Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

poruka: 266
|
čitano: 77.498
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Bok ekipa!

 

Je li vam dosadilo svakom prijatelju i njegovoj babi slagati PC-eve za 4000kn, kako bi vas potapšali po leđima i rekli "bravo"?

Bi li bilo super imati neki site koji drži svježe podatke svih novih komponenti i njihovih cijena, na kojem možete jednim klikom složiti PC za te moderne krvopije?

 

E pa, prijatelji i ja smo zadnjih mjeseci radili na websiteu koji služi upravo tome.

Danas smo ga izbacili, i puno bi mi značilo ako ga malo pogledate:

 

assemblio.hr

 

Radi se o site-u koji za vas automatski slaže PC konfiguracije.

Sve što morate uraditi je unijeti koliko novca imate, reći za što koristite računalo i kliknuti "Složi".

Naš algoritam će onda pogledati koje komponente najbolje odgovaraju vama i složiti vam konfiguraciju koju onda možete podijeliti preko linka ili isprintati i otići u dućan s listom. :)

 

Osim što slaže PC-eve, cilj site-a je pomoći ljudima koji nemaju predznanja u sastavljanju svojih računala, za što smo napravili tutorial sekciju, gdje možete vidjeti sve moje video tutoriale za sastavljanje i održavanje svojeg novog računala.

 

P.S.: Možete nas lajkati na [fejsu] !

 

 

 

Aplikacija u pozadini ima bazu podataka osvježavanu hardverom dobavljivim kod lokalnih maloprodajnika te algoritam koji odabire najoptimalnije komponente za vaše potrebe. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Pohvale za ideju i izvedbu!

Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka čast na izvedbi!

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov

je8ate, odlično!!

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
13 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!
Odlično! Sve pohvale...
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Vrhunski, svaka čast. {#}

 

Bilo bi idealno kada bi se negdje našao link na nabavu.net za navedene komponente.

 

Cjepidlačim, znam ali eto.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
12 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Na prvu koliko vidim - jako dobro i fluidno, ali ipak zahtjeva malo tuninga.

Npr, unio sam 9000 kuna kao moj budget za gamersku konfiguraciju i dobio sam ovo kao rezultat:

Procesor: INTEL Core i5-4670K (LGA 1150 / 3.4Ghz)
Matična ploča: Asus VANGUARD B85 (LGA 1150 / onboard graphics /Ram limit - 32Gb)
Grafička kartica: MSI GF GTX760 TF 2GB
Radna memorija: Kingston DDR3 1600MHz 16GB, HyperX KHX16C9K2/16X
Tvrdi disk: WD Caviar Green, 3,5", IntelliPower, 64MB, WD20EZRX - 2000GB
Solid-state disk: INTEL 530 SSDSC2BW120A401 - 120GB
Napajanje: Corsair AX 860i - 860W

Cijena: 8606 kn

 

Taj intel i5 cpu je s otkljucanim mnoziteljem a ploca ponudjena u konfiguraciji to ne podrzava. Takodjer je predlozeno napajanje bar za 200W prejako za tu konfiguraciju. Sustav me nije pitao zelim li ssd ili ne, nego ga je po defaultu stavio. Decku, ruku na srce - imate jako, jako dobru ideju koja bi uz dodatne preinake postala zaista dobra platforma za sastavljanje konfiguracija.
Dosta je ljudi geografski ograniceno na odredjenu trgovinu, pa vam ne bi bilo lose ukljuciti par najvcih resellera kao mogucnost izbora.
Uglavnom - i bez preinaka - ovo je za svaku pohvalu! Svaka cast i samo naprijed!

Ako recenicu pocinjes sa ''znači'' - automatski smatram da si idiot!
Moj PC  
40 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

sve pohvala {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
sirka666 kaže...

Vrhunski, svaka čast. {#}

 

Bilo bi idealno kada bi se negdje našao link na nabavu.net za navedene komponente.

 

Cjepidlačim, znam ali eto.

Zahvaljujem svima pa i tebi na feedbacku. Što se tiče daljnjih ideja razmatramo svašta i svacije mišljenje. Ovo je prva verzija aplikacije da se razumijemo :) Imamo još puno toga u planu.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
sirka666 kaže...

 {#}

 

Bilo bi idealno kada bi se negdje našao link na nabavu.net za navedene komponente.

 

ne, bilo bi idealno kada bi dečki na kraju pripremili gumbić "KUPI" i zaradili nešto za svoj trud.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Bastardo:

 

Apsolutno! To su sve stvari i ideje koje vec imamo na pameti. SLI/CF mogucnosti. Balansiranje cijene uložene u diskove između ssd-a i tvrdog diska,aplikacija ce u buducim verzijama podrzavati još mnogo mnogo toga. Prvom verzijom smo htjeli predstaviti ideju, daljnje dorađivanje je itekako na putu. Za napajanje si dobro zamijetio. To nas sve ceka u buducim verzijama aplikacije, i još mnogo toga, bez brige :)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 14:03 (athlon64).
Moj PC  
10 0 hvala 7
11 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...

Bastardo:

 

Apsolutno! To su sve stvari i ideje koje vec imamo na pameti. SLI/CF mogucnosti. Balansiranje cijene uložene u diskove između ssd-a i tvrdog diska,aplikacija ce u buducim verzijama podrzavati još mnogo mnogo toga. Prvom verzijom smo htjeli predstaviti ideju, daljnje dorađivanje je itekako na putu. Za napajanje si dobro zamijetio. To nas sve ceka u buducim verzijama aplikacije, i još mnogo toga, bez brige :)

Decki, dao Bog da mi svi postanete mali Zuckerbergovi i da o vama za koji mjesec citam u Bugu! Ako ne to, bar da lupite reklame na site i imate za pivo i cevape svaki mjesec! :)

Ako recenicu pocinjes sa ''znači'' - automatski smatram da si idiot!
16 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Super i već sad jako dobro funkcionira. Možda bi bilo zgodno dodati nekakvu, po defaultu skrivenu, 'advanced' opciju; naime trenutno mi je bitno recimo da stroj ima bar dva hdmi 1.4 izlaza i jedan firewire, a zasad se od takvih stvari skoro ništa ne vidi koja konfiguracija što ima.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka čast! {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

JA na primjer stavim 2500Kn i gaming. Ovo je sasvim moguče u kombinaciji ~G2020, HD7770, 4GB RAM, 500GB HDD... Međutim on mi uvijek izbacuje SSD, HD, XFX 550W, G3220 i integrušu... SVakako bi bilo dobro poraditi na tome, npr. opcija želim li ili neželim SSD? Malo srediti to za napajanje jer je ono overkill.. Ali jako odlična ideja, i samo tako nastavite!!!

Strm
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Strm kaže...

JA na primjer stavim 2500Kn i gaming. Ovo je sasvim moguče u kombinaciji ~G2020, HD7770, 4GB RAM, 500GB HDD... Međutim on mi uvijek izbacuje SSD, HD, XFX 550W, G3220 i integrušu... SVakako bi bilo dobro poraditi na tome, npr. opcija želim li ili neželim SSD? Malo srediti to za napajanje jer je ono overkill.. Ali jako odlična ideja, i samo tako nastavite!!!

Pa nisam racunao na gamerske konfe ispod 3000kn npr. Jer algoritam uglavnom ispod jedno 3500kn nece birati diskretnu grafiku. Ali naravno, jedna od prvih stvari koju dodajemo u iducu verziju je balansiranje novca između ssd-a i diska. Ocekivao sam da cete to primjetiti :)

Onda se da gamerske konfe i za manji novac slagat. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ideja i sam konfigurator su odlicni, fino sljaka.

Jedino ima muha u odabiru komponenata... Napajanja su overkill ponekad, odabir komponenti bi se mogao ispeglat.

 

Stavite u naslov da je jos u beta fazi :)

Moj savjet da se ubaci rubrika sa nekim komponentama koje su na popustu, nesto tipa - "Najpovoljnije iz HR".

 

Stranica ima potencijala, al iziskuje i truda.

Pohvale.

 

{#}

Truth in engineering.
 
6 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo samo jedno zapažanje za uredski komp do 7000kn:

Proc i5-4570 ok, ploča b85 ok, grafa R7 250 ok, 16GB ok, WD Green 1TB(po meni malo), Intel 530 180GB (puno?), XFX 750W (previše?). {#}

Po meni za uredski komp stavit nekakvo brand name napajanje od 450-550w, i za tu razliku u cijeni veći disk, možda i manji ssd pa dva veća diska, ili jači proc.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...
Strm kaže...

JA na primjer stavim 2500Kn i gaming. Ovo je sasvim moguče u kombinaciji ~G2020, HD7770, 4GB RAM, 500GB HDD... Međutim on mi uvijek izbacuje SSD, HD, XFX 550W, G3220 i integrušu... SVakako bi bilo dobro poraditi na tome, npr. opcija želim li ili neželim SSD? Malo srediti to za napajanje jer je ono overkill.. Ali jako odlična ideja, i samo tako nastavite!!!

Pa nisam racunao na gamerske konfe ispod 3000kn npr. Jer algoritam uglavnom ispod jedno 3500kn nece birati diskretnu grafiku. Ali naravno, jedna od prvih stvari koju dodajemo u iducu verziju je balansiranje novca između ssd-a i diska. Ocekivao sam da cete to primjetiti :)

Onda se da gamerske konfe i za manji novac slagat. 

Uračunaj, jer nas ima puno na balkanu koji nešta očekuju od 2500Kn, istina je i ta da se može nešta fino za low-end gaming nači-več sam ti napisao šta ;)

Strm
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka čast!

Možda da još ubacite opcije Intel ili AMD odn. NVidia ili AMD, OC ili ne

 
7 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Penryn kaže...

Evo samo jedno zapažanje za uredski komp do 7000kn:

Proc i5-4570 ok, ploča b85 ok, grafa R7 250 ok, 16GB ok, WD Green 1TB(po meni malo), Intel 530 180GB (puno?), XFX 750W (previše?). {#}

Po meni za uredski komp stavit nekakvo brand name napajanje od 450-550w, i za tu razliku u cijeni veći disk, možda i manji ssd pa dva veća diska, ili jači proc.

Zato što sam ja prebacio vecinu cijene predviđenu za diskove na ssd. Jer mi je algoritam znao izabrat 2x4TB diska i 120GB ssd. Naravno to je improvizirano rješenje. Pravo rješenje ce bit mogucnost balansiranja novca između ssd-a i diska. Da se razumijemo algoritam ce doziviti itekakvo poliranje, mogucnosti odabira izmedu intel i amd procesora, nvidia i amd grafi. Dosta dosta opcija... ovo gledajte kao funkcionalnu betu koja prikazuje ideju :) 

Strm kaže...
athlon64 kaže...
Strm kaže...

JA na primjer stavim 2500Kn i gaming. Ovo je sasvim moguče u kombinaciji ~G2020, HD7770, 4GB RAM, 500GB HDD... Međutim on mi uvijek izbacuje SSD, HD, XFX 550W, G3220 i integrušu... SVakako bi bilo dobro poraditi na tome, npr. opcija želim li ili neželim SSD? Malo srediti to za napajanje jer je ono overkill.. Ali jako odlična ideja, i samo tako nastavite!!!

Pa nisam racunao na gamerske konfe ispod 3000kn npr. Jer algoritam uglavnom ispod jedno 3500kn nece birati diskretnu grafiku. Ali naravno, jedna od prvih stvari koju dodajemo u iducu verziju je balansiranje novca između ssd-a i diska. Ocekivao sam da cete to primjetiti :)

Onda se da gamerske konfe i za manji novac slagat. 

Uračunaj, jer nas ima puno na balkanu koji nešta očekuju od 2500Kn, istina je i ta da se može nešta fino za low-end gaming nači-več sam ti napisao šta ;)

Najniza cijena ce uvijek biti ona koja dopušta pristojno racunalno. Dakle po nikoju cijenu ne idemo na MS napajanja od 50kn da bi omogucili slaganje konfiguracije od 1000kn xd. Ali cemo omoguciti sto god mozemo dok god se konfiguracija smatra isplativom i pouzdanom. Dakle postoji donja granica cijene ispod koje se ne isplati kupovati racunalo. To je nekih 1500-2000kn. 

Naravno, svjesni smo potencijala za itekakvo poliranje te dodatne opcije :) ali ovo je beta i bitno mi je da vam vam predstavimo ideju. Ako feedback bude jako dobar, kao sto je sad, idemo u drugu verziju s puno puno novih mogucnosti i preciznijim odabirom komponenti. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Dobra ideja no pokušao sam unijeti pc za 10000 i dobio sam i5 4670 sa gtx 770OC, no sa overkill i preskupim 860W corsair AX napajanjem, mizerija kingston RAM i WD green HDDom.

OK ideja možda pali na konfama za internet, a gameri ionako trebaju znati neke osnove, no moglo bi se i ovo tweakati.

 

+ za poduzetnost. 

Moj PC  
8 0 hvala 1
15 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Woooo zakon :) je, treba tweakat neke stvari, ali okvirno je super :)

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Jako dobra ideja, nažalost ne toliko dobra izvedba.

 

Napajanja su gotovo uvijek overkill (za uredski komp od 2000kn napajanje od preko 400kn nema smisla).

I gdje su AMD procesori? Nema ih?

 

Ali da ponovim, jako dobra ideja {#}

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 17:12 (XXX-Man).
Moj PC  
8 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
XXX-Man kaže...

Jako dobra ideja, nažalost ne toliko dobra izvedba.

 

Napajanja su gotovo uvijek overkill (za uredski komp od 2000kn napajanje od preko 400kn nema smisla).

I gdje su AMD procesori? Nema ih?

U ovom stadiju je cilj i prikazati ideju te dobiti feedback :) algoritam zahtijeva još mnogo poliranja, to vec znamo :) i razmisljamo o toliko dodatnih opcija... 

Aplikacija ce biti itekako ispolirana i prerađena ali nismo htjeli to raditi ako nismo sigurni da publika vidi potencijal u ideji. Koliko nam se cini. Vjerojatno se uskoro bacamo na izradu iduce verzije. A što se napajanja tice to bih mogao ovih dana malo izbalansirati. Primjetio sam i ja da overkilla bez razloga. AMD procesore nažalost još nisam ubacio radi određenih komplikacija. Uskoro ;) 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 17:16 (athlon64).
14 godina
moderator
online
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...

 

A što se napajanja tice to bih mogao ovih dana malo izbalansirati. Primjetio sam i ja da overkilla bez razloga. AMD procesore nažalost još nisam ubacio radi određenih komplikacija. Uskoro ;) 

Za ove jeftinije ako već hoćeš jako kvalitetno napajanje može to biti CX430 koje je gotovo 100kn jeftinije a itekako sposobno pogoniti sve jeftinije konfiguracije.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

athlon64

 

Svaka čast na ideji. Ali puno je tu i previše propusta. Onaj najvažniji je taj da su 90% konbinacija jako loše složene i to je ono što se najviše mora proraditi na tome jer to je zapravo i najvažnije, zar ne? Jer onda ta stranica gubi totalni smisao

 

Takodjer Detaljno namještanje treba izbaciti van, jer ljudi koji se ne kuže ne mogu to ni znati kako namjestiti, i opet dobivamo jaku grafiku sa slabim procesorom itd itd, opet gubi stranica smisao i doslovce odmaže ljudima a ne pomaže...

 

;)

 

Takodjer, cijene se vuku odakle točno? jer ako vuče npr najeftinije s nabave, opet se debelo gubi smisao ako netko kupuje sve u jednoj trgovini i ne slaže sam računalo već treba slaganje...tu onda u vecini slučajeva razlika bude od 200-500kn ovisno o trgovini...

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 17:55 (FakeDeath).
Moj PC  
7 6 hvala 0
16 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Odlično!

S moje strane primijećeno:

  1. Nema opcije za mulimedijalno/HTPC računalo (možda čak i nešto gdje bi se kvačicama odabiralo zahtjeve, pa može biti i HTPC/uredsko ili gaming+TV tuner)
  2. Oba linka (za ispis i za preuzimanje pdf-a) vode na ispis.

Sve ostalo sigurno već imate u vidu.

Gledam te!
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
FakeDeath kaže...

Pa nije athlon64 od jučer kad su komponente u pitanju, ispolirat će se to sve. {#} 

10 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

zašto imam j3ben osjećaj da iza ovog stoji DUMP? xD

fra Krsto Narkoman
Moj PC  
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice