PC koji će služiti za rad i kao server 100k kuna

poruka: 16
|
čitano: 3.442
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
PC koji će služiti za rad i kao server 100k kuna

Pozdrav ekipa!

 

Prije par mjeseci sam naletio na konfiguraciju od 100 tisuća kuna na linked-inu, a više je ne mogu naći. Sve komponente bile su ubačene u jedan high tower.

Zanima da li ima tko iskustva sa ovakvim nečim ili bi mogao sredit konfu?

 

Plan je otvoriti programerski obrt i iskoristiti poticaje za kupnju ove mrcine. Koristi bi taj "PC" kao server i kao kompjuter za rad. Treba mi samo kutija.

Osnovne karakteristike:

- puno rama,

- puno jezgri,

- dobra količina ssd-a,

- dobra količina hdd-a,

- samo jedna grafička mi je dovoljna, čisto ako budem htio vrtit neke stvari na gpu-u, ne planiram gejmati.

 

Hvala!

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
PC koji će služiti za rad i kao server 100k kuna

Ja se natezao da mi odobre macbook za 20k kn, znaš kako će ti odobriti server za 100k lol...

 

Radije iskoristi poticaje za neš pametnije i kupi normlani laptop, koji će ti k to

-
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k

-besmislica.. i ako ti tako nešto odobre tad netko iz ureda (gubljenje ruda i vremena) treba dobiti otkaz.. tj novac treba uložiti u onaj biz koji ima smisla, ovo je besmisleno ulupavanje 'tuđeg'.. tj ni to tuđe nije palo s neba, nego je to 'naše' tj ako se to ulupa tad je bačen novac-resurs-sredstva, a ako se pametno uloži tad može biti novo radno mjesto, sjeme, može pomoći tebi i tako svima nama.. tj svaki resurs treba uložiti u nešto korisno.. dok je ovo beskorisno-besmisleno, ''tuđe'' kao u poslovici po plotu mlatiti..

-donosno, možeš za taj iznos opremiti biz s desetak-više kvalitetnih računala, možeš nešto.. a ovo je ništa, tj nemaš ni sam kriterij da ti to treba ili da je korisno, samo da je skupo .. a to je tad samo hrpa komoponenti koja skuplja prašinu i troši struju ako radi.

 

poticati treba dobro, ne gluposti, još više kad se govori o novcu-resursu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k
Ovo je totalna besmislica... 100k kuna na samo jednu stvar za otvaranje obrta... Mislim da je ovo više neki troll nego ozbiljna osoba koja stvarno misli otvoriti obrt i raditi. Više kao dijete koje vidi nešto skupo, misli da je dobro, pa želi i ono takvu igračku...
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k
Da ne govorimo da za te pare kupiš komp za rad i 5 servera... Da nije 11 godina star acc bi definitivno mislio da je troll, ovak fakat ne znam
-
15 godina
odjavljen
offline
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k

Pogledaj na temi Njuškalo biseri, tamo bi moglo biti proizvoda koji bi ti odgovarali.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k
The Unforgiven kaže...
Da ne govorimo da za te pare kupiš komp za rad i 5 servera... Da nije 11 godina star acc bi definitivno mislio da je troll, ovak fakat ne znam

Vidim da ovdje ljudi nemaju previše mašte.

 

Da npr želim stvoriti svoj sustav za skaliranje virtualki, hostat stvari, videa itd. Odnosno, neka loša kopija AWS-a + youtubea, u tom smjeru bi išao. I da sve stane u jednu kutiju. Mini data warehouse, zašto ne?

 

Neka bude onda u rasponu od 50k do 75k, ako vam 100k zvuči kao trollanje.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k

Ako radiš za igrati se, učiti, svoj gušt, onda imaš nulu viška. A ako to misliš koristiti za usluge koje nudiš klijentima, onda taj iznos radije uloži u edukaciju jer bi u protivnim za pola godine do godinu mogao tražiti odvjetnika koji ima mašte.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
online
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k
Joga kaže...
The Unforgiven kaže...
Da ne govorimo da za te pare kupiš komp za rad i 5 servera... Da nije 11 godina star acc bi definitivno mislio da je troll, ovak fakat ne znam

Vidim da ovdje ljudi nemaju previše mašte.

 

Da npr želim stvoriti svoj sustav za skaliranje virtualki, hostat stvari, videa itd. Odnosno, neka loša kopija AWS-a + youtubea, u tom smjeru bi išao. I da sve stane u jednu kutiju. Mini data warehouse, zašto ne?

 

Neka bude onda u rasponu od 50k do 75k, ako vam 100k zvuči kao trollanje.

 

 

 -jedino što ti imaš je mašta, lalaland i jednorozi koji pasu po livadi.. tj doseg je promijeniti neku ofrlje cifru s početne 100 na 50-75.. ono, maštovitost :) .. da je barem nešto 'uvjerljivo', ne okruglo, npr 74.754kn .. ili po predračunu-računu a to nije neka cifra kao 100k jer to nije loto.

 

ali zanima me, možda možeš pomoći? .. npr što je to 'skaliranje virtualki'? .. uvećaš ih za faktor 6? Misliš hostati neku uslugu-servis? .. misliš li ili maštaš? .. videa? kao množine video-filmovi? .. kul. novi TPB :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
PC koji će služiti za rad i kao server 100k kuna

ne zaboravi da poticaje dobivaš samo na iznos bez PDV-a

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k
ministar kaže...

ne zaboravi da poticaje dobivaš samo na iznos bez PDV-a

 bez brige, uz ovako razrađeni poslovni plan će mu dat 150k u kešu odmah drugi dan

-
14 godina
offline
PC koji će služiti za rad i kao server 100k kuna

Evo za pocetak ovo CPU jednu rtx 3090 stavi  mbo MBO evo i  Ram eto uklopit ce se u 100k 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 11:27 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k
Joga kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Prije par mjeseci sam naletio na konfiguraciju od 100 tisuća kuna na linked-inu, a više je ne mogu naći. Sve komponente bile su ubačene u jedan high tower.

Zanima da li ima tko iskustva sa ovakvim nečim ili bi mogao sredit konfu?

 

Plan je otvoriti programerski obrt i iskoristiti poticaje za kupnju ove mrcine. Koristi bi taj "PC" kao server i kao kompjuter za rad. Treba mi samo kutija.

Osnovne karakteristike:

- puno rama,

- puno jezgri,

- dobra količina ssd-a,

- dobra količina hdd-a,

- samo jedna grafička mi je dovoljna, čisto ako budem htio vrtit neke stvari na gpu-u, ne planiram gejmati.

 

Hvala!

 

 

PowerEdge R7515 Server - ako se hoces igrati za oko 100K kuna. 

AMD EPYC 7662 2.00GHz, 64C/128T

256 GB RAMa
960GB SSD X2

480GB SSD X2
4TB 7.2K RPM x3
Broadcom 57416 Dual Port 10 GbE BaseT Network LOM Mezz Card

https://www.dell.com/en-uk/work/buy/email/index/1667412?ac=436cd94f-5bff-4b3f-a4a1-9372d76a48e9&ref=emcartitems&stp=1&cs=ukbsdt1

Bez da znas sto ces raditi sa serverom malo je glupo ista sastavljati.

16 godina
neaktivan
offline
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k
jedan server koji ce obradjivat i pohranjivat bilo koju vrstu podataka, a da se ni rijeci spomene o backupu, i to 321 tih podataka... neozbiljno...
tip ljudi koji uzme sportsko auto, ide malo zaglumit, pa ga zakuca u prvi stup jer je dosad vozia polo sdi...
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC koji će služiti za rad i kao server 100k k
Kaj fali polu sdi!?
10 godina
offline
PC koji će služiti za rad i kao server 100k kuna

To kaj nije cijeli SDI

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice