Perilica posuđa izdvojena tema

poruka: 153
|
čitano: 154.338
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Perilica posuđa
fer-de-lance kaže...

Obični čelik, samo kromiran površinski, u većini slučajeva...

 

 rost frei krom i nikal ;)

11 godina
offline
Re: Perilica posuđa
hummer0 kaže...

Ja sam kupio Candy ponovo prva radila preko 10 g.

Zato sam ponovo kupio istu marku bila je garancija 5 g.

Što se tiče Beko marke susjedi su imali vešmašinu 2 puta im se pokvarila i morali su dugo čekat dijelove na kraju im dali novu.

Nema pravila na kakvu se namjeriš bitno da je garancija što duža.

Ja sam od Gorenja kupio sušilicu i sve ok.

 Vezano za Candy nekada davno dobar brand za perilice rublja ali oni su se totalno pogubili i posrnuli te ih kupio u cijelosti kineski Haier i Bog zna koji kupus od dijelova bude kod servisera. Uglavnom izbjegavati sto se tice suđerica i svi modeli su sada made in china.

 

To recimo slicno kao srbijanski brand Vox to Bog ne zna tko proizvodi niti tko im je kineski OEM, papirologija nepostojeca niti upute kak treba, u kini prilikom veleprodaje utovar u kontejnere midea suđerica cijena je 100$/ kom okvirno pa si ti misli koliko je ulozeno u razvitak, asinkroni motori optocne pumpe od prije 20 godina bokte mazo

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 22:37 (roby27).
13 godina
offline
Re: Perilica posuđa
roby27 kaže...
hummer0 kaže...

Ja sam kupio Candy ponovo prva radila preko 10 g.

Zato sam ponovo kupio istu marku bila je garancija 5 g.

Što se tiče Beko marke susjedi su imali vešmašinu 2 puta im se pokvarila i morali su dugo čekat dijelove na kraju im dali novu.

Nema pravila na kakvu se namjeriš bitno da je garancija što duža.

Ja sam od Gorenja kupio sušilicu i sve ok.

 Vezano za Candy nekada davno dobar brand za perilice rublja ali oni su se totalno pogubili i posrnuli te ih kupio u cijelosti kineski Haier i Bog zna koji kupus od dijelova bude kod servisera. Uglavnom izbjegavati sto se tice suđerica i svi modeli su sada made in china.

 

To recimo slicno kao srbijanski brand Vox to Bog ne zna tko proizvodi niti tko im je kineski OEM, papirologija nepostojeca niti upute kak treba, u kini prilikom veleprodaje utovar u kontejnere midea suđerica cijena je 100$/ kom okvirno pa si ti misli koliko je ulozeno u razvitak, asinkroni motori optocne pumpe od prije 20 godina bokte mazo

 O sunce ti žarko jel ima uopće nešto da kinezi nisu preuzeli?

Ma ne znam moja radi ok za sad zato sam i preporučio.

Još ako ne budemo kineze mogli isplatiti za most tražiti će da im damo dio mora na Jadranu.

15 godina
offline
Perilica posuđa

Prva perilica u životu bila Beko, radila trinaest (13) godina bez greške, najjeftinija koja bila kod Kralja...

I napravili grešku i uzeli najskuplju Bekovu nakon toga...suđe oprano super  a nikad ništa osušeno, pola godine se natezali sa Elipsom, 2 puta išla u ZG na servis, katastrofa i nikad više.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Perilica posuđa
Koliko soli stavit? Svijetli mi S. Stavim cca 100g, no upali se nakon dva - tri tjedna.
15 godina
offline
Re: Perilica posuđa
Dex.pwn kaže...
Koliko soli stavit? Svijetli mi S. Stavim cca 100g, no upali se nakon dva - tri tjedna.

 Pun spremnik stavis odmah, znači stane skoro 1 kg ako je full prazan ( ovisno o modelu ).

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Perilica posuđa
Ima pun k vode
Kak zna jel pun il prazan kad se sol topi u vodi?
13 godina
offline
Re: Perilica posuđa
Samo nasipaj unutra koliko stane. U svoju stavljam neku krupnu iz Lidla, stane oko pola kile - kila ak se ne varam.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Perilica posuđa
Dex.pwn kaže...
Ima pun k vode
Kak zna jel pun il prazan kad se sol topi u vodi?

 Ne otopi se, mora biti voda unutra, trebao si dobiti tuljac s kojim je lakše nasipat, samo nasipaj do vrha čepa. ( voda slobodno izlazi van dok nasipavas )

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Perilica posuđa

So oprezno sipati u spremnik. Ukoliko se raspe po unutrašnjosti mašine, so izaziva oštećenje stakla.

4 godine
odjavljen
offline
Perilica posuđa

Ono pakiranje od 135 komada Jar tableta u eKupi, još su na akciji, a sa kodom supermarket50 cijena je kao na slici. To je pljačka. Kod vrijedi još sutra, nije generiran već ga svatko može iskoristiti.

Have no fear, Vlad is here
13 godina
offline
Re: Perilica posuđa
VladimirLem kaže...

Ono pakiranje od 135 komada Jar tableta u eKupi, još su na akciji, a sa kodom supermarket50 cijena je kao na slici. To je pljačka. Kod vrijedi još sutra, nije generiran već ga svatko može iskoristiti.

 Dostava je još 20kn, mislim da više nema besplatno? Ali i uz to je dobar deal. Uzeo sam jedan paket, platio Maestrom pa je onda 86kn.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Perilica posuđa

Koja je caka sa samim sredstvima? Veli kolega da je problem kamenac pa moraš koristiti tablete da bi čaše bile sjajne. E sad, to kaj im daje taj kristalno čisti sjaj nisu u biti jebeno oprane čaše već neki premaz koji se njemu ne sviđa jer je neka kemija. 

 

Ne znam, nemam suđericu ali to mi je rekao lik koji ju ima. Jel to istina ili nema neke frke oko toga?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Perilica posuđa
gocc01 kaže...

Koja je caka sa samim sredstvima? 

Jednostavno. Koliko para - toliko muzike. Imam perilicu više od deset godina i prema mom iskustvu najbolje sredstvo/detrdžent je Fairy Platinum. Inače je skup ali se zna desiti da bude na akciji i prilično jeftin. So i nije toliko bitna, bitno je samo ne rasipati je prilikom sipanja u spremnik. Do sada sam samo jednom ili dva puta kupio sredstvo za čišćenje mašine. Ako koristite kvalitetan deterdžent to i nema baš potrebe da se radi jer je nepotreban trošak.

11 godina
protjeran
offline
Perilica posuđa

Iskreno...Somat ono sranje od tableta uz polirku pere i polira sasvim savršeno u 10 godina staroj Candy perilici.

Nema kamenca na čašama, čak i kristalne izgledaju savršeno ispolirane. Masnoća se skida bez problema.

Naravno, prije stavljanja u perilicu NE ISPIREM posuđe (koja mi je svrha onda perilice, ako isperem, mogu i do kraja na ruke oprati).

 

Kako je uprljano, tako i ide unutra.

Uvijek pazim da ima soli u spremniku, i jednom mjesečno provjerim odvod da nije zaštopan. Peri deri Candy.

13 godina
offline
Perilica posuđa

Isprobao sam u ove dvije godine koliko imam perilicu više manje sve i iskreno, ne vidim preveliku razliku. Jar gel i tablete. Somat, Likvi i Finish tablete. 2 u 1, 3 u 1, sve u 1 isti vrag. Na što god naletim u dućanu, a da je cijena ispod 1kn po tableti, to uzmem. Često je dovoljno i pola tablete. Jučer sam naručio one Jar na odličnom popustu što je linkao kolega, a uzeo za probu i one Lidlove jer su trenutno na akciji. 

 

U perilici je uvijek sol i sjajilo (ono jeftino iz Mullera, super je) te sve perem na Auto programu (45-65 stupnjeva). Ništa ne ispirem prije, poberem krupne ostatke hrane i to je to. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
protjeran
offline
Perilica posuđa

Jedino ove iz Lidla su mi loše, masnoću baš ne pere.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Perilica posuđa
Tablete vs gel?
Koja marka glasi za najbolju?
Finish mi se čini okej.
Sipa te li sjajilo? Koje? Koliko često?
7 godina
protjeran
offline
Perilica posuđa

Ako imate tvrdu vodu punu kamenca, razmislite i dodavanje soli za sudjerice,

dovoljno jedna zlica direktno na dno sudjerice, kod svakog pranja,

da se ne pohvata kamenac na grijace i crijeva.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Perilica posuđa
Gel uglavnom koristim kad trebam nešto oprati na brzom programu (sat i pol) jer vele da se tablete nekad ne rastope do kraja. Znači uglavnom koristim tablete jer su u pravilu jeftinije, a rezultati dobri.

Mislim da nećeš pogriješiti niti s jednim od jačih brandova: finish, jar, somat. Bosch perilica recimo ima naljepnicu da se preporučuje koristiti finish. Kao što sam rekao nisam primijetio bitne razlike, ali ovisi sigurno i o samoj perilici te tome što se pere. Ljudi znaju koristit one Eco programe gdje se voda zagrijava samo do 50 stupnjeva što nije dovoljno da rastopi masnoće, pa se čude da nije dobro oprano.

Sjajilo koristim stalno jer s njim čaše izgledaju super čiste, a pomaže i da se suđe bolje osuši. Perilica me upozori kad treba nadopuniti. Imaš u Mulleru Blink sjajilo, litra je oko 8kn. Meni je to dovoljno za skoro cijelu godinu pa je no brainer kupnja.

U Lidlu kupujem sol za perilicu. 2KG su također oko 8kn što mi je opet dosta za cijelu godinu.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Perilica posuđa
Čitatelj kaže...

Ako imate tvrdu vodu punu kamenca, razmislite i dodavanje soli za sudjerice,

dovoljno jedna zlica direktno na dno sudjerice, kod svakog pranja,

da se ne pohvata kamenac na grijace i crijeva.

 To nikako ne raditi, ne znam samo od kuda te bedastoce vadis.

 

Sol se stavlja u spremnik za sol gdje je ionski izmjenjivac sa polimernom smolom i na taj nacin se voda omekšava, u postavkama se naravno moze odabrati stupanj tvrdoce vode ovisno kakva vam je tvrdoca vode a to s moze doznati pozivom lokalnom vodocrpilistu.

 

Sto se tice Eco 50programa meni se pokazao odlican, imam Bosch perilicu serije 4 novijeg izdanja, i sam Bosch deklarira Eco program kao najučinkovitiji po uputama i stvarno nemam nikakvih primjedbi a prao sam i lonce i tave, jedino morate u tom programu rabiti jar platinum jer su izvrsne za škrob i bjelančevine, temp u takvom programu nije previsoka pa se tableta brzo ne razgradi sto daje bolji ucinak na dulje vrijeme jer sam program vrti 3.30h, i posuši vrlo dobro. Sjajilo stavim na razinu 2 jer nema potrebe za vecom postavkom jer se riskira da suđe postane sluzavo, ionako all in one tablete vec imaju u sebi sjajilo.

7 godina
protjeran
offline
Perilica posuđa

Koristim tako sol direktno, zlicu soli direkt u sudjericu kod svakog pranja, nikakvih problema, vec godinama.

Takodjer jedna je Bosh (9 godina stara), i jedna je Siemens (19 godina), te kod Siemens sudjerice ni nema

poseban pretinac za doziranje soli - zlica kod pranja i to je to.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
7 godina
neaktivan
offline
Perilica posuđa

Par ljudi je spominjalo Bosch pa me zanim ako netko ima iskustva s ovim modelom (sviđa mi se cijena + nudi je puno trgovian pa pretpostavljam da je popularan model). U bijelu tehniku se ne razumijem ali sav alat mi je od Boscha i nikada ne bi kupio ništa drugo. Međutim bolja polovica navija za Candy. Nema baš nešto puno recenzija na netu o perilicama posuđa pa je svaki savjet dobrodošao.

13 godina
offline
Re: Perilica posuđa
Osobno bih izbjegavao jer je unutrašnjost od plastike, a ti sam procjeni koliko ti je to bitno.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
neaktivan
offline
Perilica posuđa

Moj glas uvijek ce ic Gorenju kvaliteta kakva god bila traje  ako crkne imas djelova servis na svakom koraku...  Bosch i to ostalo good luck ako crkne... Kako stoje stvari imas osjcaj da to ide do njemacke pa u tvornicu pa nazad.... Za to vrijeme ces kupit novu... 

14 godina
offline
Perilica posuđa

Imam Boschovu perilicu. Jako smo zadovoljni s njom.

S druge strane imali smo od Candy veš mašinu. Teže smeće.

Gale
6 godina
offline
Re: Perilica posuđa
Horatio_Hornblower kaže...

Moj glas uvijek ce ic Gorenju kvaliteta kakva god bila traje  ako crkne imas djelova servis na svakom koraku...  Bosch i to ostalo good luck ako crkne... Kako stoje stvari imas osjcaj da to ide do njemacke pa u tvornicu pa nazad.... Za to vrijeme ces kupit novu... 

Misliš Hisense kvalitetu?

13 godina
offline
Perilica posuđa

Radio sam u servisu bijele tehnike, i od tada samo kupujem Gorenje.

 

Koliko će dugo raditi nekakav komad bijele tehnike (sa pretpostavkom da se radi o nekakvom renomiranom proizvođaću a ne kauflandu) samo ovisi o vama i vašoj sreći, dali ste zahtjevan korisnik ili ne, dali perete jednom ili četiri puta na dan i sl.

 

Međutim, kao i svaki drugi stroj, eventualno će se pokvariti, to je neizbježno.

 

Tu dolazi garancija, te odnos proizvođaća prema kupcu kada treba popraviti stroj u garantnom roku, i po meni to je najbitnije od svega!

 

Kao što sam već naveo, radio sam u servisu bijele tehnike, da ne idem u previše detalja definitivno najgori odnos imaju končar i candy, oni sve prepuštaju servisu, a servisu je najčešće zadnja rupa na sviralu jer imaju puno bitnijih stvari za koje su bolje plaćeni... A koje su to bitne stvari?

 

Tu dolazimo do Electroluxa i Gorenja, oni hendlayu sve vezano garancije, njih se zove i njima se prijavljuje kvar te oni šalju ticket servisu, a servis najčešće mora izaći na teren i odraditi posao unutar 3 dana, gleda se točno koliko sati je trebalo servisu da izađe na dojavu i koliko je trebalo da se ta dojava riješi, a na kraju godine se dobije score i po tome mogu izgubiti licencu za gorenje ili dobiju lijep bonus što je svima u interesu...

 

Uz gore navedeno, ako i dalje ne želite kupiti Gorenje ili Electrolux jer jednostavno nemaju u ponudi ono što vi tražite, po meni najbolja smjernica je vidjeti dali postoji servis u vašoj blizini za uređaj koji želite kupiti, i ako postoji otići tamo i malo se raspitati, jel možete od njih uzeti bla bla, da vidite dali im je stalo do kupca ili ne..

11 godina
neaktivan
offline
Perilica posuđa

Ja iz iskustva kazem to kupis bilo sto crkne ako nemas ok servis a bosch samsung i slicni nemaju osim mozda u zg van toga moras kupit novi uređaj...  Zato da neka je hisense ali servis im je prva liga... 

6 godina
offline
Re: Perilica posuđa
Horatio_Hornblower kaže...

Ja iz iskustva kazem to kupis bilo sto crkne ako nemas ok servis a bosch samsung i slicni nemaju osim mozda u zg van toga moras kupit novi uređaj...  Zato da neka je hisense ali servis im je prva liga... 

Unutar garantnog roka, servis mi je nebitno di je, jer nisam dužan nositi perilicu njima već oni doći pogledati perilicu i po potrebi je preuzeti u servis. Problem je što to ljudi neznaju pa se vode logikom koji je servis bliži..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice