer sam uzimao i novi mob S10e.
Kod mene kući još nema 2600, ako bude javim.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pozdrav!
Ima možda neki prodajni predstavnik na forumu?
Frend nema u svom mjestu nikakve fiksne usluge, a tele 2 signal na mobitelu je dobar pa bi uzeo njihov bežičan flat.
Ako ide neka ponuda ispod stola ili netko ima neki broj, može u pm :)
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Molim pomoć stručnjaka! Spojio sam antenu (slika dolje) nahuawei b525, dobivam puno bolji signal sa antenom za razliku bez antene -92, sa antenom -67 dbm. Međutim sa antenom i postavkama na routeru na vanjsku antenu dobijem download 37mbit, dok na internoj dobijem 60mbit down. Neznam jel gledam krive vrijednosti il što(slike u prilogu)? Molim pomoć u ovom misteriju. Hvala internet ljudi

 Prvo na router moraju biti priključene dvije antene na priključke Main i Diversity s kojima ostvaruješ MIMO konfiguraciju(iznimka Zte MF286 koji treba jednu antenu iako ima dva priključka). Ako si mjerio DL sa postavljenom antenom kao na slici još si i dobru brzinu dobio.Grid antena na 2.4Ghz je ok u rasponu od 1800 do 2600Mhz ima veću dobit nego iskre vidi se po signalu na slikama. Ako imaš samo jednu antenu postavke na routeru moraju biti na Auto i probaj staviti na drugi antenski priključak antenu možda bude bolja brzina nego na prvom. Ovako kao na slici treba postaviti grid antenu u MIMO sa Iskrom P56. Donja iskra nije u kombinaciji.

https://www.bug.hr/forum/topic/ope-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx?page=

 

Skužio sam u međuvremenu da postavke moraju biti na auto i naravno stavio sam je na prozor i namjestio na baznu. Na slici sam htio pokazat kakva je antena a ne kako je postavljena, sutra ide na nosač i na zid.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Molim pomoć stručnjaka! Spojio sam antenu (slika dolje) nahuawei b525, dobivam puno bolji signal sa antenom za razliku bez antene -92, sa antenom -67 dbm. Međutim sa antenom i postavkama na routeru na vanjsku antenu dobijem download 37mbit, dok na internoj dobijem 60mbit down. Neznam jel gledam krive vrijednosti il što(slike u prilogu)? Molim pomoć u ovom misteriju. Hvala internet ljudi

 (iznimka Zte MF286 koji treba jednu antenu iako ima dva priključka). 

  Hmm jel ovo sigurno za mf286? Ja sam davno još kad sam tek uzeo pokućni bio spojio jednu antenu ali nisam dobio nikakvu razliku/poboljšanje pa sam ju vratio jer sam mislio da je to tako baš zato jer nisam imao dvije antene. Novca za drugu tada nisam imao (ta jedna je bila oko 400kn) pa sam kompletno odustao i nastavio bez antena.

 

Mislim da je bila ovakva https://www.futura-it.hr/tb-energy-antenna-trans-data-lte-kyz-82-95-4g-3g-gsm/MXL-A741030/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
DDavorin kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Molim pomoć stručnjaka! Spojio sam antenu (slika dolje) nahuawei b525, dobivam puno bolji signal sa antenom za razliku bez antene -92, sa antenom -67 dbm. Međutim sa antenom i postavkama na routeru na vanjsku antenu dobijem download 37mbit, dok na internoj dobijem 60mbit down. Neznam jel gledam krive vrijednosti il što(slike u prilogu)? Molim pomoć u ovom misteriju. Hvala internet ljudi

 (iznimka Zte MF286 koji treba jednu antenu iako ima dva priključka). 

  Hmm jel ovo sigurno za mf286? Ja sam davno još kad sam tek uzeo pokućni bio spojio jednu antenu ali nisam dobio nikakvu razliku/poboljšanje pa sam ju vratio jer sam mislio da je to tako baš zato jer nisam imao dvije antene. Novca za drugu tada nisam imao (ta jedna je bila oko 400kn) pa sam kompletno odustao i nastavio bez antena.

 

Mislim da je bila ovakva https://www.futura-it.hr/tb-energy-antenna-trans-data-lte-kyz-82-95-4g-3g-gsm/MXL-A741030/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Da sigurno je tako MF 286 ostvaruje MIMO sa jednom vanjskom i unutarnjom antenom samo nije svejedno na koji priključak spajaš vanjsku antenu sad nisam siguran bilo je to davno mislim da je lijevi priklučak kad gledaš sa zadnje strane routera. Da dobra je ta antena sa linka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 15:25 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A jbg sad, bit će da sam nešto krivo radio.
Jel kod nje bitan kut ili ju samo treba usmjeriti prema odašiljaču.
Sad sam u kušnji da ju opet kupim 🤣
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzmi neku logaritamsku antenu od TV i probaj prije s njom da ne ulaziš bezveze u trošak

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi kako da promijenim APN na routeru, gdje da gledam tj imam sim od HT pa bi htio probati kako radi ali valjda dok ne promijenim APN nema nista! ne kuzim gdje da pocnem!  

Odmori se u Istini!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Uzmi neku logaritamsku antenu od TV i probaj prije s njom da ne ulaziš bezveze u trošak

 Može malo pojašnjenje? Lte se može hvatati i s običnim tv antenama? Jbg gnjavim ali stvarno se ne razumijem u te stvari

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bolja ikakva nego nikakva antena(samo ne one kineske od 35dBi s njima imaš još i slabiji signal) za probu je dobra naročiti za 800Mhz neš će loviti i od viših frekvencija al bitno da isprobaš priključke i da vidiš razliku.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
veseli007 kaže...

Ljudi kako da promijenim APN na routeru, gdje da gledam tj imam sim od HT pa bi htio probati kako radi ali valjda dok ne promijenim APN nema nista! ne kuzim gdje da pocnem!  

 evo par slikica

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
veseli007 kaže...

Ljudi kako da promijenim APN na routeru, gdje da gledam tj imam sim od HT pa bi htio probati kako radi ali valjda dok ne promijenim APN nema nista! ne kuzim gdje da pocnem!  

 evo par slikica

 Thx! Nista,  valjda bas moras kupiti njihov router! Meni pise Disconnected.😔 Zivijo!

Odmori se u Istini!
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

veseli007 nisi dobro upisao postavke pišeš naziv operatera , APN, ostalo prazno nema lozinke nema korisničkog imena ako ne znaš pogledaj u mob kako je ispunjene postavke za internet i to mora raditi

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 22:26 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

veseli007 nisi dobro upisao postavke pišeš naziv operatera , APN, ostalo prazno nema lozinke nema korisničkog imena ako ne znaš pogledaj u mob kako je ispunjene postavke za internet i to mora raditi

 Napiso sam kako je na slikama, stavio sam internet.ht.hr ne razumijem gdje grijesim. Mozez mi malo pojasniti, meni je to sve arapski! 

 

 Sta napisem tu gdje sada pise Tele2, internet.ht.hr ili HT HR ?

Odmori se u Istini!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 22:58 (veseli007).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako si na HT HR pišeš  internet.ht.hr  ako si na tele2 pišeš  internet.Tele2.hr i ostalo ostaviš kako je i sejvaš

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice