Koju srednju školu odabrati? izdvojena tema

poruka: 1.456
|
čitano: 553.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ukratko haha.

završia školu osnovnu u solinu, 5,0 gotovo.

 

Upisa san MIOC, 3. gimnaziju sa 60 i nešto bodova (+natjecanja su mi dali dodatne bodove). Pao 2. razred srednje MIOC. Upisa ekonomsku, pao 2. razred ekonomske, upisa večernju školu ekonomsku, završia. Zajebava se koju godinu, opametia, upisa faks, završia 3 godine s 5,0 dobia 2 nagrade rektora. Radia na faksu ko demonstrator. haha. Jesan kralj?

 

Uglavnom svim mladim koji se razmišljaju koju će srednju upisati preporučam prosječno teško srednju školu, ne preteško!! , no što je najbitnije gdje je pristojno društvo, gdje nema puno danguba, lutalica, picavanja, duvana, droge. Bez zajebancije. Sad je to malo relativno jer svagdi ima toga, no npr. u prometnoj srednjoj u splitu ima puno više delikvenata nego recimo srednja građevinska škola. A opet građevinska nije gimnazija. Nađite nešto srednje teško s pristojnom ekipom, završite to i upišite faks ili nastavite lipo radit poslin.

http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Aj ti meni objasni kako se moze dogodit da ucenik koji prolazi 5.0, ide na natjecanja i sve to PADNE razred, znaci moj dojam srednje skole je takav da si najveci idiot i konj, mozes proci s 2 bez ucenja.. A ti si prolazio 5.0! Ne drzi mi to vodu nekako, ili je ta skola u solinu najveca rupa od skole... Al dobro je na kraju ispalo pa ti cestitam.

LoL acc THCJoshi
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Jonja kaže...

Aj ti meni objasni kako se moze dogodit da ucenik koji prolazi 5.0, ide na natjecanja i sve to PADNE razred, znaci moj dojam srednje skole je takav da si najveci idiot i konj, mozes proci s 2 bez ucenja.. A ti si prolazio 5.0! Ne drzi mi to vodu nekako, ili je ta skola u solinu najveca rupa od skole... Al dobro je na kraju ispalo pa ti cestitam.

 Ja san ti u osnovnoj sve prolazio na slavu. Uvijek sam bio na natjecanjima iz matematike, sjecam se 4 osnovne na regionalnom natjecanju (nije bilo državno) sam bio drugo mjesto uzeo. Uvijek prvi u školi svojoj fizika, matematika, i svi su znali tko sam i davali mi 5. Mnogo je lakše prolazit s 5 nego s 2 jer imaš reputaciju. Kad sam došao u MIOC tu MORAŠ učit, pritisak mi je bio prevelik, ja nisam znao učit. No u MIOCU moraš učit barem 2,3 sata dnevno bar za 3. Prevelik pritisak i jednostavno sam izostajao s nastave, po tjedan dana u komadu bi izostajao pa jadna mater morala pravdat. Kroz velike muke san je provea. :)

http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Al opet, kako si pa? Ne ide mi u glavu al ono nimalo, al dobro glavno da si sve rjesija.

LoL acc THCJoshi
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Jonja kaže...

Al opet, kako si pa? Ne ide mi u glavu al ono nimalo, al dobro glavno da si sve rjesija.

 Točno da ti objasnim? Pa konkretno se ovo deslo. Prvu godinu san proša sa 3,4 ja mislim prosjek, ništa nisan pa ni na polugodištu, no drugu godinu je pritisak sve više rasta. Izgubljen san bia, sjećam se da prvo i drugo polugodište san ima zasebno 250 opravdanih sati, znači skupa 500. :/

Doša je kraj drugog polugodišta ja san triba past 2 predmeta. Zadnjih mjesec dana me uhvate varićele i ne budem u školi, i 8 predmeta me bace na razredni ispit da odgovaram. Znači samo jedan da padnem i GG. Okinia san kemiju kao treći na razrednom ispitu i informatiku četvrti. Sjeban sam ko k.rac bia. Sad san malo bolje! lol

http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ah, sad kuzin.

LoL acc THCJoshi
10 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

pozdrav!

 

ubrzo će kraj školske godine, a ja još nisam 100% siguran kamo, tako da će svaki savjet dobro doći! :)

iz Splita sam i imat ću 80 bodova, tako da upadanje nije problem. jako me zanimaju prirodoslovni i logički predmeti (biologija, kemija, fizika, matematika i sl.), a kasnije bih htio upisati Medicinski fakultet. suzio sam izbor na 3 škole: III.gimnazija (Prirodoslovno-matematička tj. MIOC), Prirodoslovno tehnička (gimnazijski smjer) i Zdravstvena (farmaceut). evo za i protiv za sve 3 škole:

 

MIOC

ZA

- visoka pokrivenost gradiva

- jaka kemija i fizika

- odlična informatika

PROTIV

- previše nepotrebnog gradiva

- 5(6) sati matematike

- nemogućnost zapošljavanja u slučaju nemogućnosti nastavljanja školovanja

 

PRIRODOSLOVNA

ZA

- jaka kemija, fizika i biologija

- dodatni pokusi iz kemije, fizike i biologije

PROTIV

- nemogućnost zapošljavanja u slučaju nemogućnosti nastavljanja školovanja

 

ZDRAVSTVENA

ZA

- rad u laboratorijima

- jaka kemija

- mogućnost zapošljavanja poslije srednje škole

PROTIV

- slabo gradivo neprirodoslovnih predmeta

 

evo, ovo je moje mišljenje o sve tri škole i još se ne mogu odlučiti. svaki savjet je zlata vrijedan :)

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Zdravstvena Zdravstvena Zdravstvena

http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ako nisi kao ovaj gore ;), ja bih toplo preporucio MIOC je je najbolja skola u Splitu. A sto se tice tezine, ako mislis da  je tesko sad, sto mislis kako ce ti biti poslije?

LoL acc THCJoshi
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Jonja kaže...

Ako nisi kao ovaj gore ;), ja bih toplo preporucio MIOC je je najbolja skola u Splitu. A sto se tice tezine, ako mislis da  je tesko sad, sto mislis kako ce ti biti poslije?

 Stvar je u tomu što mu ne treba najbolja škola. Kad dođeš na faks učiš iznova sve. Ako dečka zanima raketna znanost ili nuklearna fizika može ići mioc, ako želi biti uspiješan u životu MIOC mu ne treba. Čuvaj se za faks i upiši medicinu zahvaljivat ćeš mi jednom vjeruj mi. Toliko :)

http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Neznalica121212 kaže...

Zdravstvena Zdravstvena Zdravstvena

 

Neznalica121212 kaže...
Jonja kaže...

Ako nisi kao ovaj gore ;), ja bih toplo preporucio MIOC je je najbolja skola u Splitu. A sto se tice tezine, ako mislis da  je tesko sad, sto mislis kako ce ti biti poslije?

 Stvar je u tomu što mu ne treba najbolja škola. Kad dođeš na faks učiš iznova sve. Ako dečka zanima raketna znanost ili nuklearna fizika može ići mioc, ako želi biti uspiješan u životu MIOC mu ne treba. Čuvaj se za faks i upiši medicinu zahvaljivat ćeš mi jednom vjeruj mi. Toliko :)

@jonja - to što je najbolja škola u Splitu ne znači ništa, a da će biti teško hoće, to znam :)

@neznalica121212 to što si tri puta napisao zdravstvena nije baš neki pretjerani razlog :D ja bih najradije i išao u nju, ali problem mi je preslaba opširnost gradiva koju strukovna daje...

 

11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

O moj Bože, prešturo gradivo te muči? O moj dragi Bože. Pa čovjek uči dok je živ, 95% šta naučiš u srednjoj ćeš zaboravit. Ako želiš ić na FEST jednom MIOC je dobar izbor, samo tad. Samo tad (da utvrdimo). Čovjek u zdravstvu ima osiguranu budućnost cijeli život. Želiš napredovat? Možeš u kojem hoćeš smjeru napredovat. Bit ćeš gospodin i zdravog razuma. Većina ovih šta su išli sa menom u mioc su malčice skrenili a na faks kad su došli isto nisu završavali faksove. Jednaki su bili sa onima iz ekonomske, iz upravne, iz tehničke i ostale 4godišnje škole. Po ničem on nije bio poseban miočić. ja točno znam kako se ti sad osjećaš i kako su te roditelji odgojili. Nećeš biti nimalo bolji niti poseban samo ti može škoditi zdravlju, fizičkom kako socialnom, toliko pretjerano učenje. Profesori u miocu su ok.

 

Kad bi ja mogao birati svom sinu odabrao bi mu farmaciju da upiše, srednju. Prekrasno. Imam prijatelja moje godište završio farmaciju u Krakovu je sad na institutu. Po ničem nije bio poseban, samo je učio. Niti je preinteligentan, niti išta, samo je učio. To je medicina. Koliko para toliko mjuze amo reć, uči i upit ćeš, nema nikakvog kola sreće. A sve ostalo ti je random. Zdravstvo zdravstvo :)

 

 

edit. Fesb*

http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 22:40 (Neznalica121212).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Neznalica121212 kaže...
(...) 1.) Pa čovjek uči dok je živ, 95% šta naučiš u srednjoj ćeš zaboravit. (...) 2.) Čovjek u zdravstvu ima osiguranu budućnost cijeli život. Želiš napredovat? Možeš u kojem hoćeš smjeru napredovat. Bit ćeš gospodin i zdravog razuma. Većina ovih šta su išli sa menom u mioc su malčice skrenili a na faks kad su došli isto nisu završavali faksove. Jednaki su bili sa onima iz ekonomske, iz upravne, iz tehničke i ostale 4godišnje škole. Po ničem on nije bio poseban miočić.  3.) ja točno znam kako se ti sad osjećaš i kako su te roditelji odgojili. Nećeš biti nimalo bolji niti poseban samo ti može škoditi zdravlju, fizičkom kako socialnom, toliko pretjerano učenje. 4.) Profesori u miocu su ok.

 

5.) Kad bi ja mogao birati svom sinu odabrao bi mu farmaciju da upiše, srednju. Prekrasno. Imam prijatelja moje godište završio farmaciju u Krakovu je sad na institutu. Po ničem nije bio poseban, samo je učio. Niti je preinteligentan, niti išta, samo je učio. To je medicina. Koliko para toliko mjuze amo reć, uči i upit ćeš, nema nikakvog kola sreće. A sve ostalo ti je random. Zdravstvo zdravstvo :)

 

 

edit. Fesb*

1.) ne slažem se, ja volim znati od svega pomalo i mislim da to neću dobiti u zdravstvenoj školi.

2.) najjače mi je ovo "bit ćeš gospodin" *self slap* to je najbitnije od svega? da ako želim bit u medicini da ću biti gospodin? ja prvenstveno želim biti doktor zbog pomaganja drugima i jer sam fasciniran ljudskom anatomijom i općenito kemijom i biologijom. ovaj tvoj izvještaj o tvojim prijateljima neću komentirati, jer ja također imam svoje izvore i tvrde sasvim suprotno.

3.) ti točno znaš kako se ja osjećam i kako su me odgojili? po čemu? mene moji roditelji nikad nisu tjerali ni na šta, samo su me savjetovali i dopuštali da sam odaberem. tisuću puta sam falio, ali sam u tome još više naučio. nitko me nije tjerao na učenje niti na bilo šta slično. učenje ne može štetiti zdravlju. pogotovo socijalnom (koje ne postoji, dobra ti je zdravstvena ako želiš više naučiti...)

4.) najmanje bitno. ali hvala svejedno.

5.) ovo mi je još i najbolji dio tvog posta. nemam ništa posebno komentirat.

 

11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

A dobro pametnjakoviću odaberi šta oš

http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

stvarno? to je tvoj odgovor? očekivao sam da ćeš se barem malo udubit u raspravu, a ne samo cinično/sarkastično reć "radi šta oš"...

14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Gimnazija definitino, te obe su ti dobre, ja preporucam MIOC, u tu drugu mi je isla sestra, isto okej skola. U sustini u koju srednju ides nije ni previse bitno, al kad vec upisujes upisi onu koja valja. Ako bas bas ne volis matematiku onda mozes i zdravstvenu, ali po tvojim ocjenama izgleda da to nije problem.

LoL acc THCJoshi
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Nemam nista protiv matise, al ono, 5 sati tjedno mi je malo previse, a kasnije jos vise :D

U redu, hvala na savjetima. Mislim da je MIOC najbolji izbor, iako imam onaj rizik nezaposljavanja... :$

14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ako ti ne mislis ic na faks onda ti je najbolje odustat i od srednje, lol.

LoL acc THCJoshi
13 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Kacunar kaže...

Nemam nista protiv matise, al ono, 5 sati tjedno mi je malo previse, a kasnije jos vise :D

U redu, hvala na savjetima. Mislim da je MIOC najbolji izbor, iako imam onaj rizik nezaposljavanja... :$

 Mislim da ti krivo shvaćaš 5 sati matematike tjedno. To ti nije 5 sati tjedno, nego ti je 4 sata tjedno, te svaki drugi tjedan imaš 2 sata vježbi iz matematike, pa se to računa kao 5. Sat

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

OTVORENI DAN ŠKOLE

 

Pozivamo sve učenike zainteresirane za upis u Elektrotehničku školu Split, Teslina 2, kao i njihove roditelje da dana 30.5. (subota) u periodu od 9 do 13 sati dođu u posjet Školi kako bi se u razgovoru i obilasku laboratorija i radionica upoznali i informirali o mogućnosti nastavka školovanja u našoj ustanovi.

 

Upisujemo smjerove:

- Tehničar za računalstvo

- Tehničar za elektroniku

- Elektrotehničar

 

Vidimo se!!!

11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozz ekipa , zavrsio sam sad 8. raz i sutra odnosno 26.6 pocinju mi upisi znaci trebam stavit skole i prvi mi je izbor Koncar- Tehnicar za racunalstvo i zanima me i zelim to ali ono bojim se imam 47 bodova ne znam da li cu upast jel ima netko tko je prosle / predprosle tamo upisivao da zna s koliko je zadnji upao, hvala:) 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Cromar kaže...

Pozz ekipa , zavrsio sam sad 8. raz i sutra odnosno 26.6 pocinju mi upisi znaci trebam stavit skole i prvi mi je izbor Koncar- Tehnicar za racunalstvo i zanima me i zelim to ali ono bojim se imam 47 bodova ne znam da li cu upast jel ima netko tko je prosle / predprosle tamo upisivao da zna s koliko je zadnji upao, hvala:) 

 Ono sto malo manje zelis stavi kao drugi izbor. 
A trebao si učiti pa nebi imao ovih problema,a sa 47 bodova sam gotovo siguran da nećeš upasti. 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Cromar kaže...

Pozz ekipa , zavrsio sam sad 8. raz i sutra odnosno 26.6 pocinju mi upisi znaci trebam stavit skole i prvi mi je izbor Koncar- Tehnicar za racunalstvo i zanima me i zelim to ali ono bojim se imam 47 bodova ne znam da li cu upast jel ima netko tko je prosle / predprosle tamo upisivao da zna s koliko je zadnji upao, hvala:) 

 Al niste dobili onu knjigu s zanimanjima iz županije i bodovima s kojim je prošle godine zadnji upa?
Ja imam 66,prvi izbor opća Elektrotehnika,prošle godine zadnji upo s 47 bodova :)
Drugi izbor je Računalni tehničar u ST,samo je problem što je prošle godine zadnji imao 66 pa sam negdje na granici  

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Cromar kaže...

Pozz ekipa , zavrsio sam sad 8. raz i sutra odnosno 26.6 pocinju mi upisi znaci trebam stavit skole i prvi mi je izbor Koncar- Tehnicar za racunalstvo i zanima me i zelim to ali ono bojim se imam 47 bodova ne znam da li cu upast jel ima netko tko je prosle / predprosle tamo upisivao da zna s koliko je zadnji upao, hvala:) 

 Proslogodisnji bodovi za upis nisu nikakvo mjerilo za upis ove godine... ono sto mozes ucinit je stavit zeljeni smjer kao prvi izbor, a ostalo prema zeljama... realno, s 47 bodova imas prilicno lose sanse za smjer Tehnicar za racunalstvo... 

CyberPlague kaže...

 Al niste dobili onu knjigu s zanimanjima iz županije i bodovima s kojim je prošle godine zadnji upa?
Ja imam 66,prvi izbor opća Elektrotehnika,prošle godine zadnji upo s 47 bodova :)
Drugi izbor je Računalni tehničar u ST,samo je problem što je prošle godine zadnji imao 66 pa sam negdje na granici  

 U ets-st imas Tehnicar za racunalstvo, Tehnicar za elektroniku i Elektrotehnicar... prva dva smjera su tzv. "slaba struja", i programi su dosta slicni barem prve dvije godine. Nakon toga slijede razlike u predmetima... 

 

Prvi izbor obicno bi treba bit ono sto najvise zelis, unatoc "nedostatku" bodova, jer se ostali izbori automatski odabiru ukoliko nemas uvjeta za prvi izbor. Dakle, ako ti je zelja zapravo Tehnicar za racunalstvo, onda bi to treba bit prvi izbor (onaj koji zahtjeva vise bodova). 

11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozz. Zavrsio sam 8. razred ..OD danas krecu upisi...Imam 78 bodova ali nikako ne bi u gimnaziju i tamo se patio kad najvjerovatnije icu na Strojarski FAKS...I sad Iso bih u tehnicku ali sta odabrati od ovog da se moze zaposlit...da ima dobru plaću...Ako imate iskustva i mozete pomoc bio bi zahvalan..HVALA UNAPRIJED

0 Arhitektonski tehničar
2 Elektrotehničar
1 Računalni tehničar za strojars
0 Tehničar cestovnog prometa
0 Tehničar za elektroniku
0 Tehničar za logistiku i špedic
shadow
10 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ako ces ici na strojarski fakultet, zar nije logicno da ides za strojara? Tj. Racunalni teh. za strojarstvo

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 16:14 (TheMenstalist).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
TheMenstalist kaže...

Ako ces ici na strojarski fakultet, zar nij logicno da ids za strojara? Tj. Racunalni teh. za strojarstvo

 oni kazu da su svi smjerovi srodni i da sa svakim moze na strojarski...ALI STA JE NAJBOLJE OD OVOG???????????????????????????

shadow
11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

NEKO?!?!?!??!?!

shadow
10 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Smiri doživljaje! Ne okreće se ovo oko tebe!

Možeš ti i iz ekonomske na strojarski tako da. Ako ces ici strojarski fakultet idi strojara, to ti je od mene. 

 

EDIT: 
Ponovno čitam tvoj post i nije mi jasno 

"Pozz. Zavrsio sam 8. razred ..OD danas krecu upisi...Imam 78 bodova ali nikako ne bi u gimnaziju i tamo se patio kad najvjerovatnije icu na Strojarski FAKS...I sad Iso bih u tehnicku ali sta odabrati od ovog da se moze zaposlit...da ima dobru plaću...Ako imate iskustva i mozete pomoc bio bi zahvalan..HVALA UNAPRIJED"

Gledaj ići ćeš na strojarski fakultet, a traziš školu kojom ćeš se astronomski brzo zaposliti i imati astronomsku plaću?!

 

Ako si toliko siguran da ćeš ići na taj fakultet, zaposljavati ćeš se sa diplomom fakulteta, a ne diplomom iz srednje škole, tako da nije logično da se raspituješ s kojom ćeš srednjom imati dobru plaću...

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 16:18 (TheMenstalist).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
TheMenstalist kaže...

Smiri doživljaje! Ne okreće se ovo oko tebe!

Možeš ti i iz ekonomske na strojarski tako da. Ako ces ici strojarski fakultet idi strojara, to ti je od mene. 

 

EDIT: 
Ponovno čitam tvoj post i nije mi jasno 

"Pozz. Zavrsio sam 8. razred ..OD danas krecu upisi...Imam 78 bodova ali nikako ne bi u gimnaziju i tamo se patio kad najvjerovatnije icu na Strojarski FAKS...I sad Iso bih u tehnicku ali sta odabrati od ovog da se moze zaposlit...da ima dobru plaću...Ako imate iskustva i mozete pomoc bio bi zahvalan..HVALA UNAPRIJED"

Gledaj ići ćeš na strojarski fakultet, a traziš školu kojom ćeš se astronomski brzo zaposliti i imati astronomsku plaću?!

 

Ako si toliko siguran da ćeš ići na taj fakultet, zaposljavati ćeš se sa diplomom fakulteta, a ne diplomom iz srednje škole, tako da nije logično da se raspituješ s kojom ćeš srednjom imati dobru plaću...

 Puna država odlikaša,nitko se ne zna samostalno obrisat.

Ako nisi sam u mogućnosti odlučit koju ćeš školu upisat,onda nemoj uopće ništa ni upisivat jer nisi za nigdje.

Kako netko drugi može znat koja bi tebi škola bila najbolja,ako ni sam ne znaš?Još najbolje da netko umjesto tebe i upiše i završi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice