Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.907.108
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

u cemu je bolji ?

cijenovno je  500 kn skuplji.

 

H ima 1920 x 1200 pixels, 16:10 ratio (~224 ppi density)

S ima 1200 x 2000 pixels, 5:3 ratio (~224 ppi density)

(nije H bolji za filmove?)

vidim nesto jaca baterija kod S - nije mi toliko bitno

noviji andorid - ni to nije toliko bitno ?

 

neka gruba usporedba - slobodno reci ako ima nesto bitno bas - inace mi ne opravdava razliku od 500 kn 

(budem jos malo pogledao po netu recenzije)

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 11:59 (cropunk).
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
cropunk kaže...

u cemu je bolji ?

cijenovno je  500 kn skuplji.

 

H ima 1920 x 1200 pixels, 16:10 ratio (~224 ppi density)

S ima 1200 x 2000 pixels, 5:3 ratio (~224 ppi density)

(nije H bolji za filmove?)

vidim nesto jaca baterija kod S - nije mi toliko bitno

noviji andorid - ni to nije toliko bitno ?

 

neka gruba usporedba - slobodno reci ako ima nesto bitno bas - inace mi ne opravdava razliku od 500 kn 

(budem jos malo pogledao po netu recenzije)

prije tjedna dana sam ga uzeo za 1500kn - znaci isto koliko si napisao da ti je budget. vidim sada je 1600kn, valjda su digli malo cijene prije crnog petka, da mogu opet spustiti (prije 3 tjedna je bio čak 1350kn).

https://www.nabava.net/tableti/tablet-samsung-sm-t500-galaxy-tab-a7-104-wifi-sivi-cijena-118984811

 

znaci u svim aspektima je a7 jači - sad ako tebi to nije bitno .... - npr. samo to sto ovaj ima android 8, a ovaj 10 je ogromna razlika. Ja sam morao kupovati novi uređaj jer je imao stari android, na kojem više nisu izlazile nove aplikacije - kao npr. Kodi koji služi za gledanje filmova - za što si ti pitao.

 

do 1500kn što sam ja našao - najbolji tablet koji bi još dugo trebao biti dobar (uzeo sam ga malom za školu) ;)

evo ti usporedba specifikacija ta 2 tableta sa GSM arene:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 15:46 (Dan1234567890).
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

gledam taj aparat nemre na rate kod Malla - to mi je isto bitno.a dalje su od 1800 sto mi je ipak prevec.

da li netko moze reci za gledanje filmova sto je bolje,koja rezolucija od ove dvije?

i koliko znam ima vise program za gledanje filmova ne samo kodi ?

samo da provjerim jos,na ovom S nema 3.5 utora za slusalice ?

hvala ti za sav info.

(no nije mi tolika hica mogu jos pricekat pa mozda i cak uspijem bez rata,pogotovo ako padne cijena oko bozica/nove)

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 16:22 (cropunk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
cropunk kaže...

gledam taj aparat nemre na rate kod Malla - to mi je isto bitno.a dalje su od 1800 sto mi je ipak prevec.

da li netko moze reci za gledanje filmova sto je bolje,koja rezolucija od ove dvije?

i koliko znam ima vise program za gledanje filmova ne samo kodi ?

samo da provjerim jos,na ovom S nema 3.5 utora za slusalice ?

hvala ti za sav info.

(no nije mi tolika hica mogu jos pricekat pa mozda i cak uspijem bez rata,pogotovo ako padne cijena oko bozica/nove)

 "i koliko znam ima vise program za gledanje filmova ne samo kodi ?"

i drugi programi gube podrsku za starije verzije androida, tako da samsung ce ti sigurno duže trajati od huaweia sa punom funkcionalnošću i podrškom, ako ti je to bitno.

 

oba imaju 3,5mm utor za slusalice, vidis na slici koju sam poslao sa GSM arene. ne znam koji "S" sada spominjes?

 

u svakom slučaju pričekaj black friday - kao sto rekoh, najniza cijena je bila 1350kn prije par tjedana, velika je sansa da ce takva biti za black friday, osim ako ovo nije bila neka iznimna akcija i cišćenje zaliha kod jednog prodavača i da se to više neće ponavljati...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 17:32 (Dan1234567890).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Informativno, zna li tko kakvi su ovi S T c20 tableti s tipkovnicom iz skole za zivot?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Trebam tablet do cca 1 500kn. Vidim da se spominje A7. Pošto bi ga koristio za razne svrhe, nemam iskustva pa me zanima dali je taj tab težak ili je normala? Za recimo 2 sata korištenja u kontiutetu.

 

Treba mi za igranje ne prezahtjevne igre uglavnom. Ili nešto drugo da gledam?

 

Koju verziju da uzmem? Pretplatnik sam na T comu, imam li pravo na dodatnu podatkovnu karticu iz iste tarife da ne plaćam ništa dodatno?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 14:13 (matrix777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Ni A7 ni S6 Lite nisu neka tezina... a i imaju metalno kuciste i vrlo su solidne građe.

Uzmi u obzir da ako hoces karticu za mobilni net moras gledati LTE verzije koje su skuplje.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 15:40 (Mad Ant).
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Vidim da je LTE verzija skuplja 500kn, ne kužim zašto toliko ako je samo u tome razlika.

 

Akk uzmem verziju sa wifi only, onda mi tablet van kuće i bez wifija nije od nikakve koristi. A i više se pouzdajem u mobilni internet nego wifi. 

5 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
matrix777 kaže...

Vidim da je LTE verzija skuplja 500kn, ne kužim zašto toliko ako je samo u tome razlika.

 

Akk uzmem verziju sa wifi only, onda mi tablet van kuće i bez wifija nije od nikakve koristi. A i više se pouzdajem u mobilni internet nego wifi. 

 Mozes koristiti mobilni net sa telefona....

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
LTE modem, licence itd itd., zato je skuplji, kod svih proizvođaca je tako.

WiFi tab vani spojis na svoj mobitel (wifi hotspot/tethering upalis).

BTW pricekaj da budu na BF popustu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 11:43 (Mad Ant).
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

pozdrav,

jos jedno pitanje - misljenje o Samsung Galaxy S5e 64GB WiFi ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
cropunk kaže...

pozdrav,

jos jedno pitanje - misljenje o Samsung Galaxy S5e 64GB WiFi ?

 Najjeftiniji sa AMOLED ekranom, ima fingerprint čitač, za njega postoji originalni book cover sa tipkovnicom, možeš ga spojiti usb kabelom na drugi display, 4 zvučnika (stereo), ali ima i mali jelly efekt kod skrolanja, donekle problem sa wi-fi signalom u određenom položaju/držanju ruke, ne podržava S-pen, nema 3.5mm za slušalice.

 

Na kraju, kupuješ ga ako hoćeš AMOLED ekran u mid-range uređaju, to mu je glavni selling point.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 11:47 (Mad Ant).
9 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Jel ovo ok cijena sada ili vrijedi još pričekati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Sancta Domenica ih je nedavno imala po 1350kn, ali jednokratno placanje mislim.
Koji tablet da uzmem?

Gledam sad da si uzmem Tab S6 ili, još bolje, Tab S7+. Cijena u Hrvatskoj je odvratna, 1500hrk više no u drugim zemljama.

Kod nas je S7+ 7000 kuna, dok je ga vani mogu dobiti za 4800.

Čekam neki black friday deal, te me zanima ako postoji neki način da kupim taj uređaj u inozemstvu te da mi ga dostave.

Ima li itko iskustva s tim? Što da radim?

EDIT: Ista stvar sa Ipad Air 4, 6000hrk vs 4500.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 9:52 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Koliko vidim danas SD nema uopce popuste na vecinu tableta...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Da, vani su spustili cijene za Tab S6, a kod nas kao da je jucer izasao...

Samsung ima ogromnu rupu izmedju S6 Lite/S5e i S6/S7, taman nivo koji sam ja pikirao. Na kraju, posto mi ne treba za igranje, uzeo S6 Lite Wifi na popustu za 2250kn posto mi treba olovka i 3.5mm, nisam pogrijesio. Nema sanse da im dam cca 6000kn za S6/7.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 9:04 (Mad Ant).
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Evo identičan problem i kod mene.

 

Pikirao sam S6 jako dugo zbog olovke i povremenog igranja, ali jednostavno je PREskup! Ovi jeftiniji tableti su super, ali samo za surfanje i YT, bilo što drugo - zaboravi.

Ogroman je cijenovni prag između A i S serije, nema ništa između. Gledam Samsung prvenstveno zbog OLED ekrana i podrške za softver za koji garantiraju 2g upgrade-a, po novome čak i 3 godine.

 

Novi S7+ je smiješno preskup, za te novce bih uvijek odabrao iPad ispred njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Iskreno, na S6 Lite lagane 3D igre rade sasvim dobro, a ostale (vecina igara) normalno. Tako da jedino ako pikiras PUBG ili Fortnite se "isplati" gledati S6/7.
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ajde super, ali glavni problem mi je što nema AMOLED ekran, nevjerojatni su mi ti iz Samsunga... na S5E ga stave, a na S6 lite ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Veci debilizam je sto nisu stavili AMOLED na "obicni" S7, prestrasno.
Koji tablet da uzmem?

Jeftinije mi je otići autom u Njemačku i tamo kupiti taj S7+.

Drugi tableti mi ne dolaze u obzir jer nisu AMOLED, te nisu toliko dobri za grafičko crtanje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Čisto FYI, da pridonesem diskusiji,

proljetos sam na ebay.de izlicitirao rabljeni Galaxy S3 baš zbog olovke jer klinka voli crtati. (cca 230 EUR s dostavom).

Mogu vam reći da i taj Galaxy čisto OK obavlja svakodnevne dječhe zadaće (youtube, tiktok, minecraft, roblox, programi za skiciranje, crtanje i sl.).

Koristimo ga i za online edukaciju i svašta nešto.

Tu i tamo štucne, što je i za očekivati, jedino chrome štuca malo jače ali nije neizdrživo.

Uglavnom, dobro su složene i te starije "galaksije", tako da ću kad dođe vrijeme zamjene, sigurno gledati nešto rabljeno a da nije posljednji model, koji je uvijek precijenjen i preskup.

 
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ekipa, može neka preporuka tableta? Namjenjen je za dijete da ima za igrice i crtiće. Do 100€ bi se našlo šta? Hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Evo a7 na akciji konačno, ali nije isao na 1350kn, nego na 1430kn...

https://www.sancta-domenica.hr/tablet-samsung-sm-t500-galaxy-tab-a7-10-4-wifi-sivi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Do 100€ nisam bas pratio kakava je ponuda...😬

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Tražio sam neki budget laptop ali relativno dobrih recenzija i performansi.

Po cijeni do 150$ uspio sam naći sljedeće:

https://www.banggood.com/Teclast-P20HD-SC9863A-Octa-Core-4GB-RAM-64GB-ROM-10_1-inch-1920+1200-Dual-4G-LTE-Android-10-Tablet-p-1707721.html?rmmds=search&ID=6246444&cur_warehouse=CZ

 

 

https://www.banggood.com/Alldocube-iPlay-20-SC9863A-Octa-Core-4GB-RAM-64GB-ROM-4G-LTE-10_1-Inch-Android-10_0-Tablet-p-1696334.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

 

oba su bila dostupna za dostavu iz češke u 3-5 dana, vidim da se sad promjenilo, vjerojatno ih razgrabili, bila je i nešto niža cijena.

 

Gledao sam karakteristike i reviewe oba tableta, gotovo su identični, ali odlučio sam se za iplay 20 zbog laminiranog ekrana i veće svjetline ekrana te boljih odnosno glasnijih zvučnika. Za te novce navodno nema boljeg tableta :)

 

Platio sam ga 930kn, a gledajući ponudu kod nas nemože se naći ništa slično osim samsungov tab A7 po cijeni od 1500+kn. 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Dan1234567890 kaže...

Evo a7 na akciji konačno, ali nije isao na 1350kn, nego na 1430kn...

https://www.sancta-domenica.hr/tablet-samsung-sm-t500-galaxy-tab-a7-10-4-wifi-sivi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Do 100€ nisam bas pratio kakava je ponuda...😬

 

Jučer sam vidio ovu poruku i već je bio nedostupan.

 

Mišljenja o ovom (Lenovo) tabletu, ako ga netko ima bilo kakva informacija iz prve ruke bi bila super.

https://www.links.hr/hr/tablet-lenovo-tab-m10-za5v0041bg-10-3-4gb-128gb-4g-lte-android-9-sivi-010112289

Re: Koji tablet da uzmem?

Lenovo je na papiru jači, no bolje da uzmeš Samsung. Oni bolje poznaju tržište tableta te im ja osobno više vjerujem.

UI je više user friendly, pogotovo ako već imaš Samsung mobitel, a i OS je noviji te će biti podržaj još barem 2 godine. možda i 3.

Ja osobno ne bih kupio nijedan od ta dva tableta jer niti jedna stvar ne valja ako je budget/low-end.

Bolje kupiti skuplji pa da traje godinama. Imam iPad 3 (2012) koji još dan-danas koristim za čitati vijesti.

3 godine
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Trebam vašu stručnu pomoć. Poklonila bih mužu za Božić tablet (ili neki manji notebook). Bitno mi je da je lako prenosivo, da ima tipkovnicu jer bi mu prvenstveno koristio za pisanje, ali i da može bez problema gledati streamove (Twitch) i serije, filmove pa bi bilo poželjno da ima utor za slušalice ili bar da se mogu povezati bežične preko BT. Tražim neki best buy, do nekih 2000 kn, ako je moguće. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
tajo1960 kaže...
Helexia kaže...

Trebam vašu stručnu pomoć. Poklonila bih mužu za Božić tablet (ili neki manji notebook). Bitno mi je da je lako prenosivo, da ima tipkovnicu jer bi mu prvenstveno koristio za pisanje, ali i da može bez problema gledati streamove (Twitch) i serije, filmove pa bi bilo poželjno da ima utor za slušalice ili bar da se mogu povezati bežične preko BT. Tražim neki best buy, do nekih 2000 kn, ako je moguće. 

Pokušavam biti iskren i dobronamjeran:

Pokloniti nama muškima tablet do 2.000 kn je najbolje - uzmi svog muža za ruku i odvedi ili u kakvu trgovinu tabletima pa neka si sam izabere tablet do 2.000 kuna ili sjedni pred ekran s njim, web shop (bilo koji) i neka si sam izabere model i tip; ti plati i poklon je od tebe.

 

Suprotno tome - što god da sama kupiš na osnovi savjeta i preporuka ovdje - velika je šansa da mu se (ipak možda) neće svidjeti i ... ne moram dalje, zar ne?! Znači - on izabere - ti platiš i svi zadovoljni!  

 Plus zajedno provedeno vrijeme....

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice