Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.593
|
čitano: 6.356.835
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

tesko ce whey biti fejk, vise se trebate plasiti zaslađivaca i laktoze u koncentratu koje ne podnosite pa da whey samo proleti kroz crijeva neiskoristen. 60%+ populacije ima neki stupanj netolerancije na laktozu

 

50eur za 2.5kg izolata se cini realna cijena, godinama pijem ovaj bezokusni izolat za 64eur 3kg:

 

https://hr.the-nutrition.com/proizvod/1944

 

i dobar je, prije samo koristio myproteinov ali od kada je cijena skocila u nebesa koristim ovaj i isti je okusom teksturom i mixavosti

A je ona realna,ali kad vidim da je na gymbeam shopu 80ak eura,a vamo neka inst stranica isto to prodaje za 50e,zbog tog sam se zamislio,ali narucit cu pa cemo vidit.

Izolat bi trebao bolje pasati za zeludac?

Origin_Steam: hrka11
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

da, izolat nema laktoze. ostaju samo zaslađivaci moguci problem, zato propagiram unflavoured. nije bljutavo, blagi okus mlijeka ima

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

da, izolat nema laktoze. ostaju samo zaslađivaci moguci problem, zato propagiram unflavoured. nije bljutavo, blagi okus mlijeka ima

 naravno da ima laktoze samo je doza manja te ljudima koji imaju blagu intoleranciju na laktozu ne smeta

medutim ljudima sa jakom reakcijom na laktozu ce i dalje smetati

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

izolat laktoze ima samo u tragovima i nikom nece smetati. tj "nikom" - vjerojatno ce se naci jedan u 1000 kojem ce izolat i dalje smetati ali s takvim se jos nisam susreo. svima koji su prijavljivali tegobe od koncentrata problem sam rijesio prelaskom na bezokusni izolat

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 13:05 (Petar hw).
2 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...

Je li netko do sada naletio da neka inst stranica prodaje protein koji je skoro duplo kod njih jeftiniji nego na stranici proizvodjaca?

 

Online/e-commerce trgovine imaju manje troškove od brick-and-mortar trgovina. Ukratko, spuštaju cijenu do minimalne zarade i često gađaju da za besplatnu poštarinu treba još nešto kupiti, gdje postoji velika šansa da će netko uzeti nesto od njihove linije, pa će onda tu doći do veće zarade.

 

hrka11 kaže...
Izolat bi trebao bolje pasati za zeludac?

 

Za posebne potrebe postoje proteini koji nisu od sirutke nego npr. graška.

Magia Posthuma
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

grasak hehe  

5 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Protein graska, konoplje i sl. su gluposti. Od cijene, preko aminokiselinskog profila, do apsorpcije (1g proteina nije 1g proteina, prouciti biodostupnost proteina iz mesa vs iz zitarica ili grahorica). Jos te napuhuje ko grasak

 

Ako nekome whey tesko pada na zeludac, protegni se malo i uzmi skuplji izolat ili neki "light digest". Ako ni to ne valja, bolje razmotriti meal prep jednom tjedno, jesti vise mesa, unesi proteine iz prave hrane, nego padati na hirove  prehrambene industrije pa uzimati te konoplja/grasak splacine

 

Whey je ionako DODATAK prehrani, nije neophodan i itekako se moze bez njega

2 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
encoding kaže...

Protein graska, konoplje i sl....

 

Zato sam napisao za posebne potrebe.

 

encoding kaže...
Whey je ionako DODATAK prehrani, nije neophodan i itekako se moze bez njega

 

Svaka čast ako netko redovitom prehranom bez suplemenata uspijeva unijeti optimalan unos proteina, vitamina i minerala, takvi su u današnje vrijeme iznimka ili se profesionalno bave sportom i imaju osobnog nutricionista.

Magia Posthuma
16 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Upravo obratno, profesionalni sportaš ne može zadovoljiti potrebe za proteinima kroz redovitu prehranu - niti ima vremena nonstop jesti, niti može uopće toliko pojesti, niti se može baviti sportom na pun želudac.

Dok prosječan čovjek (vježbao ili ne) bez problema može unijeti dovoljno proteina kroz redovitu prehranu, samo treba redovito jesti kvalitetnu hranu a ne comfort food. No ljudima se to ne da i nisu naučeni na to.

Gledam te!
2 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

Upravo obratno, profesionalni sportaš ne može zadovoljiti potrebe za proteinima kroz redovitu prehranu - niti ima vremena nonstop jesti, niti može uopće toliko pojesti,

 

Ima i može.

 

Veliki Brat kaže...

niti se može baviti sportom na pun želudac.

 

Promašena teza, koja uz to ovisi o sportu, npr. Pogacar, ovisno o utrci unosi do 140 grama ugljikohidrata po satu.

Magia Posthuma
16 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Miješaš kruške i jabuke, koga briga za utakmice?

Gledam te!
5 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Vampir001 kaže...
encoding kaže...
Whey je ionako DODATAK prehrani, nije neophodan i itekako se moze bez njega

 

Svaka čast ako netko redovitom prehranom bez suplemenata uspijeva unijeti optimalan unos proteina, vitamina i minerala, takvi su u današnje vrijeme iznimka ili se profesionalno bave sportom i imaju osobnog nutricionista.

ovisi tko se cime bavi, nije isto ako radis u uredu i mozes si donijeti rucak pa odes doma iza 17 i opet pojedes nesto svoje ili ako radis kao baustelac na terenu od 8 do 18 pa mozda neki fus poslije toga

 

na 80kg recimo nek ti je ciljani unos 2g/kg = 160g

ako poneses svoj rucak, sa 200g piletine uneses 60g proteina

veci (gladniji) covjek komotno tu unese i 250g

isto za veceru 

 

u meduobroke mozes trpat zrnati, posni, kikiriki maslac, jaja, mlijeko... dorucak nisam ni spomenuo... fali ti jos samo 40g

to je jedan shake od 50g, od kojeg neces biti sit

super je shake za nadopuniti povremeno kad ne stignes uredno pojest, ali da je nuzan svaki dan, nije

 

al to je samo moje misljenje

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 14:58 (encoding).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ajde kao da je problem unijeti 200g proteina... 1kg mesa i to je to

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

ajde kao da je problem unijeti 200g proteina... 1kg mesa i to je to

 Ne dižem utege pa svaki dan unosim min 120 gr proteina, kako? Jednostavno, gotovo 5 od 7 dana u tjednu imam za ručak isto, a to je 400gr pilećeg filea, to je 80gr proteina, uz taj obrok volim uzeti 1 skyr jogurt ili slično što je 20gr proteina, a ujutro volim za doručak jedan puding, a kako izbjegavam masnoće, on bude proteinski bez masnoće i šećera pa je to još 20 gr proteina. Što bi bilo tek kad bi unosio proteine i vježbao. Mislim da je smiješno da bilo tko kaže da je problem unosit 200gr proteina jer uz iznad opisani ručak ako netko doda 2 mjerice whey-a eto već je prešao na 160gr proteina i to bez večere.

 

300gr proteina je realno za nekog tko vježba, ako to želi i nije nikakav problem. Ja imam 84kg i 176cm i nemam problema za ručak smazat 400gr piletine, a vjerujem da nekom od 100kg i 190cm koji dnevno 2h vježba nakon toga nije problem i 700gr piletine, uz proteine, uz jogurt ili 2 proteinski bar ili slično, ma za čas si prešao 200-250gr proteina.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 15:27 (crocro23).
15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ako se onako dobro, mesnato, isprdiš, onda znaš da si unio dovoljno proteina taj dan 

It is always darkest just before the dawn.
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ne prdi se od proteina (bjelancevine) kao makronutrijenta nego ostalih stvari. najcesce su to zobene, laktoza, zatim tjestenina kruh i sve psenicno

 

provedi jedan dan na bijeloj rizi, krumpiru, mesu, jajima, brokuli i svjedoci nikad mirnijem trbuhu i divnoj stolici

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

ne prdi se od proteina (bjelancevine) kao makronutrijenta nego ostalih stvari. najcesce su to zobene, laktoza, zatim tjestenina kruh i sve psenicno

 

provedi jedan dan na bijeloj rizi, krumpiru, mesu, jajima, brokuli i svjedoci nikad mirnijem trbuhu i divnoj stolici

 I dodaj na to i kruh bez glutena i ne moraš se ni obrisat nakon stolice. Bitno da doda 2.5 do 3l vode inače bude problem sa tvrdocom hahaha

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Toliko ni Pogačar ne krka proteina, zar nije to previše bjelančevina, tu možda može biti i posljedica na jetru, bubrege, čak i rak, ako se tako dugoročno unosi prekomjerno.
https://www.health.com/nutrition/how-much-protein-per-day
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Petak kidamo ruke do otkaza. 

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

dobro je to 

 

zanima me pristup prehrani, jel pazis brojis makrose ili samo jedes clean?

16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kupon za gymbeam ako nekome treba.

 

Iskoristite 11% popusta

na sve proizvoda.

Iskoristite kupon kod LV5YQG5B31

 

Kod se može iskoristiti samo jednom i vrijedi do 06.03.2024.

Kod možete primijeniti u košarici.

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Branimir2412 kaže...

Kupon za gymbeam ako nekome treba.

 

Iskoristite 11% popusta

na sve proizvoda.

Iskoristite kupon kod LV5YQG5B31

 

Kod se može iskoristiti samo jednom i vrijedi do 06.03.2024.

Kod možete primijeniti u košarici.

Hvala! Iskoristio upravo :)

It is always darkest just before the dawn.
4 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koristite li glutamin? Trener mi je spomenio da bi mogao biti dobar dodatak prehrani, zanimaju me vaša iskustva; jeste primijetili razliku nakon uzimanja?

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Eric Prydz kaže...

Koristite li glutamin? Trener mi je spomenio da bi mogao biti dobar dodatak prehrani, zanimaju me vaša iskustva; jeste primijetili razliku nakon uzimanja?

 nista glutamin za direktnu sintezu proteina, ali moze pomoci indirektno jer navodno "krpa" i obnavlja crijeva i cijeli probavni trakt

 

nego uglavnom međutim, radije kupiti vise wheya ili eventualno eaa nego glutamin

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
Toliko ni Pogačar ne krka proteina, zar nije to previše bjelančevina, tu možda može biti i posljedica na jetru, bubrege, čak i rak, ako se tako dugoročno unosi prekomjerno.
https://www.health.com/nutrition/how-much-protein-per-day

 taj mit o stetnosti proteina mora nestati. 15god sam u teretani i svakakvih pristupa sam se naslusao od gym ekipe 500g proteina dnevno preko suludih doza steroida do bodibilding natjecatelja uzimanja diuretika na vec osuseno tijelo baratanjem sol/kalij omjerom pa dodatno osusi vec suhe bubrege, ali jos se nisam susreo sa slucajem da su nekome otkazali bubrezi ili bilo kakav problem sa bubrezima

 

zbog cega je sasvim normalno pojesti 500g ugljikohidrata ili 200-300g masti a cim se spomene 200-300g proteina svi se uplase? tijelo ima svoje mehanizme baratanja svakim nutrijentom i ako ste zdravi nije nikakav problem

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Nit je normalno pojesti 500g ugljikohidrata, nit 200-300g masti a tako ni 200-300g bjelančevina. Nitko ne kaže da se to ne može i ok ako ti dođe nekad pa pojedeš veknu kruha (500g ugljikohidrata), kilu i pol janjetine (300g bjelančevina) ili teglicu masti popiti pa se ukakiti u gaće. Ali to je meni besmisleno tako krkati, osobno niti mogu toliko pojesti u danu, ako ti možeš svaka ćas 💪
Umjerenost kao i disciplina je jako bitna, jedi svaki dan tu veknu kruha i udebljaš se kao prasac, i zdravlje ćeš uništiti, moguće riskiraš dijabetes, pogotovo ako imaš genetskih predispozicija. Pojedi svaki dan onu količinu janjetine ili onu teglicu ulja vjerojatno ćeš dobit masnoću u krvi. Znanstveno je dokazano da uživanje u velikoj količini mesa izaziva rak, pogotovo prerađeno meso. E sad da prekomjerne bjelančevine pa čak i čisti whey ničemu ne škode, nema šanse.

Samo čemu riskirati zdravlje sa krkanjem mesine ili proteina kad znamo kolike su dnevne preporuke za sportaše, zašto ne držati se zdravih preporuka. Mislim da je bit vježbanja i sporta zdravlje i poboljšanje zdravlja. Ja se držim preporuka kojih se drže Pogačar, Ronaldo i Modrić.
OK bodybuilding zahtjeva više bjelančevina za održavanje tih masa, ali i mišića može biti previše, što jednoč reče Mirko Filipović "šta će mi veći mišići od ovih, samo mi smetaju za pokrete" . Također više se umaraš jer mišići troše mnogo kisika i sporiji su ti pokreti zato što su mišići teški.
Nit je prekomjerna nabildanost napeta suprotnom spolu.
Ali svatko je krojač svoje sudbine.
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...

Nit je prekomjerna nabildanost napeta suprotnom spolu.

 Pa kako? navodno žene vole velike.

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
Znanstveno je dokazano da uživanje u velikoj količini mesa izaziva rak, pogotovo prerađeno meso.

 ajde molim te gdje je to znanstveno dokazano ?? procesirano meso da, ali u takvom mesu je sve samo ne meso nego 20 razno raznih aditiva i otpadaka..

 

a sve je povezano sa ljudima koji kao jedu puno mesa, a jedu uglavnom u lancima brze hrane i pretili su...ako jedes pravo čisto meso nema ni jedan dokaz o nekom raku i sl.

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
ajimerej kaže...
Toliko ni Pogačar ne krka proteina, zar nije to previše bjelančevina, tu možda može biti i posljedica na jetru, bubrege, čak i rak, ako se tako dugoročno unosi prekomjerno.
https://www.health.com/nutrition/how-much-protein-per-day

 taj mit o stetnosti proteina mora nestati. 15god sam u teretani i svakakvih pristupa sam se naslusao od gym ekipe 500g proteina dnevno preko suludih doza steroida do bodibilding natjecatelja uzimanja diuretika na vec osuseno tijelo baratanjem sol/kalij omjerom pa dodatno osusi vec suhe bubrege, ali jos se nisam susreo sa slucajem da su nekome otkazali bubrezi ili bilo kakav problem sa bubrezima

 

zbog cega je sasvim normalno pojesti 500g ugljikohidrata ili 200-300g masti a cim se spomene 200-300g proteina svi se uplase? tijelo ima svoje mehanizme baratanja svakim nutrijentom i ako ste zdravi nije nikakav problem

štetno ili ne ali podiže jetrene enzime.

evo ja lani 31.08. krenuo u teretanu, prije treninga kreatin, arginin i beta alanin kao preworkout, poslije trening whey.

i sjetim se da nisam dugo kontrolirao krv, 14.09. krva na analizu, AST:64 (normala 10-40), ALT:66 (normal 10-41), CK (kreatin kinaza):737 (normal 30-190)

Kaže dokrotica prestani to uzimati neko vrijeme da vidim je do toga ili neki zdravstveni problemi.

Ponovna analiza 12.10. dva tjedna nisam ništa koristio: AST:23, ALT:26, CK:174.

Nijsu to strašno visoke vrijednosti, alkoholičarima to ide do 800, al isto lagano opterećuje jetru.

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

dobro je to 

 

zanima me pristup prehrani, jel pazis brojis makrose ili samo jedes clean?

 Radio sam to prije, čisto da vidim na koliko čega sam, sad znam napamet pa više ne brojim makronutrijente, dan započinjem sa 100g zobenih 300ml 2.8% masnog mlijeka i 30g wheya + banana. Između obroka namažem rižine krekre kikiriki maslacem, za ručak je uvijek drugačije, piletina,riža,juneće mljeveno sa špagetama (bolognese), lasagne, grah,paprikaš, razni pileći saftovi sa krumpirom ili rižom. Sat vremena prije teretane shake bogat ugljikohidratima za energiju, jedna banana, kupim smrznute jagode,borovnice,maline, svega po malo, 150g grčkog jogurta, 1 avocado zbog zdravih masti, žlica cvjetnog meda. I to u blender i ukusnih 700 800 kalorija. Poslije gyma oko 19h 4 jajeta, ponekad sa kobasicom zapečem ili slaninom. I to ti je više manje to, 400g ugljikohidrata, 100g masti, 150 do 200 grama proteina. 

 

Ne mogu ja više napredovati naturalno nema šanse. Već sam na istoj kilaži mjesecima. Buknuo sam brzo prvih godinu dana 15kg dobio, sad je to to. Zadovoljan sam. Nebih išao na kemiju a da nemam nekakve koristi od toga sa financijske strane, iz čistog hira nebih nikako. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice